Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.02.2011., 17:57   #2041
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Ista stvar,vrti ga poprilicno dugo...

ali nista se ne dogada
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline  
Staro 19.02.2011., 18:55   #2042
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
mislim da tvoje selo ne postoji u gps koordinatama.

odi na market i skini "gps status & toolbox" aplikaciju.
probaj da li ti ona radi.
mymoon je offline  
Staro 19.02.2011., 19:12   #2043
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
Jebo sam mu mater Denise, al nece,neznam zasto,traje onak par minuta i neuspije me locirat ( zivjelo moje selo :S ).

Koju ti koristis navigaciju, navigon nisam uspio instalirat ( napravim sve kak spada po "uputstvima" ali mi javi da nemogu koristiti aplikaciju, i ne pronalazi mi mape pod navigon fresh.


Ajd kad dodem s posla javim ti se na fejs / msn / nesto, jer ovo me ne veseli :S
neki custom kerneli/ROMovi ti mogu s*ebat gps

ako imas stock rom, koristis google maps, i vani na otvorenom ti ne nadje lock za 1-2min onda ti ne valja nest hardverski.
Ordem je offline  
Staro 19.02.2011., 19:13   #2044
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
skinuo sam, kompas onaj radi,dok mi dole stalno nesto loada a nikako da loada

ne kontam o cem je rijec

EDIT:

Meni google maps odma locira di sam,znaci da hardverski stima, ali jebeni iGO mi nece radit,probao sam sa navigonom ali nisam ga uspio upogonit ( 3.5.0 ) verziju

Nisam u mogucnosti jos probati copilot,tek kad doma dodem.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline  
Staro 20.02.2011., 01:21   #2045
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
u igo mislim da moraš podesiti postavke gps-izvora ručno.
navigon je meni radio iz prve, bez podešavanja.

sada koristim auru, meni dobro izgleda i zadovoljava moje potrebe.
mymoon je offline  
Staro 20.02.2011., 12:55   #2046
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Ak nes cucla bateriju to je navigacija, bas sam pitao u threadu ranije koja je navigacija ovako, najprihvatljivija za uštedu baterije, znam da imaju neke koje same gase display između skretanja itd..trenutno sam na iGo myway koji je opet bar iz mog iskustva mogao dosta duže radit na jednom punjenju od motonav-a, nemam pojma zašto jer su na sličnoj bazi.
__________________
Newbie Pro je offline  
Staro 20.02.2011., 14:51   #2047
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Eto kad smo kod baterije, jučer sam oko 11h DHD skinuo sa punjača, imao oko 15ak poruka, 10ak min poziva, stalno nešto prčkao po njemu i novi ROM naštimavao, 10ak min WI-FIa i sinoć bar 50 slika što sa blicom što bez (bio u svatovima), i sad je baterija nakon 27-28h na 52%
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 20.02.2011., 15:02   #2048
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Stavi ga na tržnicu za 4 soma kuna
__________________
Newbie Pro je offline  
Staro 20.02.2011., 16:22   #2049
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
haha

ja ne kuzim i dalje navigaciju,resetirao sam mob,sve nanovo,stavi samo iGO, onaj sugavi google maps odma nade my location, a iGO i dalje zapne na Trazenje GPS signala....


ko je tu lud?!
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline  
Staro 20.02.2011., 19:27   #2050
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
google maps nađe lokaciju putem gps ili wi-fi?
mymoon je offline  
Staro 20.02.2011., 22:19   #2051
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Ok,dal je moguce da izvan auta savrseno lovi,a u autu ne,cak ni na jebenom vjetrobranskom staklu
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline  
Staro 20.02.2011., 22:25   #2052
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Ček, šta je ulovio signal preko iGo-a? Pa poželjno je držat do šajbe mob (mora ulovit), ali meni kad ulovi gps lock stavim ga pokraj sebe na sjedalo, radi normalno
__________________
Newbie Pro je offline  
Staro 20.02.2011., 22:29   #2053
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Da,onak prva 3 dana nije htio,danas mu valjda nisu oni dani u mjesecu pa ga je ulovio u 3sec...

