Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.09.2009., 15:35   #211
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor SaleFFS Pregled postova
edino sto periferije od logitecha ima na bacanje, i ostatak shopa tj, nekih 70% tv-i kucna kina i bijela tehnika
Je, g25 koji je u linksu 1900 kn, a u vemulju se dao ubosti za 900 kn na akciji je 2500 kn...
Tako sve ostalo od tmaksa...
Alfa_R je online  
Staro 28.09.2009., 16:03   #212
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Mislim da je u poslovnom svijetu normalno da se neki dućani zatvaraju jednako kao što se novi otvaraju. Sjetite se samo koliko je novih dućana informatičke robe otvoreno u zadnje dvije-tri godine. Naravno da sve to nije normalno i da će ih se dosta morati zatvoriti. Zagreb je neprirodno nakrcan raznim megastorevima koji valjda robu nabave tek za otvaranje da popune police a onda to prodaju slijedećih par godina dok ne propadnu.
Manje poslovnice tih megagrađevina u manjim gradovima vjerojatno same po sebi bi imale dobre šanse za opstanak ali nažalost su zaražene bolešću nelikvidnosti od svojih matičnih centrala iz zagreba pa im je sudbina zapečaćena
darkijas je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2009., 16:22   #213
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Mislim da je u poslovnom svijetu normalno da se neki dućani zatvaraju jednako kao što se novi otvaraju. Sjetite se samo koliko je novih dućana informatičke robe otvoreno u zadnje dvije-tri godine. Naravno da sve to nije normalno i da će ih se dosta morati zatvoriti. Zagreb je neprirodno nakrcan raznim megastorevima koji valjda robu nabave tek za otvaranje da popune police a onda to prodaju slijedećih par godina dok ne propadnu.
Manje poslovnice tih megagrađevina u manjim gradovima vjerojatno same po sebi bi imale dobre šanse za opstanak ali nažalost su zaražene bolešću nelikvidnosti od svojih matičnih centrala iz zagreba pa im je sudbina zapečaćena
To je to, jednostavno nagomilaju zalihe jer ih jedan megasotre mora imati, a prodaja ide sada puno lošije i samo propadaju. Koliko sam primjetio bolje se drže mali dućani, koji konstantno imaju update cijena i koji su pristupačni. BTW neki dan cold suprise, hitno moram napravit komp, dođem da Vemila ST, kad ono banana zatvoren (HG nema HDDova, TMax preskupp, i to je to otprilike šta je ostalo u STu)
Baja 001 je offline  
Staro 28.09.2009., 16:35   #214
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
meni žao ljudi koji tam ionak rade za minimalac , trpe sranja od "šefova" i sad im je na vidiku burza rada..
 
Staro 28.09.2009., 16:47   #215
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Kad sam kupovao pc početkom 2005 godine nikako nisam mogao proć ispod 8-9 somova kuna a neke osnovne konfiguracije nije bilo ispod 5-6 somova ako je išta vrijedila.
Danas je stanje prilično drugačije i dobar stroj se složi već za dva-tri soma sa monitorom. Ako je prosječnom pc-ju pala cijena 50 posto to naravno znači da su se i trgovačke marže isto tako prepolovile i upravo zato ja vjerujem da su mnogi it dućani sreću potražili u audiu/videu te štednjacima i veš mašinama. Samo na njihovu nesreću za takve stvari na tržištu već postoji uhodana konkurencija
Dakako i činjenica kaj se pc sad može kupit i u najmanjem kvartovskom konzumu zasigurno ima priličnu ulogu u svemu tome
darkijas je offline  
Staro 28.09.2009., 17:26   #216
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
nego jel netko zna kako je u NITEL -u?
http://www.nitel.hr/index.php

Kupovao sam kod njih dok su bili kod placa na trešnjevci , i bili us ok.
 
Staro 28.09.2009., 17:36   #217
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Postoji jedan jedini razlog,a zove se povlaštena informacija. Tipičan primjer nasilnog preuzimanja, Uprava je još uvijek na dovoljno stabilnim nogama,prvo će odletiti - jasno,šljaka. VSS nitko ne dira,i glavonje. Bar ne u ovoj fazi, nadalje,dok dionice toliko padnu,dioničari će logikom stvari ići kontra trenda, i rješavati se dionica,dok je vrijeme je li. Što opet,uz povlaštenu informaciju iznutra, odlično odgovara glavonjama,koji će steći dovoljan paket dionica, da postanu većinski vlasnici,ako ne i 100%tni.
Povlastena informacija i HGSpot?

Ajmo biti ozbiljni.

Informacije koje ja imam (a imam ih iz vise nego dobrih izvora) govore svasta, ali nista dobro.

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Naravno,ne mora tako biti - ali sve će to doći na svoje. Vidjet ćeš. U trenutku kad je HG ušao na burzu i počeo kotirati,prije 2g čini mi se..čak i više,bio je ako ne najjača firma ovih prostora,tu mislim na Balkan cijeli,onda među TOP3.
HGSpot najjaca firma?

Oni su bili samo trgovac, nista vise. Alat drugim firmama za plasman, firma koja nikad nije zadobila povjerenje struke, pozitivan image kod kupaca, bilo kvalitetom bilo pred bilo post prodajom.

Nikad nisu bili najjaci u RH (a kamoli u regiji), figurirali su kao najpoznatija maloprodaja, no s par, recimo, cudnih odluka uprave i dolaskom samo malo ozbiljnije konkurencije i sirenja prodaje preko interneta sve je krenulo dole. Pokusaj s bijelom tehnikom i kucanskim aparatima je kratko trajao, a zasto bi sad netko preuzeo tu tvrtku ne bih znao.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 28.09.2009., 17:57   #218
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Zaba, koja je pojedinačno jedan od tri najveća dioničara HG Spota te najveći vjerovnik neisplaćene tranše komercijalnih zapisa..

Pitaš se na kraju tko tu koga,to je čista politika moj prijatelju,traže im udomitelja,kao da su psi.Zanima te 2007/2008,ma nema problema,ima dream i to :

Tvrtka HG Spot u prošloj je godini ostvarila više od 11 milijuna kuna neto dobiti, što je porast od 79 posto prema godini ranije. Ostvarena dobit u skladu je s planom, navodi se u financijskom izvješću tvrtke objavljenom na Zagrebačkoj burzi. Ukupni prihodi HG Spota lani su iznosili 395,3 milijuna kuna i porasli su 17,1 posto. Glavnina prihoda, više od 353,8 milijuna kuna ostvarena je na domaćem tržištu i taj je iznos za 9,9 posto veći nego u 2006.
Prihodi od prodaje u inozemstvu smanjeni su pak 66 posto, na 2,7 milijuna kuna, a kao razlog u pojašnjenju poslovnih rezultata se navodi promjena strategije nastupa na stranim tržištima gdje se HG spot priprema na značajniji iskorak krajem 2008. godine. Do tada, napominju u tvrtki, fokus je na domaćem tržištu.
Značajan rast bilježe ostali prihodi, za čak 827 posto, na 31,28 milijuna kuna te financijski prihodi, za 78,5 posto, na 7,2 milijuna kuna, no u izvješću se ne navode razlozi ovako velikog rasta. Ukupni rashodi HG Spota lani su pak povećani za 16,2 posto, na 383,6 milijuna kuna, uz rast poslovnih rashoda za 15,7 posto, na 373,98 milijuna kuna

Znaš li,iggy..što se dogodi kad neka tvrtka,banka,javni wc - konstantno teži rastu,i postiže ovakve rastove..uz smjene uprave svakih pola godine,što to znači ? Ili ti i to trebam nacrtati,što su oni uprskali,u 2g?

Jel potrebno reći kriminal,ili ćeš to sam shvatiti.
-->
Mislim da imam brojke koje bi te mogle jako iznenaditi..pitam se samo zašto vemil ili links ne izađu na burzu. Znaš li koliko košta uopće mjesto na burzi,kad smo kod toga? Mislim da ga ne bi pokrio temeljni kapital ni linksa,ni adm-a,a ni protisa. Skupa. I osnovano tvrdim na temelju sati razgovora,da im je plasiranje na na burzu donijelo više štete nego koristi.

Meni je najbolji izvor da sam dobio posao tamo,pa nisam došao raditi. To je za mene EOD na tu temu,i iz zakonitosti poslovne tajne.

Nemoj sad izvlačiti regiju i msan van konteksta,piše gore ako ne najjača,onda jedna od. A jedna od - su bili. Više od toga bi bilo odavanje poslovne tajne,što ti kao ekonomist,na javnom forumu - ne smijem reći.

Stajali su oni druže jako jako dobro. O povjerenju kupaca imam svoje mišljenje,i na primjeru Kauflanda,i Peveca,pa i Linksa. Tako da je to presubjektivna kategorija nedostojna ozbiljne razine kojom se ovdje pokušava parirati i razglabati.

