Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.01.2016., 19:05   #241
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Di je to Marlboro 10 ojra???
Nemoj lagat ovaj napaćeni narod...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 19:09   #242
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Samo sam htio iznijeti i drugu stranu price jer mi je na vrh glave hvalospjeva o toj EU i kukanja kako je nama lose.
Ok, nastavite sa utopijskim bajkama. Ja sam svoje obavio
Druga strana priče je da ljudi u HR ne mogu doći do posla na kojem će imati plaću dostatnu za život ili ne mogu uopće do posla, to je tebi izgleda neshvatljivo.
I hvala što si objasnio kako je u Njemačkoj, vjerovatno svi koji tamo idu misle da umjesto kiše padaju euri, a posao nađeš prije nego izađeš iz busa.

P.S. Thnx i za info da nama zapravo nije loše, izjava godine.
Reci to nekome tko nema posao.

Ajmo se vratit u realnost i pustit da svatko sam odluči što je za njega najbolje u životu, pa taman i otići na zapad, vidjeti da to nije to ali eto, pokušao si.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2016., 20:05   #243
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
@wooden +1

@wragg - kao sto je vec mnogo puta napisano, sve ovisi kakve imas kvalifikacije i iskustvo, i kakve poslove ganjas u inozemstvu.

Ako ides ko vecina njih trbuhom za kruhom, da, ljudi se narade i naravno da im nije lako.
No tko ih i moze krivit, posla kod kuce nisu imali, nikakvog. Tu se narade ali barem imaju dovoljno za osnovne potrebstine + usteda te znaju da iznos sjeda tocno na minutu.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:00   #244
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Evo npr. ovo

http://h-alter.org/vijesti/kanadski-stetoskop

"Znatno bogatije kanadsko zdravstvo može još samo sanjati o mnogo čemu, što je u Hrvatskoj dostupno i pukoj sirotinji iz pučke kuhinje. Zato što kanadski model dopušta i najbesramnije trgovanje ljudskim zdravljem. I životima. Kanađani oboljeli od raznih vrsta raka i hepatitisa C mogu računati na produženje života ili izlječenje samo kad duboko posegnu u džep ili stave kuću pod hipoteku kako bi mogli kupiti iznimno skupe i učinkovite lijekove. U Hrvatskoj su ti lijekovi na osnovnoj listi i - besplatni. U Hrvatskoj je mogućnost izlječenja od hepatitisa C još nedavno bila niža od 50 posto, a nove su i sirotinji dostupne terapije povisile taj postotak na više od 90 posto."


Također koliko znam prvi smo u svijetu po transplataciji organa i mislim da to sve ide pod ono dopunsko za 70 kn mjesečno. Ljudi ne cijene što imaju dok to ne izgube.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:24   #245
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Je, ja i meni slični u Hrvatskoj plaćamo bolovanja, boravke u bolnici i liječenja alkoholičarima, narkomanima, pušačima i svima ostalima koji nikad nisu udareni po džepu jer ih boli neka stvar za vlastito zdravlje.

No, kad ja dođem jednom u 5 godina po neki kurac za grlo kad se upali, uredno ga moram platiti.

Vani te fino kategorizira i lupi po džepu. Ako si pušač, sorry sinko, sam si si kriv za svoje stanje, izvoli platiti. Ovdje smo na kraju manjina mi koji cijenimo sebe i svoje zdravlje.

