Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2009., 10:25   #61
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Gle ovo, privukao sam novog clana dobrodosao.
XP ti se cesto rusi, pa jel ima ista stabilnije od xp-a, nisu mi se srusili ... nepamtim, zadnji puta kad je struje nestalo, pa nije to Milenijum ???
Zar nije lakse naci razlog rusenja nego zahebavati se sa Linuxom. Mislim .... cijenim cijelu tu pricu, i OpenSource zajednicu i uvijek sam pribjegavao alternativama davajuci manjima sansu. Pogotovo kada je rijec o monopolistima kakvih je kod nas na sve strane, ali toliko se zajebavati sa operativnim sustavom nema sanse. OS bi ipak trebao biti podloga za daljnju upotrebu PC-a, programa i sl; a ne smisao sam za sebe.

OT: sta igras Silkroad . Ja sam sa ekipom igrao Silk do unazad 3 godine. Dok je gold bio skup pa sam ga mogao fino unovciti kod pajdasa u Egiptu eheh. Ako se to moze nazvati igranje, točnije botanje 24/7 na serveru Sparta sa 10-ak charova ako trebas kakvu pomoc javi
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 15:57   #62
LeonWolf
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Gornja Tuzla, Tuzla, BiH
Postovi: 4
Hvala na dobrodoslici Ziiky.
Sto se tice XP-a, ne samo da se rusi nego i cim se konektujem na net sa Google-a skine virus. Znaci cim se konektujem, nebitno koju web stranicu otvorim, pojavi se virus na pc-u.
BTW Upravo sam stavio SuSE da se downloaduje. Danas cu ga testirati. Tacnije za nekih 5-6 sati , nakon SuSE-a idu ostali Linux-i isprobacu ih dosta dok ne pronadjem onaj koji meni odgovara . Moze se desit da ce to biti SuSE jer sam na screenshot-ovima gleadao da ima user friendly interface. Ipak vidicemo sta ce biti

Pozz
LeonWolf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2009., 19:57   #63
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2009., 21:37   #64
LeonWolf
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Gornja Tuzla, Tuzla, BiH
Postovi: 4
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova

Mocno, mocno moram priznat. Izgleda da Mandriva ima jedan od naj User Friendly Interface-a. Ipak to cu provjerit kad Mandriva dodje na red
BTW evo zavrsio sam download openSuSE-a 11.1 pa cu za koji sat (jer nemam sad vremena) malo procackati po njemu.

Pozz
LeonWolf je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 13:59   #65
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 544
Citiraj:
Autor LeonWolf Pregled postova
Izgleda da Mandriva ima jedan od naj User Friendly Interface-a.
Ne ovisi interface o distri. Ovo je KDE (sa masu programa) koji mozes staviti na bilo koju distru...
Dule je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 21:24   #66
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
moram priznat da je lik stvarno usminkao kde,inace to je cetvorka?

ali nebi mi se dalo pamtit shortcute za sve to
meni gnome uz neke lagane wobbly windowse i kocku dosta

inace kak se zove ovo na 1:09 kada lista otvorene aplikacije? jel to opcija u compizu ili jos neki dodatak? ( ako tko zna naravno )
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2009., 22:10   #67
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 544
Citiraj:
Autor MAHER Pregled postova
inace kak se zove ovo na 1:09 kada lista otvorene aplikacije? jel to opcija u compizu ili jos neki dodatak? ( ako tko zna naravno )
opcija u compizu, tbh ne sjecam se kako se zove...
Dule je online   Reply With Quote
Staro 09.04.2009., 01:01   #68
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
to je najveci problem s compizom,toliko opcija,a tako malo opisa
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 15:13   #69
drone
Registered User
 
drone's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Vi`s ti sta ti je ljubav ... instalira hebeni OS 6 mjeseci eheh
Da me neko natjera na tako sta smatrao bi ga neprijateljem pa bi i njega i komp izbacio vanka kroz zatvoren prozor
Ipak XP je moja beba, u buducnosti W7 (nadam se) deinstaliram svake 2 godine i to uz Acronis boot sto traje cca 5 min.
Pa cu bez mnogo zajebancije igrati meni najdraze igre, sto SP, MP sto MMO ... sto sumnjam da ce ijedan ...nux-aš, pa ću onda surfati, slusati glazbu, gledati filmove, popiti pivkana, gembač, nabaciti koju rostiljadu sa klapom ... i prođe brzo pola godine , a ti ces jos uvijek biti u fazi traženja funkcionalnog drivera ??!!
Ovo ispade `ko dobar vic, eheh, čak si ovu situaciju mogu i vizualizirati
Gle, nije to instaliranje OS-a. To je izgradnja. Na sličan način se prave i ostale distribucije. To je za one koje zanima kako nešto radi. Svojevremeno me zanimalo kako rade dx-i pod win, pa sam išao učiti o tome. To se zove hobi. Ja sam iz hobija napravio (bolje reći sastavio) svoj OS, sa željom da skužim kako to sve skupa funkcionira ispod haube.

Bez uvrede, ali da su svi kao ti, ne bi bilo uživanja u igranju igrica, surfanju, slušanju glazbe itd. To je konzumiranje nečega što je netko osmislio i napravio, upotrijebio svoj talenat, a taj netko je prije toga morao puno vremena utrošiti na učenje. I da... puno toga je također plod entuzijazma i zezancije. I zanimljivo, sve to skupa ne isključuje roštiljade, pivo i druženja.