Zašto bi netko preuzeo ? Budeš vidio. Ulaskom rumunja,bugara,turaka,koga već..na naše tržište IT-a i elektronike općenito,i Mediamarkta,ohoho ćeš se iznenaditi tko će tu koga još kupiti,i biti preuzet.

Konkurencija može učiniti svoje,ja sam mišljenja da je ovo razjebano iznutra,nikako ne vanjskim čimbenicima.

Da ne misliš da drljam,dont bullshit me..čitaj - jedna od - najvećih u regiji,i kad planiraju izlazak na burzu,za momka gore :

http://www.poslovni.hr/33142.aspx

http://www.net.hr/tehnoklik/page/200...3/0236006.html

Budeš sve vidio.

Pitam se pitam..:

http://www.tportal.hr/biznis/gospoda...i-HG-Spot.html

Zagrebačka banka aktivno traži kupca za posrnuli HG Spot, doznaje Poslovni dnevnik. Drugi najveći trgovac potrošačkom elektronikom, naime, u četvrtak nije isplatio glavnicu za 2. tranšu komercijalnih zapisa od 55 milijuna kuna što je prvi takav slučaj na domaćem tržištu kapitala

Zaba, koja je pojedinačno jedan od tri najveća dioničara HG Spota te najveći vjerovnik neisplaćene tranše komercijalnih zapisa..

Pitaš se na kraju tko tu koga,to je čista politika moj prijatelju,traže im udomitelja,kao da su psi.Zanima te 2007/2008,ma nema problema,ima dream i to :

Tvrtka HG Spot u prošloj je godini ostvarila više od 11 milijuna kuna neto dobiti, što je porast od 79 posto prema godini ranije. Ostvarena dobit u skladu je s planom, navodi se u financijskom izvješću tvrtke objavljenom na Zagrebačkoj burzi. Ukupni prihodi HG Spota lani su iznosili 395,3 milijuna kuna i porasli su 17,1 posto. Glavnina prihoda, više od 353,8 milijuna kuna ostvarena je na domaćem tržištu i taj je iznos za 9,9 posto veći nego u 2006.
Prihodi od prodaje u inozemstvu smanjeni su pak 66 posto, na 2,7 milijuna kuna, a kao razlog u pojašnjenju poslovnih rezultata se navodi promjena strategije nastupa na stranim tržištima gdje se HG spot priprema na značajniji iskorak krajem 2008. godine. Do tada, napominju u tvrtki, fokus je na domaćem tržištu.
Značajan rast bilježe ostali prihodi, za čak 827 posto, na 31,28 milijuna kuna te financijski prihodi, za 78,5 posto, na 7,2 milijuna kuna, no u izvješću se ne navode razlozi ovako velikog rasta. Ukupni rashodi HG Spota lani su pak povećani za 16,2 posto, na 383,6 milijuna kuna, uz rast poslovnih rashoda za 15,7 posto, na 373,98 milijuna kuna

Znaš li,iggy..što se dogodi kad neka tvrtka,banka,javni wc - konstantno teži rastu,i postiže ovakve rastove..uz smjene uprave svakih pola godine,što to znači ? Ili ti i to trebam nacrtati,što su oni uprskali,u 2g?

Jel potrebno reći kriminal,ili ćeš to sam shvatiti.

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 28.09.2009. u 18:15.
thedream je offline  
Staro 28.09.2009., 18:02   #219
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 739
Mnogi se ljudi boje da ce nas vlasnici sa zapada preuzeti. Zasto se bojimo? Ocito je da vecinom Hrvati nisu dobri gospodari.

Idem danas nesto uzeti pod kompenzaciju, koliko sam dobio informaciju - povrat love u ova vremena od ve-mila necu vidjeti. Laze pouzdanik - lazem ja!
Amepshi je offline  
Staro 28.09.2009., 18:06   #220
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Nemoj sad izvlačiti regiju i msan van konteksta,piše gore ako ne najjača,onda jedna od. A jedna od - su bili. Više od toga bi bilo odavanje poslovne tajne,što ti kao ekonomist,na javnom forumu - ne smijem reći.
a.
Ajde si kupi novi toalet papir i isprintaj svoj lik i dijelo na njega! Nemoj tu glumiti nešto što nisi!
 