Što se mene tiče, nek se ti modeli zdravstvenog osiguranja uvedu i ovdje. Nemam ništa protiv. Tretmani za liječenja bolesti za koje si si dokazano sam kriv, ne bi trebali drugi plaćati. Recite slobodno da sam okrutan, ali ako pušiš ili piješ 50 godina i dobiješ rak pluća/jetre, ne možeš imati obraza i tražiti liječenje i transplantaciju.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:26   #246
Bradati
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: ...
Postovi: 5
Placamo mi to zdravstvo, ne direktno iz svog dzepa, nego drzava dize kredite. Ne znam koliko milijardi kuna gubitka ima zdravstvo svake godine. Sto ce se dogoditi kada vise ne budemo mogli kreditima to krpati, vidjet cemo.
Bradati je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:30   #247
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pa bilo bi OK da uvedu obaveznu tjelovježbu od dva sata dnevno koja bi se provodila pod nadzorom, mjesečno testiranje na sve vrste opijata te redovno mjerenje opsega struka pa tko odskoči iz gabarita ispada iz socijalnog Sobzirom da je sjedenje također zdravstveni rizik možda da se digne porez na stolice ?
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:37   #248
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Di je to Marlboro 10 ojra???
Nemoj lagat ovaj napaćeni narod...
Was sprichst du?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:41   #249
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Je, ja i meni slični u Hrvatskoj plaćamo bolovanja, boravke u bolnici i liječenja alkoholičarima, narkomanima, pušačima i svima ostalima koji nikad nisu udareni po džepu jer ih boli neka stvar za vlastito zdravlje.

No, kad ja dođem jednom u 5 godina po neki kurac za grlo kad se upali, uredno ga moram platiti.

Vani te fino kategorizira i lupi po džepu. Ako si pušač, sorry sinko, sam si si kriv za svoje stanje, izvoli platiti. Ovdje smo na kraju manjina mi koji cijenimo sebe i svoje zdravlje.

Što se mene tiče, nek se ti modeli zdravstvenog osiguranja uvedu i ovdje. Nemam ništa protiv. Tretmani za liječenja bolesti za koje si si dokazano sam kriv, ne bi trebali drugi plaćati. Recite slobodno da sam okrutan, ali ako pušiš ili piješ 50 godina i dobiješ rak pluća/jetre, ne možeš imati obraza i tražiti liječenje i transplantaciju.

koji su to slični tebi?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:45   #250
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ako nisi shvatio iz pročitanog, da ti nacrtam...ne pušim, ne pijem preko granice normalnog, ne drogiram se, fast food je tu možda jednom mjesečno, hranim se raznoliko koliko mogu, bavim se sportom i mogu reć da se trudim živjeti što zdravije.

U prijevodu, nisam doktora vidio godinama. Imam 0 dana bolovanja cijeli svoj radni vijek.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2016., 21:49   #251
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ako nisi shvatio iz pročitanog, da ti nacrtam...ne pušim, ne pijem preko granice normalnog, ne drogiram se, fast food je tu možda jednom mjesečno, hranim se raznoliko koliko mogu, bavim se sportom i mogu reć da se trudim živjeti što zdravije.

U prijevodu, nisam doktora vidio godinama. Imam 0 dana bolovanja cijeli svoj radni vijek.
wow od nekog tko je popio svu pamet svijeta jer živi "zdravo" nisam očekivao da ćeš mi morat crtat, samo sam fino pitao.. ako si zdrav, očito ti fali kulture.. negdje se mora nadomjestit.. očito
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:50   #252
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Pitao si, dobio si odgovor.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:51   #253
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pitao si, dobio si odgovor.
touche
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:53   #254
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ako nisi shvatio iz pročitanog, da ti nacrtam...ne pušim, ne pijem preko granice normalnog, ne drogiram se, fast food je tu možda jednom mjesečno, hranim se raznoliko koliko mogu, bavim se sportom i mogu reć da se trudim živjeti što zdravije.

U prijevodu, nisam doktora vidio godinama. Imam 0 dana bolovanja cijeli svoj radni vijek.
I sportaši razbole, da ne pričam o sportskim ozljedama kod sportskih amatera. Treba li izbaciti iz socijalnog i ljude koje nerviraju jer poznato je da stres ubija možda i više nego sve drugo?
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:56   #255
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Zato postoji podjela na psihičke i fizičke probleme i postoje stručnjaci za oboje. Ne shvaćam poantu.

Nisi razumio, bolesti za koje si si sam uzrok ne bi trebali biti na teret drugima. Liječenje od alkoholizma ne bi trebali drugi plaćati, komune ne bi trebali drugi plaćati. Odgovaraš za svoje postupke.

