Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2020., 14:05   #151
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 709
Ako je na prodaju šibni mi PP.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 14:12   #152
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Ja razmišljam svog prodati, za 2kkn sa 1x F710 i 1x F310 + Dam i audio extractore gratis.

Ako ima zainteresiranih, javite se u PP, dogovoriti ćemo se. Neću ga stavljati na prodaju, jer ga službeno ne prodajem, ali dao bih ga u ovakvom kompletu. Original bundle, račun, jamstvo (Amazon).
Tu ti sve piše. Doduše, nekako mi se neda slagat novi PLEX server, ali realno, stoji mi i skuplja prašinu. Evo, jučer sam ga upalio i to ženi, čisto jer imam Xplore.TV app na njemu, pa je jednostavno mogla pogledati snimku inauguracije.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2020., 15:21   #153
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Kolega jesi li zadovoljan sa Shieldom?
Ja cekam svoj da stigne.
Za sad prezadovoljan. Game stream, kodi, IPTV , popcorntime sve funkcionira bez greske .

Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Tu ti sve piše. Doduše, nekako mi se neda slagat novi PLEX server, ali realno, stoji mi i skuplja prašinu. Evo, jučer sam ga upalio i to ženi, čisto jer imam Xplore.TV app na njemu, pa je jednostavno mogla pogledati snimku inauguracije.
Prodaj shield definitivno
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2020., 21:53   #154
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Jedno pitanje u vezi Netflixa i 4K HDR i Dolby Vision formata slike kao i 5.1 i 7.1 standarda zvuka.


Dakle LG OLED podržava oba formata slike ali prepoznaje zvuk samo do 5.1 standarda.


Media TV box prepoznaje standarde zvuka 5.1 i 7.1 bez problema ali prepoznaje samo 4K HDR fomat slike.


Kako dobiti na kućnom kinu sa Netflixa Dolby Vision sa 7.1 višekanalnim zvukom.


Također koji su kodovi za 4K HDR i Dolby Vision filmove i naravno 7.1 višekanalni zvuk.


Ovo pitam zato što TV ne može prepoznati više od 5.1 višekanalnog zvuka, a bez problema može reproducirati oba standarda za sliku.



S druge strane media plajer reproducira bez problema na AVR 5.1 i 7.1 višekanalni zvuk, no ima problem sa Dolby Vision standardom slike jer treba imati ugrađeni čip za reprodukciju Dolby Vision standarda slike a to baš i nije samo tako naći.


Dakle znalci imaju priliku da pokažu svoje znanje?
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2020., 22:02   #155
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
Netflixov Dolby Digital+ je 5.1, ako se ne varam. AVR to može obraditi na 7.1, ali audio je i dalje 5.1, zato ti media player (nisi napisao koji, ali koji god da je) omogućuje 7.1 na receiveru.

Dolby Atmos ima više od 5.1 kanala na ono malo uređaja na kojima je dostupan, provjeri podržava li ga TV i može li ga uopće slati AVR-u.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2020., 08:31   #156
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Netflixov Dolby Digital+ je 5.1, ako se ne varam. AVR to može obraditi na 7.1, ali audio je i dalje 5.1, zato ti media player (nisi napisao koji, ali koji god da je) omogućuje 7.1 na receiveru.

Dolby Atmos ima više od 5.1 kanala na ono malo uređaja na kojima je dostupan, provjeri podržava li ga TV i može li ga uopće slati AVR-u.

Media player bez problema prepoznaje Thrue HD 7.1 format kao i Dolby Atmos jer kada puštam film sa HDD preko media playera to ide na AVR bez problema isti film kada se pleya preko TV ide maksimalno DD+ 5.1, jer TV ne prepoznaje 7.1 Thrue HD zvučni format, no zato prepoznaje Dolby Vision za sliku, dok media plajer to ne može reproducirati.


Činjenica je da je trenutno najbolji zvuk na filmovima u Thrue HD 7.1 formatu.