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2009., 18:10   #221
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova
Mnogi se ljudi boje da ce nas vlasnici sa zapada preuzeti. Zasto se bojimo? Ocito je da vecinom Hrvati nisu dobri gospodari.
Ovo o "gospodarenju" stoji ,a bojali se mi ili ne , ovo o preuzimanju nam ne gine. I IT grana kod nas će u potpusti biti "kolonizirana" kao prehrambena insdustrija i postat će prćija u kojoj će Hrvati imati 0% pravo na odlučivanje i robovat za 2800 kn kod stranih vlasnika . I to svi od NSS-SSS-VSS . To nam je neminovno.
 
Staro 28.09.2009., 18:18   #222
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ajde si kupi novi toalet papir i isprintaj svoj lik i dijelo na njega! Nemoj tu glumiti nešto što nisi!
Trebam na to reagirati? Mislim da sam sa 25g postigao dovoljno,da znam o čemu pričam. I kad ravnopravno sjedim i razgovaram sa prvim ljudima ovakvih firmi,ali i mnogih drugih - od revizora,do nekih od glavnih ljudi ZSE-a,pa Ekonomskog instituta,pa da dalje ne nabrajam jer to profilu na PCE ne znači koliko crno pod noktom,uglavnom da skratim bullshit..kaže se - sjaši.

Kad postigneš da popiješ kavu i razgovaraš sa ljudima s kojim sam ja,a ja ću ti dati popis, onda možemo i ovdje nastaviti. Do tad - sjaši.
thedream je offline  
Staro 28.09.2009., 18:22   #223
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Trebam na to reagirati?
Pa prvi dio je bancija, ali na drugi me baš zanima što ćeš napisati! Čuvaru "tajni HR ekonomije".
 
Staro 28.09.2009., 18:26   #224
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Upiši ekonomiju,daj sve ispite bez švrljanja i kupiprodaj.net popratnih sadržaja,upiši magisterij sa prosjekom 3.8, položi sve ispite za pola godine sa 4.6 prosjekom, i onda možemo razgovarati.

U međuvremenu napiši nekoliko radova na temu bankarskih kriza, financiranja emisijom državnih VP, konkurentnosti u maloprodaji, pa ćemo i onda razgovarati.

Kako sam ti rekao,o svemu možemo - ali jahati se nećemo. Za to postoje cure,pa si nju jaši.

Ali o svemu možemo - na jednoj kulturnoj razini. Ovo ti nije index.hr.


@ ivan77 , ti misliš da je HG i Vemil upropastio tko,kinez,rus? Ili samo jedan veliki hrvat..ili nekoliko njih,u koje se toliko kunemo.

Kad malo bolje promislim,ne znam zašto ovdje pišem uopće na ovoj temi. Moje mišljenje je posve irelevantno. Sve će se vidjeti. I bez flejma,OT-a,i trollanja uvijek jedno-te-istih članova na manjeviše svakoj temi.
thedream je offline  
Staro 28.09.2009., 18:29   #225
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova

Kad postigneš da popiješ kavu i razgovaraš sa ljudima s kojim sam ja,a ja ću ti dati popis, onda možemo i ovdje nastaviti. Do tad - sjaši.
Jesam ja doduše ne sa 25 ali , negdje sa 28 ;D i nisam impresioniran , velika kaljuža puna politike , korupcije , nepotizma , kriminala , pogodovanja , režiranih javnih nabava i natječaja , nemojmo samo o imenima , molim te , znam ih sve i okrene mi se želudac kad ih se sjetim , dao Bog da ih nikad više ne vidim...a ti mi ih ovdje navodiš kao referentni primjer tržišne ekonomije ,
 
Staro 28.09.2009., 18:31   #226
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Upiši ekonomiju,daj sve ispite bez švrljanja i kupiprodaj.net popratnih sadržaja,upiši magisterij sa prosjekom 3.8, položi sve ispite za pola godine sa 4.6 prosjekom, i onda možemo razgovarati.

U međuvremenu napiši nekoliko radova na temu bankarskih kriza, financiranja emisijom državnih VP, konkurentnosti u maloprodaji, pa ćemo i onda razgovarati.
Jednom sam držao još u srednjoj školi instrukcije iz jednog predmeta za 17 ljudi. Od tih 17 ljudi, njih 15 je imalo bolju ocjenu od mene. Znam ljude koji završe FER sa 4.XY prosjekom pa imaju znanje o računalima jednako kao ja sredinom srednje. Toliko meni znači tvoj prosjek i ocjene na ekonomiji. A cijelu diskusiju puno pričaš, a ništa ne kažeš. Što je svima ovdje relevantno koliko i naslovnica 24 sata.
 
Staro 28.09.2009., 18:36   #227
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Ja nisam ničiji advokat,pa te molim da razgovaraš kao sebi ravnoj osobi ovdje na forumu - gdje smo svi isti članovi.

To je prvo. Drugo,ako si uočio da je tome tako,zašto nisi reagirao? Nego si par puta kod kuće opsovao,pustio vodu na WC-u,sve i dalje izgurao do kraja, i sad si to što jesi,i zarađuješ s tom korupcijom,nepotizmom i kriminalom kruh?

Zašto si to kvragu studirao? Ili zašto ljudi promet uopće studiraju,kad ih promet ne zanima 1% ? To je pitanje za milijun kuna.


Posljedica i odraz stanja društva u kojem se nalazimo zadnjih 20g je i ovakvo stanje IT sektora koji nije mogao biti pošteđen,ja sam iznio svoje mišljenje o krizi u HG-Spotu,jer su 2008. godine,u izvještaju za 2007. imali abnormalne rastove za koje nisu dali objašnjenje,i tu već taj balon lagano puca.

Ništa više,ničim se ne prsim posebno,što drugi tu nemaju sa FER-om ili nekim drugim faksom,i ničim ne umanjujem nekog drugog,samo želim pristojnost. To je sve.


A ako je zaista,ponovit ću,sve tako kod nas na EFZG-u šljamavo,pa kvragu onda su svi debili ovi klinci,a i bivši stari ekonomisti,koji su takav škart od faksa završili,i koji su ljudi od pozicija.

Vrlo vjerojatno je i Rohatinski,samo nepotični tutlek. Možda i Jurčić, Crkvenac,Vedriš,Kalogjera ima ih milijardu kod nas Bogu hvala. I svi su tutleki,sa EFZG.

Of course..možemo sad natrag na temu.

@ ludi đuka - nešto sam ti rekao,idući put će tor ovdje biti. Sjaši. Imaš u velikom postu linkove,imaš tekstove koje ja osobno nisam pisao,nisam sponzorirao,i koji jasno govore što se HG-Spotu desilo od 2007-2009. Ako ti iz toga ništa ne vidiš,meni je jako žao.

A objesim ja i tvoje znanje o računalima,on će uvijek proći sa diplomom FER-a bolje nego ti,pa nek ne zna spojiti 2 SATA kabela od MBO do pržilice ili harda. Nemoj si laskati,ovo nije država znanja.

Ovo je moj zadnji post na ovoj temi, takve rasprave koštaju , a ja sam platio 4g studiranja,tonu para za knjige, spizdio 5g života na faks i već evo drugu na magisterij,koji baj-d-vej,čudo?! isto košta..i to 6 000 eurića.
Pa ako te šta zanima mad duke,kreni tim stopama,ili nemoj.

Ali flejmati se nećemo,to je ispod razine moje guzice. Ali,treći put,o svemu možemo normalno.
thedream je offline  
Staro 28.09.2009., 18:38   #228
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Jednom sam držao još u srednjoj školi instrukcije iz jednog predmeta za 17 ljudi. Od tih 17 ljudi, njih 15 je imalo bolju ocjenu od mene. Znam ljude koji završe FER sa 4.XY prosjekom pa imaju znanje o računalima jednako kao ja sredinom srednje. Toliko meni znači tvoj prosjek i ocjene na ekonomiji. A cijelu diskusiju puno pričaš, a ništa ne kažeš. Što je svima ovdje relevantno koliko i naslovnica 24 sata.
Isprike sto se nepozvan ukljucujem u raspravu, ali cini mi se da na tebi lezi teret argumentiranja.
Covjek je lijepo kopi pejstao par linkova koji podupiru njegove sumnje kako je tesko u godinu ili dvije propasti ako si to tada prilicno dobro poslovao.
A pritom se pozvao i na svoje zvanje kao ipak kako tako relevantno da ne prica potpune besmislice.
Ti mu kontriras vrijedjanjem i ad hominem argumentima. Sorry, ali za cijelu diskusiju upravo ti puno pricas a nista ne govoris.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline  
Staro 28.09.2009., 18:49   #229
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Posljedica i odraz stanja društva u kojem se nalazimo zadnjih 20g je i ovakvo stanje IT sektora koji nije mogao biti pošteđen,ja sam iznio svoje mišljenje o krizi u HG-Spotu,jer su 2008. godine,u izvještaju za 2007. imali abnormalne rastove za koje nisu dali objašnjenje,i tu već taj balon lagano puca.

