Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.08.2016., 16:42   #3241
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
valjda je svjestan da za 250kn neće dobiti nešto što će raditi besprijekorno.

napisao je da se želi samo povremeno igrati, da nije bitna marka, ekran, samo cijena. tako da je njegova odluka hoće li baciti 250kn ili dati nešto više.

ali, ovo za tablet i laptop od 2000kn, nemojmo pretjerivati.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2016., 16:53   #3242
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
Jesi probao?
Ja jesam i odgovorno tvrdim, ovaj tablet u jačini moze zamjenit komotno lap za 2000kn što danas mozes nač u ducanu.
Vuku se istom mjerom, jedino što je lap komforniji.
A igre i tablet za 250kn.... Ako bude 3 igre dalo instalirat
Minjoni i slicne igre uopste nebudu radile. Valjda nit moderni tetris
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.08.2016., 17:03   #3243
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
probao sam dual os kineski (a to nije daleko od vivaxa) i probao sam win only prestigio.
to što on radi (do jedne mjere) brzo kao laptop može biti. no, komfor, konstantno čišćenje cachea zahvaljujući malom storageu, izgubiš volju. windows only tablet ispod 32gb niti gledati. na žalost, 64gb su još uvijek preskupi.

dakle, snagom može parirati u većini svakodnevnih poslova, no, komoditet korištenja je daleko ispod.

a ovo da se neće naigrati - neće. no, 250kn je stavio cijenu sa njuškala. realno, može dobiti kakav uređaj u trgovini od 500-750 kn, ovisno o stanju. ili da ide na web, geekbuying, pa tamo uzme nešto za te novce. i vjerojatno će bolje proći.

valjda je svjestan. novci su njegovi.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2016., 18:53   #3244
mitja
Premium
Moj komp
 
mitja's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 80
Okej, zanimalo me jel izvedivo, vi kazete da nije pa odustajem od te ideje. Kao sto napisah radilo bi se o jednostavnijim igrama, tablet bi isao djetetu s posebnim potrebama pa bi nekakve bubble igre i slicno valjda bile sasvim dosta (za angry birds sam pitao jer se stvarno ne razumijem u igre za android pa je to jedina koja mi je donekle poznata)... Probat cu onda s nekim mobitelom, ili vise novaca. Hvala svejedno.
mitja je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2016., 19:55   #3245
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
ako je dijete u pitanju, onda bolje da je veći ekran. odustani od mobitela.
ako je ikako moguće, barem digni budžet na 450-500, pa se na njuškalu ili kakvoj zalagaonici da nabaviti čak i 8" model.

takav tablet do 250kn bi radio da si tražio nešto za mail, fejs, nekakav chat. dakle, ništa grafički zahtjevno. igre će raditi, ali pitanje je kako. trzavo, sporo otvaranje, možda se neke ne bi ni mogle instalirati.

npr. LINK. ako ga ne misliš rootati, odličan za te novce. kad je u rukama imaš dojam puno skupljeg uređaja.
JOŠ JEDAN, kaže frajer, nov, ne korišten.

malo od samsunga

lenovo

asus

nexus 7, ako ga tip želi slati poštom, nemoj ni gledati dalje.

znači, do 500, 600kn imaš već izbor solidnih modela koliko želiš.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 08:18   #3246
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Kako je moj GT3 na izdisaju (baterija u komi), trebam novi tablet. Android, >9", min. FHD, 2Gb RAM, non-Intel čipset (još uvijek imaju problema sa nekim aplikacijama). Namjena: surf, čitanje, poneka nezahtjevna igrica. 3/4G poželjan, ali nije obavezan. Kako bi išao na firmu, lova nije upitna.
Za sada (nisam puno istraživao) su mi za oko zapeli Galaxy Tab S2 i Acer Iconia Tab 10.1" A3-A40.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 12.08.2016. u 10:35.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2016., 20:02   #3247
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
imho, mislim da ćeš bolje proći sa S2. još ako je podatak na koji sam naletio da ga NISU nakrcali svojim bespotrebnim softverom točan, acer ne bih ni uzimao u obzir. mada ni acer nije za bacit'.

jedino ako nije pitanje omjera stranica ekrana.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2016., 08:18   #3248
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Do sada sam uvijek imao 10.1" tablete pa bi se morao malo navikavati na noviji omjer i dimenzije tableta. Šteta što Sami nema neki 10.1" tablet istih hardverskih karakteristika kao S2.
Našao sam jedan koji ima takve dimenzije (Tab A), ali je neki inženjer pametnjaković zadržao tipke/zvučnike i sve ostalo na mjestima koje imaju na 9.7" uređajima što je full nepraktično jer bi tablet trebao držati okomito, a ne vodoravno.

