Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2020., 19:48   #2431
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,780
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Malo se tu dramatizira i vise nego sto bi trebalo, a neki kao da navijaju da kartica nema cak i onda kada ih ima.
U dva mjeseca znamo za dvojicu s ovih prostora koji su uspjeli kupiti RTX 3000 modele. Lako za dramu, ali kartica nema ni u približno dovoljnoj količini, a i ovih nekoliko stotina tisuća koje su navodno spremne - ne budu dosta za sve.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 19:59   #2432
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Trenutna situacija sa RTX 3xxx modelima, ne da je sprdnja, nego je sprdnja od sprdnje
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 20:03   #2433
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Prati razvoj situacije i ako naleti modeli koji hoćeš - kupuj, jer ko zna kaj budu izmislili za godinu dana.
Pratim, samo kazem nemam namjeru preplatiti grafu samo zato da bi ju imao kao i nekolicina ljudi koja se uspjela docepati svog modela. Sacekam lako razvoj situacije. Tu je jos i amd vrlo kompetitivan i aktivan, a trenutno imam 2070 super koja odlicno odraduje posao ali zasto ne uzeti nesto bolje ako se moze.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 20:04   #2434
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Realno, malo tko zna trenutno išta, osim Jensena. Ako i bi postojala TSMC verzija Ampere kartica, to ne treba očekivati prije kasnog proljeća/sredine iduće godine jer za migraciju treba vremena, plus, TSMC je trenutno limitiran kapacitetom proizvodnje 7nm kojeg nema dosta ni za postojeće klijente. No, sredinom iduće godine će Mediatek, HiSilicon i Qualcomm migrirati dio svojih proizvoda na 5nm proces tako da će se osloboditi dio kapaciteta jer trenutno ta trojka drži oko nekih 45-50% kapaciteta kojeg ima TSMC 7nm. Dotad im postojeći čipovi utiliziraju 7nm, kao i proizvodi u kojima jesu tako da treba čekati dok se najave nove linije mobilnih procesora i mobitela koji će ih tek koristiti. Uglavnom, tad će i TSMC ponuditi Nvidiji 7nm jeftino jer će rađe držati ikakvu proizvodnju nego da im stoje proizvodne linije neiskorštene do kraja. No, to je pitanje koliko ima smisla jer će se dotad iskristalizirati proizvodnja na Samsung procesu.

Prvi batchevi Samsungovih čipova nisu imali dobre yieldove, ali to se popravilo pa je sad Nvidia naručila masivnije batcheve čipova tako da će se i stanje s postojećim karticama na tržištu poboljšati kroz studeni i prosinac, uglavnom će do kraja godine biti masovnije količine i moći će se normalno kupiti kartice.

Trenutno se samo zna da je u najavi 3060/Ti i da su negdje u produkciji modeli između 3070 i 3080, kao i između 3080 i 3090, to će biti Ti ili Super, pitanje je kako će ih marketing nazvat, možda taj Ti naziv i ukinu u potpunosti.

Znači ništa novo, iste serije kartica koje postoje već otprije, nego samo nema puno informacija pa ljudi stalno rade drame šta će biti, šta je bilo i pišu šta im padne napamet. Ljudima je dosadno od korone pa sad rade dramu veću nego što je da imaju o čemu pisati.

Jedino što bi se moglo dogoditi je da Nvidia napravi jednu korekciju cijena pa malo spuste cijene 3070, izbace 3080 Ti koja će biti sličnih performansi kao 3090 ali jeftinija tako da ide protiv RX 6900 i 3070 Ti koja će biti brža od 6800 po sličnoj cijeni. Ili ćemo umjesto spuštanja cijene 3070 dobiti 3060 Ti koja će imati perfomanse jako slične 3070 ali po manjoj cijeni, tako će onda spustiti cijene, ali bez da ih spuste izravno.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 20:06   #2435
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
U dva mjeseca znamo za dvojicu s ovih prostora koji su uspjeli kupiti RTX 3000 modele. Lako za dramu, ali kartica nema ni u približno dovoljnoj količini, a i ovih nekoliko stotina tisuća koje su navodno spremne - ne budu dosta za sve.
"Ove prostore" racunas prema pce forumu? Ako su vec forumi neko mjerilo onda skokni na bug pa ces vidjeti da se samo tamo preko desetak ljudi pohvalilo da ima kartice, najvise ih je pokupovalo 3070.

