Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.10.2010., 20:09   #31
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Ja sam si na jednoj akciji kupio Elektro maschinen 24l / 8 bara kopresor sa setom za ispuhivanje, pumpanje i farbanje za 500-600kn (ne sjecam se tocne cifre ali je u tom rasponu).

Prvo su me svi blijedo gledali, u stilu - kaj ce ti to...a meni je to bila kupovina stoljeca, od ispuhivanja racunala, radova po kuci pa do pumpanja guma (pogotovo na bajku, sto je cesto) itd. Kompresor je stvarno cesto u upotrebi.

Mana mu je sto je glasan (97dB), ali to me uopce ne dira...u principu, svi ovi mali i/ili rucni prijenosni - Hobby (citaj povoljni) kompresori, stvaraju buku, i to iznad 90dB.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2010., 20:38   #32
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,885
Ou fino se cuje!
Uzivo sam radio s ovakvim (24l, takodjer 8 bara), i ne cuje se tako puno.
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2010., 21:57   #33
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Izgleda kao brat blizanac s ovim mojim
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2010., 14:21   #34
housel
aka Sizif
Moj komp
 
housel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: požega
Postovi: 581
Zna naletiti i pokoji polovni zubarski mali kompresor koji i nestvara neku buku a sasvim je dovoljan za ispuhivanje kompova, pumpanje guma pa čak i za obojati koju ramu bicikla.
Osobno imam ipak malo veći jer imam autolimarsku radionu kod kuće no burazu sam kupio od nekog zubara i platio sam ga 50€
Naravno da se vlaga prikuplja no zato svaki malo ozbiljniji kompresor ima posudicu za prikupljanje iste tako da si uz malo mašte možete i improvizirati
housel je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2010., 10:54   #35
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Ja koristim "maminu" spravu odnosno usisavač SAMSUNG Slupo 1500W ... usisavać sa prednje strane usisava a na "guzi" ima rupu u koju kada uštekaš crijevo onda na nju ispuhuje ... ispuh koji se stara je dovoljan da sva prašina izleti van (onda ispred kučišta staviš usisavač pa automatski odma i usisa većinu prašine (jesam snalažljiv ) a opet pritisak nije prevelik da kućište napusti nešto što i ne bi trebalo.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 02:18   #36
Doctor Hardware
Premium
 
Doctor Hardware's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 77
Ja pošto nemam mjesta za kompresor jer je sve prepuno kompjutera u 50 kvadrata uzeo sam ronilačku bocu sa regulatorom i rokam iz nje punih 6 mjeseci svaki dan po dva kompa barem. Bar nema brujanja i zujanja kao kompresor, samo sterilno šištanje sve do 200 bara. Doslovno mogu rastaviti kompjuter zrakom hehe
Doctor Hardware je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 08:56   #37
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
ej, ovo ti je super ideja...
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 16:28   #38
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
doture moze koja slika?
i koliko si platio ako nije tajna?
baban je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2010., 23:45   #39
Doctor Hardware
Premium
 
Doctor Hardware's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 77
Nisam platio ništa, stari mi ima ronilački klub. Ne plaćam ni punjenje jer on puni sa svojim kompresorom : )
Doctor Hardware je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 00:03   #40
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
polu~OT odgovor

Citiraj:
Autor Doctor Hardware Pregled postova
Ja pošto nemam mjesta za kompresor jer je sve prepuno kompjutera u 50 kvadrata uzeo sam ronilačku bocu sa regulatorom i rokam iz nje punih 6 mjeseci svaki dan po dva kompa barem. Bar nema brujanja i zujanja kao kompresor, samo sterilno šištanje sve do 200 bara. Doslovno mogu rastaviti kompjuter zrakom hehe
Imam takvo ruzno (pogibeljno zamalo) iskustvo u moru, da me ni 10 PADIja ne bi uvjerilo da ikad zaronim s tim na sebi. Apneiram od tada do kraja zivota

