Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.08.2012., 15:58   #1
brankoh
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: poljanec
Postovi: 4
System halted

pokušao sam naći rješenje preko googla, odnio laptop na servis, i nema rješenja. prvo je počela zezati wireless kartica, nisam mogao pronaći nijednu mrežu, zavirio sam u drivere, svi su bili (žuti) tj kao nedostaju. pokušao sam system restore jer dan prije sve je bilo u redu. i odonda više nemogu podići sistem (crni ekran i na njemu crvenim slovima piše: system halted.Unsupported wireless network device detected.Please remove device and restart.) nemogu ući ni u bios. radi se o laptopu lenovo 3000 c100. u servisu čovjek izvadio karticu i system se podiže, ali pri pokušaju mijenjanja više komada kartica kod svih se javlja taj system halted...predložio mi da preko usb stavim wireless i da se tako povezujem. dali netko ima kakvo drugo rješenje.
hvala.
brankoh je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 19:16   #2
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
IBM/Lenovo blacklista kartice koje nisu odobrene od strane njih samih.

Ovo što se dogodilo, odnosno izgledan slijed događaja po meni radi ovako: netko je stavio nepodržanu karticu, pa flashao bios moddanim da istu karticu stavi na whitelist, a onda si ti opet flashao bios.

Ukoliko to nije slučaj, moguć je kvar southbridge-a/ PCI utora ili je stvar u OS-u.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.08.2012., 07:28   #3
brankoh
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: poljanec
Postovi: 4
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
IBM/Lenovo blacklista kartice koje nisu odobrene od strane njih samih.

Ovo što se dogodilo, odnosno izgledan slijed događaja po meni radi ovako: netko je stavio nepodržanu karticu, pa flashao bios moddanim da istu karticu stavi na whitelist, a onda si ti opet flashao bios.

Ukoliko to nije slučaj, moguć je kvar southbridge-a/ PCI utora ili je stvar u OS-u.
ovo prvo nije, jer kartica je original njegova, a niti bios nitko nije dirao. pokušat ću ja flashat bios pa što bude.
brankoh je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2012., 11:42   #4
brankoh
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: poljanec
Postovi: 4
Citiraj:
Autor brankoh Pregled postova
ovo prvo nije, jer kartica je original njegova, a niti bios nitko nije dirao. pokušat ću ja flashat bios pa što bude.
pomoć i savjet i dalje se traži, fleshao sam bios-ništa, pokušao se povezat kabelom na router-ništa, pokušao instalirat nove drivere za ethernet, wlan,-nemogu, instalirao nove windowse- rezultat isti, kad je wlan kartica unutra javlja system halted, te nomogu ništa,niti bios, kad izvadim karticu windows se pokrene ali ni s novima nemogu instalirat drivere za wlan i ethernet. stoga molim nekog eksperta da me uputi dali je laptop za reciklažu...sve radi osim povezivanja na internet, ali kad se stavi wlan kartica neradi ništa.
brankoh je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2012., 13:32   #5
nitrooxid
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Skini neki linux live stavi na usb ili cd pa probaj s njim , ako i tada radi probleme onda je kvar na matičnoj.
nitrooxid je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2012., 14:02   #6
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor brankoh Pregled postova
pomoć i savjet i dalje se traži, molim nekog eksperta da me uputi dali je laptop za reciklažu...
Nisam doktor, ali mogu pogledati...

Gle, to je relativno star uređaj u koji se više ne isplati ulagati na razini matične, tako da ti je najbolje rješenje koristiti ga na USB WiFi ako ti to funkcionira i dok funkcionira.
Kasnije ga unovči za dijelove, pa si dodaj nešto novaca i uzmi drugi.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2012., 14:41   #7
brankoh
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: poljanec
Postovi: 4
Citiraj:
Autor [GOW]Nec Pregled postova
Nisam doktor, ali mogu pogledati...

Gle, to je relativno star uređaj u koji se više ne isplati ulagati na razini matične, tako da ti je najbolje rješenje koristiti ga na USB WiFi ako ti to funkcionira i dok funkcionira.
Kasnije ga unovči za dijelove, pa si dodaj nešto novaca i uzmi drugi.
kupio na ebay rabljeni usb netgear i laptop radi s njim bez ikakvog problema jedino što moram svaki put kad uključim laptop na wireless network conection properties, nanovo stavljat kvačicu na use windows to configurmy wireless network settings
brankoh je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na