Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2011., 16:37   #2071
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Superbrzi 2D paket uključuje:
  • internet brzine do 12/1,25 Mbps
Uuuu interesantno
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2011., 21:46   #2072
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Evo, od maloprije, a koliko vidim susjedi su još uvijek budni

bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.11.2011., 22:57   #2073
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
moji su očito išli u krpe



ma sve je to lipo i krasno ali mislim da sad bude još više "veselja" ( iskreno se nadam da griješim ali...)
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2011., 23:28   #2074
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Nekoliko lasta ne čini proljeće! Ima nas puno kojima sve radi kak spada i jedva čekaju povećanje. To kaj nekima ne radi dobro... tough luck. Žalite se ili promjenite operatera na nekog koji bolje radi kod vas. Stvar je jednostavna. Ovo konstantno žaljenje je postalo dosadno jer uvijek isti ljudi.

Mogli bi na početku teme dodati popis vas kojima ne radi, pa stavite ~vrijeme kada vam ne radi te otprilike vašu poziciju po gradovima pa ne morate onda konstantno ponovno pisati da vam "opet" ne radi kak spada po predvečer!
Budi sretan dok ti susjedi ne otkriju B.net, jer ćeš tad i ti biti u skupini onih koji kukaju.

Ali to je poznata mana cable neta vs. DSL. Zajeb je kad testiraš kabel net, sve ti radi ok, a onda povećaju brzinu ili naprave akciju s dumping cijenama pa se na taj kabel spoji još hrpa korisnika.

Speedtest net je uvijek ok, odnosno brzina je u granici 85+% deklarirane, prema serverima u Hr i 95% deklarirane



..ono što onemogućava online igranje je ping i jitter (koji je večeras nešto bolji)

__________________


Zadnje izmijenjeno od: Cartmann. 23.11.2011. u 23:33.
Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 06:52   #2075
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
@ Cartmann: Potpisujem sve sto napisa kolega Mad Duke. Svi moji susjedi, tj. cijeli blok zgrade je na Bnetu, vecina vjerojatno na 3D paketu, i sve je ok. Problemi su postojai kod jace kise, no i to su nakon urgencije ocito rijesili (problem je bio u vanjskim ormaricima).
Evo svjezeg testa/ laptop bezicno vezan na router u drugoj sobi





Prema danasjoj ponudi u Rvata, mislim da je Bnet jos uvijek best buy. Kao negdasnji zagrizeni igrac COD-a, imam razumijevanja za online igrace, no ocito da stvar s pingom nije ponegdje tehnicki rijesiva pa je najbolje promijeniti dobavljaca usluge.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 10:15   #2076
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
"Unable to test packet loss" obično znači da nemas Javu instaliranu ;
http://www.java.com/en/download/index.jsp
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 15:47   #2077
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Pa mi to nije jasno, ako zakon kaže npr. da se ugovor može raskinuti ako se plate sve mjesečne pretplate ili puna cijena priključka, a u starim uvjetima piše drukčije, nekako mi se čini logično da će vrijediti zakon, a ne njihovi uvjeti koji nisu u skladu s zakonom.
jedino sto su promjenili u novim uvjetima jeste da vezu ljude koji odaberu ugovor na neodredjeno da plate 1500kn! bar koliko sam uspio izvuc iz info sluzbe.

Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Dobar vic, definitivno mi sad fali jedan dobar facepalm smajlić.
uvijek ti ostaje ovaj img code:

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Nekoliko lasta ne čini proljeće! Ima nas puno kojima sve radi kak spada i jedva čekaju povećanje. To kaj nekima ne radi dobro... tough luck. Žalite se ili promjenite operatera na nekog koji bolje radi kod vas. Stvar je jednostavna. Ovo konstantno žaljenje je postalo dosadno jer uvijek isti ljudi.
kog klinca se ti imas zalit ovdje ako ti sve radi? budi sretan sto ti radi i nemoj ljudima kojima je pun kufer gurat jos svoje gace u kufer-.-
kod bneta zaljenje ne pomaze bash, jer nemaju sustav normalan, tako da pokusavaju iskulirati sve sta mogu.
a realno, nijedan provider u hr nije savrsen, some sucks more, some less.

Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Prema danasjoj ponudi u Rvata, mislim da je Bnet jos uvijek best buy. Kao negdasnji zagrizeni igrac COD-a, imam razumijevanja za online igrace, no ocito da stvar s pingom nije ponegdje tehnicki rijesiva pa je najbolje promijeniti dobavljaca usluge.
ako cemo pricati o bestbuy netu za gaming, po meni jedino amis (od povoljnih) ima dobar net.
bnet je golo govno za gaming, kako god okrenes.
jesu oni na cixu, ali pola neta imaju preko global crossinga, pola preko iskona (t-com). njihovi linkovi na vecinu servera van hrvatske (i srbije - zbog t-scuma) su ku#$% na batini!
__________________
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 18:19   #2078
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Rebellion

Evo, upravo si potvrdio ono kaj ja pričam. Ovaj topic nije ovdje da se jedni te isti ljude žale samo. Ovaj topic je također ovdje da ja mogu otići na njega i vidjeti "Ahaa, Bnet povećava brzine, dodao više program, ima akciju...) A do te informacije je teže doći ako se jedni te isti ljudi kojima ne šljaka net javljaju svaki skoro dan sa istom pričom. Rekao, tough luck. Zovi Bnet ili se makni sa njega! Kako god okreneš, odgovor je jednostavan!
  Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 19:21   #2079
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
@ Rebellion : Nisi pažljivo čitao moj post. Ne smatram da je Bnet best buy za gaming već općenito gledano. Najviše dobiješ za cijenu. Uostalom, nijedan provider na bazira svoje tehnološke mogućnosti za gamere već za veliku većinu poslovnih i privatnih korisnika. Brzina ok u granicama obećanog, uz neke izuzetke koji se redovito žale ovdje na Forumu. Ping je često loš, al' kojeg to dobavljača net usluga zanima ? Nimalo ne utječe na surfanje, mailove i torrent.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 20:14   #2080
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Kada bi trebalo stupiti na snagu to povecanje brzine? Gledam sada na nj stranici pod INTERNET i tamo su navedeni paketi Mega 6,Mega 16. Tu gdje je bio paket od 8 koji ja imam sada stoji 16. Ljepo sam se iznenadio, samo znate li od kada to ide?

Inace samo da se malo nadovezem na ove silne probleme. I ja sam ih imao prije dosta vremena...i zvao SZK i nista...no dok su nakupili dovoljno poziva, onda su me zvali sa isprikom i rijecima da su utvrdili da ima problema na mom podrucju i da ce rijesiti. I jesu. A ako se dobro sjecam problemi su nastali taman u vrijeme kada su dizali brzine zadnji puta. Bas kao i sada...evo sad imam cca 4 Mb od 8...i ne brine me jer znam da ce vjerojatno rijesiti kao i zadnji puta. Barem se nadam...
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.11.2011., 20:34   #2081
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor Rebellion Pregled postova
jedino sto su promjenili u novim uvjetima jeste da vezu ljude koji odaberu ugovor na neodredjeno da plate 1500kn! bar koliko sam uspio izvuc iz info sluzbe.
Da, zato jer po novom zakonu, prema kojem su morali uskladit uvjete poslovanja, imaš pravo platiti vrijednost ugovora i tako ga raskinuti.

Da li se tko sjeća koliko se prije plaćalo? Ne mogu nigdje nać onaj letak.

A s svim ostalim se potpuno slažem, jasno je da se ljudi dolaze potužiti i pitati da li i drugi imaju slične probleme i kako ih riješiti, ali mi nije jasno svakodnevno pisanje kako je sve super i kako je veza odlična.

Cca. 10g sam ne t-comu, na adsl-u od samih početaka negdje 2003. i cijelo to vrijeme imao račune 600+ kn iako ni ne koristim telefon, ali je tad trebalo uzet isdn da bio dobio adsl, pa uzeo isdn telefon itd.. a i bio sam lijen to mjenjat iako mi je i b.net dostupan od prvog dana, usput se tješio da na t-comu imam bolji ping. Ali svaki put kad bi došao slučajno skrenuo pogled na temu b.net, vidio bi da ljudi na b.netu imaju čak i bolji ping. Ipak, uzeo sam b.net, a nisam htio otkazat t-com sve dok ga ne testiram. Testnu fazu je prošao s A+, pa sam otkazao T-com. Jbga. Sad imam i ugovor na 24, odnosno 27 mjeseci u kojem piše da će mi isporučit _do_ 8mbit, nigdje ne spominju ping.

@Wireless: trebali bi svima povečati do nove godine.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: Cartmann. 24.11.2011. u 20:43.
Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 20:54   #2082
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor wireless_os Pregled postova
Kada bi trebalo stupiti na snagu to povecanje brzine?
Povećanje brzine će se odvijati postupno do kraja godine.

Ovo je dobra vijest, ja sam na 2D paketu Internet/TV i sada vidim povečanje
12/1,25 Mbps to me jako veseli, ponajviše me veseli upload!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 21:12   #2083
stipe1771
Premium
Moj komp
 
stipe1771's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: split
Postovi: 230
Ljudi da vas pitam narucio sam od njih da mi zamjene zicni ruter za bezicni jel ja trebam kupovat koju wireless karticu za komp ili ce oni donit ?
stipe1771 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2011., 21:14   #2084
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Ako nemaš wireless na kompu, moraš. WI-FI usb adapter dođe cca 100kn, vjerojatno možeš nać i za manje.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2011., 01:09   #2085
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107