Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2018., 21:58   #3181
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
A da postanes manje iritantan forumas, vjerujem da bi svima odgovaralo?

Imali smo masu takvih situacija i odradili svako flashanje biosa besplatno, ako su dijelovi bili kupljeni kod nas u shopu. Kakvih mrtvih "200 kn za dijagnostiku" za komponente u garanciji u shopu gdje si ga odnio, unatoc ekspertima sa 4K plazmom i how-to tutorialom.

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 00:17   #3182
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor DariX Pregled postova

Jel postoji mogucnost da otkazes to flashanje biosa kod njih? Mozda ti mogu vratiti sve u ducan isti/slijedeci dan, pa odneses u neki drugi ducan gdje ti to rijese za pola sata? Posalji mail/nazovi, nista te ne kosta


Ma ne vrijedi otkazivat, zato što su toliko spori i sigurno bi im trebalo još 1-2 tjedna da to otkažu pa dok im dovezu u poslovnicu. Jednostavno nemam vremena. Imam još samo 3 dana dostupna.
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 00:23   #3183
WhiteNinjaHRV
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
A da postanes manje iritantan forumas, vjerujem da bi svima odgovaralo?

Imali smo masu takvih situacija i odradili svako flashanje biosa besplatno, ako su dijelovi bili kupljeni kod nas u shopu. Kakvih mrtvih "200 kn za dijagnostiku" za komponente u garanciji u shopu gdje si ga odnio, unatoc ekspertima sa 4K plazmom i how-to tutorialom.

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk

Jbg, oni su meni u shopu rekli da će mi naplatit 200 KN za slanje na servis. Ja mislim da je to smiješno za komponente koje su pod njihovom garancijom sljedećih 3-5 godina. Ali najjače mi je što sam ja ovog što radi u trgovini pitao jel moram nešto napraviti prije ubacivanja proca i svih dijelova. On mi je odgovorio samo ovo: "Ne, čim ubacite procesor u matičnu i spojite sve ostalo računalo bi trebalo radit."
WhiteNinjaHRV je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 01:16   #3184
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
A da postanes manje iritantan forumas, vjerujem da bi svima odgovaralo?

Imali smo masu takvih situacija i odradili svako flashanje biosa besplatno, ako su dijelovi bili kupljeni kod nas u shopu. Kakvih mrtvih "200 kn za dijagnostiku" za komponente u garanciji u shopu gdje si ga odnio, unatoc ekspertima sa 4K plazmom i how-to tutorialom.

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
ja sam radio u linksu u servisu na reklamacijama prije par godina, zapravo, vrijeme leti, ima od toga već 7...

Ali i tada je bilo ovako:
Konfiguracije slagane u servisu imaju besplatni servis/dijagnostiku/garanciju

Komponente kupljene u trgovini a slagane u kućnoj radinosti su podložne naplati dijagnostike ako doneseš cijeli komp. Komponente i dalje naravno imaju jamstvo i kada ustanove kvar za koje je potrebno vrijeme i satnica servisera, komponenta se mijenja/flasha/itd pod jamstvom.

Autor pitanja kaže da je sam slagao, pa da mu je drugi kolega rekao da je dobro složio što bi značilo da nije baš siguran kako se to radi i ima hrpa sitnica zbog kojih komp neće raditi a nisu očigledne na prvi pogled.

Da li vi kada kupite recimo dijelove za veliki servis motora u autu i nakon što je neki majstor u garaži raskupusao motor i motor poslje toga ne radi, vozite taj cijeli auto nazad tokicu tako sklopljen pa da vam oni besplatno dijagnosticiraju i poprave motor? Zato jer su dijelovi kupljeni kod njih?

Ili vraćate dio koji je neispravan?

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 23.07.2018. u 04:21.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 07:50   #3185
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Meni je zanimljivo kako je sad odjednom 200 kn puno za petljanje sa biosom, a u onoj temi gdje se pisalo o popravku PC-eva u fušu ni jedna cifra nije bila prevelika, dizanje windowsa 100 eura i takve sheme...