Onda zakoljem,dodem doma s posla,upalim ga u autu,nece naci jebeni lock. Izadem iz auta,zakljucam auto i pisti da ga je nasao.



Al svida mi se sto je karta fakat dobra,cak ima i jebenu ulicu mog sela omalenog, al zato nema west gate jebeni,tj tocnu adresu ( ak neznas prepoznat na mapi di se nalazi nemres ga nac )
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline  
Staro 21.02.2011., 06:30   #2054
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,339
iGO ovisi o kartama koje rade razni proizvođaći (Navigo, Navteq, TeleAtlas,...). Probaj s kartama drugih proizvođača. Meni se Navigo pokazao najsolidnijim. Na zaboravi staviti i POI od istog proizvođača!
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online  
Staro 21.02.2011., 09:51   #2055
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,943
kod mene sa copilot live u roku keks pronadje satelite i sto je najbolje karte su stvarno dobre.

probaj sa tom aplikacijom pa vidi kolko ce mu trebat da uhvati satelit
Cuky je offline  
Staro 21.02.2011., 10:17   #2056
neumrli
Dubwise
Moj komp
 
neumrli's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Jel imao itko iskustva sa HTC Desireom i CyanogenMod 6 da mu se kamera zblokirala nakon sto je uslikao 2-3 slike ? Nakon toga sto se kamera spuca, baterija se istrosi u jako kratkom roku jer pojede procesor a time i bateriju. Moguce je vjerovatno ubiti u procesima kameru, ali to definitivno nije rjesenje, probat cu ovih dana staviti CM7, mozda su ispravili taj bug.

CyanogenMod-6.1.1-Desire
Radio: 5.11.05.14
neumrli je offline  
Staro 21.02.2011., 10:18   #2057
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Evo da vam malo olaksam i ubrzam stvar.. slijedece napisano citiram, točno je i nek vam to bude smjernica..

Teleatlas mape za exYU podrucje su slabe
za exYU podrucje koristiti Monolit mape za Sloveniju,
Navteq ili Navigo za HR,
Navigo za BiH,
Contrast za Srbiju i C. Goru.

Za sve ostalo na PM pa kad stignem cu odgovorit..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 21.02.2011., 10:59   #2058
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
slazem se s ovime o kartama...

navigo ima podataka o cestama, ogranicenja, table, ali s njihovim kartama me navigacija par puta jako cudno vodila preko petlji na brzoj cesti / autoputu (sveta helena) - umjesto "normalno" preko petlje, htjela je da idem ravno, pa se polukruzno okrenem, pa vracam nazad, ista navigacija sa Navteq kartom vodi normalno...

isto tako, Igo nije htio izracunati rutu kroz dvije drzave, konkretno hrvatska / bosna dok nisu bile karte istog ponudaca...
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline  
Staro 21.02.2011., 12:10   #2059
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova

isto tako, Igo nije htio izracunati rutu kroz dvije drzave, konkretno hrvatska / bosna dok nisu bile karte istog ponudaca...
Da, to je poznata stvar kad se mjesaju 'proizvodjaci' karata ali navodno i za to ima rjesenje, malo proguglajte..

Da se nadodam na ono svoje gore, za Europu koristit TeleAtlas karte..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline  
Staro 21.02.2011., 20:35   #2060
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Jel mi može od vas znalaca pomoć oko sljedećeg:

Imam Samsung i9000, kupljen u t-mobile. Stavljen 2.2 prek KIES-a, spor je bio u pm i poludio, nepromišljeno sam stavil "darky" bez da napravim neki backup, ni "darky" mi se nije svidio. Te sam sad na official 2.2.1 XEN, znači nije više CRO ili t-mobile softver.


Htio bih vratit na t-mobile softver, a ne znam kak, čital sam o KIES patch ali mi to ne radi.

