Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.08.2016., 21:27   #1
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Preporuka video kamere

Vozdra, tražim preporuku video kamere koja bi se koristila u svrhu snimanja nogometnih utakmica (veliki nogomet). Budget je do 2000kn max. Snimam sa sredine terena 10-ak metara od crte i nepunih 10m visočije od travnjaka jer je drugačije nemoguće. Dosad sam to radio s fotoaparatom Canon Rebel T3 u narodu poznat kao EOS 110D. Snimao je jako fino s time da je ograničen na snimanje od 20 minuta pa me je znao zajebat i stat a ja ne skužim pa imam rupe. Ako pratim,lako pokrenem snimanje opet ali mi ne odgovara što jedno poluvrijeme snimam u 3 puta jer je to ipak 45 minuta po poluvremenu u pitanju. Baterija je mogla to izdržati bez problema. Imam dobru SD karticu od 32GB što je bilo dostatno za navedeno snimanje i imam kvalitetan stalak s ručkom i lako ga se okreće i štima. Dakle,samo trebam kameru jer je aparat tuđi i ne želim se igrati s time. Kamera ne mora biti HD,extra GTI,R32,EVO X i sl. karakteristika nego neki ok prosjek da izdrži sat i pol najmanje neprekidnog snimanja a da se ne ugasi. Sve što snimi šaljem savezu isključivo ako se desi nekakav nered a dosad se nikada ništa nije ni desilo pa nisam ništa ni slao. Dakle,to ne ide kao DVD za vjenčanja nego čisti amaterski snimak kakvu kameru i tražim. Hvala.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 22:35   #2
the_Bush
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1
moja preporuka

Evo ja sam prošli vikend snimao utakmicu, također mislio da će biti nemoguće, a ustvari ispalo savršeno! Koristio sam svoju kućnu Sony DCR-SR38 kameru, snima HQ snimak u MPG formatu, jedno poluvrijeme oko 3,5Gb, stane na jedan DVD a slika prilično dobra. Snimku sam prebacio na USB stick i pokušao pogledati direktno na TV i snimka je odlična za te potrebe. A samo prebacivanje snimki traje 15-ak minuta. Po završetku poluvremena snimku na laptop i sa laptopa direktno na DVD, pa po završetku drugo poluvrijeme. Ispalo super. Kamera ima svoj HDD od 70 Gb, stane čudo toga na njega. Za te potrebe ne treba ništa jače i skuplje, nađe se za cca 700-800 kn!
the_Bush je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 07.09.2016., 08:07   #3
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Uzeli smo Canon HF R706 Full HD za 2200kn. Citao sam da snima da i pol sata i to je to. Ne placam ja a ne zelim nesto upitne autonomije baterije i eto... ☺

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2016., 20:30   #4
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,343
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 09:28   #5
fishkal
Premium
Moj komp
 
fishkal's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,110
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
Uzeli smo Canon HF R706 Full HD za 2200kn. Citao sam da snima da i pol sata i to je to. Ne placam ja a ne zelim nesto upitne autonomije baterije i eto... ☺

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
Kolega, kako si zadovoljan s kamerom?

Tražim kameru za sličnu namjenu, ali ja trebam dvije iste koje će svaka snimati pola terena, radi detaljne analize u firmi gdje radim. Vi ste zadovoljni s tim?

Ima netko drugi neki prijedlog?
__________________
Gledam, čitam, kad ne znam pitam!
fishkal je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 07:26   #6
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
Za potrebe snimanja nogometne utakmice i vise nego dobra. Snima u glomaznim formatima pa zna bit i snimak glomazan. Zoom je ludilo i na stalku snimke ostaju super. Radim s 32 gb karticom i baterija bez problema izdrzi svih 90+ minuta i jos ostane baterije. Kvaliteta se moze i smanjiti da snimka bude nesto losija i da zauzme manje prostora. Sve u svemu,fina kamera.

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 08:28   #7
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
evo ja ću konkretno pitat kak izgledaju snimke u kućnoj domeni kad je svijetlo slabije...jel zrnato?
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 09:55   #8
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,343
Vidim da u edigitalu ta kamera košta 1650kn, što je čini jednom od najpovoljnijih kupnji. Kako radi optička stabilizacija slike na njoj?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2016., 11:24   #9
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
smirnoff je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na