Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2012., 13:56   #1
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Mikrofon na front panelu ne radi

Znaći ovako, imam CM690 kučište i na front panelu imam (između ostalog) i jack za slušalice i mikrofon ... I nemogu nikako upogoniti taj jack za mikrofon ... spojio sam sve kablove od front panela na matičnu Kofiguracija iz Moj komp.... može pomoć ??
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2012., 14:05   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Jeli u mikrofon uključen u postavkama zvuka? Vidi ako uopće radi na utoru na matičnoj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2012., 14:20   #3
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jeli u mikrofon uključen u postavkama zvuka? Vidi ako uopće radi na utoru na matičnoj.
Radi na matičnoj, tako ga i koristim, ali mi je problem, jer moram koristiti produžni kabel, hehe Zato bi si htio ovdje naštimati ....
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2012., 14:33   #4
defiant000X
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 53
Kod dosta Realtek chipova trebas u opcijama, pod Postavke prikljucka, odabrati Onemoguciti detekciju prikljucka na prednjoj ploci...
defiant000X je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2012., 14:38   #5
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Kak si spojio AC97 ili HD ? Koliko vidim kučište ti podržava oba načina e sad ovisi kako je to rješeno i koji si konektor koristio na matičnoj.

Uglavnom probaj isključit autodetekciju uređaja na front panelu u onom realtekovom softweru ili provjeri da ti je sve spojeno kao HD, a ne AC97.

Ovdje ti je manual od ploče, stranica 20 ti je sve ovo što sam napisao :

Code:
ftp://europe.asrock.com/manual/770%20Extreme3.pdf
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2012., 14:38   #6
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Hehe, sve je malo preopširno Evo ovako na matičnoj mi je spojen kontektor za HD_AUDIO i to na utor (u manualu broj 29.) tu i piše da se treba spojiti.... E sad, kada spojim to i kad otvorim onaj Realtek Audio manager, događa se sljedeće. Kada uključim slušalice, on ih automatski prepozna i piše mi poruku da je uključeno nešto u front panel. Kada to isto napravim sa mikrofonom, ne događa se ništa. E sad kada mikrofon uključim iza na matičnu odmah mi baci poruku da sam spojio... U BIOSU je uključena opcija za HD audio. Driveri su zadnji sa asrock stranice.

Zadnje izmijenjeno od: Goranbm. 14.09.2012. u 15:19.
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2012., 15:35   #7
defiant000X
Premium
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 53
Kad otvoris Realtekov panel u gornjem desnom uglu imas ikonicu nalik na klasicnu Folder ikonu... Kliknes na nju i odaberes Disable front panel jack detection ili ti po naski Onemoguciti detekciju prikljucka na prednjoj ploci... I onda kad prikljucis mikrofon nece ti izbaciti poruku da si prikljucio mikrofon, ali bi ti trebalo raditi... LP.
defiant000X je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2012., 15:47   #8
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Probao i ne radi
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2012., 15:57   #9
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Aha, znači HD audio radi zajedno sa detekcijom. Probaj vidjeti u opcijama windows audia ili na realteku da ti ne postoje posebno front mic? Isto tako probaj stavit u advanced opcijama realteka pod recording devices tie up same input jacks ili ono drugo. Mislim da je u slučaju uključivanja "tie up same input jacks" spojeno front, back mic i line in ... dok je kod drugog slučaja razdvojeno.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2012., 16:09   #10
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Evo ovako. kada odem u windows audio, FrontMic mi se pokazuje kao disconnected device iako je uključen u jack na front panelu. Ako uključim onu opciju Disable front panel jack detection onda se on pojavi u windows audio kao da je spojen i piše default device, ali ne radi uopće. Ovu opciju za raltek nemogu pronaći
Goranbm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.09.2012., 16:13   #11
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ne radi uopće ili ti je užasno tih. Probaj ga tako spojit i onda doslovno stavit u usta (ili dovoljno blizu) te kuckat po njemu. Može bit da nije boostan samo pa lovi na jako kratko.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2012., 16:18   #12
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Skoro sam ga progutao, a onda i polomio od kuckanja . Boost je pojačan mislim do kraja a jačina je kao na 100 (u windows opcijama).
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2012., 17:04   #13
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
A ne znam ... da probaš možda fizički AC97 opciju ... nemam pojma ponestaje mi ideja .

Znači spojit na matičnu AC97 konektor te u biosu ako ima promjenit na AC97 audio. Onda u windowsima isključit onaj detection pa možda tak proradi.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2012., 17:48   #14
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Evo uključio sam AC97 konektor, u BIOSU nemam opciju za prebaciti na AC97 imam samo opciju HD audio da stavim Auto, Enabled i Disabled ....
Goranbm je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2012., 18:19   #15
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Stavi na disabled, pa vidi šta će biti.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2012., 23:07   #16
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor Goranbm Pregled postova
Evo uključio sam AC97 konektor, u BIOSU nemam opciju za prebaciti na AC97 imam samo opciju HD audio da stavim Auto, Enabled i Disabled ....
I šta je bilo na kraju?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2012., 15:09   #17
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Nisam bio doma pa nisam odgovarao, ali ukratko nisam uspio riješiti... Kada sam imao konektor ac97 uključen, mic na front panelu nije radio, a i kad sam ga isključio, na slušalicama i zvučniku se čuo užasan pištavi zvuk, ne podnošljiv i glasan. Tako da sam na kraju vratio HD audio konektor i vratio na staro, naž
alost bez uspjeha da pokrenem front panel mikrofon
Goranbm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na