Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2010., 20:31   #61
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 20:38   #62
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
jEstE li ikad vidjeli da vam je ruku neki Taxista u novije vrijeme pokazao, kao gestu zahvale kad ste ga propustili u prometu? Ma ne patim na ruku, nego mi se bas urezalo kako to jako i jako dugo nisam vidio kroz sajbu. Obicno tako ulete, kao da trebam jos biti zahvalan sto imam takvu cast propustiti
Zapravo, od taksista u svom vozačkom stažu nisam vidio elementarnu prometnu kulturu a često i grubo nepoštivanje propisa. Prestrojavanje bez žmigavaca, oduzimanje prednosti, prekoračenja brzine...Jedan je čak i blendao iza mene dok sam se vozio preko mosta Slobode i to još znatno više od ograničenja
Kad pustim vozače kamiona/buseva, poblendaju ili zažmigaju u znak zahvale, a od taksista mogu biti sretan što uopće ostanem živ na cesti
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2010., 20:39   #63
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
"Nas je 1034. Pomnožite to s brojem članova naših obitelji i dobit ćete novu brojku ljudi bez prihoda u Hrvatskoj"
1034 taksista čija je žena kućanica
Neka im je, sad neka se nauče kulturi vožnje, pristojnosti i nižim cijenama!
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 20:46   #64
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Zapravo, od taksista u svom vozačkom stažu nisam vidio elementarnu prometnu kulturu a često i grubo nepoštivanje propisa. Prestrojavanje bez žmigavaca, oduzimanje prednosti, prekoračenja brzine...Jedan je čak i blendao iza mene dok sam se vozio preko mosta Slobode i to još znatno više od ograničenja
Kad pustim vozače kamiona/buseva, poblendaju ili zažmigaju u znak zahvale, a od taksista mogu biti sretan što uopće ostanem živ na cesti
Skoro identično iskustvo, a nakon ponoći, stvar se još pogoršava.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 20:48   #65
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Oni svi se pravdaju sa nekim troškovima koje moraju pokriti, pa nije ovima iz Camea gorivo besplatno, imaju i oni te troškove.

Jbg, konkurencija je zajebana stvar! Drago mi je što je izglasana odluka za još taksista, najmanja cijena nije izglasana tako da igre mogu početi
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 21:18   #66
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
osobno mi je drago da im je došla konkurencija i mislim da je taxi preskup, debelo
a ovo za kulturu....užas...najbolje mi je kad se moram parkirat na rinzol (bočno) i moram preći preko tramvajske pruge, parkam se bočno a majstor blica već sa 50 metara da se maknem, identično kao i vozači zeta
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 22:36   #67
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
evo sad sam sa starom pričao, ali se baš nemre sjetit svega kaj se plaćalo... uglavnom ovo sve je debeli cca. prije 4-5 godina, tako da je možda sad drukčije:

obrtnički/komorni doprinos - 200kn
taxi doprinos - 200kn
zdravstveno/mirovinsko - 1000kn
svaki mjesec neki tehnički za auto (ne klasični) - xxxkn

svaka promjena cijene ide baždarenje sata - 300kn

koncesija se naravno nemre kupit regularno, jedino od nekog taxiste koji odustaje i ne znam da li danas to funkcionira, prije je to bilo i preko 10k€.

članarina za ulazak u taxi udruženje (radio valovi uključeni) je jednokratno nekih 10k kn.

auto mora biti minimalno mislim 4m dug, 4/5 vrata, abs, klima i ostale komforne điđe, ako se sad ulazi onda i bijele boje, ne stariji od 10 god ako se ne varam.

problem je u definiranju cijena od strane udruženja, a ne samo u (normalnim) taksijanerima... pa nemre sad on stavit pol nižu cijenu i vratit se na stajalište kod svojih drugara, te stvarati neku nelojalnu konkurenciju unutar udruženja.

ova velika stajališta su maltene sekte i tu se dobro zna kakve sve muljaže idu i ko smije-ne smije stajati tamo, no na žalost je to ogledalo taxija pošto su to udarni punktovi.

ove gluposti sa šahom... pa kaj mislite da je zabavnije sjediti u autu po 6 sati i čekat vožnju nego svakih sat vremena se vozikat po gradu i trpat pare u džep + raditi svoj posao. jednostavno standard je pao, cijene usluge su porasle i posla nema - ergo, igraju šah.

