Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.10.2010., 22:58   #871
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Daj molim te koristi google ili pročitaj neke postove u već postojećim temama
Cache je međuspremnik u koji se pohranjuju podaci prije zapisivanja. U principu što više to bolje.
Aha aha... maj mstejk

Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 09:21   #872
njOob
Premium
Moj komp
 
njOob's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Jug
Postovi: 437
Mogu vam reci,doduse neznam kako drugi novi rade,ali ovaj WD10EALS se cuje dosta kad melje nesto cujem ga na 7-8m i para ko da pada kisa vanka,jaci pljusak
Radio sam 7 godina sa WD 250gb hardom i nesjecam se da sam ga cuo

http://www.pohrani.com/?10/mS/4lscrV...newd10eals.jpg

ali solidne performanse

Zadnje izmijenjeno od: njOob. 22.10.2010. u 09:39.
njOob je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2010., 12:00   #873
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor njOob Pregled postova
Mogu vam reci,doduse neznam kako drugi novi rade,ali ovaj WD10EALS se cuje dosta kad melje nesto cujem ga na 7-8m i para ko da pada kisa vanka,jaci pljusak
Radio sam 7 godina sa WD 250gb hardom i nesjecam se da sam ga cuo

http://www.pohrani.com/?10/mS/4lscrV...newd10eals.jpg

ali solidne performanse
to je normalna pojava za WD Black diskove, da se čuju. ukoliko te to jako smeta, opet pokreni HDTune Pro i u sekciji AAM, sa sliderom postavi najmanju vrijednost. malo ćeš izgubiti na brzini, ali ćeš osjetno smanjiti roštanje.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 13:48   #874
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Trebaju mi 2 diska za RAID 0, odlučio sam se za 1TB, jer je razlika između 1TB i 500/640 GB kolika je moja realna potreba premala da bi bilo logično uzimat manji disk.

Mislio sam se dugo između WD Black ili Blue, ali sam čuo oba i ne sviđa mi se ono šta sam čuo pošto u toj sobi spavam, a taman san utišao sve moguće ventilatore i ne želim harmoniju mira i tišine pokvarit sa 2 Blacka koja će krčit 100 na sat ne bi li dobio 5MB/s više...

Zato se mislim da uzmen SAMSUNG SpinPoint F3, 499 kn u Linksa (znam da ima i već za 440 kn, al neke komponente preferiram uzimat u lokalnoj trgovini)
Znam da je ekipa imala problema, pogotovo sa F1 serijom, al eto, voljan san riskirat jer san ih dosad imao 3 (jedan F1, 2x HD501LJ i sve pet s njima, brzi, tihi, hladni, pouzdani). Kod prijatelja sam "čuo" i ovaj F3 i doslovno nisan imao šta čut jer je skoro pa bešuman, pa je to moju odluku odvelu u smjeru Samsunga...

Pa ono, ako ko ima šta za reć, nek kaže danas, sutra ili nek šuti zauvijek
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 13:51   #875
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
reci ti nama tj. meni kad kupiš
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 22:22   #876
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Trebaju mi 2 diska za RAID 0, odlučio sam se za 1TB, jer je razlika između 1TB i 500/640 GB kolika je moja realna potreba premala da bi bilo logično uzimat manji disk.

Mislio sam se dugo između WD Black ili Blue, ali sam čuo oba i ne sviđa mi se ono šta sam čuo pošto u toj sobi spavam, a taman san utišao sve moguće ventilatore i ne želim harmoniju mira i tišine pokvarit sa 2 Blacka koja će krčit 100 na sat ne bi li dobio 5MB/s više...

Zato se mislim da uzmen SAMSUNG SpinPoint F3, 499 kn u Linksa (znam da ima i već za 440 kn, al neke komponente preferiram uzimat u lokalnoj trgovini)
Znam da je ekipa imala problema, pogotovo sa F1 serijom, al eto, voljan san riskirat jer san ih dosad imao 3 (jedan F1, 2x HD501LJ i sve pet s njima, brzi, tihi, hladni, pouzdani). Kod prijatelja sam "čuo" i ovaj F3 i doslovno nisan imao šta čut jer je skoro pa bešuman, pa je to moju odluku odvelu u smjeru Samsunga...