Imaš još kakav svoj prijedlog?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 13.08.2016. u 08:32.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2016., 19:52   #3249
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
android pod mus?
nešto od sonyja, neka xperia, 16:9, lte, pohvalne kritike, a lova nije problem.

onda, lg pad2 V935. na papiru, ok. ne znam u zbilji, nisam još imao priliku vidjeti ga u živo.

samsung p9000. samo, to je već perverzija. 12", 3gb rama, 32gb storage. ali, 12"!
imaš i onaj nešto manji ekran, ali, koja je sad točna oznaka, ne mogu se sjetiti, ali je 8.4" ekran. zapamtio sam ga jer je i on sa 3gb rama i mislim da je amoled ekran.

i moje "tihe patnje", bilo koji transformer od asusa. jest da su stariji, jest da rade na tegri, i zbilja ne vjerujem da će dobiti nadogradnje OS-a dalje od 4.4, ali nikad neznaš. no, to su provjereni uređaji, skoro pa nepoderivi. ali "pjevaju" cijenom.

imaš i onog 8" predatora od acera. gejmerski model, ne jeftin, ali kažu da je više nego dobar.

i još mi od tih skupljih pada na pamet huawei m2 10" model. postoji 8", ali je hardver potpuno isti, dakle, samo je veličina ekrana različita.

izbacivanje intela je malo ograničavajuće, no, čak mislim da ne gubiš previše. tek je par acera i asusa u tom nekom srednjem, srednjem-višem segmentu.

ili ako windowsi igraju, onda miix od lenova ili čak (kad je već na firmu) neki od surfacea. kad je bal, nek je na vodi!
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 16.08.2016., 06:43   #3250
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Transformer je već dobrano zastario pa nije opcija, a Sony košta k'o Sv. Petra kajgana pa isto otpada. Samsung SM-P9000 mi je ipak malo prevelik. Winsi ne dolaze u obzir.

Moram malo vidjeti za LG i Huawei. Nekako mi Kirin čipset ne ulijeva povjerenje kod Huaweija. Moram potražiti reviewe za oba.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.08.2016., 10:48   #3251
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
da, slažem se. za ovaj prvi dio, a što se tiče čipseta, koliko god je to nekada bio podatak koji je nešto zbilja i značio, jer smo pokušavali predariti rom, rootati na ovaj ili onaj način, povećavati particije, pa je za svaki čipset postojao posebni program, danas je to nekako ostalo više po inerciji "ovaj volim, ovaj ne volim". a na koncu svi rade podjednako dobro. ili podjednako loše, kako tko gleda!
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2016., 20:23   #3252
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 275
Moze li neka preporuka za Android tablet (moze i Dual OS) do 2k kuna? Trebao bi imati mogucnost koristenja SIM kartice (3G/LTE) i biti veci od 8''. Unaprijed hvala na svim prijedlozima
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2016., 20:31   #3253
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
vivax, teclast dual-os, vivax windows model, asus zenpad z300, samsung 561, lenovo 7600. ima ih prilično.
ili napiši konkretnije želje ili potraži prvo nekoliko modela na nabava netu, pa se onda izbor lako iskomentira.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2016., 20:44   #3254
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 275
Vec samom ovim popisom si mi pomogao gdje/sto da krenem traziti. Ne trazim za sebe a ovo dvoje su jedine stavke koje sam dobio
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2016., 20:58   #3255
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
ma da, ali "veći od 8"", može značiti 8" i više ali i isključivo veći od 8". a tu ti je povelika "rupa" do 10". 9,4 i 9,7 postaju sve rjeđi i rjeđi primjerci.

nadalje, 3G ili LTE nije baš da nije razlika. razlika u cijeni je zanemariva, no, još uvijek su modeli SA "modemom" skuplji do 700kn od istih modela BEZ "modema".

je li opcija njuškalo? ako da, onda samsung A555, cca 1500kn, novi, ne treba dalje tražiti. nije dualOS, ali uredno dobija nadogradnje androida (sad je već na 6.0.1). i to kao mid-range uređaj. ima ih sve manje i manje na njuškalu, pa bi trebalo požuriti. a nema nikakve ni tajne ni misterije odkud toliko istih modela - naši operateri su ih dijelili kod produžena ugovora. njih i A561 (ista stvar samo malo manji ekran i drugi proc).
otključavanje modema nije nikakav problem, ako naletiš na zaključani model.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2016., 21:25   #3256
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 275
Nakon ovog zadnjeg posta vjerujem da je moja potraga zavrsila Hvala na konkretnim podacima i modelima. Ja cu jos potraziti malo sto se slicno nudi u cjenovnom rangu ali mislim da bi to moglo biti to
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2016., 21:48   #3257
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
nema na čemu!
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 09:22   #3258
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Čisto info da sam na kraju uzeo LG G Pad 2 10.1 u edigitalu (jer ga drugdje nema). Jednostavno baš i nema nekog izbora u toj kategoriji (10.1" FHD). Hardver je malo zastario, ali je još uvijek moćan. Naravno, odmah sam si naručio kožni cover te kaljeno staklo sa Amazona/ebaja.
Acer Iconia A3-A40 zvuči odlično na papiru, ali kvaliteta materijala je katastrofa (kao i za svaku Iconiu) - loša plastika koja krcka čim je malo jače stisneš/saviješ.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 11:00   #3259
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
stare iconie a100, a500 su bile kvalitetno napravljene. čak ni one a1 nisu bile loše. ali na žalost, to su iznimke. u pravilu im svugjde plastika škripi i imaš osjećaj da će se raspasti ako padne na kut.
što se lg-a tiče, imho, nije loš odabir, dapače. kad ga malo isprobaš, napiši par riječi.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 11:26   #3260
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
imamo jedno 25 x iconia w510 i oko 300 x lenovo thinkpad 10... dao bi ruku u vatru da je ovih 25 više bilo na servisu nego svih ovih 300, neke i po par puta.

najodvratniji hardver kojeg posjedujemo by a mile.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 11:32   #3261
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
to i je jedna od novi(ji)h koje škripe i pucketaju kako god ih primiš.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 11:58   #3262
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma škripavost i loša završna obrada na stranu... 3g moduli umiru ko kokice, prednje i stražnje kamere umiru, na par komada su već i baterije otišle, spoj sa tast/batt je svima raskliman i gubi kontakt.

kažem kompletan užas od hardvera.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 12:27   #3263
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
ja nemam tih iskustava. imao sam tri acera, nikada ništa nije otišlo. na stranu softver, nadogradnje, ispravci bugova, rootanje i slično. ali hardver me nikada nije zezao. čak je u to doba a100 imao bljeskalicu što je bila znanstvena fantastika za neke druge proizvođače. ali, gle, hiperprodukcija je sve zeznula.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 07:20   #3264
Krešimir-ZG
Premium
Moj komp
 
Krešimir-ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Bok svima.

Evo, nakon dvije godine i kusur dana, crko mi je Pipo m6 Pro.
Tablet je bio fenomenalan, ali sam od sebe otišao je ekran, a na servisu vele da je i mobo u kvaru, tako da je servis neisplativ.
Kaj bi sad bilo pametno uzet? Po mogućnosti da pokrenem i koji emulator.
budžet i nije neka stavka, 2-3 kilokuna.
Stvarno nisam u toku tablet specifikacija xD
Može i nešto sa neta ako je provjerena roba.

Malo sam progooglao - nexus 9, sony Z3/z4, samsung. Može i xiaomi, huawei, chuwi cube i ostali azijci.

Hvala, Lp.

Zadnje izmijenjeno od: Krešimir-ZG. 08.09.2016. u 07:38.
Krešimir-ZG je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 07:32   #3265
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Mogao si navesti malo više informacija o tome što želiš - koja dijagonala, treba li LTE/4G, koja rezolucija,...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2016., 07:37   #3266
Krešimir-ZG
Premium
Moj komp
 
Krešimir-ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
oprosti.
Pa ne volim se puno navikavati na nove stvari, tako da idealno bi bilo
ppi preko 200 (dakle, barem 1080p), cca 10 cola, wifi da, 4G po mogućnosti, baarem 3gb RAM-a.
Kamera nije bitna, niti izgled/dizajn.
Glavno da se ne raspadne u garantnom roku

edit: također najradije android. Windows imam mob ^^

Zadnje izmijenjeno od: Krešimir-ZG. 08.09.2016. u 07:44.
Krešimir-ZG je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2016., 10:16   #3267
KillerLoop2807
motion graphics freak
Moj komp
 
KillerLoop2807's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Kutina
Postovi: 175
Pozdrav,

trebam preporuku za 10" tablet. Svrha je pretežno YT i surfanje no htio bih uzeti kvalitetan tablet, sa što boljim ekranom i pristojnim hardwareom.

Gledao sam Lenovo Tab 2 A10-70, ima li išta bolje/jeftinije?
KillerLoop2807 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2016., 12:09   #3268
Luuka
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 27
Bok ekipa. Imate kakvih iskustava sa Asus Transformer serijom? Gledao sam T100HA model sa 4gb rama i 64gb memorije.


Možda preporuka nekog drugog hibrida za sličnu cijenu?
Luuka je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2016., 20:10   #3269
lux3320
Premium
Moj komp
 
lux3320's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: -
Postovi: 210
preporuka best buy tableta? što manje para, a visoke performanse

u obzir dolaze samo >= 9,4''
ako nema mogućnost proširenja memorije, onda mi je minimum da bar ima 32 gb

hvala
lux3320 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2016., 22:12   #3270
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Pozdrav društvo! Trebao bih savjet iskusnijih kolega glede nabavke tableta.
Tablet bi uglavnom koristio za čitanje pdfova i surfanje. Znači ne trebam gps, utor za sim i sl.
Jedino bih volio da mi ekran bude veći od trenutnih 7'' ( gornje granice nema )
Uzeo bih nešto polovno preko njuškala do nekih 500-600kn. Da li se za te novce uopće može naći nešto ok?
henri_007 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na