Pa ako neznaš potankosti o njihovim abnormalnim rastovima, na temelju čega onda izvlačiš "činjenice" o njihovoj "propasti".

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ništa više,ničim se ne prsim posebno,što drugi tu nemaju sa FER-om ili nekim drugim faksom,i ničim ne umanjujem nekog drugog,samo želim pristojnost. To je sve.

Pa dobro. Mislim da si malo ozbiljno shvatio. Ali kaj ćeš. Tak je to bez svega što čini komunikaciju osim teksta.

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
A ako je zaista,ponovit ću,sve tako kod nas na EFZG-u šljamavo,pa kvragu onda su svi debili ovi klinci,a i bivši stari ekonomisti,koji su takav škart od faksa završili,i koji su ljudi od pozicija.

Vrlo vjerojatno je i Rohatinski,samo nepotični tutlek. Možda i Jurčić, Crkvenac,Vedriš,Kalogjera ima ih milijardu kod nas Bogu hvala. I svi su tutleki,sa EFZG.
Ako je 10% nešto pretjerano pomoglo znanje koje je stečeno samo čistim curriculum-om na ekonomji, onda sam i puno rekao.

Of course..možemo sad natrag na temu.

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
velikom postu linkove,imaš tekstove koje ja osobno nisam pisao,nisam sponzorirao,i koji jasno govore što se HG-Spotu desilo od 2007-2009. Ako ti iz toga ništa ne vidiš,meni je jako žao.
Pa ja vidim puno priče, a nula činjenica. Na istoj razini kao "Zašto je Sanader otišao".

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
A objesim ja i tvoje znanje o računalima,on će uvijek proći sa diplomom FER-a bolje nego ti,pa nek ne zna spojiti 2 SATA kabela od MBO do pržilice ili harda. Nemoj si laskati,ovo nije država znanja.
Naravno! U 90%> slučajeva. U to nitko ne sumnja.
 
Staro 28.09.2009., 19:32   #230
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Kada smo kod Ve-Mila...prijatelj mi radio u njihovoj poslovnici u Virovitici i sam mi je bio rekao da se ne zna tko pije, a tko placa u firmi i da nikada nista ne zna...niti kada ce stici nova roba, ni kada ce stici roba sa reklamacija ni nista....koma totalno. Ljudi mu pizde u ducanu, a on uistinu ne zna kada mu nitko ne moze ili ne zna reci kada i sta.
Frend da plocu na reklamaciju i NIKADA je vise nije vidio....dobio je novu plocu koja nije bila ispravna, poslao je odmah na reklamaciju i nikada je vise nije vidio, niti mu je ponudena druga...i sta sada reci!? Samo sto je frend miran decko kojega to ne hebe pa je i odustao nakon par mj. od toga, ali kako da onda netko ne propadne kada tako posluje. I sam se uvjerio u njihovu "ljubaznost"....te me zaboli ako je netko tu na forumu iz firme jer su bar oni na koje sam ja naisao bili totalno u k.... bar tu u Zg. Interesiras se za neke stvari koje kostaju 10 k kn, a on nezainteresirano bleji u tebe i zaboli ga za cijeli svijet. Pa naravno da nikada vise ne bih ni pogledao takvu trgovinu.
Na internom mail-u svaki tjedan je netko preko maila davao otkaz....bas se pitam zasto!? Sigurno ne jer im je super tamo radit!
Vec sam spominjao milijun puta moj slucaj kako su mene odhebali kada sam isao ostaviti dosta veliku lovu na hi-fi komponente.....a samo zato sto mi nitko u cijeloj firmi nije znao reci ni otprilike kada ce mi to dostaviti kuci. Jos kazem da nije bed i da cu platit dostavu i jos gratis platit i sve....no oni te ne hebu ni 5%.

Sta se danas prodaje i tko ce opstat!? IMHO jeftina racunala i prijenosnici te trgovine koje ce ponuditi ta racunala "za mase".....pa hebemu sada odes u Konzum i vratis se kuci sa kompom......ali to ljudi vecinom traze.....jeftine kompove...... Medu spekom i mineralnom stoji laptop za 3 k kn i ljudi svi sretni te ga uzimaju na 864 rate....

Nikada nisu trgovine ni zivjele bas nesto od ljudi koji su kupovali high-end komponente za racunala, vec od jeftinjak kompova koja su isla na kile i od onih koji su se uvaljivali u drzavne institucije (policija, MORH, skole....).

