Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2013., 23:42   #4021
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Plačem

xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2013., 23:49   #4022
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
komentar na redditu

Citiraj:
It's all fun and games until you overdose on League of Legends.

iako je ovo zapravo tužno, valjam se od smijeha već 10ak minuta

U svakom slučaju, ovakve gluposti su na razini pokušaja zabrane GTA i sličnih igara zato jer potiču ljude na zločine
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 08:39   #4023
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Ha gle, kaj se događa kada igrač jedan cijeli vikend npr zaglavi igrajući igrice (naravno da ne mora biti skroz točno, ali nešto od ovoga se sigurno zanemari):

1) ne ode u šoping u obližnji trgovački centar (ili ode nakratko) i samim time ne potroši novce koje je inače trošio taj vikend
2) ne odvede dragu na ćevape i pivo
3) ne ode u kino
4) ne odu na pijaču/izlazak
5) ne ide se na sportske aktivnosti
6) ne ide se u crkvu
... ...
To isto možemo aplicirati i na mlađe igrače koji nemaju svoj prihod, nego ovise o roditeljima.

Sva ta mjesta ostaju bez prihoda kojeg bi inače uprihodili da nema igrica. Hoću reći, ovaj problem je više ekonomske naravi nego što to ima veze s ovisnošću i bilo čim drugim. Znači igrači manje pridonose ekonomskom razvitku zajednice. Nama se to čini smiješno, ali tako je Također, često se lol igra i na poslu. Hell yeah, i ja sam koji put zastranim dok čekam neku instalaciju ili dok se vrši nekakav popravak. Tu se također gube novci od poslodavca.

S druge strane, brojne su studije pokazale da igranje igara čini čovjeka inteligentnijim te sklonijim donošenju brzih i kvalitetnih odluka. To je ono što državi ne treba. Državi treba hrpa glupih telaca koji će ići okolo skidati ćirilične ploče ili boriti se za prava heteroseksualaca jer takvi telci nemaju svoje ja nego će napraviti sve što im se servira. Ne bi nikoga htio uvrijediti, ali najveća ljudska kvaliteta je imati svoje ja, zar ne? A u tome igrice pomažu, jer stimuliraju tvoj mozak da radi bolje, brže i kvalitetnije. Gejmeri ne gledaju toliko telku (ne znam, valjda više skidamo serije i filmove s neta pa to gledamo?) i teško im je napuniti mozak s medijskim glupostima. To je također problem, jer onda čovjek razmišlja logično, realno i nepristrano jer ne zauzme stav prema nečemu zato što je tako vidio na TV i zato što ga je taj isti TV uvjerio u nešto. Nego stvar sagleda iz perspektive čovjeka koji vidi stvarnu situaciju i koji prethodno ne zauzima strane. Ajmo raspravu, ovo bi moglo biti zanimljivo.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 10:21   #4024
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Ha gle, kaj se događa kada igrač jedan cijeli vikend npr zaglavi igrajući igrice (naravno da ne mora biti skroz točno, ali nešto od ovoga se sigurno zanemari):

1) ne ode u šoping u obližnji trgovački centar (ili ode nakratko) i samim time ne potroši novce koje je inače trošio taj vikend
2) ne odvede dragu na ćevape i pivo
3) ne ode u kino
4) ne odu na pijaču/izlazak
5) ne ide se na sportske aktivnosti
6) ne ide se u crkvu
... ...
To isto možemo aplicirati i na mlađe igrače koji nemaju svoj prihod, nego ovise o roditeljima.

Sva ta mjesta ostaju bez prihoda kojeg bi inače uprihodili da nema igrica. Hoću reći, ovaj problem je više ekonomske naravi nego što to ima veze s ovisnošću i bilo čim drugim. Znači igrači manje pridonose ekonomskom razvitku zajednice. Nama se to čini smiješno, ali tako je Također, često se lol igra i na poslu. Hell yeah, i ja sam koji put zastranim dok čekam neku instalaciju ili dok se vrši nekakav popravak. Tu se također gube novci od poslodavca.

S druge strane, brojne su studije pokazale da igranje igara čini čovjeka inteligentnijim te sklonijim donošenju brzih i kvalitetnih odluka. To je ono što državi ne treba. Državi treba hrpa glupih telaca koji će ići okolo skidati ćirilične ploče ili boriti se za prava heteroseksualaca jer takvi telci nemaju svoje ja nego će napraviti sve što im se servira. Ne bi nikoga htio uvrijediti, ali najveća ljudska kvaliteta je imati svoje ja, zar ne? A u tome igrice pomažu, jer stimuliraju tvoj mozak da radi bolje, brže i kvalitetnije. Gejmeri ne gledaju toliko telku (ne znam, valjda više skidamo serije i filmove s neta pa to gledamo?) i teško im je napuniti mozak s medijskim glupostima. To je također problem, jer onda čovjek razmišlja logično, realno i nepristrano jer ne zauzme stav prema nečemu zato što je tako vidio na TV i zato što ga je taj isti TV uvjerio u nešto. Nego stvar sagleda iz perspektive čovjeka koji vidi stvarnu situaciju i koji prethodno ne zauzima strane. Ajmo raspravu, ovo bi moglo biti zanimljivo.
A ti sad npr meni djeluješ kao ovisnik o igri koji brani tu ovisnost.

Dvodnevno zaključivanje u sobu i piljenje u ekran je problem, priznao ti to ili ne. Ako ne igraš lol ne znači da hodaš po trgovačkim centrima ili se ubijaš od alkohola. Ali to vrijeme možeš potrošit puno kvalitetnije, tipa otiđeš s boljom polovicom u šetnju, počneš učit npr android programiranje, pogledaš kod kuće s frendovima onu zadnju komediju, otiđeš na utakmicu lokalnog tima i socijaliziraš se. Upravo je problem ovih mlađih generacija što gledaju sve kroz lovu, i vjeruj mi da igranje LOL-a nema veze s ekonomijom i državom nego sa samim tobom.

A to da igre razvijaju inteligenciju otom potom, mogu si mislit kako višestruki načini ubojstva u cod-u mene mogu učinit inteligentnijim da npr bolje razumijem fiziku ili brže donesem odluku dal ošamarit šefa ili progutat uvredu (cod bi rekao stisni F).
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 10:33   #4025
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ovako....

Toni, daleko si u krivu... Jer ovisnost o nečemu te ne čini manje socijalnim ili pametnim. imati masu prijatelja, imati sretnu dugogodišnju vezu, izlaziti, piti, završiti faks i igrati lol 30 sati tjedno zvuči nemoguće?

Moguće je i daleko jednostavno.

Zašto bi netko šetao ili gledao nogomet, ako ga igranje čini sretnijim?
Jer to rade drugi? Jer je to cool?

Gaming čini ljude pametnijim, dokazano je... I postoje i druge igre od coda...Makar i cod čini te, ako ništa drugo, bržim, mislim u glavi... Razvijaš moždane vijuge...

Zašto svi geekovi (HC gameri) su dobri učenici, studenti, intelektualci?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 10:36   #4026
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Bolje je za zdravlje, nemaš pojma kolko računalo može ugrozit zdravlje, znam iz iskustva jer sam bio punokrvni gamer od svoje desete godine, dakle imam već cirka 20 god iskustva s time.

I ne nisu svi gameri intelektualci, i nemoj mješat geekove i gamere jer to nije isto. Geek je pametan i on igra povremeno ali ne bilo što. Gamer ne igra povremeno, već praktički svakom prilikom i to ga ne čini pametnijim.

Pitaj bilo kojeg mlađeg poduzetnika u informatici da li igra lol npr cijeli vikend, ili pitaj bilo kojeg profesora na feru da li uopće igra igrice?

Bez truda i rada nema znanja, i ispiti i obveze se neće riješiti igranjem lol-a.
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 11:09   #4027
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor tonisostaric Pregled postova
Ali to vrijeme možeš potrošit puno kvalitetnije, tipa otiđeš s boljom polovicom u šetnju, počneš učit npr android programiranje,
Stop ir right here my friend. Nisi valjda jedan od onih koji su pročitali BUG ovaj mjesec i sada misle kako je programiranje cool i full lagano. Ovdje govorimo o mind fucku jer programiranje zna biti jebeno mukotrpan posao.


Ja sam rekao, imam oko 2900 gejmova. Osim toga, studiram, imam fotokopirnicu, imam curu cca godinu i par mjeseci, društveno sam aktivan hue hue hue, nisam sramežljiv hue hue.

Jednostavno, prošle godine kako sam većinu radio jer sam imao samo par predmeta. Moja rutina je bila ovakva pošto sam curu viđao petak-pon pošto je ona bila u Trstu, a ja u Puli.

Pon - Čet - ujutro dizanje, gym, jesti, odmor malo (eventualno lol), posao, dođem doma, skype s curom, igranje, spavanje.
Tu i tamo koja cuga, svaki drugi tjedan s mojima vani (i cura s nama)

da li je to geekovski? hell nah

da li sam nabio preko 1500 gejmova tako? hell yes.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 11:44   #4028
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Geekovi su osobe poput likova na Big Bang Theory, a to što se današnji klinci prozivaju geekovima je nešto drugo.

Poanta ove priče je, da li si mogao raditi nešto pametnije umjseto tih 2900 gejmova?? Da jesi. Makar i učio android programiranje.
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 12:27   #4029
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor tonisostaric Pregled postova
Poanta ove priče je, da li si mogao raditi nešto pametnije umjseto tih 2900 gejmova?? Da jesi. Makar i učio android programiranje.
Onda dolaziš do pitanja - Da li si mogao raditi nešto pametnije umjesto programiranja za android?? Da jesi.


Svatko radi što mu se radi.


P.S. Imam osnove iz programiranja za Android, tj. iz Jave
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 12:54   #4030
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
A dobro sad ga već filozofiraš nepotrebno, uglavnom nadam se da si shvatio poantu.

Niti budeš od igara nešto pametniji, niti si zato geek, niti si zato bolje socializiran, niti si zdraviji, a bome ne znači niti da si uštedio koju kunu.
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 12:57   #4031
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Naravno da bez truda nema ni ploda.

Ali zašto nebi imao sve? Zašto se ne zabavljati a ujedno i biti uspješan u privatnom životu?

Zašto ne igrati, davati ispite, učiti android programiranje itd.

Ja sam više za tu soluciju.

Kada shvatim da mi gaming narušuje bilo koje živtno pitanje, da li to bilo zdrastveno, ljubavno, obrazovno ili pak socijalo, a da u tom trenutku radije padnem ispit ili me bili đoksa da li me ostavila cura, i dalje se tješim, lol je super, onda je to problem...

Ali ja sam HC gamer, igram već 15-tak godina i sve mi u životu ide kak treba...
I ako mi netko kaže ovisan, ma boli me.. Neko je ovisan o sapunicama, autima, curama, izlascima, cajkama...

Slažem se da gaming i sjedenje u sobama nije dobro za zdravlje.. Ali kaj je danas dobro za zdravlje? Zrak onečiščen, voda onečiščena, hrana 99% toksičnih preparata, sladila, šečera ili konzervansa.. Igrati nogomet, why the hell not? Ali u 90% nogometnih/košarkaških/rukomethik/kečerskih klubova, ekipa nakon treninga/tekme ide jesti nešto, naravno, brzo i nezdravo i zaliti masom alkoholnih čuda.

Tješiti se da šetnja s curom ili bakom, ili pak igranje nogometa i sjediti u birtiji i čitati sportske novosti je bolje od igranje lol-a... Hmm... Svakom svoje

Citiraj:
"Being immersed in a video game, and having your brain stimulated, can encourage creative solutions and adaptations. These beneficial ideas and thoughts can then be applied to real life situations. The results can be surprisingly positive for individuals, communities, and society as a whole."

- Alan S. Weiss, M.D., President
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 13:07   #4032
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Odlično, rasprava se povela.

Vidim da smo krenuli u vode "što je pametnije raditi". Nitko ne zna što je nekome pametnije raditi. Odi reci Oceloteu da li mu je pametnije bilo programirati ili igrati LoL. Shvaćaš?

Ovdje postoji nekakva demokracija i nekakva sloboda izbora. Programiranje razvija kreativnu stranu mozga, igranje razvija kognitivnu stranu mozga. Tko će pobijediti, inteligentan ili pametan? U kojim uvjetima? Kužiš koliko je to besmisleno?

S druge strane, što je bolje, da se djeca bodu noževima po parkovima ili da se bodu noževima u CoD-u i pritom socijaliziraju s drugim kolegama? Ja bi možda više krenuo u tom smjeru umjesto da procjenjujemo da je bolje raditi nešto drugo nego igrati igre.

Svatko od nas ima nekakav hobi. Ja recimo volim seks, računalne igre, nogomet, raskapanje auta, kućanske poslove itd. To su moji hobiji i to radim kada dođem doma s posla (na kojem se bavim stvarima koje tijekom radnog vremena i učim). Odigram si dve vure igre, pa malo počistim pometem operem suđe napravim jelo, pričekam ženu, budem s njom, pogledamo telku (ili odemo u šetnju/kino/votever), nekad odem na nogomet, vikendom prčkam po autu, odemo van, malo više igram igre i tako. Uglavnom skupi se oko 16h igranja igre tijekom tjedna. To nije mala cifra. Ali ne bih rekao da u to vrijeme mogu raditi nešto bolje, jer ovo me bliži s ljudima (socijaliziram se, upoznajem nove ljude širom Hr, stvaram kontakte, izmjenjujemo mišljenja i iskustva, zezamo se itd itd) više nego kad izađem negdje van gdje samo gledam kakav primitivizam me okružuje. Kužiš me? Upoznajem bolje ljude na igrama (inteligentnije, pametnije, boljeg vokabulara, razvijenog smisla za humor) nego vani kada se družim, bavim sportom i sl. Primjećujem da ti ljudi imaju puno kvalitetniji pogled na život nego oni ljudi koji nakon posla zagrle šank ili do jutra bulje u nepregledne linije koda npr jave (realno, pitaj bilo kojeg psihologa, ali to zatupljuje mozak i čini se vrlo nesretnim). Imam par frendova koji rade u Apisu trilixu i sličnim firmama koji npr ne igraju igre, ali zato im se život sastoji od lupanja koda cijele dane i cijele noći. Imaju plaću, ali nemaju život. Vrlo su nesretni i istrošeni. Isfrustrirani i iskompleksirani. Vjeruj mi. Naravno, to ne znači da ne postoje i sretni programeri

Malo sam zastranio, ali hoću reći da se nikome ne isplati braniti nekome drugome da, ako baš želi, igra igre do mile volje. Pozitivno utječe na psihu, ljudi se danas socijaliziraju više on line nego uživo (da, da, takva su vremena došla), gejmeri/povremeni gejmeri su općenito više sretniji i inteligentniji nego prosječni radni ljudi koji nemaju svoj hobi ili svoje zadovoljstvo. Čemu ljudima to braniti? Zašto ukidati? Nitko nema interesa da nekom to zabrani. Ili ipak ima?

Citiraj:
Autor tonisostaric
Niti budeš od igara nešto pametniji, niti si zato geek, niti si zato bolje socializiran, niti si zdraviji, a bome ne znači niti da si uštedio koju kunu.
Netočno. Nisi pametniji, nisi ni geek, o zdravlju ne bi, nego si socijaliziraniji, inteligentniji, a i uštedio si pokoju kunu
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 13:08   #4033
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Poanta onog posta na redditu je bila ta da Korejska vlada poistovejčuje osivnost o LoLu sa ovisnostima o drogama, alkoholu, igrama na sreću itd.

što se nikako nemože (niti bi se smjelo) raditi

a što se toga tiče, postoji i bitna razlika između ovisnosti i casual igranja

ovisnik zapostavlja sve u životu zbog toga, casual igrač ne

Npr. ja sam u proteklih godinu dana uspio odigrati (cca. 500 gameova na rankedu + bar još 50 - 100 normala) 600 gameova, a pri tome sam još svaki dan bio na predavanjima, izlazio sa frendovima i frendicama (nemam curu, ali imam puno frendica ), pogledati serije koje svaki tjedan gledam, učiti, raditi tu i tam i sl.

smatram li za sebe da sam ovisan ? ne

da sam ovisan o tome, ne bi radio ništa drugo osim toga, a niti mi se sve u životu vrti oko toga

da sam mogao bolje iskoristiti vrijeme, sigurno

ali ako ću tak gledati na stvari onda sam mogao bolje iskoristiti i vrijeme kad sam išao sa frendicama trčati po nasipu na savi, kad sam sa društvom gledao utakmice lige prvaka, kad sam ovo, kad sam ono (tak se može u nedogled)

a najbolje je da pri igranju LoLa nisam potrošio ništa kinte, za razliku od gledanja tekmi sa društvom di bacim bar po 40kn za pivkane
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 13:14   #4034
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Lažete svi

Kupili ste skinove Trošite
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 13:15   #4035
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Lažete svi

Kupili ste skinove Trošite
Sad bi ti rekao koliko sam znao zapiti samo za jedno popodne tak da ovako samo šparam

Ali panda je u pravu, velika je razlika između zavisnosti i casual igrača.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 13:18   #4036
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma neeeee... Nikada. Mi u zagorju nikad ne pijemo, nikad ne dočekamo jutra u "kafanama" ili pak otvaramo birceve ujutro prije konobarice

Jbt, da svaki mjesec puknem 200kn u lol opet sam u dobitku samo takvom
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 13:20   #4037
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Sad bi ti rekao koliko sam znao zapiti samo za jedno popodne tak da ovako samo šparam

Ali panda je u pravu, velika je razlika između zavisnosti i casual igrača.
Da nemaš para i dobar posao nebi zapio..

Ja ga nemam, pa ne mogu pit, niti puno igrat lol, već moram učit programiranje da bi uspio
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 13:26   #4038
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor tonisostaric Pregled postova
Da nemaš para i dobar posao nebi zapio..

Ja ga nemam, pa ne mogu pit, niti puno igrat lol, već moram učit programiranje da bi uspio
O tom potom koliko para imam, razmeš. Sve je to relativno. Pili smo i kad nije bilo love, samo zato jer smo bili mladi i bedasti.

A što se učenja tiče, samo naprijed, držim fige da nađeš dobar job.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 13:32   #4039
tonisostaric
Banned
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Samobor
Postovi: 288
Ma radio sam i sa SSS više poslova van struke, i sa faksom van struke i u struci ali je užasno teško naći nešto bez veze, a da je na dulje staze. Programiranje mi je bilo jedno od lošijih strana, pa sad peglam po tome.

Zato velim i ja bi uživao kao ti da imam normalno plačen posao. Mislim da bi prije dobio na lotu nego posao u informatici bez obzira na znanje.
tonisostaric je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 13:34   #4040
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Lažete svi

Kupili ste skinove Trošite
U proteklih godinu dana sam kupil' jedan skin (znači kupil sam RP za 7.5€ ~ 50kn)

protuvrijednost toga popijem u jednoj večeri dok se nađem sa svojim dečkima iz udruge za zajedno pogledamo tekmu
pri tome uzmi u obzir da se onda još ni ne napijem, dok se baš idem opijat, potrošim do 100kn

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ma neeeee... Nikada. Mi u zagorju nikad ne pijemo, nikad ne dočekamo jutra u "kafanama" ili pak otvaramo birceve ujutro prije konobarice

Jbt, da svaki mjesec puknem 200kn u lol opet sam u dobitku samo takvom
Nisi u dobitku nikad jer ti to kaj kupiš skin nikad ne bu nikakvu lovu vratilo

ali u svakom slučaju, bolje mi je onda da dam 50kn za skin nego da se budim u bolnici na triježnjenju (ili još gore na policiji)

Citiraj:
Autor tonisostaric Pregled postova
Da nemaš para i dobar posao nebi zapio..

Ja ga nemam, pa ne mogu pit, niti puno igrat lol, već moram učit programiranje da bi uspio
onda je to opet drugi par rukava

dok nemaš posel, sigurno ima i pametnijih stvari od igranja LoLa i cuganja

ali tu u cijeloj raspravi ima već previše tih AKO
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 13:41   #4041
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
I ja ti držim fige da si nađeš nekaj super dobroga

A o tome koliko može jedan student s ispod prosječnom plačom roditelja imati love je isto diskutabilno

Nemoj misliti da se ima
Živi se u skladu s mogućnostima.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 15:07   #4042
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Koliko puta sam znao zapiti vani i parsto kuna jer se toga ne sjećam...Koliko god skinova kupim, uvijek sam u plusu ^^

A imam barem 20-30 skinova
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 16:18   #4043
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Oke, ovo prelazi svaku granicu. Koreja uvodi zakon koji limitira igranje LoLa na maximum 4h dnevno. Link
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 16:26   #4044
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Idioti.

Gle, ja imam nekih 25 skinova, godina dana igranja tek, i mogu reći da mi nije žao ni jedne kune.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 17:17   #4045
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,318
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova

Gle, ja imam nekih 25 skinova, godina dana igranja tek, i mogu reći da mi nije žao ni jedne kune.
+1

Iskreno, ako si doktori magistri psihologije proučavali i vršile su se studije o tome prije ću njemu vjerovati nego nekom random liku sa foruma. NHF. Puno osoba koje igraju igrice drugi ljudi gledaju kao "gle ovog zgubidana", "debil" itd, jer kao nema ništa korisnog od toga, a dam se kladit da ta osoba koja ne igrica nije pametnija, niti inteligentnija od ove koja igra igrice.

Ja sam isto tako dao redovno 5 godina faxa i dosta sam igrao igrice uz to, eto i sve sam opet uspio stići.

Uostalom ti možeš sa svojim životom radit šta oćeš. Tko sam ja ili ti da idemo sudit drugima što oni igraju igrice. Ja ću osobno rađe potrošit 50kn na igricu nego na cigarete ili akohol.

Ja sam siguran da igranjem igrica 95% osoba opušta i smanjuje stres nakupljen tijekom dana. Meni osobno je igrati igrice bolje od bilo kakve meditacije

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 07.11.2013. u 17:28.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 18:28   #4046
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ovo s Health Barovima je dobra stvar, makar ja to koristim već 3 mjeseca. Moj HP bar je žuti inače, i mogu reći, da u tf-u, me izvukao dosta puta.

Pogotovo ako sam AP carry i upadam u tf i čekam pravi trenutak za Zonia's, i ono.. DEAD!
Ovako bar znam di sam i šta sam...

Jedino mi nije još jasno, zašto nema legalnih addonova u toj igri?
Curse radi dobre addonove, a curse se dosta bazira na lol....
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 19:46   #4047
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
http://www.reddit.com/r/leagueoflege...better_locate/

yeap, vrhunska stvar ^^ ..samo pročitati prvu liniju tl:dr
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 19:48   #4048
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Baš sam stavio kolegi Dujo taj link, prije 2 min u PM
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 19:59   #4049
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,318
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Baš sam stavio kolegi Dujo taj link, prije 2 min u PM


Igra smajlića

btw:



prejako
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2013., 21:16   #4050
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Identično

Sad je li sound montaža, neznam, ali je super vizalno

Mislim da je Jinx prva "teta" s malim bubisima
Mommistake je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na