Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2023., 09:57   #1
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Android mob kao samostalni media player

Pokušavam naći način da li je moguće podesiti android uređaj da bude media player na koji se može spojiti ili poslati s drugog uređaja neku multimediju na reprodukciju. I ne da je u screen cast obliku, dakle da se na tom androidu pokazuje sve što se pokazuje i na uređaju koji šalje multimediju. Znači oblik "pošalji i zaboravi" način slanja.
Primjer:
Na nekom android/iphone telefonu nađem YT video koji želim da se reproducira na android media playeru (AnMP). Pošaljem taj link nekako s telefona na AmMP i on ga sam pokrene i svira bez da više ima ikakve veze sa telefonom/uređajem koji mu je poslao taj link.

Tražim po netu i sve me uvijek vodi na chrimecast/miracast no to spoji dva uređaja i duplicira sve što se dešava glavnom uređaju, pa ako castam video koji je npr na mrežnom disku, ili yt video s yt playera, to što castam se i dalje reproducira na telefonu s kojeg castam i ne mogu raditi na tom telefonu ništa više ako želim odgledati to što sam castao.

Da li uopće postoji mogućnost podesiti tako neki AnMP
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2023., 12:07   #2
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
Chromecast ne radi tako kako si opisao. Jednom kada kastas sadrzaj, mob mozes ugasiti, otici iz kuce s njim, nastaviti kontrolirati kastani sadrzaj s drugog uredjaja, itd ... Mobitel je samo daljinski i ne utjece na reprodukciju. Chromecast preuzima sav posao na sebe.

Davnih dana sam slao audio na hi-fi sustav preko bt-a. Brzo sam odustao od toga iz vise razloga - ne mozes slati audio dok telefoniras, zvukovi notifikacija se isto salju s muzikom pa je to tlaka slusati, ogranicen si kretanjem jer je tvoj mob izvor glazbe. Izadjes iz rangea, prekida se mjuza.

Proguglaj ako nadjes za kupiti Chromecast audio. Dugo sam imao 2 komada, jednog u dnevnom, jednog u sobi, dva hi-fi setupa preko optickog kabela, multiroom setup, ista muzika svira na dva setupa bez delaya, razlicita muzika svira na svakom setupu itd... Pregenijalna stvar.

Kasnije sam ih prodao i presao na raspberry+spdif hat u kombinaciji sa picoreplayerom i logitech media serverom. Sada imam jos bolju stvar, puno vise podrzanih protokola i nacina rada, ali je learning curve ogroman. Streamam sa yt music i video, deezer, spotify, lokalnu muziku, internet radio, cak raspberry moze primati bt konekcije i mozes slati audio sa moba.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2023., 17:59   #3
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Može se!
Aplikacija se zove Web video caster a na klijent se instalira web video caster receiver

Evo isprobao da je receiver stari samsung S6 te kinez android box Tanix TX9. Radi bez greške!
Može se castat sve spremljeno lokalno na telefonu, te sve s neta putem njihove aplikacije. Netflix ne radi jer traži svoju aplikaciju, no YT radi bez problema
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na