Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.08.2010., 11:35   #1
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
DFI P35 T2RS, surround?

Trenutno imam neke 2.1. Speedlink zvucnike, i malo ih elektronika zeza, jer mi radi samo jedan satelit, tu i tamo proradi i drugi na 2min (svakih tjedan dana)...
Takoder, basa iz tih zvucnika nema, tako da imam spojen i jedan aktivni Aiwin sub koji svoj posao radi odlicno...Taj sub sam iskoristio od jednog starog kucnog kina Aiwa koje je prdnulo, ali su mi ostala i 5 satelita od tog kucnog kina...

Htio bih iskoristit barem 2 satelita jer smatram da imaju sigurno bolji zvuk od ovog Speedlink dreka.

Zvucne kartice nemam, znaci spajao bih samo na MBO. DFI dk P35-t2rs ima na sebi Realtek ALC885 8 kanala, ali neznam koliko to snage moze drzati? Jer ovo su ipak zvucnici kaj mislim spojit, a ne prdekalo kao ovo sto trenutno imam...

Je li bi to drzalo vodu kada bih spojio 2 satelita a da se ne zdimi nekaj?

Hvala
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 12:53   #2
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,749
trebas imati neko pojacalo/reciever za to. ovako da ih spojis, ne bi radilo jer je taj izlaz dovoljan za slusalice, a ne za zvucnike neke linije...
alengrosevic je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.08.2010., 12:56   #3
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Definitivno moras nabaviti neko pojacalo za te zvucnike. Bez njega neces nista cuti.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 13:05   #4
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
OK, hvala za info, probat cu nekakvo pojacalo onda sloziti...

EDIT: Cak pojacalo i radi, dvd-citac ne radi, tako da sam rijesio problem hvala svima

Zadnje izmijenjeno od: Mejzlik. 24.08.2010. u 14:05.
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 17:08   #5
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Naime, naisao sam na drugi problem, kada sam sve zvucnike spojio na kucno kino, neznam gdje i kako to spojiti na maticnu i namjestiti u realtek driveru da radi kako spada... Kako imam AUX na kucnom kinu ( L i R ) napravio sam dva kabla i spojio bananice u maticnu u Rear i Front, medutim to ne radi nikako.

Nikako ne uspijevam dobiti ispravan zvuk na svim zvucnicima. Samo jednu stranu uspijevam dobiti, nikako obje...

Postoji li rijesenje?

Zadnje izmijenjeno od: Mejzlik. 24.08.2010. u 17:16. Razlog: Moze lockot, rijeseno, saznao sam da mi treba 3.5 banana na 2 chinca
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2010., 01:51   #6
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
To sto imas na kucnom kinu (AUX) je najvjerovatnije chinc (L i R). Treba ti prelaz sa "male banane" (ono sto ide u zvucnu) na dva chinca i kabl sa 4 muska chinca.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2010., 22:17   #7
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Sredio sam sve, hvala jos jedanput...kupio sam 3.5 bananicu na 2 chinca i to je to, svira ko blesavo hehehe
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na