Druga solucija je ta, da uzmem od frenda i9000 i skinem s njega taj 2.2 FROYO T-MOBILE, ali također ne znam kak. Kak da naprevim "BACKUP" njegovog softvera i stavim na svoj?


P.S- nije da nisam zadovoljan sa 2.2.1, čak naprotiv ostavljam ga, samo mi treba T-mobile softver na par dana i kad ću trebat nešto reklamirat u t-centru pa da mi ne seru oko garancije ili sličnog.

Molim pomoć.
danc00 je offline  
Staro 21.02.2011., 20:44   #2061
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
xrecovery
na njegovom backup,na svom restoraš...
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline  
Staro 21.02.2011., 20:47   #2062
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Sorry sused, daj mi u dvije tri rečenice objasni ak nije problem. Ovo mi je malo preteško za pokopčat.

xrecovery-backup-restore (neznam kak da počnem)
danc00 je offline  
Staro 21.02.2011., 20:54   #2063
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
hmm
moj bed
xrecovery je za xperia a za samsung bi trebao postojati nešto slično
vidi ovdje http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=656
ovo pogledaj
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=723596
ovdje imaš t mobile firmware
https://www.wuala.com/Samsung%20Gala...y=AfzUZSU4SpKU
__________________
MIUI HR Translator

Zadnje izmijenjeno od: MASVA. 21.02.2011. u 21:04.
MASVA je offline  
Staro 21.02.2011., 21:14   #2064
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,978
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
samo mi treba T-mobile softver na par dana i kad ću trebat nešto reklamirat u t-centru pa da mi ne seru oko garancije ili sličnog.
http://cafe.mobil.hr/threads/68522-S...l=1#post978080

Neće te zezati.
U slučaju da mob ne mogu upaliti ionako nema načina da vide jel custom rom unutra ili stock, a ukoliko ga mogu upaliti vrlo lako ga dovedeš na ovo prvo
Samo spojiš na Odin i pukneš repartition bez flashanja roma i kažeš da se desio neki error dok si išao upgradeati softver preko Kies-a i to je dovoljno (Kies dokazano radi probleme kod flashanja i samsung to zna, tako da prihvaćaju flashanje novog roma bez pitanja).

Inače, njihova kretenska izjava u kojem je slučaju garancija nevaljana: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=832201

Što reć, Samsung developers FTW
Neo-ST je offline  
Staro 21.02.2011., 21:36   #2065
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor MASVA Pregled postova
hmm
moj bed
xrecovery je za xperia a za samsung bi trebao postojati nešto slično
vidi ovdje http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=656
ovo pogledaj
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=723596
ovdje imaš t mobile firmware
https://www.wuala.com/Samsung%20Gala...y=AfzUZSU4SpKU
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
http://cafe.mobil.hr/threads/68522-S...l=1#post978080

Ima t-mobile firmware, ali je to naš hrvatski ili koji! Ja trebam baš za Hrvatsku !

Neće te zezati.
U slučaju da mob ne mogu upaliti ionako nema načina da vide jel custom rom unutra ili stock, a ukoliko ga mogu upaliti vrlo lako ga dovedeš na ovo prvo
Samo spojiš na Odin i pukneš repartition bez flashanja roma i kažeš da se desio neki error dok si išao upgradeati softver preko Kies-a i to je dovoljno (Kies dokazano radi probleme kod flashanja i samsung to zna, tako da prihvaćaju flashanje novog roma bez pitanja).

Inače, njihova kretenska izjava u kojem je slučaju garancija nevaljana: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=832201

Što reć, Samsung developers FTW
Ma znam ja to, nego hoću stavit original softver kak je bilo, a neda mi se čekat da mi oni to rješavaju par dana!

Pa jel nemoguće napraviti backup original tmobile i9000 i taj backup restorat na ovaj moj.