Kartica sigurno nece biti dovoljno, ali tu neke najcrnje moguce prognoze, nekakvo krizanje ove generacije i spominjanje 4000 serije je vec smijesno i bas nalici na navijanje da nitko ne kupi kartice samo ne znam iz kojeg razloga
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 20:13   #2436
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,780
OK, neću više, obećajem. Otišlo je ovo već davno žešće nizbrdo. Ljudi kupite Ampere dok ih još ima, pune su ih trgovine, dijele se na ulazima u šoping centre, još malo pa nestalo.

Ima ih i preko desetak ljudi s bug.hr foruma, a to je ipak pokazatelj trenda. Navijamo za sve kao što smo i '98. navijali za "naše".
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 20:15   #2437
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Po kojoj cijeni su ih kupili? Koliko je ljudi kupilo RTX 3080 i RTX 3090 a koliko od njih su platili MSRP cijenu? I trebali biti sretni jer u mjesec i pol nisu sposobni izbaciti dovoljno kartica i koje se prodaju po dosta višim cijenama?
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 20:17   #2438
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,329
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Prvi batchevi Samsungovih čipova nisu imali dobre yieldove, ali to se popravilo pa je sad Nvidia naručila masivnije batcheve čipova tako da će se i stanje s postojećim karticama na tržištu poboljšati kroz studeni i prosinac, uglavnom će do kraja godine biti masovnije količine i moći će se normalno kupiti kartice.
Odakle ti vadiš ove informacije, za njih bi u najmanju ruku trebao raditi u Samsungovom fabu ili u Nevidijinom odjelu za nabavu?

-Samsung popravio yieldove
-Nvidia naručila masovne batcheve
-Do kraja godine se mogu normalno kupiti

Pretpostavljam da pratiš jednakih 4-5 publikacija kao i mi ostali, i tamo sigurno nije bilo ovakvih informacija, pogotovo jer je Jensen dao službenu izjavu da će nestašica potrajati "through 2021".

Može malo više linkova, jer ti stil pisanja sliči na gatanje.

A na Bugu su vjerojatno platili scalperske cijene za ogromnih 10 komada, 10k za 3080 i 7k za 3070, da taj forum išta vrijedi ne bi se članovi prebacivali na ovaj.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 20:27   #2439
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Sve što sam napisao bilo je ili kod Moore Law is Dead, GNexusu ili par poznatijih tech portala koji nisu žuta štampa. Uglavnom je raspršeno u zadnjih par QA streamova ili videa, plus možda neki članak, ali teško da sad imam vremena tražiti timestampove na videima.

Ali imaš u opisima videa dolje pa preleti po onima vezanima za Ampere, RX 6000 launch ili nešto slično, ako te zanima detaljnije, nije sad cijeli video o tome nego maks par rečenica kad odgovara na neko pitanje.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 20:34   #2440
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
@The Exiled

Ti se sad sprdas, a dostupnost si racunao prema pce forumu, jebenica.

@MadBoy

Iako osobno ne bi uzimao kartice po ovoj cijeni ne osudujem ljude koji su ih sada uzeli. Mozda im se jednostavno nije dalo cekati, a ovo sto je AMD predstavio (malo nize cijene, par internih grafova upitne tocnosti, cinjenicu da skrivaju RT perf kao zmija noge, najavu vlastitog DLSS-a koji je tek u razvoju i koji ce izaci jednog lijepog dana) ih nije previse impresioniralo.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 20:34   #2441
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
"Ove prostore" racunas prema pce forumu? Ako su vec forumi neko mjerilo onda skokni na bug pa ces vidjeti da se samo tamo preko desetak ljudi pohvalilo da ima kartice, najvise ih je pokupovalo 3070.
Jesi li uzeo u obzir da kod tenagera ponekad postoji otprilike ovakav obrazac ponašanja:

Želja = fiktivno posjedovanje = trolanje/kurčenje na forumu
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 20:39   #2442
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,780
Obzirom da ko i većina pratim sve ovo kaj spominjete, pa i više od toga, a opet ni jednom nisam linkal Wccftech i tome slične pizdarije, ispada da ja navijam da nema Ampere kartica ili još gore da guerra ne uspije dobiti svoj model, tak da mi sad nije jasno zbog čega i na koju foru ja pričam gluposti, jer mi je dosadno zbog COVID-19 situacije, te pri tome dramatiziram samo da se piše o nečemu, dok vi ostali komentirate istu stvar, ali to je OK, jer ste sami sebi određene stvari protumačili kak vam paše. I OK, ako vi mislite da će nVidia magično dobiti 7nm TSMC kapacitete, tj. da će TSMC njima dati prednost, pred AMD-om koji nakon prelaska na 5nm, još uvijek ima za Zen 2 i obje konzole itekakve potrebe - jebena matematika, nema kaj. Isto tak, ako mislite da nVidia neće sljedeće ljeto imati RTX 4000 da vam svima na pladnju servira još jedno hladno predjelo, onda jebiga - slabo vi to pratite.

Mislim, o čemu mi tu pričamo - kartica nema - rijetko ko ih može kupiti - CEO firme ima službenu izjavu da nema nade do 2021. i sad ja dramatiziram i navijam da netko ne kupi Ampere kojeg eto - nema.

Ajde molim vas, nemojte se zajebavati. Usrali su stvar kak ju nisu usrali nikad dosad i nemate se potrebe srditi, jer ionak nitko od nas nema kontrolu nad tim.

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 01.11.2020. u 20:45.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 20:43   #2443
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
afik amd želi još 7nm kapaciteta nego što ima, jer konzole. Tako da nv je zapela na samsung škartu.
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 20:44   #2444
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,329
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Sve što sam napisao bilo je ili kod Moore Law is Dead, GNexusu ili par poznatijih tech portala koji nisu žuta štampa. Uglavnom je raspršeno u zadnjih par QA streamova ili videa, plus možda neki članak, ali teško da sad imam vremena tražiti timestampove na videima.

Ali imaš u opisima videa dolje pa preleti po onima vezanima za Ampere, RX 6000 launch ili nešto slično, ako te zanima detaljnije, nije sad cijeli video o tome nego maks par rečenica kad odgovara na neko pitanje.
Moore's Law je pričao o otkazivanju 20GB modela 3080 i 16GB modela 3070, kao i smanjivanju kapaciteta normalnih 3080 i 3070, čime su opet naguzili AIB-ove koji su pripremili tvornice za duplo veće narudžbe.

Njegova teorija je da Samsungovi yieldovi nisu dobri i da nemaju dovoljno dobrih 3080 čipova, pa će vjerojatno ići na 3070 Ti.

Isto tako je izjavio da GDDR6X nije problem.

Dakle, zaključak je suprotan od onog što si napisao:

-Otkazali su 20GB i 16GB modele iako VRAM nema supply problem
-Smanjili su broj narudžbi za 3080 i 3070
-Yieldovi nisu dovoljno dobri za 3080 pa će vjerojatno izbaciti 3070Ti

https://www.youtube.com/watch?v=VWAzm-DUcM4&t=825s

Zadnje izmijenjeno od: sti. 01.11.2020. u 20:50.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 20:55   #2445
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
I OK, ako vi mislite da će nVidia magično dobiti 7nm TSMC kapacitete, tj. da će TSMC njima dati prednost, pred AMD-om koji nakon prelaska na 5nm, još uvijek ima za Zen 2 i obje konzole itekakve potrebe - jebena matematika, nema kaj. Isto tak, ako mislite da nVidia neće sljedeće ljeto imati RTX 4000 da vam svima na pladnju servira još jedno hladno predjelo, onda jebiga - slabo vi to pratite.
Pa ja ti upravo kažem da je to s TSMC 7nm totalno upitno, a ne obratno
Trenutno pogotovo, tek kad odu ovi drugi veliki 7nm klijenti na 5nm možda. Tad će biti dosta kapaciteta za razgrabiti pa će tu i Nvidia moći dobiti dovoljnu količinu wafera za diverzifikaciju. Zato i kažem, iduće ljeto je moguć Ampere na TSMC, prije, jako teško jer je sve već rezervirano.

