Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.09.2011., 15:12   #1
Tox78
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 155
LCD Samsung SM 223BW - slika treperi dok se ne ugrije monitor

Monitor je star oko 4 godine i ima super sliku , koliko znam u te modele su stavljali orginal matrice ...
Uglavno nebi ga mjenjo ali poceo je sad prije par dana pravit probleme, dok se upali monitor, slika nestane pa se pojavi tj. treperi, oko minutu to traje i dok se ugrije slika postane normalna i dalje normalno radi do sljedeceg jutra kad se monitor ohladi preko noci , akad je ugasen komp cuje se zujenje u ritmu plave lampice na gumbu sa paljenje a kad monitor ugasim na dugme onda se cuje zujanje u jednakom intervalu ... meni to ne smeta jer se mogu strpit tih minutu dok se ne ugrije i istekad ga iz sruje dok je ugasen ali se bojim da ce s vremenom to zagrijavanje sve duze trajat dok ne crkne potpuno ...
mislim da su u pitanju kondenzatori (napuhani su , vidio sam filmice na youtube "samsung monitor repair" ) i trebalo bi ih promjenit na ploci za napajanje ali ja niti imam alat i bojim se da nebi nesto strgao dok rastavljam monitor ...
tu su linkovi na youtube gdje se vidi moj problem sa monitorom

http://www.youtube.com/watch?v=cjjpm...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=TEkck...eature=related

pa me zanima dal netko to zna radit i dal bi mi to napravio za neku razumnu svotu novca ili da netko zna nekog ili neki servis gdje bi ga popravili do 200 kn maksimalno , da mi javi na PM ?
ja sam iz Virovitice ali cesto idem do Zagreba pa ga mogu odfurat i u ZG .

Zadnje izmijenjeno od: Tox78. 23.09.2011. u 15:48.
Tox78 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2011., 02:44   #2
gangxxxta
hustla
Moj komp
 
gangxxxta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 926
tocno to, meni je jedan covjek nudio t220 koji ima taj problem, odes u bilo koji tv servis i to ti znaju napraviti profesionalno, za cijenu usluge neznam ali izguglaj neki servis nazovi i pitaj, 100% je do kondenzatora!
__________________
I don't need to "Get a life". I'm a gamer. I have lots of lives.
gangxxxta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2011., 13:11   #3
Tox78
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 155
Citiraj:
Autor gangxxxta Pregled postova
tocno to, meni je jedan covjek nudio t220 koji ima taj problem, odes u bilo koji tv servis i to ti znaju napraviti profesionalno, za cijenu usluge neznam ali izguglaj neki servis nazovi i pitaj, 100% je do kondenzatora!
Dal si uzeo taj T220 i koliko je para trazio za njega ?
probat cu ga odnest u neki tv servis i pokazat im taj filmic sa youtuba da znaju tocno sto moraju napravit , steta mi je mjenjat monitor jer je slika stvarno super, a i nemam bas love za novi monitor, ako je popravak do 200 kn isplati mi se popravit ga i opet sam miran par godina ili dok ne odlucim za kupovinu veceg i boljeg sa IPS matricom ...
Tox78 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2011., 13:33   #4
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Ja sam (tj. moj stari) nedavno zamijenio kondenzatore u svojem Samsungu 931BF i sada vise ne titra. Mislim da je bilo u pitanju jedno 5 kondenzatora i to je negdje sveukupno kostalo oko 20kn. Tako da bi ti bilo najbolje naci nekog da ti to promijeni, a da nije servis.
Ako nije samo problem u kondenzatorima, onda je jedina opcija kupiti novi monitor.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2011., 17:04   #5
gangxxxta
hustla
Moj komp
 