Znam da je ljudska greska bila krivac i da je uzorak jedan na 1000, ali ovakav projektil ne zaboravljas vise dok si ziv
Visage je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 12.11.2010., 00:10   #41
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
plus ako hoces imat povecu bocu sa zrakom pod poprilicnim pritiskom, moras imati ronilacki klub ili tatu/mamu/nekog koji ga ima. hm, ipak je meni drazi kompresor od ~650 kuna, s kojim ja mogu i prefarbat nesto, i nadopumpat neku gumu....... neka od ronda na 97db, osobno mi tako svejedno malo vise buke u zivotu.........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 08:05   #42
Doctor Hardware
Premium
 
Doctor Hardware's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 77
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
plus ako hoces imat povecu bocu sa zrakom pod poprilicnim pritiskom, moras imati ronilacki klub ili tatu/mamu/nekog koji ga ima. hm, ipak je meni drazi kompresor od ~650 kuna, s kojim ja mogu i prefarbat nesto, i nadopumpat neku gumu....... neka od ronda na 97db, osobno mi tako svejedno malo vise buke u zivotu.........
hehe, da definitivno je jeftiniji kompresor, meni je ovo bilo jednostavno zbog staroga, ali opet nadje se neka boca tipa one mini od aluminija za rezervu ili slično za malu lovu. Vidim po oglasnicima da se velike prodaju po 1000kn.
Doctor Hardware je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 10:38   #43
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Kompresor često zajedno sa zrakom izbacuje i dosta vlage..moj neki dan počeo doslovno pljuvati na sve strane..dobro da nisam komp čistio..
Kakva je tu situacija s bocama za ronjenje??
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 11:48   #44
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
U boci za ronjenje ako ju koristis za ronjenje ne bi smjelo biti vlage (korozija). Osim toga, pri skladistenju boce ona ne smije biti puna, vec na oko 55-60 bara. uz povremeno otvaranje ventila. Tako da ako aktivno ronis, valjda ces bit dovoljno pametan da se drzis preporuka.

Ako pak ne ronis, ne vidim razlog kupovati bocu zbog ciscenja kompa Ionako ti treba netko da je napuni.. A ako vec imas nekoga, bolji izbor su kompresijske posude, bile su vec spomenute prije u temi..
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2010., 22:20   #45
Doctor Hardware
Premium
 
Doctor Hardware's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 77
Citiraj:
Autor SilentException Pregled postova
U boci za ronjenje ako ju koristis za ronjenje ne bi smjelo biti vlage (korozija). Osim toga, pri skladistenju boce ona ne smije biti puna, vec na oko 55-60 bara. uz povremeno otvaranje ventila. Tako da ako aktivno ronis, valjda ces bit dovoljno pametan da se drzis preporuka.

Ako pak ne ronis, ne vidim razlog kupovati bocu zbog ciscenja kompa Ionako ti treba netko da je napuni.. A ako vec imas nekoga, bolji izbor su kompresijske posude, bile su vec spomenute prije u temi..
Ronim ronim : ) ...utopit ću se jer sam čistio komp : )
Doctor Hardware je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 19:03   #46
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Večer
Razmišljam o nabavci kompresora i u međuvremenu sam odlučio posuditi jednoga za ispuhat par kompova i malo farbati.
Pošto se ne kužim previše, pitat ću Vas.

Da li se isplati dat 400kn za kompresor (samo stroj, bez pištolja, crijeva itd.) 8 bara, 24 litre, dB ne znam (ne piše na kompresoru, ali je podnošljivo).


Odmah sam posudio i pištolj za ispuhivanje, te špricu za farbanje.


Molio bih vaša iskustva/saznanja o farbanju kompresorom. Namjeravam kućište dotjerati, ali nikada to nisam radio na taj način.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 19:35   #47
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
hm, to pricas za ovaj sa slike, da ti se nudi za 400 kuna? plus je sto ne ide uopce ulje u njega, minus je sto nije nov .

iskreno ja bi isao na nov kompresor sa garancijom (godina, dvije), jer ih nades vise nego ok za hobi poslove za ~550/600 kuna. ja sam svoj ubo u Uradi sam, ako hoces pogledam tocno model, neda mi se sada van kuce......... i da, mene je ispalo oko 750 kuna sve, kompresor + priključci. i jako zadovoljan sam, 8 bara jest (to znam), boca isto kao ova sa slike. samo sto je motor fest manji od ovoga, i 97db je.