Ne bi baš očekivao Hopper na ljeto, to je već i prelazak na MCM arhitekturu, čisto sumnjam da će iz jednog fijaska ultetiti potencijalno u drugi. Eventualno ako bi ponovili relaunch i rebrand, kao što se prije radilo s Fermi na 400 i 500 serijama, pa Kepler na 600 i 700 serijama. To je već u sferi nečeg što je sasvim moguće.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 21:02   #2446
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Po kojoj cijeni su ih kupili? Koliko je ljudi kupilo RTX 3080 i RTX 3090 a koliko od njih su platili MSRP cijenu? I trebali biti sretni jer u mjesec i pol nisu sposobni izbaciti dovoljno kartica i koje se prodaju po dosta višim cijenama?
Došli smo do toga da cijene više nisu bitne, samo dostupnost pa zgrabi čim ima, nema šta, Huang fenomenalno vrti fanboyse oko prsta.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 21:03   #2447
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Jesi li uzeo u obzir da kod tenagera ponekad postoji otprilike ovakav obrazac ponašanja:

Želja = fiktivno posjedovanje = trolanje/kurčenje na forumu
Do koje ti krajnosti ides ovo vise nije niti smijesno vec tuzno

P.S. Objavljivali su svi redom slike.

Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Došli smo do toga da cijene više nisu bitne, samo dostupnost pa zgrabi čim ima, nema šta, Huang fenomenalno vrti fanboyse oko prsta.
Bez brige nece se niti Navi jednog lijepog dana kad izadu AiB modeli moci nabaviti po msrp cijeni, dal ce onda i baba biti fenomen?

Zadnje izmijenjeno od: guerra. 01.11.2020. u 21:11.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 21:06   #2448
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,780
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Pa ja ti upravo kažem da je to s TSMC 7nm totalno upitno, a ne obratno
Gle, napisal sam već u ne znam koliko navrata da je ta "vijest" o nVidia prelazi na 7nm TSMC proizašla iz dvije rečenice DigiTimes članka koji pokriva TSMC planove za 2021., tak da sad već mlatite praznu slamu.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Pitanje je kaj točno nVidia ima kod TSMC-a, jer cijela "vijest" je proizašla iz samo dvije rečenice unutar DigiTimes članka (linkal sam cijelu stvar već na Ampere temi) koji pokriva TSMC-ove planove za 2021. Može biti da se odnosi na Ampere A100 koji je već na 7nm TSMC, pa za 2021. imaju dodatne narudžbe, a isto tako može biti da nVidia u ljeto 2021. priprema 7nm RTX 4000 seriju, koja bude zapravo ono kaj je RTX 3000 trebala biti, pa nije. Sve u svemu, ne znamo ništa konkretno, ali TSMC nakon nVidijine propale ucjene nema baš potrebe skočiti na prve znakove nVidijinih problema sa Samsungom.
I ja ti pričam o RTX 4000 Ampere seriji za sljedeće ljeto. Ne kužim da li su baš svi na mobitelima, pa je problem kad je više od par riječi u rečenici, ali iskreno zaboli me.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 21:20   #2449
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
...
To ti je već star video.

https://youtu.be/t08mAlk8JyM?t=2470

Da, yield i dalje nije odličan, ali su usprkos tome naručene veće količine u novim batchevima. Nije smanjen broj narudžbi, već su ti čipovi preraspoređeni za druge serije (3060, i Ti modele) pa su 3070 i 3080 serije smanjene u obimu.

Ugl, na pitanje hoće kartice biti In Stock do Božića, odgovor je bio jednostavan Da. Nemam sad vremena tražiti točno koji video i od kojeg youtubera je bio, no ugl, Nvidia je bila prvo oprezna s narudžbama za 3000 seriju, no kad su vidjeli da je vrag odnio šalu su naručeni novi veliki batechevi. Sad, kamo točno idu ti čipovi, 3060, 3070 Ti ili nešto xy ne zna skoro nitko. No, da bi GDDR6X ipak mogao biti problem je došlo nekoliko novi reportova u zadnjih par dana tako da je i to faktor.

To što su maknuli modele s većom memorijom je vjerojatno povezano s lanuchom Ti modela koji će vjerojatno biti sad ti modeli s više memorije jer ih tu AMD pere. Uostalom, u videu koji si ti sam linkao je on rekao da problemi s Samsung "yieldom" nisu ni približno "katastrofalni" koliko su novinari izvještavali, uključujući i njega samoga.

Stvarno mi se ne da ponovno gledati zadnja tri četiri videa, od kojih su neki i po dva sata, da bi linkao točne timestampove tako da ću tu stati.

Moram priznati da mi je kompletno ove tematike i više nego dosta, šta će biti će biti, biti će kad bude i nitko sad od nas nema utjecaj na to, tako da je više manje ovo prenašanje što je tko vidio i čuo gdje uzaludno jer to ne mijenja situaciju kakva sad jest. Dok ne kupim RTX 3000 karticu ili pričekam refresh potencijalno, klonim se tema o novim karticama jer prebacujemo šuplje u prazno. I to doslovno
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 21:36   #2450
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Do koje ti krajnosti ides ovo vise nije niti smijesno vec tuzno

P.S. Objavljivali su svi redom slike.



Bez brige nece se niti Navi jednog lijepog dana kad izadu AiB modeli moci nabaviti po msrp cijeni, dal ce onda i baba biti fenomen?
Smijeh je, (da uz uvjet da tenageri nisu tenageri) što u državi od 4-4.5 miliona ljudi 10-15 njih posjeduje karticu koja je kao dobavljiva i to 2 (dva) mjeseca nakon lansiranja, daj se uozbilji.....

A što se tiće AMD-a, strpima se dvadesetak dana, nebi glumio Milana
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 21:43   #2451
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,329
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Nvidia je bila prvo oprezna s narudžbama za 3000 seriju, no kad su vidjeli da je vrag odnio šalu su naručeni novi veliki batechevi.
Nvidia bila oprezna? Zašto? Pričamo o istom Amperu, kojeg svatko i njegova baba čeka zadnje dvije godine, otkad je Turing ispao fail?

Citiraj:
Ugl, na pitanje hoće kartice biti In Stock do Božića, odgovor je bio jednostavan Da.
S jedne strane imamo Jensena koji je rekao da kartica neće biti "through 2021", a s druge strane ti eksplicitno tvrdiš da će biti u stocku do Božića. Kome vjerovati?

Ne mogu se oteti dojmu da navodiš one scenarije za koje želiš da se ostvare, ali OK, možemo zaustaviti raspravu.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 21:50   #2452
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Smijeh je, (da uz uvjet da tenageri nisu tenageri) što u državi od 4-4.5 miliona ljudi 10-15 njih posjeduje karticu koja je kao dobavljiva i to 2 (dva) mjeseca nakon lansiranja, daj se uozbilji.....

A što se tiće AMD-a, strpima se dvadesetak dana, nebi glumio Milana
Znaci karticu posjeduju samo clanovi pce i bug foruma, aj dobro da si mi objasnio kako se to tako racuna.

Meni se nikam ne zuri, ma da sliku kako ce to izgledati otprilike imam u glavi.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 22:01   #2453
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Znaci karticu posjeduju samo clanovi pce i bug foruma, aj dobro da si mi objasnio kako se to tako racuna.
Realno je da takve kartice, pogotovu dok su "friške" kupuju HW entuzijasti, koji se u pravilu okupljaju na takvim mjestima, no ako ti misliš drugačije slobodno de izrazi, bez srama......

Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Meni se nikam ne zuri, ma da sliku kako ce to izgledati otprilike imam u glavi.
Slobodno je podjeli s nama, tome i služe forumi i ovakve teme
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 22:02   #2454
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Nakon Turinga koji je ostavio gorak okus u ustima, ljudi su u očaju i boli čekali novu generaciju kartica, Huang je lijepo to iskoristio i odigrao igru na kartu psihe tih ljudi, predstavio 3000 seriju kao "povoljnu", spasiteljsku, rješenje svih problema i dobili smo to što smo dobili, cijene sve samo ne onakve kakve su predstavljene, vrlo ograničeno izdanje, pa ni skok u performansama nije onakav kakav je bio u prezentaciji, ali su ljudi toliko očajni zbog 2000 serije i vrlo ograničene 3000 serije da se cijena više ni ne pita, uzimaj brale dok ima .
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 22:41   #2455
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor SlavoS Pregled postova
Realno je da takve kartice, pogotovu dok su "friške" kupuju HW entuzijasti, koji se u pravilu okupljaju na takvim mjestima, no ako ti misliš drugačije slobodno de izrazi, bez srama......