gangxxxta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 926
Citiraj:
Autor Tox78 Pregled postova
Dal si uzeo taj T220 i koliko je para trazio za njega ?
probat cu ga odnest u neki tv servis i pokazat im taj filmic sa youtuba da znaju tocno sto moraju napravit , steta mi je mjenjat monitor jer je slika stvarno super, a i nemam bas love za novi monitor, ako je popravak do 200 kn isplati mi se popravit ga i opet sam miran par godina ili dok ne odlucim za kupovinu veceg i boljeg sa IPS matricom ...
nisam jer sam trazio ispravan i neotvaran
__________________
I don't need to "Get a life". I'm a gamer. I have lots of lives.
gangxxxta je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 18:21   #6
GoGoGamerS
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG/ST
Postovi: 105
Baš čitam po forumu monitore, jer kupujem novi.
A razlog kupnje novog je baš ovaj, 223BW treperi kad ga upalim i slika se nakon par sekundi ugasi, pa ju ponovo upalim pa se opet ugasi i tako jedno tri puta prije negoli se prestane gasiti...

Ako uspiješ riješiti problem, pošalji mi PM jer i meni češ na taj način pomoći.

Hvala.
GoGoGamerS je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2011., 23:40   #7
Tox78
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 155
Citiraj:
Autor GoGoGamerS Pregled postova
Baš čitam po forumu monitore, jer kupujem novi.
A razlog kupnje novog je baš ovaj, 223BW treperi kad ga upalim i slika se nakon par sekundi ugasi, pa ju ponovo upalim pa se opet ugasi i tako jedno tri puta prije negoli se prestane gasiti...

Ako uspiješ riješiti problem, pošalji mi PM jer i meni češ na taj način pomoći.

Hvala.
Problem rijesen, odneso sam monitor u RTV servis i reko majstoru da su kondenzatori problem da su se vjerovatno napuhali i da ih treba promjenit , i covjek mi isti dan zamjenio 4 kondenzatora i monitor radi kao novi, uslugu mi naplatio 100 kn (jedino je bio aljkav pa mi je malo izgrebo monitor valjda dok ga je otvaro na prednjoj masci ima par ogrebotina, dobro da nije ekran izgrebo ) ...
Eto odnesi ga u neki RTV servis i reci da treba zamjenit kondenzatore, ali ovisi od servisa jedan drugi sam zvao i tip me trazio 200 kn pa sam mu reko da mi je to puno i jos me lik na telefon popljuvo reko mi od kud ja kao laik mogu znat da je bas to problem ako znam da je to zast si sam to ne napravim ...

eto nadam se da sam ti pomogo
Tox78 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 10:00   #8
dal3boy
Registered User
 
dal3boy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 90
Da ne otvaram novu temu, slično imam i ja sa svojim LG W2241s koji je obratno, radi normalno cca 30min dok se ne ugrije i onda slika počne treperiti

Da li bi mogao biti isti uzrok????

Ili ako netko zna što bi moglo biti?
dal3boy je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 17:05   #9
Tox78
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 155
Citiraj:
Autor dal3boy Pregled postova
Da ne otvaram novu temu, slično imam i ja sa svojim LG W2241s koji je obratno, radi normalno cca 30min dok se ne ugrije i onda slika počne treperiti

Da li bi mogao biti isti uzrok????

Ili ako netko zna što bi moglo biti?
Vjerovatno su i tu u pitanju napuhani kondenzatori (elektroliti) , jer da je chip ili panel u pitanju, nebi bilo slike uopce ili bi slika bila losa (nepravilne boje , crte po ekranu itd) ...
Tox78 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2011., 17:32   #10
gangxxxta
hustla
Moj komp
 
gangxxxta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 926
mozete probat na nacin da otvorite monitor, upalite ga i lemilicom grijete kondenzatore, ili ih prvo zagrijati i onda upalite monitor i ako ne titra onda je 100% kondenzator, ali ako slika titra to je 100% kondenzator/i
__________________
I don't need to "Get a life". I'm a gamer. I have lots of lives.
gangxxxta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2011., 19:51   #11
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
ili jednostavno zamjeniti kondenzatore i biti siguran da je do njih (10kn za par komada) i 10min za polemiti to sve, ako nakon toga pocne kenjati...skines s neta service manual i pregledas sve ostalo u 98% slucajeva su kondenzatori
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na