sto se tice farbanja, ja sam farbao i ono, nista posebno . kupis limenku boje kakve hoces za koji materijal, sipnes u bocu, malo razrjedivaca da razrijedis boju i malo se praksas, i picis po cemu vec trebas isti dan. uglavnom puno lakse je raditi nego sa sprayem, boja je puno gusca i punija, generalno lakse farbanje. jedino sto nakon farbanja moras oprati bocu i isprati spricu sa razrjedivacem, ali kad pogledas da mozes ispuhivati/farbati/pumpati/bitumen..... i da ima jos mogucnih nastavaka, po meni je svakako dobra kupovina kompresora.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 19:37   #48
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
po meni se isplati
a crijeva i komplet za ispuhivanje se nade po 70 kn (ja uzeo u lidlu)

farbao kompresorom nisam pa ti ne mogu reci o tome
baban je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 19:44   #49
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Hvala na odgovorima.

@Burko: pa kaj onda ako nije nov? Da je, koštao bi više... Nisma znao da ulje ide u kompresore, očito sam naletio na dobroga.
Taj je kod mene, posudio sam ga, a kupovina je opcija jer čovjeku fali lova trenutno.
A za farbanje, kažeš ništa posebno? Pa zaključiš kako je bolje od sprejeva, ne znam što da mislim Znam ovo za čišćenje, sve mi čovjk objasnio, kao i to da treba prakse.
Kakva boja ide unutra, neka specijalna?

@ agent orange: pogledat ću za to u lidlu, intersparu i ostalim dućanima po Zg-u, sva sreća pa ih ne nedostaje. 70kn je stvarno bagatela.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 20:01   #50
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Kompresor često zajedno sa zrakom izbacuje i dosta vlage..moj neki dan počeo doslovno pljuvati na sve strane..dobro da nisam komp čistio..
Kakva je tu situacija s bocama za ronjenje??

Pa normalno da ti baca vlagu kad neodržavaš kompresor! S vremena na vrijeme, il prije nekog farbanja se iz komrpesora ispusti voda ako je ima. Imaš dolje na buretu čep koji se odvrne. Il si kupiš separator za kompresor pa nećeš imati takvih problema.

To je kondenzat koji se skuplja u buretu. Al ti pričaš ko da ti je izbacio pol litre vode van...


@ agent orange Ista stvar, ispusti povremeno kondenzat i nećeš imat problema. A taj "filter" se zove separator.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 20:20   #51
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
@Burko: pa kaj onda ako nije nov? Da je, koštao bi više... Nisma znao da ulje ide u kompresore, očito sam naletio na dobroga.
Taj je kod mene, posudio sam ga, a kupovina je opcija jer čovjeku fali lova trenutno.
A za farbanje, kažeš ništa posebno? Pa zaključiš kako je bolje od sprejeva, ne znam što da mislim Znam ovo za čišćenje, sve mi čovjk objasnio, kao i to da treba prakse.
Kakva boja ide unutra, neka specijalna?
pa, nije nov . ne znam koji pojam ne razumijes, postoji razlika od onoga koristenog bilo cega, i onoga ispod cekica, novoga. svakako polovno moze biti jednako dobro kao novo i dugotrajno, ali ne mora. samo to htjedoh reci, to je kao da kazes koja je razlika izmedu novog clia i tvog (ako ga jos imas), clio je clio...... pa nije .

definiraj dobro, sto ne ide ulje. prakticki mislim da je svejedno, to bi trebao znati netko tko je vise u tome, ja samo znam da ima suhi, i onaj na ulje. ali nikakav bauk sto ide ulje unutra, trebas masno i dobrano raditi da bi rekao "opet moram uzimati ulje, sto nisam ganjao neki koji nema ulja". uglavnom recimo da je svejedno, bolja stvar jest sto ne ide ulje jer je obaveza manje, no da je generalno bolje ili losije, to ja ne mogu tvrditi. jer ne znam, a ti znas jos manje - pa se nemoj vuci zakljucivanjem koje moze, a ne mora biti ispravno. pitas - ne skitas .

ovo za farbanje te nisam uopce skuzio. koristio sam sprayeve boje, koristio sam kompresor - kompresor je bolji. bolje se boja nanosi, opcenito je boja kvalitetnija, i ne - uzimas prakticki boju koju si najvjerovatnije nanosio kistom. cisto da ti docaram, bezbojni lak za drvo s kojim si nadam se se susreo barem jednom u zivotu - ide bez problema u bocu i farbas s njim. no radi lakseg farbanja malo razrjedis sa razrjedivacem, jer je boja (lak kad sam ga vec spomenuo) gust. mozes ici i direkt bez razrjedivaca, no po meni je bolje (a i cuo sam od ljudi koji farbaju od malih nogu) da je bolje da se malo razrijedi.


eto, ista jasnije? u svakom slucaju jako dobra stvar je kompresor .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 20:26   #52
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Bolje ako se malo boja razrijedi, pogotovo ako kupuješ kvalitetniju boju. Jer možeš nanijet u tanjim slojevima, a bolje je 3 tanka sloja boje nego 2 deblja.

Što se tiče kompresora dolje sa slika, ako je ispravan 400kn nije puno, samo opet, malo prođi po centrima tim, imaš za jako malo para nove kompresore koji će te super služit.
Samo kao i sve ostalo, kompresor treba održavati i pregledati s vremena na vrijeme, tako da poslije neskidaš sve sa neba jer ti je bacio kap vode kad farbaš.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 21:02   #53
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
2pupo
Citiraj:
@ agent orange Ista stvar, ispusti povremeno kondenzat i nećeš imat problema. A taj "filter" se zove separator.
ispustim ja kondenzat uvijek kad zavrsim sa ispuhivanjem ali problem je u vlazi u zraku koji taj isti kompresor nabija u bocu
ali nema beda, cim sam kupio kompresor nabavio sam i taj 'separator'
sad ni traga vodi na izlazu
kad uhvatim vremena poslikam
baban je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 21:15   #54
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor agent orange Pregled postova
2pupo
ispustim ja kondenzat uvijek kad zavrsim sa ispuhivanjem ali problem je u vlazi u zraku koji taj isti kompresor nabija u bocu
ali nema beda, cim sam kupio kompresor nabavio sam i taj 'separator'
sad ni traga vodi na izlazu
kad uhvatim vremena poslikam
Koliko para? Super stvar, sam ja kad god gledam budem na nekom profi odjelu/trgovini pa je cijena koliko sam dao i za kompresor

Sad čitam ponovo, valjda trebaš ispustit kondenzat prije farbanja a ne kad završiš s poslom xD
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 22:18   #55
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
Citiraj:
valjda trebaš ispustit kondenzat prije farbanja a ne kad završiš s poslom xD
hehe ne bi bas ispustao kondenzat dok je boca pod tlakom
vidim da se ne razumijemo gle, kompresor nabije zrak u bocu (skupa sa vlagom) i taj komprimirani zrak ima dva izlaza - ili dole na taj cep (nije preporucljivo dok je boca pod tlakom) ili na crijevo i dalje na prikljucak (pistolj za ispuhivanje, za pjeskarenje ili sta vec)
e sad, ja sam uz malo dorade kod tokara stavio taj 'separator' iza manometra, dakle na njega spajam crijevo - i sva vlaga se skuplja u njemu (separatoru)

ali svejedno (kad ispusem sav zrak) dole na cepu bude koja kapljica vode jer ne pokupi se sve u separatoru

ali najbitnije od svega je da zrak bude suh (probao na maramici) tako da bez beda ispuhujem komp..

da se vratim na citat - dakle ispustam 'kondenzat' poslije posla jer u suprotnom posla nebi ni bilo

evo kako to priblizno izgleda kod mene (kazem kad bude vremena poslikam)

baban je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2010., 23:00   #56
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Neznam šta vi radite s vašim kompresorima da toliki kondenzat stvaraju.


Ja kad nešto farbam, otvorim čep, ispustim ako ima što unutra, vratim nazad, upalim kompresor i farbam neko vrijeme bez problema. Jednom smo ja i stari farbali nešto vani skoro cijeli dan i istek nakon par sati mi je počelo kapljice bacat van, tj par njih a ne pol litre vode što bi se moglo zaključit iz nekih komentara od ekipe.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2010., 15:24   #57
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Bio danas do Gramata jer mi je blizu posla, nemaju apsolutno nita za kompresore
Nije mi se dalo do Peveca, bauhausa, i sl. pa sad surfam i znam da ću morat otić...
Međutim, našao sam ova 2 artikla: prvi, drugi.