Pa ono, ako ko ima šta za reć, nek kaže danas, sutra ili nek šuti zauvijek
potraži moje postove u ovoj temi o ovom disku. imam ga već godinu dana i o njemu sve najbolje. Brz, tih, nečujan, hladan. Bit će i pouzdan jer non-stop nekaj roštam po njemu (kopiraj, briši, prži, briši). nije sistemac nego storage za HD pizdarije koje se stalno miču i stavljaju. tako da eto, iz prve ruke, imaš odobrenje da ga kupiš
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2010., 14:27   #877
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Kupujem neki HDD kapaciteta ~1TB.
Smatram da mi je 1TB dovoljan, te da je to najbolji odnos ulozeno-dobiveno.
Konfa je iz siga (komp), a disk bi koristio s nekim SSDom koji bi bio sistemski disk.

E sad, neki mi savjetuju WD Black a neki WD Green. WD Green nece nikako u moj komp, pogotovo zbog toga sto ce komp jos neko vrijrme (dok ne dodu novi intel kontroleri za SSD) vrtiti OS, a i ne zelim "zelene/stedljive" diskove u takav komp
Ono sto trazim je: sto tisi i hladniji disk, s dobrim performansama. Neki kazu da je black puno brzi, a neznatno bucniji i toplini, dok drugi govore obratno.
Disk bi se koristio za programe/igrice/storage, dok bi sistemski disk bio SSD.
Pa sad - da li se isplati dati 200KN vise za black disk? Ili je blue ono sto ja trazim?
Neki govore da je blue disk suludo stavljati u i7 komp, pa me to najvise i buni. A ne vidim smisla stavljati SSD i WD Black, kad mi nije vazno da li ce kopiranje trajati 30 minuta ili 45 minuta, a sistemski disk ce ionako biti SSD.

EDIT:
Vidim u ADMu za 630KN Caviar Black 6GB/s. Blue je vjerojatno 3GB/s.
Mene sad zanima da li se isplati dati 110KN vise i uzeti Black, te da li ce taj black biti znacajnije bucan od Blue diska?

Zadnje izmijenjeno od: Computer_Modder. 09.11.2010. u 16:10.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2010., 16:52   #878
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Razlika između 1TB black i Blue u brzini je zanemariva, pogotovo s novim Blue-om.
Po meni ili samsung F3 ili WD 1TB blue WD10EALS ili HITACHI 1TB,7K1000.C.
Black nije isplativ pogotovo s obzirom da kupuješ SSD, a i skuplji je oko 150-200 u odnosu na navedene diskove. Toliko brži nije ni približno, ako je brži

Testovi, blue vs black:

http://forums.whirlpool.net.au/archive/1456078
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2010., 17:41   #879
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Procitao sam i cini mi se da cu uzeti black.
Pogotovo zbog toga sto zelim tih disk u idleu dok surfam netom preko SSDa.

Samo, ne znam sto znaci "croaky", odnosno, s cim bi to usporedio.
I jos me muce samo dvije stvari: koliko je black topliji i bucniji u "loadu" od blue? Ako je zanemarivo, onda idem po njega kroz 20ak minuta
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2010., 08:55   #880
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Jučer kupio WD 1Tb 10EALS (Caviar Blue).

Ubacio sam na njega oko600 Gb podataka jučer navečer i onako odokativno mogu reći da nisam uočio da bi bio značajno sporiji od ostalih diskova u konfi (WD 640 Gb black, Hitachi 1 Tb). Ako nekog zanima mogu nabaciti koji test.

Jedino što je malo glasniji od dosadašnjih Wd-ova koje sam imao (gore spomenuti 640 Black i stari 160 Gb model, ali opet je tiši od Hitachija 1 Tb.

Temperatura mu je oko 42 stupnja, kao i svih ostalih diskova u kućištu (+/- dva tri stupnja. U kućištu je znatno hladniji bio jedino Samsung 500 Gb kojeg sam izvadio van i ide u HTPC konfu.

Prvotno sam htio uzeti onaj 2 Tb F4 na akciji u Linksu, ali sam zakasnio, pa sam se onda dvoumio između F3 1 Tb i ovog WD-a. Obzirom da će disk ići kao storage, presudila je niža cijena i dosta loših iskustava koja sam pronašao po netu da ekipa ima s F3 diskovima.
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote