Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 20.02.2015., 07:33   #4471
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor explorer 4 Pregled postova
Koji glupi bug? Nema nikakvog buga, ideš na opciju stišaj sve koja se nalazi u padajućem izborniku pri dnu ponuđenih kratica.



Nismo Marko
Ali ako si zainteresiran mogu ti probati.
Pričaj ti što hoćeš ali ako mi nestane neka opcija koju koristim svakodnevno za mene je to bug a ne feature. Duplo nezgodnije mi je ugasiti tonove bez gledanja
buljaka je offline  
Staro 20.02.2015., 16:07   #4472
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Stigao mi A5 i moram priznat da je kvaliteta izrade odlična. Metalan cijeli, tj. bočni dio i stražnji je iz jednog komada sve.
Izrada je stvarno super, a ostatak mob ko mob.
Juice je offline  
Staro 20.02.2015., 18:43   #4473
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Navodno je alu kuciste bolje jer bolje odvodi toplinu i mob ima bolje performanse. A izgled ko izgled subjektivna stvar. Vec 20godina imamo mobitele i uvijek su bili plasticni tak da je aluminijski mobitel ono koja spika malo cudan izraz. Mislim aj moze proc al ne nuzno. Stvar ukusa. Vise zbog manjeg zagrijavanja. Tu mi ima smisla..
imart je offline  
Staro 22.02.2015., 14:55   #4474
spajder
Registered User
Moj komp
 
spajder's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 184
__________________
PRAGMATIZAM „Bolji je gram iskustva, nego tovar teorija.“ – DEWEY
spajder je offline  
Staro 23.02.2015., 09:52   #4475
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Kako je divno čitati ove komentare dok si još na KK i nisi se zamarao upgradeom na Lolipoo

Evo demantirat ću sam sebe, da ne budem ja i dalje prvi pljuvač lolipopa u samsung temi

U subotu me mob rasp....o koliko je zalaggao u par appova koje svaki dan radim, do granice totalnog zastoja. I ništa, takav lud jer mi je hitno trebalo da odradim nešto a mob gotovo neupotrebljiv, napravim backup u kiesu i backup fotki na komp, i napravim factory reset.
Rezultat = sasvim drugi mobitel - sve radi kao i na kitkatu, plus baterija je vidno bolja u standby-u jer nema fantomskih procesa koji je požderu...
Bit ću pomalo suzdržan pa ću reći, zasad sve radi besprijekorno. Hoće li ostat tako, ne znam, bumo vidjeli
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 23.02.2015., 10:40   #4476
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Znači treba mu ipak f.reset...
Neo-ST je offline  
Staro 23.02.2015., 10:58   #4477
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
preporuka, da, nakon svakog većeg updatea, na bilo kojem romu ili firmwareu..
imart je offline  
Staro 23.02.2015., 11:31   #4478
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Znači treba mu ipak f.reset...
A očito, jer nisam jedini koji ima ovakvo iskustvo.
Istinabog izgubio sam masu stvari koje se nisu dale backupirati bez roota, ali pomirio sam se s tim, a sad mi je i lakše jer mob opet radi kako treba radit.

Citiraj:
Autor imart Pregled postova
preporuka, da, nakon svakog većeg updatea, na bilo kojem romu ili firmwareu..
Ne mogu se složit s ovim.
Paralelno sa s5 imam lgog e975, koji je 'skočio' sa 4.1.2 na 4.4.2, koji je još uvijek najfluidniji android (ili eto jedan od, ali rijetki su da ovako dobro rade), i eto, primjera radi, mob koji jednako SAVRŠENO radi i na 4.1.2 i na 4.4.2 BEZ FACTORY RESETA.
Meni je ovo samo još jedan primjer samsungove nesposobnosti za izdat na prvu softver koji radi kako treba bez nepotrebnih akcija da bi se isti doveo u stanje prihvatljivo za svakodnevno korištenje. Sjetimo se samo updejta S3 na 4.3...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 23.02.2015., 11:32   #4479
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
pa mislio sam na samsung..

edit: novi firmware za S5 ima normalan silent mode u volume postavkama..

Zadnje izmijenjeno od: imart. 24.02.2015. u 09:58.
imart je offline  
Staro 25.02.2015., 00:10   #4480
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
A očito, jer nisam jedini koji ima ovakvo iskustvo.
Istinabog izgubio sam masu stvari koje se nisu dale backupirati bez roota, ali pomirio sam se s tim, a sad mi je i lakše jer mob opet radi kako treba radit.



Ne mogu se složit s ovim.
Paralelno sa s5 imam lgog e975, koji je 'skočio' sa 4.1.2 na 4.4.2, koji je još uvijek najfluidniji android (ili eto jedan od, ali rijetki su da ovako dobro rade), i eto, primjera radi, mob koji jednako SAVRŠENO radi i na 4.1.2 i na 4.4.2 BEZ FACTORY RESETA.
Meni je ovo samo još jedan primjer samsungove nesposobnosti za izdat na prvu softver koji radi kako treba bez nepotrebnih akcija da bi se isti doveo u stanje prihvatljivo za svakodnevno korištenje. Sjetimo se samo updejta S3 na 4.3...
Ne sjetimo se
Sreća da ga nisam nadogradio dok sam ga imao. Ovi prijatelji koji ga imaju riču kao volovi, a lijepo sam im rekao. Ali ne, update je uvijek bolji. How yes no
__________________

explorer 4 je offline  
Staro 01.03.2015., 10:10   #4481
ExtremePower
Premium
Moj komp
 
ExtremePower's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Moj dom Krapina
Postovi: 246
Live iz Barcelone danas u 18.30h,
predstavljanje Samsung Galaxya.
ExtremePower je offline  
Staro 01.03.2015., 14:51   #4482
spajder
Registered User
Moj komp
 
spajder's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 184
Aj da i to zavrsi vise pun ku... vise,e ovo em ono..
__________________
PRAGMATIZAM „Bolji je gram iskustva, nego tovar teorija.“ – DEWEY
spajder je offline  
Staro 01.03.2015., 19:05   #4483
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Upravo gledam live predstavljanje. Ugodno iznenadjen S6-icom
__________________


mislav_os je offline  
Staro 01.03.2015., 19:16   #4484
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Super je. Nije vodotporan i nema usb 3.0. Bitno da su moj s5 usrali s tim..
imart je offline  
Staro 01.03.2015., 19:20   #4485
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Edge je pun pogodak. Iako mi ne ulijeva povjerenje 2600mAh baterija koliko god govorili da mu je HW stedljiv.

PS Kako su popljuvali iPhone 6, jedva cekam tuzbu sad
__________________


mislav_os je offline  
Staro 01.03.2015., 19:29   #4486
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Ne sviđa mi se oni periskop od kamere na poleđini....
Sonic1984 je offline  
Staro 01.03.2015., 19:39   #4487
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Ovi proizvođači mobitela više stvarno ne znaju kako varat ljude, počeli su se vrtiti u krug.
Inovacije = 0.
Neo-ST je offline  
Staro 01.03.2015., 19:45   #4488
TikaTaka
Banned
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: zg
Postovi: 52
Zalosna mi sva ta pozornost i odusevljavanje oko predstavljanje glupog mobitela...al ovce ce to kupovat nisu oni nis krivi
TikaTaka je offline  
Staro 01.03.2015., 20:08   #4489
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Razocaranje, mobitel ne izgleda na nista. Pozadina sa ruzno izbocenom kamerom, vrh i dno imaju trake kao iPhone6, sto se tice specifikacija takoder minimalni napredak koji vecini korisnika nece znaciti nista.

Kamera kao nekakav napredak ali ga ne vidim. Na konferenciji koju sam gledao do 19:10 vjerujem trajala je i duze, vidio sam, ispricavam se na izrazu, preseravanja sa kamerom boljom nego iPhone, duplo brzim punjenjem nego iPhone i nekakvim pojednostavljenjem opcija i novom bojom izbornika...wtf? Boja je improvement koji je vrijedno spomenuti, smartphoni su dosegli vrh i polako padaju kako i prodaju tako i u nekakvim improvementsima.

Ovo govorim kao veliki samsung fan, nisam appleovac jer iPhone nikad nisam posjedovao.

Jedino vrijedno spomena je 4k rezolucija ekrana, koju g3 vec posjeduje skoro godinu dana i wifi punjenje. Ovo ostalo je uzas. Po meni, u dizajnu je s5 ljepsi , jedina mana mu je bila debljina i onaj plasticni rub, ali djelovao je mocnije. S6 vuce malo na Alphu. Baterija je slabija nego na S5 , ne vjerujem da ce novi proc i ostatak softwarea moci ustedjeti toliku potrosnju energije da se to ne osjeti. Ekran je iste velicine, g3 iako ima 5.5, nekoke kao meni sa prosjecnom velicinom ruke nije prevelik.

Ne isplati se uzimati S6 dok mu cijena ne padne na polaili nize. Pretacu iz supljeg u prazno.
Nixis je offline  
Staro 01.03.2015., 20:17   #4490
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,442
Citiraj:
Autor Nixis Pregled postova
smartphoni su dosegli vrh i polako padaju kako i prodaju tako i u nekakvim improvementsima.
Smartphoni tek sada kreću u prave inovacije , samo polako .
Sada treba osmisliti dobre aplikacije koje će znati koristiti ovaj hardware i sve njegove mogučnosti .
Ima još jako puno mjesta za napredak i poboljšanja u svim segmentima .
Kristijan1 je offline  
Staro 01.03.2015., 20:44   #4491
Nixis
Casual gamer
Moj komp
 
Nixis's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 802
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Smartphoni tek sada kreću u prave inovacije , samo polako .
Sada treba osmisliti dobre aplikacije koje će znati koristiti ovaj hardware i sve njegove mogučnosti .
Ima još jako puno mjesta za napredak i poboljšanja u svim segmentima .
Mozda ce imati primjenu te aplikacije u drugim granama kao S Health, znaci barem 70% ljudi nepotrebno. Touch ovakav kakav je polako gubi mjesta za inovaciju, to pokazuju modeli mobitela koji izlaze zadnjih god dana.
Nixis je offline  
Staro 01.03.2015., 20:48   #4492
imart
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
Nema sd card utor i ne vadi se baterija. Pregazili sve svoje principe.. Svasta.
imart je offline  
Staro 01.03.2015., 21:17   #4493
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Ja sam i napisao da je baterija razocaranje, ali mi se jako svidja sto rub vise nije plasticni. Inace ne cini mi se los Edge.

Iako i je istina da su to sve sitnice. Nista vise ne bi tu imao nego na svom G3, tako da ja preskacem ovu generaciju flahshipova
__________________


mislav_os je offline  
Staro 01.03.2015., 22:48   #4494
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Baterija bi u ovom proizvodnom procesu trebala dugo trajati, a koliko vidim predstavili su brzi storage to je glavna inovacija za ovu seriju. Bez izmjenjive baterije nazalost nista od kupovine.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline  
Staro 01.03.2015., 23:08   #4495
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
QHD ekran i baterija od samo 2550 mAh. Kad se doda još Samsung i TouchWiz u kombinaciju baterija će idržati do podne i onda na punjač.
Juice je offline  
Staro 01.03.2015., 23:13   #4496
spajder
Registered User
Moj komp
 
spajder's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 184
Bumo videli u praksi uglavnom kazu 20% bolji u svim segmentima od note 4.Ak bude tako bice ajme.Treba pricekat prve prave testove.
__________________
PRAGMATIZAM „Bolji je gram iskustva, nego tovar teorija.“ – DEWEY
spajder je offline  
Staro 01.03.2015., 23:15   #4497
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Koji prist ima iza, ides...
MAGARAC je offline  
Staro 02.03.2015., 10:39   #4498
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Nimalo mi se ne sviđa novi flagship. Zašto toliko forsiraju te šrotne kvazi kamere na mobitelima i ondak radi njih deformiraju cijelu pozadinu remains unknown 2 me. Radije bi da kamera kao i zvučnik bude diskretna, jer ovo je isto sranje kao i da naprave "subwoofer" odpozadi. Kako Lumia 930 more imat flat back i jopet da joj valja kamera? #razoćiranje
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Staro 02.03.2015., 16:13   #4499
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Galaxy je postao Golf, napravljen da se svidi sto vecem broju kupaca. Zanimljiv mi je izbor stakla za pozadinski materijal koji daje taj feel premiuma ali je u praksi gori i neizdrzljiviji od metala ili plastike.

Ali ostatak je vise manje napredak. Izostavljeni su glupi gimmick featuri, izbacen bloatware i sredjen Settings, dodaj taj feeling na koji se Ameri i svi obicni useri loze = telefon koji mozes prodat u jako puno komada. SOC jos ne znamo kakav je, ali Exynos se uvijek pokazao dobar po pitanju baterije.

Sto se tice prista, jbg, mobitel bio morao bit deblji onda po cijeloj povrsini. Ovako je kamera malo ispupcena. Po meni dobar tradeoff.
tutix je offline  
Staro 02.03.2015., 16:35   #4500
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,330
Evo malo podataka o fotiću na S6/Edge i usporedbi sa par drugih fotića (konktretno N4, iP6 i S5). btw, koju nosinu ima žena... Bob Rock je beba za nju
http://www.phonearena.com/news/Samsu...sensor_id66700
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na