Slobodno je podjeli s nama, tome i služe forumi i ovakve teme
Svi znamo da se prije nego sto kupis karticu moras prijaviti na neki od foruma i nakon toga kod javnog biljeznika potpisati da ces objaviti post kad ti kartica stigne. Eto, bez srama

Ako kazem sto mislim doci ce do samoranjavanja kod nekih pa mozda bolje ne

Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Nakon Turinga koji je ostavio gorak okus u ustima, ljudi su u očaju i boli čekali novu generaciju kartica, Huang je lijepo to iskoristio i odigrao igru na kartu psihe tih ljudi, predstavio 3000 seriju kao "povoljnu", spasiteljsku, rješenje svih problema i dobili smo to što smo dobili, cijene sve samo ne onakve kakve su predstavljene, vrlo ograničeno izdanje, pa ni skok u performansama nije onakav kakav je bio u prezentaciji, ali su ljudi toliko očajni zbog 2000 serije i vrlo ograničene 3000 serije da se cijena više ni ne pita, uzimaj brale dok ima .
Neki bi prodaju 80:20 (Turing vs Navi) nazvali dominacijom, ali cini se da je to ipak samo ocajno i ograniceno kad se gleda kroz ljubicaste naocale.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 22:50   #2456
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Neki bi prodaju 80:20 (Turing vs Navi) nazvali dominacijom, ali cini se da je to ipak samo ocajno i ograniceno kad se gleda kroz ljubicaste naocale.
Previše ti je AMD u ustima, sad vidim da imaš 1070Ti pa je razumljivo zašto se toliko opterećuješ inferiornima, jer si i sam u tom rangu. Da se vratimo na temu, pričam o Nvidiji, dakle 2000 serija je epski fail, a launch 3000 je epski fail, nikad bolja prilika za konkurenciju da to pometu.
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 22:56   #2457
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Previše ti je AMD u ustima
Baš, brani nvidiju tako što napada AMD, a svaki potez nvidije se opravdava. Ne može Nvidija pogriješiti .
Svatko osim njega vidi da je ovo fail nad failovima i svi će isto reći i za AMD ako dostupnsot unutar 45 dana od launcha bude nikakva.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 22:59   #2458
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Previše ti je AMD u ustima, sad vidim da imaš 1070Ti pa je razumljivo zašto se toliko opterećuješ inferiornima, jer si i sam u tom rangu. Da se vratimo na temu, pričam o Nvidiji, dakle 2000 serija je epski fail, a launch 3000 je epski fail, nikad bolja prilika za konkurenciju da to pometu.
Simpaticno je kad ti kazes da su nekome puna usta necega, a svaki komentar u ovoj temi ti je pljuvanje i pretjerivanje. No dobro, navikao sam na takvu nebitnu ekipu.

P.S. Samo mi jos objasni sa kime da radim usporedbe kad postoje dvije firme koje rade kartice? Ili se ne smije pipnuti u presveto posto odmah zivceki prorade.

Zadnje izmijenjeno od: guerra. 01.11.2020. u 23:05.
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 23:02   #2459
Neo2001
Premium
 
Neo2001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 110
Citiraj:
Autor Dr. Strange Pregled postova
Previše ti je AMD u ustima, sad vidim da imaš 1070Ti pa je razumljivo zašto se toliko opterećuješ inferiornima, jer si i sam u tom rangu. Da se vratimo na temu, pričam o Nvidiji, dakle 2000 serija je epski fail, a launch 3000 je epski fail, nikad bolja prilika za konkurenciju da to pometu.

zakaj je 2000 serija epski fail? zbog dostupnosti?
Neo2001 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2020., 23:04   #2460
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor guerra Pregled postova
Svi znamo da se prije nego sto kupis karticu moras prijaviti na neki od foruma i nakon toga kod javnog biljeznika potpisati da ces objaviti post kad ti kartica stigne. Eto, bez srama

Ako kazem sto mislim doci ce do samoranjavanja kod nekih pa mozda bolje ne



Neki bi prodaju 80:20 (Turing vs Navi) nazvali dominacijom, ali cini se da je to ipak samo ocajno i ograniceno kad se gleda kroz ljubicaste naocale.
Možeš ti pametovat/trolat do mile volje, ali činjenice su protiv tebe, znamo da ljudi čekaju tjednima, da nekažem mjesecima da naruče skupo preplačene kartice.
I da, ako si član udruge švelja i soboslikara nemoraš na forum, pa kod bilježnika
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na