Drugi mi izgleda kvalitetnije, valjda
Cijene su uobičajene?
Ili da potražim u gore navednim dućanima, možda i na Hreliću?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 20:06   #58
metalacos
Premium
Moj komp
 
metalacos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 67
Ja planiram uzet u baumaxu za 600kn superboxy, naime on ima zapremninu 2L, sad me samo brine ta buka jer ipak u stambenom naselju palit taj kompresor nije bas najzgodnije...Imao sam prije veliki klasicni kompresor koji se dero ko svinja tako da ne vjerujem da moze bit glasniji od toga...Al opet stan je stan svi su osjetljivi, a kompresor mi treba bas za te poslove isprasivanja kucista...Sad me zanima dali je taj novi superboxy stogod tisi?
metalacos je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 21:35   #59
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Sve ti je spomenuto u prvom postu. Predodjba mog Boxy modela, kao pitomog pomocnika u prikazanim situacijama je u najmanju ruku lazno oglasavanje.

Kad bi djechko pored susjeda ujutro (ne daj boze za vikend) duvao gume svom tutachu prije 13h... dobrosusjedski odnosi bi svakako bili stavljeni na test.

Teta
koja na lojtrici veselo prasi lampu/rolete... Kad se boxy pocne otimati i bukom hipnotizirati sve oko sebe, jako tesko bi tako "studiozno" pokrivala sve dijelove i kretala se opusteno, dok ispuhuje bez slusalica na glavi.



U biti to je sve ABAC dizajn koji samo mijenja za trzista naljepnice. No sam tvorac ga vise uopce nema u katalogu ponude i cini se da je na pomolu neka zamjena. Superboxy kojeg spominjes, po svemu izgleda jednako kao i Boxy. Jednako skriva specifikaciju buke koju generira, sto bas i nije indikacija velikog pomaka u sluzbi tisine. No bez nekog znacajnijeg redizajna, tome jednostavno nema gabaritazu.

Za neku uobicajnenu praksu utisavanja (kabinet/prostor akusticnog odvajanja) ova plasticna igracka jednostavno nema resursa, a jos manje blagoslova izborom materijala.

Ako zelis iste gabarite za stan i za spremiti u ormar, onda su ti (takodjer spomenut) modelarski 'Airbrush' modeli najbolji odabir. Koliko sam vidio, vecina je bukom (ispod 50-tak dB) na razini normalnog govora humanoida, ili pozadinskih zvukova prometa kroz prozor (osrednja izolacija). Moras dodati koju stotku vise, ali mir i spokoj su zagarantirani tipom kompresora.



Da ne bude zabune, uopce time nisam bacio Boxy ili Super mu bracu van upotrebe. Meni je i dalje super koristan jednom ili koji put godisnje za ispuh stvari. Izoliram ga jedino direktno od poda, da ne prenosi direktno djuskanje i obavezno (suludo bez) stavim zastitne slusalice.

Jer kad ga upalis, imas buku teretnjaka koji upravo pristaje, ili kamioncheta koja locira parking. Susjedima ostaja jedino - uz otvoren balkon - da lociraju s koje strane uplovljava i baca sidro

Ako odes na Boxy varijantu, slusalice su jednostavno obavezna kupovina! Maloumno je boraviti uz njegovu konstantnu buku, bez adekvatne zastite. Uz sve receno, on je i dalje izvrsna spravica i odlicno radi svoj posao.

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 14.06.2011. u 21:49. Razlog: ispravak linka
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2011., 23:08   #60
metalacos
Premium
Moj komp
 
metalacos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 67
Ajde hvala na postu, posto su po zgradama sve penzioneri, nema smisla da ga kupujem jer ce stvarno bit rata, ne bih toliko cesto palio al to je tako njima sve smeta...Morat cu ili skupit novaca ili naci drugu varijantu, a da nije zrak iz bocice za 50kn....
metalacos je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na