Znači, kad se ide nekome doma i popravlja na crno onda nabiji cijenu max. jer ipak "ti naplaćuješ svoje znanje", a ovi kojima je to posao nek rade džabe, super logika.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 10:55   #3186
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Tokic usporedba sa velikim servisom je vrhunska. Skidanje coolera i zamjena proca je fizicki i vremenski ekvivalentan posao zamjeni zupcastog, remenja i vodene pumpe? Na slobodnom trzistu gdje hvala k... mozes birat gdje potrosit svoj novac ne ides u establishment koji ti za "dobar dan" u prijemu na servis odmah izbija 200 kn i ne napomene na tvoj direktan upit (sto evo saznajemo iz zadnje autorove poruke) da bi moooozda postojala mogucnost da b350 chipset nece out of the box podrzat Pinnacle Ridge. Nista sad pretjerano kontra Linksa, ako nista drugo odlicna odgojna metoda za wanna-be sastavljace kompova.

Znaci moglo se rijesit sa kojom porcijom cevapa i"bok decki, jbg, zaigrao sam se sa slaganjem iako sam njub, nisam flashnuo bios, mozete bacit oko pa javit?"

Ako flash biosa ne pomogne onda idemo na tezi nacin rjesavat RMA.

Osim ako nemaju, pod kamerama, strogu zabranu ikakvog pregledavanja na licu mjesta te se striktno salje u servisni pogon, onda bar znas za ubuduce sto te ceka i gdje ti je pametno kupovat hardware.

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 14:14   #3187
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Vidi se da očito nemaš pojma kako se radi ozbiljan posao i koliko takvih bi oni imali dnevno.

Pitao bih ja tebe bi li na lijepe oči kopao po wannabe složenim konfama a moraš platiti tome radniku plaću.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 15:24   #3188
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Vidi se da očito nemaš pojma kako se radi ozbiljan posao i koliko takvih bi oni imali dnevno.

Pitao bih ja tebe bi li na lijepe oči kopao po wannabe složenim konfama a moraš platiti tome radniku plaću.
Obzirom da radim svakodnevno ozbiljan posao mozemo ostat na ovome da si i dalje zajedljiv i iritantan. Kopao sam vise puta kad bi netko iskrcao pare kod nas, bez naknade. Flashali bios na komponentama kupljenim kod nas, bez naknade - svaki put, makar i naknadno kao u ovom slucaju. Ako bi se ispostavilo da je klijent nesto neispravno spojio ili nestrucnim rukovanjem uzrokovao ostecenje onda ide servis i dijagnostika po standardnom postupku/cjeniku.

Poslano sa mog XT1572 koristeći Tapatalk
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 16:10   #3189
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Očito nisi radio/ne radiš sa obujmom posla s kojim radi Links.

Ne mora uopće značiti da će mu naplatiti dijagnostiku/flashanje ako je uopće do biosa, jer je vrlo.lako moguće da je slutio ploču, itd svojom stručnim ugradnjom ako mu uopće neće postati ništa.

A može biti i da je neispravna iz tvornice.

Ja sam "iritantan" koji samo želi istaknuti o čemu se ovdje radi, da nije sve crno bijelo, koji sam rješavao reklamacije, radio servis, nagledao se cuda i čudesa što ljudi sve rade s kompovima.

Jednostavno moraš naplaćivati, jer bi inače svi donosili kompove na servis. Links je u moje doba zaprimao po 20-30 kompova dnevno pa sad zamisli da još džaba sve rade a ionako ne znaju kud bi sa sobom od posla.

A posao im je u međuvremenu jako porastao.

I onda vidim da autor nema veze od slaganja kompa i čudi se kako mu ne radi, pa škola se plaća i drugi put će dat da mu dečki u proizvodnji slože komp i istestiraju.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2018., 16:23   #3190
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Smanjite tenzije... a pogotovo vrijeđanje.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2018., 19:50   #3191
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 675
Evo jedno iskustvo, taman završeno.

Naručio mobitel, al iz nekog razloga mi 2 narudžbe odvojene kreiralo. Zvali su me u roku 30 sekundi i riješio sam problem. Bravo links.
__________________
Đedo, ja karte ak izgubim, pa tiš mene zapalit

Drugi rig:

-3600
-A2000 256GB | Blue 1TB
-6700 XT
-16GB Patriot viper steel
-B450m HDV
-Modecom Oberon Pro oku ugodan šrot
-RM650 methinks
DragonSlayer je offline   Reply With Quote