BTW obična moderna distribucija linuxa se instalira s par klikova mišem.
drone je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2009., 17:40   #70
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,539
Citiraj:
Autor drone Pregled postova
I zanimljivo, sve to skupa ne isključuje roštiljade, pivo i druženja.
http://pix.motivatedphotos.com/2008/...7833-nerds.jpg

__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2009., 18:18   #71
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 544
Citiraj:
Autor drone Pregled postova
BTW obična moderna distribucija linuxa se instalira s par klikova mišem.
...sto je IMHO potpuno kriva filozofija. Sve se rijesava misem, sve ima GUI i sve je do bola enkapsulirano i sakriveno od korisnika.

To ne bi trebala biti filozofija linuxa - upravo je ta mogucnost izbora i sastavljanje OS-a po svojoj zelji glavna prednost i ne bi je trebalo izbjegavati.

Npr. Ubuntu - dolazi sa ogromnim brojem instaliranih alata i vec unaprijed odabranim suceljem, naravno to olaksava stvari ali se ne nauci nista o tome kako to radi "ispod haube". Naravno, za pocetnike to i nije toliko lose, ali ako nesto ode po zlu opet se oslanja na terminal i rucno konfiguriranje.

Odabir distribucije je subjektivna stvar, ali preporucam da probate Archlinux ako se slazete sa ovim gore navedenim. Dolazi sa 150mb kosturom oko kojeg slozite sustav po svojoj zelji (od drivera do interfacea).
Dule je online   Reply With Quote
Staro 04.05.2009., 19:59   #72
drone
Registered User
 
drone's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Citiraj:
Autor Dule Pregled postova
...sto je IMHO potpuno kriva filozofija. Sve se rijesava misem, sve ima GUI i sve je do bola enkapsulirano i sakriveno od korisnika.

To ne bi trebala biti filozofija linuxa - upravo je ta mogucnost izbora i sastavljanje OS-a po svojoj zelji glavna prednost i ne bi je trebalo izbjegavati.
Slažem se, ali ovdje je tema "najbolji" linux kao zamjena xp-a. Ionako smo dobrano skrenuli s teme, a i onaj što je postavio ovo pitanje je odavno odustao od linuxa koliko sam shvatio. Čini mi se baš zbog gore spomenute filozofije. Mase vole da je sve "do bola enkapsulirano i sakriveno od korisnika." ...i to je OK.
Ja ne volim... i to je, vjerujem, isto OK.
drone je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 00:13   #73
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
je, odavno odustao od linuxa. ma dobro, imam ga u vmware-u kad mi je baš dosadno (ali mora mi bit jako dosadno).
mučio sam se s njime, ne mogu to poreć, ali nije to to. i daleko je od "toga". jako daleko.
ne može čovjek (možda neki čovjek i može, al ja nemogu) nakon neznam više koliko godina korištenja windowsa sad preć na linux. probao sam, ne ide. za muziku, divixiće i net je ok, za išta više, ali stvarno za bilo šta više, ne može. izgubio sam neznam koliko sati da probam osposobit dual view. šta je 2 puta dovelo do kolapsa linuxa i ponovne instalacije, jer ga nisam mogao natjerat da prepozna monitor nakon pokušaja da dual view proradi. a šta da mi drugi monitor služi kao mjesto za ljepit post-it naljepnice?
back to xp odavno. je ruši se, ne često, većinom do bude manje drastično pa se samo zablokira desktop, reset i onda radi. naravno krivi su driveri, nekakva nekompatibilnost, nemam pojma kakva, jer komp je gol, osim audigyja, više unutra nema ništa.
vistu preskačem i čekam final verziju 7. ako riješe bugove iz viste (recimo nemogućnost gašenja video preview-a u folderu, ili turbo shit resize algoritam u windows image vieweru, rušenje aera-a itd).
došlo se do zaključka da ne postoji linux koji bi bio zamjena xp-u. postoji linux, može bit alternativa, ali nije zamjena. ja nisam dovoljno napredan (ili whatever) da koristim linux. a i nekako ne vidim tu ljepotu drkanja po terminalu, a nagledao sam se linux terminala cijeli semestar. "rad u terminalu je brži od rada u gui-ju" mi govori asistent. ok, neću ulazit u to.
za obične smrtnike koji nisu u stanju čitat matrix iz terminala, windowsi su jedini izbor. u to sam se uvjerio. osobama koje su u stanju normalno radit sve u linuxu, divim se i imaju moje poštovanje. ja nisam takva osoba. koliko god mi windowsi bili loši, linux je lošiji.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 10:12   #74
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Hmmm....a ja ne kuzim ljude koji nisu zagrizeni gameri ili oni koji ne trebaju odredene alate i programe za koje nema zamjene na Linux-u sto uopce imaju XP, Vistu.....
Gledam novi Ubuntu, toliko je jednostavan i sreden da bih ga svakome preporucio.
Osobno sam "noob" sto se tice Linux-a.....isprobavao sam prije razne distre i sve, ali sada mi je totalno zadovoljstvo raditi na Ubuntu. Instalacija gotova za par minuta, sve automatizirano, odmah skine sav update sa neta.....a milina za radit u njemu. Jos sam bio skeptican sto se tice 64bit verzije, ali na mome kompu radi super.
Koristim Win oduvijek i da ne igram toliko odmah bih ga maknio sa kompa...
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na