Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.08.2010., 01:28   #1
VulcanRaven
Premium
Moj komp
 
VulcanRaven's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka-Belveder
Postovi: 741
Nobjasnjivi problem sa zvukom

Sorry mod na naslovu,ali ne znam kako bih vise ovo nazvao. Imam zvucnu od razera i komplet slusalice sa tim, hp i ac-1, mislio sam da mi slusalice ne zele producirat zvuk na sve svoje zvucnike jer je izvor bio u mp3 formatu,ali kada sam si skinuo flac format i poslusao,isti shit mi se dogada,ne zeli mi reproducirat zvuk na sve zvucnike slusalica,iako to jako dobro podrzavaju(5.1),a ako je flac sa 40.5 mb za jednu pjesmu los ili nepotpun format onda ne znam sta bi rekao.------------U filmovima dobivam surround zvuk,ali kod pjesama nikako,rade samo glavni kanali. Za one koji ne znaju,reazerove hp-1 sluske se spajaju na komp kao i 5.1 surround zvucnici,preko tri uboda za sluske(da pojednostavim) ili preko HD-dai-a ako imate barracudu ac-1 kao ja. Tako da sam prilicno lud vec sto se tice toga,trebao bi dobit surround kao sta dobivam na logitechovim zvucnicima koji su inace spojeni na zvucnu.
VulcanRaven je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2010., 23:17   #2
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Ne znam što imaš niti imam iskustva saraund slušalicama. Štoviše nemam blage veze kako to funkcionira saraund u slušalicama ali svejedno da pitam...

kažeš da bi trebao dobit saraund. Zbog čega bi trebao?

Imaš glazbu i nekakve koncerte npr. u DTSu...
Ili u stereu pa ti smeta zašto ostatak 'nije izmišljen'?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.08.2010., 08:52   #3
VulcanRaven
Premium
Moj komp
 
VulcanRaven's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Rijeka-Belveder
Postovi: 741
Trebao bi dobiti barem klonirani zvuk,kao sto dobijem naa zvucnicima,ali rade mi samo glavni kanali,dok recimo filmovi daju surround zvuk. Ne znam kako podesiti da svi zvucnici rade na sluskama dok slusam muziku.
VulcanRaven je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 10:37   #4
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Trebao bi dobit kloniran zvuk, ali ne uvjek. U filmovima ti na primjer ac3 filter napravi ( izmisli) ostatak, probaj nać neki plugin za program u kojem slušaš. Meni winamp šalje na sve zvučnike.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 11:02   #5
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor VulcanRaven Pregled postova
Trebao bi dobiti barem klonirani zvuk,kao sto dobijem naa zvucnicima,ali rade mi samo glavni kanali,dok recimo filmovi daju surround zvuk. Ne znam kako podesiti da svi zvucnici rade na sluskama dok slusam muziku.
Znači na analogno spojenim Logi zvučnicima rade svi kanali dok slušaš stereo, a na slušalicama spojenim na isti način ne rade? To mi zvuči nekako nevjerovatno. Mislim kako kartica zna što si ti spojio ?


D1viry , ac3 izmišlja?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2010., 16:44   #6
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
@imagine
Da, ac3 izmišlja. Imaš stereo source i staviš 5.1 output. Posebnim algoritmima "izmišlja" ostale kanale, to jest dijeli stereo na 5.1. Ne izmišlja sadržaj, naravno, lolčina teška. Istu stvar radi i dolby. Uglavnom, Postoje algoritmi koji donekle dobro određuju što bi se na kojem zvučniku trebalo čuti, dok je za stražnje obično stvar u delay-u. Ipak to nije pravi surround, ali blizu je.
Ovo s glazbom bi trebalo bit obično kopiranje signala. E sad, Zasto mu sluške ne kloniraju a zvučnici da, nemam pojma niti ideje.

Probaj i pol pjesme isključiti zvučnike i uključiti sluške, pa vidi šta bude.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 15:26   #7
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Ne slušam muziku preko kompa pa mi vjerovatno fali znanja. Stoga mi objasni.
Kako to da ac3 ne izmišlja? Vjerovatno radi isti vrag kao DPL s 2 kanalnom informacijom koja nije ukodirana s DPL jer bi u tom slučaju bilo 'dekodira' umjesto izmišlja.
No opet ,kad sam imao sustav spojen analogno na komp nije mi nikad palo na pamet da koristim ništa drugo osim onog "as is" pa sam možda propustio saznanje koliko to dobro radi

back to topik.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na