cijeli postojeći koncept taxi zagreba je slabo održiv jer se koriste privatni auti i totalno drugačija organizacija nego cameo i ostatak svijeta sa dedicated autima u vlasništvu tvrtke.

nešto se priča da je i zubak spreman za taxi, podlogu će uskoro imati...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 00:11   #68
Mar Chi
Registered User
 
Mar Chi's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 38
Banda neradnička i nekulturna! Žao mi je kaj ih murija nije ispendrečila. Jedva čekam konkurenciju, jer ću se samo s njima vozit...
Mar Chi je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 00:15   #69
backspin
Premium
Moj komp
 
backspin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 34
gdje smo mi od europe...... ovi placu jadni ne znaju kaj ce sa sobom sam zato kaj im je konkurencija dosla... malo jadno...
u svakom slucaju brijem da ce sad bit full ok i pod normalno vozit se taxijem...
sam da se medjusobno ne obracunaju jer ce im ovi nasi stalno postavljat neke kajle
backspin je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 00:28   #70
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor backspin Pregled postova
gdje smo mi od europe...... ovi placu jadni ne znaju kaj ce sa sobom sam zato kaj im je konkurencija dosla... malo jadno..
Pa kaj se tog tiče u EU smo već. Ono kaj su nama taksisti u ovom slučaju imaju u drugim zemljama svoje primjere takodjer. Zamisli da se dotaknemo samo poljoprivrede i državnih subvencija. To je i vani interesantna tema npr.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.10.2010., 06:47   #71
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ja se isto ne vozim taxijem, naravno zbog abnormalnih cijena. Iako do sad nikad nisam ni razmišlao o taxiju, sad mozda i budem, ako cijene konkurencije budu, a vjerovatno budu, normalnije i pristupačnije.

Ovo sto kazete da su full bezobrazni na cesti, to stoji. Frendicu mi je debil pokupio u Draškovićevoj u 1 sat ujutro. Cura je isla preko pješačkog na biciklu, taksist ju pokupio i pobjegao. Ali naravno nasli su ga za dva dana.


Ali sjećam se jednom smo frend i ja mrtvi pijani i da ne kazem nadrogirani zavrsili na Borongaju, točnije stanici kod Ekonomije. Uglavnom dvojica majmuna svaki sa svojom pivom u ruci i jedva držeći ravnotežu.
I naleti taksi, na semaforu crveno, stane i ja uletim i pitam jel nas moze za džabe odvest do kud on ide? I frajer bez imalo beda kaze da nema problema i odveze nas do HNK. Na kraju sam nasao 10 kn i jedva mu to ugurao, jer frajer nio htio uzet. Ispao je totalno ok, ali naravno ne treba generalizirat, ima i njih ok ljudi.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 09:13   #72
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
zagrebacki taxist sprema se na pregovore s špremom

http://www.youtube.com/watch?v=DAYsK...layer_embedded
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 09:17   #73
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
[QUOTE=syss;1762859]ove gluposti sa šahom... pa kaj mislite da je zabavnije sjediti u autu po 6 sati i čekat vožnju nego svakih sat vremena se vozikat po gradu i trpat pare u džep + raditi svoj posao. jednostavno standard je pao, cijene usluge su porasle i posla nema - ergo, igraju šah.
QUOTE]

lijenost je grda stvar....

stvar je da su im prije 2 vožnje bile dovoljne, što bi značilo da ostatak vremena potroše igrajući šah, recimo 6 partija, a sad će morat bit obratno, 6 vožnji i 2 partije šaha...

to je teško za prihvatit, još je teže za prihvatit da sada imaju konkurenciju
na početku je galama al bude se to smirilo....
da imam monopol stavio bih cijenu koju želim, kako su i do sada imali, kad bi mi došla konkurencija, prilagodio bi se, zarada bi pala, ali to je konkurencija....a ovi naši je ne prihvaćaju jbg...tak to ide...
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 09:30   #74
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
2 vožnje su ti dosta točno za šta?

gledate iz senzacionalističke perspektive šačicu radikalnijih djelatnika, a stvar je vrlo jednostavna - neće nahebat udruženje i gracka skupština, nego ljudi koji sa tim poslom furaj kruh doma (kao i uvijek kod nas), a ti isti ljudi ne definiraju cijene.

kažem to em što sam živio taj život, em se kao visage navozao i navozao taxijem kroz sva doba života i upoznao brdo dobrih ljudi.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 10:08   #75
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
@syss:
Dakle nisam puno fulao. Budimo iskreni, nije to neka bajna para i težak je to život. Pogotovo ako si savjestan. No umjesto da se bori i (ako baš mora) prosvjeduje za smanjivanje troškova, lakše se boriti protiv dolaska konkurencije...