I tek sam sada vidio ovih dana kako je jadna situacija sa kompovima dok sam trazio neke djelove za komp....prazne police i pun kufer zatvorenih "kvartovskih" trgovina u kojima si se mogao sa "gazdom" sve dogovorit.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline  
Staro 28.09.2009., 19:54   #231
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
meni je utopijski igrat se tržišne ekonomije u ovoj zemlji gdje vladaju nekakva pravila use-nase-podase kombinirana sa valjda balkanskom verzijom južne američkog sistema.
Za normalni ekonomski proces neophodni su normalni zakoni tržišta.
Ako toga nema , možemo razgovarat jedino o tome tko se od nas "bolje snalazi" i preživljava u ovome kriminalu oko nas.
 
Staro 28.09.2009., 21:09   #232
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 739
Pocetkom 2002. godine Richard Huddy (kada je dosao u VIDI redakciju) je izjavio da trziste trazi graficke kartice od 500$ (kod nas 4000+ kn). Ta se politika do danas stubokom promijenila, pogledajte ATi - danas 4850 OC mozete dobiti za 700kn. Reci cete da to nije high-end, ali ljudi moji - s tom karticom za te novce, ne sjecam se kada se toliko puno performansi dobilo za 700kn i to NOVO!

Opalilo ih je to sto su drzali astronomske cijene za vecinu komponenti, a trziste se jasno izjasnilo da vise toliko novce ne zeli davati za komponente!

Eto primjera s nase pce trznice (necu imenovati, ali naci cete ih brzo): tip prodaje 2 velociraptora 150GB za 1800kn. Vec digao 2 threada, nitko ne kupuje. Mog frenda interesiralo, ali ponudio mu je dosta nizu cijenu. Frend je isao jednostavnom logikom - zaleti se u Graz s frendovima odu u shoping + uzmu Intelove 34nm SSDove (2x80GB za RAID). Na kraju ce ih ti Inteli doci nesto skuplje (jedan Intel 80GB 34nm je 180 eura), ali svi ce se sloziti da dva nova Intela u RAIDu pojedu velocije u RAIDu. Eto, veloci i dalje stoje neprodani, a frend ide ovaj vik u Graz s drustvom.

Ovaj primjer navodim zato da vidite da tvrdoglavost ne postoji samo u firmama. Ljudi ce radije ne prodati procesor nego da ga prodaju po nizoj cijeni i obrnu sredstva. Jednostavno nismo fleksibilni i dalje idemo po principu - "ma naici ce neka budala". Prob je u tome sto se i budalama stislo u novcaniku pa ne mogu rasipati kao prije...

EDIT: vidim jos jedan post na trznici - ide rabljeni NEC 20" za 4500kn...
Amepshi je offline  
Staro 28.09.2009., 21:17   #233
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Amepshi Pregled postova

Ovaj primjer navodim zato da vidite da tvrdoglavost ne postoji samo u firmama. Ljudi ce radije ne prodati procesor nego da ga prodaju po nizoj cijeni i obrnu sredstva. Jednostavno nismo fleksibilni i dalje idemo po principu - "ma naici ce neka budala". Prob je u tome sto se i budalama stislo u novcaniku pa ne mogu rasipati kao prije...

EDIT: vidim jos jedan post na trznici - ide rabljeni NEC 20" za 4500kn...
Drito to. Evo primjerice , kupovao PSP. Gledam njuskalo , plavi oglasnik.
Pa jebemti debila. Dat cu vam ******* za rabljeni PSP iz 2006 sa 512 mb karticom 1700 kn. Za popizdit.
A i ostali oglasi su u tome stilu. N80 =1500 kn , ATI 9600 xt = 300 kn , dajte ljudi nosite se s tim u krasan ******


..a i ostatak posta ti je na mjestu..bogami , 2002 g,. ak si ti htio neki mainstream , tada GF4ti200 , trebao si iskeširat cca. 1400 kn , a to je ekvivalent današnjoj 4850 ...dok si za "high end" GF4 Ti4800 trebao dat i po 2500kn,,,danas je GTX 260 1200 kn... a to je više od "zlatne sredine"

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 28.09.2009. u 21:28. Razlog: ...
 
