Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2013., 10:22   #1
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Arrow (riješeno) Neispravna matična ploča ili procesor

Imam problem sa jednom masinom. Gore je win 7 x64, zadnji driveri, friska skroz instalacija (core2dueo e7300, 8gb rama>4*2gb, 500gb wd caviar blue, nvidia 8800gx, lc power 550w, asrock p43de3 ploca).

Sumnjam da je ploca (memorijski kontroler) ili procesor (iako za njega tesko) jer sam sve ostale komponente zamijenio osim napajanja, al nebih rekao da je ono.

Popis problema:
1. Instalacija win 7 x64 nije prolazila sve dok nisam nabavio drugi medij, non stop mi baca error kako fajlovi koje je extractao sa medija nisu citljivi, iako sam s tim medijem (usb flash) instalirao win i na druge masine uspjesno.

Mijenjao sam ram, hdd, optiku, vga, i uvijek sam dobivao taj error dok nisam nabavio drugi instalacijski cd.

To sad mozemo zanemarit buduci da je rijeseno.

2. Nakon sto sam sve frisko instalirao odlucio sam malo testirat komp pa sam zavrtio 3dmark 06 na kojem se pri testiranju (loop) nakon odredjenog vremena test prekinuo i bacio mi je error kao da je 3d device lost.

Jucer sam ponovo ponovio test (prije toga napravio update directx-a) oko 20h, vrtio se jutros do 8h i nije bilo nikakvih errora, itd.

Tako da bih sad rekao da nije ni do graficke.

3. Vrtio sam i prime 95 test, njega skroz stabilno vrti bez rusenja (sva 3 testa) na duze vrijeme (preko 8h).


4. 2-3 puta prililkom instalacije nekog softwera masina se zrokala sa plavim screenom (physical memory dump process). Sumnje mi padaju na plocu tj. memorijski kontroler pa mi preostaje jedino da jos probam sa memtestom to testirat. Ima netko jos kakvu ideju sta bih mogao napraviti?

EDIT: ne znam gdje je nestao odgovor od Nine, ali promijenio sam i kablove od optike i hdd-a i ista stvar.

Zadnje izmijenjeno od: Cuky. 04.01.2013. u 10:39.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2013., 11:13   #2
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor cuks Pregled postova
jedino da jos probam sa memtestom to testirat. Ima netko jos kakvu ideju sta bih mogao napraviti?
o jebogaja . pa ovo je prvo na sto si trebao posumnjati, osim eventualno pogledati stanje kondenzatora na ploci i u napajanju. inace znaju ploce zezati (nizeg ranga), kada su im svi slotovi za ram zauzeti. nikako pravilo, ali mi je znalo biti slucaj.

uglavnom - memtest, i to min 5 passova. ocekuj jako dugo testiranje . naravno, sve na def vrijednosti, nikakav OC niti dizanja napona, reset biosa i samo postavke datuma, boot sekvenca i slicno.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2013., 13:06   #3
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor cuks Pregled postova
Mijenjao sam ram,
To si mijenjao i sad nakon ovog novog problema ili samo kad si imao problem sa instalacijom winsa?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2013., 14:21   #4
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
o jebogaja . pa ovo je prvo na sto si trebao posumnjati, osim eventualno pogledati stanje kondenzatora na ploci i u napajanju. inace znaju ploce zezati (nizeg ranga), kada su im svi slotovi za ram zauzeti. nikako pravilo, ali mi je znalo biti slucaj.

uglavnom - memtest, i to min 5 passova. ocekuj jako dugo testiranje . naravno, sve na def vrijednosti, nikakav OC niti dizanja napona, reset biosa i samo postavke datuma, boot sekvenca i slicno.
I jesam, uzeo sam ram sa svog kompa za koji znam da je ispravan i ne radi, isti error.

Sto se tice slotova, isti vrag kad je jedna, 2 ili 4 plocice unutra. Opet isti error.

Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
To si mijenjao i sad nakon ovog novog problema ili samo kad si imao problem sa instalacijom winsa?
Samo kad je bio problem sa instalacijom win. Promjenom medija instalirao sam iz prve os bez ikakvih errora.

Uglavnom, sumnjam na taj memorijski kontroler. Zavrtit cu memtest pa cemo vidjet.

Vrtio se prime opet na duze staze i nije se srusio.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2013., 14:33   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Definitivno čudan problem. Pogledaj kondiće na ploči. Eventualno možeš pokušati izvršiti testove sa nekim drugim procom da bi njega eliminirao kao problem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 04.01.2013., 14:55   #6
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
probaj staviti drugo napajanje, da vidiš da nije to. imao sam slučaj gde je napajanje uzrokovalo vrlo slične probleme.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2013., 15:38   #7
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Srecom imam 775 proc jedan na lageru da isprobam s njim, no napajanje nisam siguran da li imam.

Imao sam prije slucaj na jednom kompu gdje je bas napajanje radilo probleme, isprobam jos sa drugim procom i memtestom pa javim kako je proslo.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2013., 19:19   #8
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Što kaže Event Viewer?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2013., 19:20   #9
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Nisam ga otvarao. Evo djubre se vise ne rusi. Uspjesno izvrtio 3dmark06 (oko 12h), prime95 (isto toliko) te na kraju memtest (oko 20h) i sve radi kako treba.

U slucaju da krene zezat, zamijenit cu plocu ili psu.

Vidjet cemo kroz koji dan.
Cuky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na