No dobro, to je manje bitno. Najbitnije je da se vidi da ukoliko smanjiš cijene na realne razine (5kn/km, 0kn start), treba ti točno duplo rada za istu zaradu and therefore, nema potrebe za prosvjedima ni blokiranjem prometnica. Ako se prilagodiš, nema straha od propadanja.

Budimo realni. Od 1000+ taxista u gradu, njih 50ak se našlo jučer raditi frku na gornjem gradu. Tipično za Hrvatsku. Šačica (nesposobnih i konformističkih) ljudi upravlja i manipulira cijelim društvom. I slušam ja na Vijestima jučer intervju sa jednim od tih 50 jadnika i pita ga novinarka da što on misli o dolasku konkurencije u grad. Odgovor je bio: "Da vi imate naftno polje, bili dali nekom drugom da se prišteka?". Na žalost, i novinarska profesija je dosta srozana u nas Hrvata jer su istrenirani da ne postavljaju škakljiva pitanja i da ne odgovaraju protupitanjima. Da je novinarka imala imalo hrabrosti i volje raditi svoj posao kako spada, upitala bi ga dali on to želi reći da su građani grada Zagreba nafta koju treba iscrpiti? S obzirom na što je ličio taj jadnik kojeg je ispitivala, vjerujem da bi dobila šakom u glavu...

Kao i u svakoj profesiji tako i ovdje postoji velika većina koju nije strah od rada ali na žalost, ono malo bijednika je najčešće daleko glasnije od većine i time postaju ogledalo cijeloj branši.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 10:15   #76
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ne bi ni ja bolje sročio
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 12:23   #77
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
J

Ovo sto kazete da su full bezobrazni na cesti, to stoji. Frendicu mi je debil pokupio u Draškovićevoj u 1 sat ujutro. Cura je isla preko pješačkog na biciklu, taksist ju pokupio i pobjegao. Ali naravno nasli su ga za dva dana.

Nisi se pohvalio da si i ti jednoga u mercedesu pokupio s bajkom
murina je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 12:27   #78
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
@syss:
Dakle nisam puno fulao. Budimo iskreni, nije to neka bajna para i težak je to život. Pogotovo ako si savjestan. No umjesto da se bori i (ako baš mora) prosvjeduje za smanjivanje troškova, lakše se boriti protiv dolaska konkurencije...
Kako se kaze najgore je imat, pa ne imat.. Ja mislim da to njih muci, sto im je ovo novo ipak ne povoljnije (iz njihove perspektive). Ja znam da ni jedan posao nije lak, pogotovo ne mozes sudit za nes sto nisi radio, ali gledajuci onog jadu sinoc kojeg si spomenuo, rekao bi da covjeg vuce riksu po gradu, a ne da vozi x klasu. I to sto ljudi nabrajaju puste troskove jednog taksista, imaju i drugi ljudi troskova. Recimo, odrzavanje auta bi se sigurno skoro prepolovilo da se tim istim autom ne napravi 200-300 tisuca km u privatne svrhe.. A i ne vidim ih puno da vozi npr. jedu octaviju, koja bi vjerujem zadovoljila sve uvjete da posluzi kao taxi. Pa spomenimo i to da vozit taxi moze malte ne svaki coban sa auto skolom. znaci punih mjesec dana "obrazovanja".. I onda kad to sve usporedite sa ostatkom drzave, vidite da se stoka zali iako im je bolje nego sto su zasluzili...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 17:48   #79
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Nisi se pohvalio da si i ti jednoga u mercedesu pokupio s bajkom
Da, to sam zaboravio, jer nije bilo praktički nista, a moglo je, ali frendicu je taxist lupio sa cca 40 km/h, razbio joj baj i naravno razbio nju. Vjerovatno je bio i pijan jer je pobjegao i skrivao se drugi dan
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2010., 20:58   #80
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
jedva cekam konkurenciju jer hebeno je nerealno da toliko deru cijene...

voziti cu se samo sa cameom jer ce imati realne cijene prijevoza...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2010., 16:41   #81
axel007
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: croatia
Postovi: 10
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
jedva cekam konkurenciju jer hebeno je nerealno da toliko deru cijene...

voziti cu se samo sa cameom jer ce imati realne cijene prijevoza...