Staro 28.09.2009., 22:54   #234
Hasta
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 118
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Drito to. Evo primjerice , kupovao PSP. Gledam njuskalo , plavi oglasnik.
Pa jebemti debila. Dat cu vam ******* za rabljeni PSP iz 2006 sa 512 mb karticom 1700 kn. Za popizdit.
A i ostali oglasi su u tome stilu. N80 =1500 kn , ATI 9600 xt = 300 kn , dajte ljudi nosite se s tim u krasan ******


..
Prošle subote kod staraca u Slavoniji slagao sam prijatelju jednu stariju mašinu i budući da je krepao floppy,a ima neki stari program koji kod instalacije traži licencu sa floppy-a skočili smo do lokalnog dućana informatičke opreme. U izlogu mi je odmah za oko zapala Asus x300 i d820 procesor. Ajd reko valjda su prezne kutije. Pita prijatelj prodavača ima li floppy i dobije potvrdan odgovor, a ja još priupitam za cijenu-136kn. Najobičniji floppy u najlon vrećici(nije USB, niti slim već onaj obični vulgaris i to bijeli) . Pitam može li to malo jeftinije i čovjek kaže da ne može. Dalje zaista ne bih lamentirao ali toliko o fleksibilnosti domaćih trgovaca..
Hasta je offline  
Staro 28.09.2009., 22:56   #235
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Pa nisi došao na plac da pitaš jel može jeftinije

Ne određuje običan prodavač cijene
Lud76 je offline  
Staro 28.09.2009., 23:02   #236
Hasta
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 118
A očito da nisam. Da je tamo neka kumica već bi odavno bili prodani i X300 i d820 i floppy
Hasta je offline  
Staro 28.09.2009., 23:29   #237
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Mislim da imam brojke koje bi te mogle jako iznenaditi..pitam se samo zašto vemil ili links ne izađu na burzu.
Ja o kruskama, ti o jabukama. I to se vidi da si s ekonomije.

Prvo, prvi nisu na burzi vlastitom odlukom vlasnika. Ima i vecih i manjih firmi koje su na burzi ili nisu. i ne, nije neki problem izaci na zse, dapace.

Drugo, HSpot je u banani duze vrijeme, nazalost. Nikad nije figurirao kao ozbiljna firma, ni nakon "dokapitalizacija", "izlaska na zse" i slicno. Jednostavno je "pregazen", tj. nije na vrijeme odgovorio konkurenciji na bilo kojem podrucju, nije se snasao u brdu stvari i nikad nije popravio svoj negativni renome.

A sto je uprava radila - nije ni tvoje ni moje da o tome razglabamo. I prije recesije su bili u situaciji nedostatka osnovnog obrtnog kapitala, izlazak na burzu nije nista posebno dobrog donio, samo sam ocekivao da vec tradicionalno uvedu SAP.

I sad su "veliki" u problemima (da, HGSpot je samo jedan od njih, ne, mislim da nikad u svojoj povijesti nije bio No1), no za razliku od vecine ne vidim da ista mogu. Nemaju kapitala, robe, nekretnina, kvalitetnih ljudi, jakih ugovora - nicega. Ako bi ga netko i kupio, mogao bi kapitalizirati samo potencijalnu vrijednost imena, koja je dvojbena.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 28.09.2009., 23:35   #238
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Da HG šrot i Ve-mulj su odavno u govnima prije nekih 6 mjeseci sam tražijo DL dvd-ove u obadva dućana u Slavonskom Brodu i nisu imali nakraju sam kupio u nekom malom tehno šopu u kauflandu
__________________

ShebY je offline  
Staro 28.09.2009., 23:48   #239
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,707
Jednostavno.....veliki lager se nakupio koji se nije uspio prodati pa je na akcijama išao ispod cijene,čak i nabavne što odmah dovodi do gubitaka čim je količina prodane robe po nabavnoj > količine prodana po njihovoj punoj. + Konkurencija manjih shopova tipa links & ADM. Pa vidi se po ljudima s foruma,svi kupuju od njih,diskonta24 te protisa.....
trouble je offline  
Staro 29.09.2009., 00:19   #240
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Mislim da ove dva "diva" nemaju šta trežit kraj jednog ADM-a koji ima veliki izbor, super cjene, ekspresnu uslugu i dostavu, te plaćanje puzećem. Protis je ok ali nemaju plaćanje puzećem što je veliki minus, ja sam samo 3 puta kupovao harware unaprejd uplatom i to je dva puta rezultiralo isplato novca nazad nakon dva tjedna muljanja jer robu nisu imali sam je u slučaju ADM-a sve pršlo super još mi je čovjek na zamolbu odma isi dan poslao robu iako nije bila vidljiva uplata ljepo sam poslo sken uplatnice na mail
__________________

ShebY je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na