Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.10.2010., 23:33   #1
Igor Volkin
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 66
Question Uredjaj za snimanje TV programa ?

molim za savjet. imam sljedece:
- plazma tv koji ima ima digitalni mpeg2 tuner
- wd tv live za reprodukciju multimedijalnog sadrzaja
- dvd player
- dvd recorder koji sam prije kupio za snimanje tv programa, ima samo analogni tuner

posto se sad gasi analogna televizija, razmisljam sto kupiti da mogu i dalje snimati tv program. dakle uredjaj koji zelim kupiti bi bio namijenjen prvenstveno za snimanje, posto druge funkcionalnosti imam pokrivene u ostalim uredjajima. bluray player nemam, i mada mi je to manje bitno, idealni bi uredjaj bio u mogucnosti snimati tv program i reproducirati bluray.

znam da je jedna solucija neki dvd recorder s mpeg2/mpeg4 digitalni tunerom, ali vidim da su jako skupi. i, koliko sam skuzio, niti jedan nije stvarno jako dobar i svaki ima neke musice.

netko mi je spomenuo 'personal video recorder' kao alternativu. uredjaj koji ima digitalni tuner i snima na externi hdd ili usb stick. i navodno da nisu skupi ko dvd recorderi. ako je to stvarno tako dobro, molio bih za neke prijedloge koji kupiti. ili tko vec ima, neka napise dojmove.

dakle sto, dvd recorder ili taj PVR. i koji? koje su cijene?

tnx puno ekipa
Igor Volkin je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 07:30   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Najjednostavnije -kupi neki MPEG-4 DVB-T uređaj s PVR funkcijom. Imaš ih već po 400 kn, infiniti, strogn, denver, technisat - biraj.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2010., 09:05   #3
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Ako bi snimao samo naše kanale, ima jeftino rješenje.
Fino kupi dvb-t receiver, njega spoji na postojeći dvd recorder i kad ti se nešto snima uključi dvb-t rec i snimaj, a na tv-u gledaj što želiš.

"Nedostatak" kod ovih sa PVR funkcijom je što svi snimaju u .ts formatu, pa ako išta želiš napraviti sa tim videom prvo ga moraš konvertirati, što i nije baš najsretnije rješenje. Uostalom kupi jednog sa pvr funkcijom pa možeš kombinirati snimanje na usb, odnosno na dvd recorder.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 10:19   #4
Igor Volkin
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 66
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Najjednostavnije -kupi neki MPEG-4 DVB-T uređaj s PVR funkcijom. Imaš ih već po 400 kn, infiniti, strogn, denver, technisat - biraj.
mozes li preporuciti neki model ili je manje-vise svejedno koji se uzme? ima li gdje recenzija uredjaja koji su dobavljivi u HR?
Igor Volkin je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 10:21   #5
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
NytroBox 4004T snima *.ts i *ps te snimak radi dobro na WDTVL, kosta nekih 400kn (ili koju kunu manje)
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je online   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 10:25   #6
Igor Volkin
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 66
Citiraj:
Autor driftwood Pregled postova
Ako bi snimao samo naše kanale, ima jeftino rješenje.
Fino kupi dvb-t receiver, njega spoji na postojeći dvd recorder i kad ti se nešto snima uključi dvb-t rec i snimaj, a na tv-u gledaj što želiš.

"Nedostatak" kod ovih sa PVR funkcijom je što svi snimaju u .ts formatu, pa ako išta želiš napraviti sa tim videom prvo ga moraš konvertirati, što i nije baš najsretnije rješenje. Uostalom kupi jednog sa pvr funkcijom pa možeš kombinirati snimanje na usb, odnosno na dvd recorder.
hmm, dvb-t receiver spojen s postojecim dvd rekorderom kao rjesenje mi se ne svidja bas. kod programiranog snimanja morao bi receiver biti upaljen, a ne znam ni kako bi se rjesio problem programiranog snimanja na vise kanala.

da li dvb-t receiveri s PVR funkcijom imaju podrzano programirano snimanje preko EPG-a ili samo vremenski?

mislim da mi trebaju preporuke konkretnih modela i, osobito, osobni dojmovi pa cu zguglati tehnicke karakteristike i odabrati nesto. tehnicke karakteristike su jedno, a koliko ih uredjaj dobro odradjuje se moze saznati samo preko recenzija i dojmova ljudi koji imaju uredjaj.
Igor Volkin je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 10:26   #7
Igor Volkin
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
NytroBox 4004T snima *.ts i *ps te snimak radi dobro na WDTVL, kosta nekih 400kn (ili koju kunu manje)
tnx, idem pogledati malo o tom modelu...
Igor Volkin je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 10:31   #8
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2010., 13:27   #9
Igor Volkin
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 66
hvala puno na linkovima.

koliko sam dosad na brzinu pogledao i procitao nase forume, ovi uredjaji ulaze u igru:

- Xoro 7500/7600
- Infinity 8000HD
- Strong 8110
- NotOnlyTV LV6TMPVR4
- Nytrobox 4004T
- Hyundai DVB4H 632

svi mogu snimati TV program. s tim da izgleda da Nytrobox 4004T ne moze raditi bas kao multimedijalni player jer ne podrzava druge formate osim TS/PS (sto meni nije bitno jer imam WD TV Live).

sad treba saznati koji od navedenih radi najbolje i pruza najvise...

Zadnje izmijenjeno od: Igor Volkin. 04.10.2010. u 23:51.
Igor Volkin je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2010., 21:56   #10
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Imam jedno pitanje vezano uz ovu temu.

Pošto je ugašen analogni signal, nemam više načina da se snimi program putem DVD i VHS rekordera (imam takav combo uređaj).

Pošto televizor nemože njemu proslijediti svoju digitalnu sliku sa svog tunera, jedino mi ostaje opcija da kupim dodatni digitalni tuner i spojim ga na DVD/VHS rekorder.

To je ukratko to, ili imam nekih drugih opcija?

EDIT: Pošto scart može služiti kao input ili output video/audio priključak, da li je moguće nekak spojiti rekorder sa telkačom, a da mu telkač proslijeđuje svoju digitalnu sliku da se ona može snimati na rekorderu. Probao sam tu opciju, ali ne radi, ili bi trebalo nešto biti i u postavkama samog TV-a i/ili rekordera?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na