Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2002., 23:30   #1
smokva
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Thumbs up Tualatin na BX bez Powerleapa = USPJEH!

Eto da se malo pohvalim...natjerao sam Tualatin Celerona 1.0A na rad s mojom prastarom BX plocom. Radi se o ABIT BX6 2.0.
Ako nekoga više zanima neka pogleda ovdje
smokva je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2002., 09:43   #2
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Svaka čast. Samo daj baci neke slike na koji si način spajao kontakte. Gledao sam na onim linkovima koje si dao. Za ono zalemit ti treba lupa sa povećanjem 20X i pola litre žestice da ti se ruke smire.
Jozha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.06.2002., 12:13   #3
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Što je tu čudno?

Pa imaš ABIT a ne Matsonic ploču.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2002., 17:31   #4
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by RAK
Što je tu čudno?

Pa imaš ABIT a ne Matsonic ploču.
A stvarno si pun podrshke, nema sto... Covjek se tu trudi i tak, a ti kao da je rekao da si je uspio svezat cipele... Daj malo elana i pozitive!
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2002., 13:22   #5
smokva
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
Originally posted by RAK
Što je tu čudno?

Pa imaš ABIT a ne Matsonic ploču.
U nekim trenucima neke ljude ne razumijem



Jozha ... Zao mi je sto nemam digitalni fotic da to sve poslikam, umjesto toga cu pejstati sto sam napisao na drugom forumu, nadam se da ce biti barem mali nadomjestak



Citiraj:
Tocne upute, pa i nije neka mudrost...pogledaj sliku gore i to je to.
Izoliras ona tri crvena pina i spojis ona dva (AK4+AK26). Posao je dosta pimplav i meni je trebalo dva dana da to dobro napravim...sada bi mi trebalo manje jer sam se ispraksirao.
Za izolaciju pinova ja sam koristio onu smedju traku za ljepljenje paketa...odrezao bi komadic i namotao ga oko najmanje iglice koju sam imao, tako si napravis kapicu koja fino sjedne na pin i izolira ga. Spojiti AK4 i AK26 je fakat zajebano...i najtanja zica s izolacijom koju sam imao je bila pre-predebela. Za rjesiti to sam smislio jedan zgodan nacin Iz floppy kabela sam izvukao 3 zicice (niti) i sfrkao ih da budu kompaktne. Napravio sam dvije male ocice pomocu iste one igle. Za napraviti izolaciju sam opet koristio onu smedju traku...zicicu bi polegao na ljepliv dio i preklopio traku (ne omotao jer tako sve skupa bude predebelo). Noktima zguras zicu do "kraja" i ziletom odrezes visak trake...ostavis oko 1-2 mm da viri sa strane kako se ne bi razlijepilo i kratko spojilo neki pin koji ne zelimo. Eto...to je u biti to...malo prakse i ne bi trebalo biti problema. Vjerojatno ti nece iz prve sve uspjeti, ali ne gubi nadu

Sto se slotketa tice...modifikacija se ne moze napraviti na svakom slotketu. Mora biti neki brand name. Za sada je sigurno da ovi rade:

Abit
Abit Slotket III Rev. 1.0
Abit Slotket III Rev. 1.1

Asus
-S370-DL
-S370-133

MSI
-MSI-MS6905masterVer2.0
-MSI-MS6905masterVer2.3

Soltek
-Soltek SL-02A++

Tekram
-Tekram P6TS3 Rev. 2.01

Iwill
-Iwill SlotketII v1.1+

Slotket ce se najvjerojatnije moci natjerati na rad ako ima neke od ovih chipova na sebi:
-TVC16222 /A
-IDT 74FST
-2x LVC07A
smokva je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2002., 19:56   #6
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Ma super si samo ja ne bih gubio živce na to ali svejedno svaka čast!
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2002., 00:02   #7
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Svaka čast... Imaš i živaca i mirnu ruku... Nego da te pitam... KAkve koristi od toga, mislim u smislu čemu riskirat spaljeni procesor kad mozes kupit novu maticnu??? Osim naravno uživanja u uspjehu
Još jednom... svaka čast!
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2002., 20:55   #8
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by miato
Svaka čast... Imaš i živaca i mirnu ruku... Nego da te pitam... KAkve koristi od toga, mislim u smislu čemu riskirat spaljeni procesor kad mozes kupit novu maticnu??? Osim naravno uživanja u uspjehu
Još jednom... svaka čast!
Osobno mislim da se isplati zbog BX chipseta, jos uvijek najstabilnijeg chipseta do sada.
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2002., 12:30   #9
smokva
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
KAkve koristi od toga, mislim u smislu čemu riskirat spaljeni procesor kad mozes kupit novu maticnu???
Pa korist je financijske prirode
Za 300kn sam sa C566@850(128L2) napravio upgrade na C1000A@1420(256L2). Prodao stari proc za 300 i kupio novi za 600.
Nitko me ne moze uvjeriti da je isplativije kupiti novu plocu i novi proc, a najvjerojatnije me ni RAM ne bi zaobisao.
Sve u svemu ja sam BX freak koji ce na njega trpati sto got moze...jednostavno obozavam svoju plocu

A sto se tice brzine....meni najbitnije...kodiranje divx filmova sada ide duplo brze.
smokva je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2002., 12:49   #10
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Dobro si ti prošao za tog celya.
Ja sam svog starog 600 prodao za 300kn i dodao još 600 za ovog na 1Ghz ali sam ga nabavio čim se pojavio.
No za razliku od tebe mojoj ploči više nema života kao ni memoriji.
Ploča grize 1.1GHz na maksimum i ne može više šta će reći da slijedeće ljeto dolazi AthlonXp ili P4 ovisno o cijeni i neka ploča sa nforce ili GF4 te 512Mb Pc2700
nadam se
Ali sa sadašnjim strojem sam više nego sretan
Najvažnija sporedna stvar na svijetu za mene je Photoshop a on mi klizi tako da se ne mogu požaliti
Pozdrav
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2002., 11:31   #11
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
Citiraj:
Originally posted by smokva


Jozha ... Zao mi je sto nemam digitalni fotic da to sve poslikam, umjesto toga cu pejstati sto sam napisao na drugom forumu, nadam se da ce biti barem mali nadomjestak


Svaka cast majstore! Ne zajebavam, nego pitam, ne bi li ti bilo lakse spajat te nozice na socketu nego na procu? mozes ih i sa doljnje strane maticne (slotketa) spojiti koliko god hoces debelom zicom

Ili sam u krivu?

Damir.
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2002., 14:48   #12
smokva
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Citiraj:
ne bi li ti bilo lakse spajat te nozice na socketu nego na procu? mozes ih i sa doljnje strane maticne (slotketa) spojiti koliko god hoces debelom zicom
Koliko got to zgodno bilo nije rjesenje. Vecina slotketa (a koliko sam cuo i ploca) nema te pinove tj. nisu spojeni, a kako nisu ni interno spojeni jedino sto ti ostaje je da spajas na procesoru.
smokva je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na