Taxi Cammeo nudi uslugu koja je čak triput jeftinija od Radio taksija Zagreb: cijena vožnje od pet kilometara bit će 20 kuna, a start se neće naplaćivati. Pet kilometara vožnje u automobilu sadašnjih zagrebačkih taksista košta tek nešto manje od 60 kuna.
Vožnja taksijem konačno će postati potreba a ne luksuz kao dosad
axel007 je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2010., 18:24   #82
Sektor
Registered User
Moj komp
 
Sektor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 0
Na početku će vam taj Cameo biti super i sve, ali samo dok ne uđu u đir, poslije će te vidjet cijene subotom ujutro kad ljudi idu iz vana itd. Tako je u Rijeci ako ste malo dalje od centra grada tu već cijene rastu i to puno, blesimetri se ne pale nego sve ide po nekom "lijepom" dogovoru, a većini se neda vozit malo dalje. Onda se znaju vraćat u centar da bi još nekog pokupili ili pokupe nekog usput ko ide na isto mjesto pa i jednom i drugom naplate itd ima tu još puno primjera!!!!!
Sektor je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2010., 19:05   #83
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Sektor Pregled postova
ima tu još puno primjera!!!!!
Ma sve to stoji i ljudi su cesto kvarljiva roba kad se pocnu previse siriti. Ali pricamo o probijanju do danas hermeticki zatvorenog Taxi kulta u metropoli. Nek i ovima za vratom bude vec za pola godine netko novi tko ce se odvaziti ponuditi jos bolju uslugu. Vazno je da se to pocinje siriti, a oni nek se izmedju sebe fajtaju tko ce tebi i nama dati bolju i povoljniju voznju. Prije koju godinu, samo naznaka ovakve ideje, bila bi ravna nemogucoj misiji. Neka pocetka konkurencije i probijanje leda. Pa netko je i Syss-ovoj ekipi morao jednom stati na rep


.8.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 29.10.2010. u 19:16. Razlog: prikupljanje dokaznog materijala za postupak koji se vodi protiv...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2010., 19:45   #84
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Sektor Pregled postova
Na početku će vam taj Cameo biti super i sve, ali samo dok ne uđu u đir, poslije će te vidjet cijene subotom ujutro kad ljudi idu iz vana itd. Tako je u Rijeci ako ste malo dalje od centra grada tu već cijene rastu i to puno, blesimetri se ne pale nego sve ide po nekom "lijepom" dogovoru, a većini se neda vozit malo dalje. Onda se znaju vraćat u centar da bi još nekog pokupili ili pokupe nekog usput ko ide na isto mjesto pa i jednom i drugom naplate itd ima tu još puno primjera!!!!!

Da,samo kaj će ekipa znat udaljenost Jarun-Šalata,i znat ce kolko ce to doc dok ne uđu u đir. E onda će riskirat petardiranje u 5 ujutro od našmrkane i pijane raje. Mislim ovo je ZG,tu se nisu libili ni metak kroz mozak taxistima provuć

Osim toga,ne sumljam da će postojat i kontrole kojima će se to moć prijavit....

Uostalom,ne čekam ja kao Cameo ko Cameo da bi se u njemu samo i vozio,čekam ga da ova naša bagra shvati kako će više zaradit ako bude stalno u pokretu sa duplo manjim cijenama,nego da izigrava Kasparova s duplo višim cijenama.... uvijek ću prije svom purgeru za kruh dat neg nekom....štagod onaj Kosta bio Samo u slučaju kad me neće derat ko babo prasca....
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2010., 20:09   #85
Sektor
Registered User
Moj komp
 
Sektor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 0
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Da,samo kaj će ekipa znat udaljenost Jarun-Šalata,i znat ce kolko ce to doc dok ne uđu u đir. E onda će riskirat petardiranje u 5 ujutro od našmrkane i pijane raje. Mislim ovo je ZG,tu se nisu libili ni metak kroz mozak taxistima provuć

Osim toga,ne sumljam da će postojat i kontrole kojima će se to moć prijavit....