Jer kolko vidim kad sam stavil 2.2.1 sve se je izmjenilo (vise ne pise CRO) . Jel se recimo ne može napraviti backup isti ovome official pa da samo s ODINom flesham?
danc00 je offline  
Staro 21.02.2011., 21:52   #2066
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,978
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Pa jel nemoguće napraviti backup original tmobile i9000 i taj backup restorat na ovaj moj.
Iskreno, ne znam. Da probaš? Aplikacija Rom manager i trebaš preko nje flashat ClockWorkMod recovery (to ti sve Rom manager radi). Nakon backupa napraviti će ti folder u Clockworkmod folderu na sd kartici, tu se nalaze image-i roma, samo kopiraš cijeli taj folder u isti takvi na svom mobu i restoraš preko rom managera. Ne znam kako će to završiti

Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Jer kolko vidim kad sam stavil 2.2.1 sve se je izmjenilo (vise ne pise CRO) . Jel se recimo ne može napraviti backup isti ovome official pa da samo s ODINom flesham?
A koji si 2.2.1 stavio? Original preko Kiesa ?
Ako jesi onda prije ičeg obavezno prvo zapiši svoj Android ID (skini aplikaciju Android ID changer i ispisat će ti taj broj, zapiši ga)
Neo-ST je offline  
Staro 21.02.2011., 22:02   #2067
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
E too, ovo prvo mora upalit! Jer meni trebaju te slike romova PDA/PHONE/CSC, kad ja to imam lako fleshnem preko odina+pit 512.

2.2.1 sam flešal prek Odin-a također(slike sam skinul sa XDA). A za kaj mi konkretno treba taj ID?


Jel treba napravit ROOT prije nek stavljam clockworkmod? Jer to ću radit na frendovom i9000 koji još ima original softver, iz njega ću uzet te slike i spremit ih da imam!
danc00 je offline  
Staro 21.02.2011., 22:07   #2068
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,978
Rom manager koristi vlastite image formate, nećeš dobiti pda,phone i csc, to je sasvim drugi sistem, dobit ćeš nekoliko .img fajlova, ali time se ne trebaš zamarati, samo cijeli folder kopiraj u svoj mob u clockworkmod folder (znači isto kako je i na prijateljevom), pokreneš rom manager, odabereš restore i onda ti izbaci taj image, klikneš na njega i dalje je sve na njemu. Ako prođe dobro trebao bi ugledati prijateljev rom na svom mobu, skupa sa programima, postavkama, porukama, kontaktima, itd.

Taj ID ti treba za push service da bi radio pravilno. Zapiši svoj preko onog programa, kada flashaš novi rom samo ga overwriteaj ponovo preko onog programa sa svojim.
Neo-ST je offline  
Staro 21.02.2011., 22:19   #2069
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Je, ali taj ID tek sad prvi put zapisujem, kad sam mijenjal tmobile rom ili darky rom to nisam uopće pratil, nit sam zapisival nit mjenjal i radi ok!

Ovaj ROM MANAGER je odličan, to mi je trebalo. Ak ću i kad ću radit backup/recovery javim kak je ispalo.

Samo da mi flešne na tmobile rom i to je to, ja ga resetiram na tvorničke postavke i to je to. Ak je !

EDIT

Neo-ST - gle kad prek ROM managera instaliram "clockworkmod" i stisnem recovery prek CWM-da uđe mi u običan recovery a ne u CWM recovery...kak da to podesim!? Jer znam kad je gore bil darky ROM da je stalno ulazil u taj CWM recovery i bil je crvene boje a ovaj je zeleni i nema tolko opcija!

Zadnje izmijenjeno od: danc00. 21.02.2011. u 22:30.
danc00 je offline  
Staro 21.02.2011., 22:25   #2070
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Neo ti je najbolje preporučio.
Rootaj mobitel (Galaxy S se roota prejednostavno u roku minute), instaliraj ROM Manager te preko njega ClockWork mod 3.
Nabavi od nekoga image defaultnog ROMa, prebaci na SD karticu i restoraj sa ClockWorkom.

Jedino neznam dali Galaxy S zahtjeva S-Off da bi ClockWork proradio (moj DHD treba S-Off da bi mogao to raditi)
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na