Pusti lomove nogu, mišića, psihičke bolesti i ostatak naslijednih bolesti protiv kojih ne možeš ništa.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 21:56   #256
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Nisam se htio uplitat u ovaj topic, al na ovo napisano jednostavno ne mogu ne odgovorit.
Gle, stvar je vrlo jednostavna, netko će cijeli život letit za parama, nekom je uvijek malo koliko god da ima, netko voli radit ko konj od jutra do mraka, a netko želi uživat u životu na svoj način i bit sretan. Pare nisu sreća, bez njih se ne može, ali se može i sa normalnim svotama kao što je eto tih 5000kn u hr, sasvim normalno živiti, i bit živ, zdrav i sretan Nekom je najvažnije bit u okruženju sa svojom obitelji, živjeti normalno i nemati afinitete prema autu od 100 'iljada eura, stanu u metropoli i apartmanu na moru, nego doći s posla u 2,3 popodne i provoditi kvalitetno vrijeme sa svojim najdražima, ne robovati poslu i uništavati zdravlje svakodnevnim 12 satnim ili kao moj bratić u njemačkoj 16 satnim radnim vremenom....
Znam da je ovo napisano ispalo malo filozofski, ali ne mogu drukčije objasnit što želim reći. Je, teže je živjeti sa manjim primanjima, to je svakom jasno, ali čovjek treba napraviti balans između zadovoljnog i sretnog života i (ne)robovanja poslu i letenja za novcima cijelog života. Šta vrijedi imat milju na računu ak vidiš svoje dijete kako ja kažem na razglednici, onda kad im je najpotrebnije roditeljstvo i ljubav dok su mali, provodit s njima pet minuta navečer prije spavanja i vikendom koji sat, šta vrijedi letit za parama od 25e do 50e pa te klepi infarkt sa 52, šta vrijedi vozit novi auto od 50 k eura kad si radio od 7 do 7 svaki dan da si ga priuštiš provest nedjeljom sat-dva, itd., mogu nabrajat do preksutra.
Ponavljam, najvažniji je balans između materijalnog i duhovnog. Najveći problem ovog kapitalističkog društva (globalno gledajući) je zanemarivanje temeljnih stvari kao što su obitelj i djeca, nauštrb stavljanja posla i novaca kao prioritetnih stvari. Ima frikova koji su sretni samo ako imaju love i zarađuju čim više i ne je.e ih ništa drugo, ali to su, ponovit ću, frikovi, nema tu sreće. Nebrojeno puta sam zadnjih 10ak godina bio na žalost na sprovodima likova od 40-50 godina koji su na papiru lagodno živili puni para, pa umrli od infarkta, moždanih ili od raka u tim godinama. Morbidan primjer, ali tužan i istinit, i sve češći.
Znam da smo svi jedinke i ne mislimo isto, ali ovo gore je my 5 cents o tome. Život je prekratak i predragocjen da bi ga se svelo na letaranje za lovom i ostavljanje kostiju na poslu po cijele dane....
Da bi riječ reko..

Slažem se s tim..
Možda smo svi žrtve i robovi svojih navika, želja itd..

Da se nadovežem na tvoj komentar, čital sam negde bio je članak u novinama, O umirućima, znači znali su da im je kraj blizu, postavljeno im je pitanje za čim žale..
Većina odgovora je bila tipa: žao im je što se nisu više družili s djecom i sudjelovali u odgoju općenito boljitku obitelji, druženje sa ženom i općenito sa društvom, jer moram spominjat da su im to bile sporedne stvari ako i ne zadnje na listi a prioriteti, novac..

Znam dost ljudi koji su pod pritiskom, a pucaju sa svih strana, profili su različiti, neki trče za lovom, karijerom, neki jedva spajaju kraj s krajem..
Vidim ima pojedinaca koji su (rade za dost manja primanja i ne žale se) skromni, a u današnje vrijeme je takvih malo, e sad, dal to znači da nemaju velike apetite ili nisu ambiciozni, mislim da su oba odgovora točna..

Al glavno pitanje je, dal je toga sve vrijedno u životu!
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 22:06   #257
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Zato postoji podjela na psihičke i fizičke probleme i postoje stručnjaci za oboje. Ne shvaćam poantu.

Nisi razumio, bolesti za koje si si sam uzrok ne bi trebali biti na teret drugima. Liječenje od alkoholizma ne bi trebali drugi plaćati, komune ne bi trebali drugi plaćati. Odgovaraš za svoje postupke.

Pusti lomove nogu, mišića, psihičke bolesti i ostatak naslijednih bolesti protiv kojih ne možeš ništa.
Razumio sam ja jako dobro. Bilo je govora da se zdravstveno treba poskupiti ako si debeli, ako pušiš ili cugaš i nemam ništa protiv toga. Ali bilo bi pošteno da se poskupi i ako je netko skijao rekreativno pa polomio kosti, neka si to sam plati. Također ako je netko živac i pizdi do podne na sve oko sebe a poslijepodne na cijeli svijet da si sam plati ako dobije čir na želucu ili infarkti tak dalje. Naravno trebalo bi to i sve dokazati, npr. da si dobio cirozu jetre jer si svaki dan žlempo kolu ili si dobio uplau prostate zbog nejebice.


Poanta je da se kod nas i sirotinja može liječiti, privilegija ili pravo za sve dok je to u npr. u Kanadi roba koja se kupuje.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 22:07   #258
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ista stvar kao i visoko školstvo, ali to je već druga i duga priča.

Inače, baš čitam što piše "Drito Konj" iliti "onaj frajer iz onog benda Sane". Navodno je bio i u nedjeljom u 2, nebitno. Anyway, pratim ljude vani, pratim što pišu, komuniciram s frendovima koji su vani, pa tako čitam i što on napiše

Bacite oko
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 22:11   #259
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ista stvar kao i visoko školstvo, ali to je već druga i duga priča.
Ne to nije ista stvar. Tu nekoga školuješ da bi taj otišao iz zemlje i participirao u tuđem mirovinskom sustavu. To nema nikakve veze sa participiranjem svih u zdravstvu, i koristi iz istoga po potrebi, a bolje da ti ne treba nego da ti zatreba.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 22:15   #260
Alph4Dawg
Addicted to music.
Moj komp
 
Alph4Dawg's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Feldkirchen-Westerham
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Je, ja i meni slični u Hrvatskoj plaćamo bolovanja, boravke u bolnici i liječenja alkoholičarima, narkomanima, pušačima i svima ostalima koji nikad nisu udareni po džepu jer ih boli neka stvar za vlastito zdravlje.

No, kad ja dođem jednom u 5 godina po neki kurac za grlo kad se upali, uredno ga moram platiti.

Vani te fino kategorizira i lupi po džepu. Ako si pušač, sorry sinko, sam si si kriv za svoje stanje, izvoli platiti. Ovdje smo na kraju manjina mi koji cijenimo sebe i svoje zdravlje.

Što se mene tiče, nek se ti modeli zdravstvenog osiguranja uvedu i ovdje. Nemam ništa protiv. Tretmani za liječenja bolesti za koje si si dokazano sam kriv, ne bi trebali drugi plaćati. Recite slobodno da sam okrutan, ali ako pušiš ili piješ 50 godina i dobiješ rak pluća/jetre, ne možeš imati obraza i tražiti liječenje i transplantaciju.
Ama Boze sacuvaj.

Sorry, morao sam.
__________________
The voice in your head is just me in your headphones.

All you have is your fire and the place you need to reach.
Don't you ever tame your demons, always keep them on a leash.
Alph4Dawg je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 22:21   #261
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Rekao sam to u kontekstu onog što si spomenuo da je to pravo za sve, tj. privilegija, koju mnogi uzimaju zdravo za gotovo.

Zato nam je tržište rada u ovakvom k*. Sposoban ćaća ima 3 sina, od kojih ne znaš koji je veći jebivjetar, pa će ih veze ubacit u školu, kako bi mogli upisat faks, pa još dobiju i besplatan studentski dom, možda uleti još i par dana braniteljskog staža u birtiji i eto ti akademskog građanina koji će ti jednog dana biti šef. Već toliko puta viđen domaći recept za uspjeh...

S druge strane, obrazuješ se za nešto godinama (uzmi dizajn, fotografiju, informatiku, novinarstvo...) i onda ti posao koji zahtjeva visoko obrazovanu osobu uzme hobist amater koji će uzeti kikiriki za navedenu uslugu.

Toga vani nema, a ako i ima, onda su jako izolirani slučajevi.

Imao sam tu sreću, pa sam živio i radio neko vrijeme u Americi, i to po našim standardima jadan studentski posao. Bio sam spasioc i instruktor plivanja.

Čisto banalan primjera kako te zakoni štite i osiguravaju ti posao....radiš tulum doma i imaš bazen. MORAŠ unajmiti spasioca, jer inače će te u slučaju da se nešto na bazenu desi, tužiti onaj kojem se to dogodilo, i onda će ti još država sjest na vrat. Satnica...minimalno 30$

Ovdje....nit mi priznaju licencu američkog crvenog križa, dakle, ne mogu raditi ni kroz ljeto na bundeku Eto ti države

Citiraj:
Autor Alph4Dawg Pregled postova
Ama Boze sacuvaj.

Sorry, morao sam.
U glavi mi je rasprava s frendicom. Puši već valjda 15 godina i nonstop je kod doktora. Doktor joj govori da ima ćir na želucu od toga i da joj je organizam u stanju nekog od 70 godina. Preporuča joj da prestane dok nije kasno...ali ne.

I onda veli....isuse, pa ja sam morala platiti zadnji pregled iz svog džepa jer mi je isteklo dopunsko ili neš takvo je bilo u pitanju. E, onda sam popizdio
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 22:32   #262
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ma ameri će izmisliti toplu vodu, treba spasioc na bazenu ali istovremeno možeš kupiti poluautomatsku pušku na svakom ćošku i municiju u dućanu sa špecerajom hebem ja njihovu logiku.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 22:37   #263
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
A gle, ja im skidam kapu što daju svakom priliku, ali da krene od dna.

Ako si sposoban, ideš gore. Ako nisi, ostaješ na dnu. Ovdje to prakticiraju još uvijek samo strane firme.

Ovdje ako nisi odmah na vrhu, to nije posao vrijedan truda...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 22:41   #264
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Kad kažeš svakom misliš na bijelca po mogućnosti protestantske vjere Ili se varam?
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 22:47   #265
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Kad kažem svakog, mislim na baš svakog. Radio sam gore u ljetnom kampu.
Kamp nije imao ograničenja kod zaposlenja, navodno je bio i jedan od rijetkih koji su zapošljavali baš sve... tetovirane, pirsane, domaće, strane, crne, bijele, žute, smeđe, straight, gay, bi...sve. Zapošljavanje bez predrasuda, na temelju znanja i sposobnosti.

Zamisli sad hipotetsku situaciju gdje roditelj doveze svoje dijete u kamp gdje će biti sljedećih mjesec ili dva, a dočekaju ih tetovirani gay britanac od 120 kila mišića i pankerica s pola glave obrijane.

Gore to nevjerojatno dobro funkcionira, kako od strane roditelja, do djece, koja su od 6 do 18 godina starosti.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 22:55   #266
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
...
Nisi razumio, bolesti za koje si si sam uzrok ne bi trebali biti na teret drugima. Liječenje od alkoholizma ne bi trebali drugi plaćati, komune ne bi trebali drugi plaćati. Odgovaraš za svoje postupke.
....
Ok, ali ako ćemo tako, onda makni trošarine sa alkohola i cigareta da ljudima ostane novaca za liječenje
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 22:58   #267
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Ili još bolje, digneš sve te cijene u nebo i tko ni dalje ne odustane, ima pravo slati račun za liječenje proizvođaču
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 23:25   #268
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ili još bolje, digneš sve te cijene u nebo i tko ni dalje ne odustane, ima pravo slati račun za liječenje proizvođaču
samo daješ šansu švercerima (ipak sve više i više ljudi kupuje duhan i mota) da povećaju cijene i u eventualnoj nestašici duhana krenu miješat duhan s razno raznim sranjima i eto još većih problema
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2016., 23:30   #269
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Pa dobro, ne moramo sad odmah razrađivati dalje ideju

Kako god okreneš, ne valja i nikad svi neće biti zadovoljni.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2016., 08:44   #270
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
@1v@n: Apsolutno se slažem s tobom. Kolege su se možda našli na drugoj strani tvoje priče pa sad tako pišu
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na