Uostalom,ne čekam ja kao Cameo ko Cameo da bi se u njemu samo i vozio,čekam ga da ova naša bagra shvati kako će više zaradit ako bude stalno u pokretu sa duplo manjim cijenama,nego da izigrava Kasparova s duplo višim cijenama.... uvijek ću prije svom purgeru za kruh dat neg nekom....štagod onaj Kosta bio Samo u slučaju kad me neće derat ko babo prasca....

Sve to stoji što govoriš, samo ti on u 5 ujutro kaže da neće za manje vozit i tako onda njih par a ti si "lagano pijan ili kako ti kažeš našmrkan" pa ti se neće dati čekat tamo na nekoj zimi plus ima još pun k drugih što čekaju !!
Sektor je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2010., 20:20   #86
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Pa ko je reko da se iko dogovara prije??? Ja nikad nofce u naprijed ne dajem.... uostalom,OT

Ja ne sumljam da će oni vozikat PRIMARNO vikendom navečer na frekventnijim rutama tipa Ribnjak-Centar-Jarun-Savska i tu ostvarivat većinu profita na mladim ljudima u potrazi za izlaskom. Tako da se te stvari nemoraju nužno dogoditi i u ZG,drugačiji su to gradovi. Uostalom,nedo bože da se oni zapišaju purgerima u čizmu,onda ce ih razapet više neg ove naše a to im se u konačnici.....ne isplati.
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2010., 20:46   #87
SaleFFS
Varilnik
Moj komp
 
SaleFFS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,640
Eto nikad se nisam vozio u zg-u sa taksijem, ali sad kad sam vidio neke primjere koliko vas deru dodje mi muka

U ri se redovito vracam sa taksijem svaki put kad izadjem van a do kuce imam 10km i nikad mi nisu naplatiti vise od 50kn bio to cammeo ili privatnik

konkurecija je zdrava
SaleFFS je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2010., 07:47   #88
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Dajte nemojte pretjerivat s tim spikama kak naši jadni taksisti samo igraju šah.
Ovi na Langiću uredno haklaju belu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2010., 09:20   #89
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Citiraj:
Autor syss Pregled postova

obrtnički/komorni doprinos - 200kn
taxi doprinos - 200kn
zdravstveno/mirovinsko - 1000kn
svaki mjesec neki tehnički za auto (ne klasični) - xxxkn

svaka promjena cijene ide baždarenje sata - 300kn

koncesija se naravno nemre kupit regularno, jedino od nekog taxiste koji odustaje i ne znam da li danas to funkcionira, prije je to bilo i preko 10k€.

članarina za ulazak u taxi udruženje (radio valovi uključeni) je jednokratno nekih 10k kn.

Pa to ti je ista finta ko i traders guild od prije 500 god. Udruga drži cijene i ako ti spustiš cijene izbace te i razbiju ti auto. Samo su oni zaboravili da vlada kapitalizam zadnjih 100 godina.

Ove tu brojke šta si spomenuo drže vodu, ali ulazak u taksiste i koncesija ti ništa ne znači za privatnu taksi tvrtku, to ne traži država, nego udruga.
A što se tiče 1k kn mirovinskog to plaćaju svi koji ne rade na crno pa ne vidim problem oko toga?

I još nešto! Ne želim zvučati bahato, ali vozači taksija nemaju završen fakultet, a neki ni srednju školu, pa ne vidim zašto bi oni imali ~5k kn plaću, koju se educirani muče dobiti. Ista priča je sa vozačima autobusa, voze jednu te istu rutu , za 10god će ih računala zamijeniti, a tuže se na plaću.

Taxi Zagreb je nedavno postao ovu prezentaciju na svojoj web str, u kojoj su podaci znanstvena fantastika. Da taksista ima 19 startova u 30 dana, malo sutra.

http://www.radio-taksi-zagreb.hr/med...ezentacija.ppt
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2010., 10:38   #90
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
ima 125 startova po 19 kn
-->
mislim da nisi dobro gledao
ima 125 startova po 19 kn
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na