S druge strane Dolby Atmos je OK jer imam i Atmos dodatne zvučnike, no Thrue HD 7.1 trenutno ipak bolje zvuči. Dolby Atmos bi trebao biti bolji, no ono što se trenutno izdaje je siromašnije po zvuku od Thrue HD 7.1, a razlog je što se taj Dolby Atmos reproducira i na Sound Baru a znamo da se to ne može mjeriti s pravim 7.1 sistemom, a vrlo malo korisnika ima sisteme za ono što Dolby Atmos stvarno može, pa ono što izdaju u Dolby Atmos verziji je za sada samo dio od onoga što može Dolby Atmos.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2020., 18:39   #157
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Kako dobiti na kućnom kinu sa Netflixa Dolby Vision sa 7.1 višekanalnim zvukom.
Nvidia shield, novi 2019 100%.

Imam lg oled, sve radi ko podmazano.

AKO odem iz LG webosa netflix, odbijem dolby vision i atmos ali ga baca samo na TV zvucnike. Ako odem na netflix preko starog shielda 2015, dobijem HDR bez atmosa. Ako imas novi shield 2019, dobijes SVE van.

Toliko o mom testiranju. Sutra mi dodje kabel jos jedan hdmi pa cu probat crosslinkat i izvuc max iz starog shielda tj denona AVR. 2 hdmi in i 2 out
Javim kako ce proci.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 00:27   #158
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Ekipa, gdje ima kupiti u hrv nvidia shield pro?
Ako nema, od kud je najbolje naručiti?
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 03:59   #159
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Hoćeš reć da gledaš preko Nvidia shielda, sliku iz AVR šalješ na TV i imaš Dolby Vision (dakle na OLED-u se pali oznaka za Dolby Vision umjesto oznake za HDR), a zvuk je 7.1 Thrue HD.


Koliko vidim u specifikacijama Nvidia shield je HDR, ali ništa ne piše o Dolby Vision slici. HDR je OK no Dolby Vision ima svojih prednosti.


Niti jedan TV ne podržava 7.1 Thrue HD format zvuka. Dolby Atmos podržava no pitanje je na čemu se to sluša i što može sam TV dostaviti do AVR, jer ako ne prepoznaje 7.1 Thrue HD format, teško da onda može reproducirati Dolby Atmos zvuk u njegovoj maksimalnoj konfiguraciji.



Dolby atmos za zvuk je OK ali je 7.1 Thrue HD bolji. Pogledaj John Wick prvi dio i negdje oko 1:13 kada počne obračun u skladištu osjeti se razlika u zvuku a kada na kraju scene dolazi do eksplozije 7.1 Thrue HD je osjetno bolji od bilo koje druge verzije zvuka. Dolby Atmos je OK (imam zvučnike i za to) no 7.1 Thru HD doslovno ubija.


Što se tče Dolby Vision imaš na netu klipove u HDR i Dolby Vision formatu pa pogledaj kako to izgleda na OLED TV, za HDR se pali oznaka HDR, a za Dolby Vision oznaka za Dolby Vision.


Imam osjećaj da me nisi razumio.želim film na Netflixu u Dolby Vision formatu, nema ih previše ali ih ima dosta i zvuk u 7.1 Thrue HD formatu.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 29.04.2020. u 04:27.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2020., 13:20   #160
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
Ekipa, gdje ima kupiti u hrv nvidia shield pro?
Ako nema, od kud je najbolje naručiti?
Nema nigdje. Doslovce. Vec mjesecima.
Mooooožda ih nadjes na ebayu za 400+ eura
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2020., 13:25   #161
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Hoćeš reć da gledaš preko Nvidia shielda, sliku iz AVR šalješ na TV i imaš Dolby Vision

• SHIELD (2015-2017) daje HDR (ne dolby vision) ali daje sve moguce DTSove atmose kurce palce.

• SHIELD (2019) daje HDR i Dolby Vision i SVE sound formate

• LG OLED daje Dolby Vision i AMTOS ali fale DTSi neki te tesko salje prema AVRu

Upravo sad pocinjem slagt sa 2 hdmi kabla neki link di bi trebalo raditi SVE na SHIELDU (2015) i Denonu AVRu preko svega. Kao.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote