Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.01.2016., 13:28   #91
Gile
Premium
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 380
Sve pohvale za trgovinu, naručio matičnu ploču ASRock X99-E ITX, odlična komunikacija preko mail-a , stiglo super zapakirano u roku od tri dana.
Gile je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 14:31   #92
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424


kakva je ovo garancija
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2016., 19:26   #93
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Nažalost tvrtka je iz Mađarske gdje rade i reklame.
Cijeli web je valjda prevela osoba koja je iz dijaspore, došla u Mađarsku pred 30g, druga generacija i išla prevađati - najbolji je natpis "fabrička garancija".
Mislim da bi im i Orešković preveo bolje
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 20:06   #94
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova


kakva je ovo garancija
Dobro da nije od vrata do kapije
Ovako bar imaš garanciju dok dođe kući
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 20:35   #95
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Vjerujem da je to prijevod mađarskog izraza Oda-visszal za "U jamstvu o našem trošku šaljete do nas i mi šaljemo natrag"
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 23:26   #96
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Iliti po naški: Pickup and Return RMA Service.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2016., 17:05   #97
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Narucio kuciste iz ipona...uplatio sam unaprijed u subotu, proknjizili su u pon i poslali u pon oko 2 popodne, stiglo danas u dva popodne...ja zadovoljan...

https://imgur.com/a/wh2vf
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2016., 18:08   #98
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
sočim si ovo sliko majke ti
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 20.01.2016., 18:28   #99
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
sočim si ovo sliko majke ti
idiot mobitelom, huawei g5510....ima jadnu kameru, ne moze na net, ali bateriju punim jednom mjesecno....

Zadnje izmijenjeno od: Igneos Eructid. 20.01.2016. u 18:34.
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2016., 22:21   #100
Night bird
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 136
Evo moje iskustvo, danas su mi stigle matična i grafička iz Ipona.
Njihove originalne kutije koje su identične veličine su bile upakirane samo u stretch foliju i između njih je stavljena garancija. Po mojem mišljenju se dalo bolje upakirat ali dobro.
Nakon toga otvaram gigabyte-ovu gtx 960 i nemogu vjerovat što vidim, na ventilatorima ima prašine, nije puno ali ipak... te su naljepnice na ventilatorima lagano izgrebane.
Night bird je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.02.2016., 19:03   #101
Night bird
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 136
28.1 sam im poslao mail na koji odgovaraju da im pošaljem slike, nakon što sam im poslao slike slijedi ignoriranje. Nakon čega se opet javljam i dobivam odgovor da mi je najbolje otkazati ugovor po vlastitom trošku .Overseasom je taj iznos 200kn, znači samo za grafičku i to je cijena za jeftiniju soluciju tj. duže trajanje puta. Da ne spominjem da je preduvjet otkazivanja ugovora ne korišten proizvod a ja sam dobio korištenu grafičku. Nakon čega sam se žalio na skoro sve njihove mail adrese(osim rumunjskih domena) i smradovi me dalje ignoriraju. Znači i da šaljem na vlastiti trošak, riskiram plačanje poštarine cca 250kn (50 i nešto sam platio kada su oni slali) za grafičku koju mi možda natrag uvale. Da sam siguran da će mi vratit novce ili poslat novu grafičku, bacio bih tih dodatnih 200kn za poštarinu. Više stvarno neznam što da radim pa molim za bilo kakav savjet pošto mi rok za otkazivanje ugovora uskoro ističe.
Night bird je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2016., 18:20   #102
roogac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 18
Citiraj:
Autor Night bird Pregled postova
28.1 sam im poslao mail na koji odgovaraju da im pošaljem slike, nakon što sam im poslao slike slijedi ignoriranje. Nakon čega se opet javljam i dobivam odgovor da mi je najbolje otkazati ugovor po vlastitom trošku .Overseasom je taj iznos 200kn, znači samo za grafičku i to je cijena za jeftiniju soluciju tj. duže trajanje puta. Da ne spominjem da je preduvjet otkazivanja ugovora ne korišten proizvod a ja sam dobio korištenu grafičku. Nakon čega sam se žalio na skoro sve njihove mail adrese(osim rumunjskih domena) i smradovi me dalje ignoriraju. Znači i da šaljem na vlastiti trošak, riskiram plačanje poštarine cca 250kn (50 i nešto sam platio kada su oni slali) za grafičku koju mi možda natrag uvale. Da sam siguran da će mi vratit novce ili poslat novu grafičku, bacio bih tih dodatnih 200kn za poštarinu. Više stvarno neznam što da radim pa molim za bilo kakav savjet pošto mi rok za otkazivanje ugovora uskoro ističe.
kako je prošlo na kraju
?'?
roogac je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2016., 17:58   #103
Night bird
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 136
Nisam bio doma neko vrijeme pa se tek sad javljam. 15. dobivam mail da je grafička stigla i da li hoču drugu karticu XD ili povrat novca. 16. su izvršili uplatu bez dodatnih 75kn za poštarinu(ipak nije 200) makar sam im poslao da očekujem da uplate.
Najbolje mi je da se nisu niti jednom isričali i uvjeren sam da će tu istu karticu dobit netko drugi.
Night bird je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2016., 11:35   #104
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 935
samo vi svi kupujte i dalje po tim shopovima, pa kasnije imate zajebancije da vam sve prisjedne, ja radije dam i 100 kn vise al kupim tam di znam da ga mogu odmah napenalit u glavu ako pocne pravit majmuna od mene
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 14:54   #105
Manuel2
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Morao sam probati i ja. Uzeo ASUS GTX960 TURBO OC 2GD5 za 1578kn sa dostavom. Platio pouzecem overseasu na vratima. Cekam da nesto krkne pa da se zajebavam sa garancijom. Racun papirnati je na engleskom i mađarskom, samo na mađarskom je onaj dio na kojem pisu garantni uvjeti tako da sretno.
Manuel2 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 16:07   #106
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Gugl translejt i deri
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2016., 17:51   #107
zeleee
Registered User
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 20
koliko naplacuju dostavu komponenti (konkretno graficke)?
meni su za kuciste do zagreba htjeli uzet 115kn, jeftinije mi je na kraju bilo u linksu uzet tako da sam iso na sigurno al me zanima jel se gleda po kilazi ili?
zeleee je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 22:33   #108
fiumeTT
Registered User
 
fiumeTT's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Kastav
Postovi: 2
Problemi sa reklamacijom

Pozdrav ekipi koja prati ovu temu.

Evo moje iskustvo sa iponom.
Što se tiče naručivanja i dostave sve za 5 u roku 7 dana sve stiglo na kućnu adresu 19,2,2016 (grafa,proc,matič,kućiš,napaj,)
Sad nastupa ono najbolje, ispostavlja se da je grafička neispravna ili neradi kako treba( utvrđeno na više načina , serviseri.....)
23,02,2016 poslan mail da je neispravna grafa i pozivam se na garanciskog kurira gdje se nešto komplicira i dolaze 2,3,2016.
9,3,2016 šaljem mail da vidim šta je sa grafom i koja je procedura ako je neispravna da mi šalju drugu ili ako nemaju tu istu da ne čekam spreman sam doplatiti za skuplju .
Na to dobijam odgovor da je proslijeđena dobavljaču u poljsku, i da to neide ne radi dobijam drugu već oni šalju dobavljaču da on to utvrdi, di on skuplja određeni broj, pa onda naručuju, i to može potrajati mjesec, dva , šest ili nerijetko godinu.
Odgovaram da me ne interesira njihov ugovor sa dobavljačem već mene kao kupca i na to ih je podsjećam da postoje zakoni o zaštiti potrošača u EU koji su oni stavili na stranicu i rok od 15 dana,stoji na njihovoj stranici pod sprovođenje zakona da su dužni u 15 dana utvrditi kvalitetu opreme i zamjena,novac ili dogovor sa kupcem. link https://iponcomp.hr/site/disclaimer

Onda nastupa ignoriranje 23,3,2016 ponovo šaljem mail dobijam odgovor od tog istog Biki koji je zadužen za .hr da je na godišnjem i da ga nema do 2,4,2016 i da kontaktiram njegove na .hu mail.
Gdje oni odgovaraju da oni riješavaju problem ali niko nije rekao da će to biti u 15 dana, gdje ih ja opet pitam ok recite mi kada će biti gotovo jer to traje već 36 dana od prijave kvara. a na vašoj stranici stoji da ste obavezni dati riješenje u 15 dana i spreman sam doplatiti drugu grafu ako nemate tu koju sam kupio da se to završi več jednom.
I opet ignoriranje.

Ovo je moje iskustvo i sad ga dijelim sa vama di sam jako nezadovoljan sa njihovim garanciskim postupkom i načinom tog poslovanja.
fiumeTT je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 22:40   #109
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Hvala za informaciju
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 22:54   #110
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor fiumeTT Pregled postova
na to ih je podsjećam da postoje zakoni o zaštiti potrošača u EU koji su oni stavili na stranicu i rok od 15 dana,stoji na njihovoj stranici pod sprovođenje zakona da su dužni u 15 dana utvrditi kvalitetu opreme i zamjena,novac ili dogovor sa kupcem. link https://iponcomp.hr/site/disclaimer
Ja na njihovoj stranici ne vidim gdje piše da su oni dužni riješiti reklamaciju u roku 15 dana, vidim samo da se nešto spominje kako će oni "pokušati", "probati"...
Također, nisam upoznat da postoji nekakav EU zakon koji spominje rok od 15 dana za rješavanje reklamacija.

Citiraj:
i to može potrajati mjesec, dva , šest ili nerijetko godinu.
To je neka tvoja interpretacija ili su ti oni rekli da to može potrajati 6 mjeseci-godinu?

Citiraj:
gdje ih ja opet pitam ok recite mi kada će biti gotovo jer to traje već 36 dana od prijave kvara.
Ne gleda se kad si ti nešto prijavio nego kad je predmet poslan odnosno pokupljen od tebe.
Dakle, pokupili su grafičku 2.3, znači nije 36 dana nego 28, što i nije tako strašno pošto su neki čekali i duže u našim servisima.

S obzirom da ovo šalješ u Mađarsku, oni u Poljsku, pa opet nazad tebi - to su normalni rokovi i na takve zavrzlame trebaš biti spreman kad kupuješ iz inozemnih trgovina.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2016., 23:17   #111
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Meni je monitor bio na servisu u Makromikro 40 dana. Malo tko rješava u roku odmah a kamoli trgovina iz Mađarske u roku 15 dana. Zakon ni ne poznaje određeni rok već se spominje "razuman rok" za popravak uređaja koji je u praksi do 45 dana.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2016., 14:14   #112
fiumeTT
Registered User
 
fiumeTT's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Kastav
Postovi: 2
iPon garancija

Pozdrav ekipi

Evo da se javim i odgovorim wooden-u.

Na njihovoj stranici(iponcomp.hr) stoji pod Uvijeti, Sprovođenje zakona -

Garancione potrebe i primedbe možete primeniti sa dokazom o kupovini. Artorange Doo. je u obavezi da napiše zapisnik o kvalitetu. Artorange Doo. u skladu sa zakonom pokušaće da u roku od 15 dana izvrši popravku ili proba da zameni proizvod.

Navod o uvjetima riješavanja garancije (mjesec, dva, šest il najdužje do godine dana )sam dobio mailom odgovor a ne moja interpretacija.

Jučer sam dobio mail 12,4,2016 da je garancija riješena i da proizvod šalju meni gdje sam dobio kod za praćenje. Gdje ne stoji da li je popravljena ili zamjenjena grafička, vidjet ću kad dođe. Koliko to traje obračunajte sami .

Neznam koja je procedura kod nas ili kod drugih net kupnji po pitanju garancije samo me najviše zasmetalo njihovo objavljivanje o roku ili pokušaju od 15 dana, gdje time dobijaju kupce, i njihova neinformiranost kupca o procesu i koliko vrijeme je potrebno da se riješi garancija.
Ako kupite robu koja vam radi i zarađuje i u konačnici vama na korištenje onda vam je jako bitno rok garancije u slučaju kvara to je moje mišljenje.
Na vam je odabir i odluka kupnje ja samo pišem o svojem iskustvu i svoje mišljenje na sveopćenito njihovo poslovanje u garanciji


Zadnje izmijenjeno od: fiumeTT. 13.04.2016. u 14:21.
fiumeTT je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2016., 00:22   #113
Zagorhac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 410
Citiraj:
Autor panisher20 Pregled postova
samo vi svi kupujte i dalje po tim shopovima, pa kasnije imate zajebancije da vam sve prisjedne, ja radije dam i 100 kn vise al kupim tam di znam da ga mogu odmah napenalit u glavu ako pocne pravit majmuna od mene
pa nije problem kada je samo 100kn vise...
Zagorhac je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2016., 08:14   #114
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
...ili kad nečeg nema nigdje drugdje ... :P

nabavio test bench od njih, stiglo za dva dana, sve 5
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2016., 22:38   #115
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 598
Sigurno onaj coolermasterov?? Sad ga više nemaju vraže jedan uzeo si zadnji

Koliko si ga platio na kraju?
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2016., 23:22   #116
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Stiglo za par dana via overseas, 3k kuna zapakirano u malo prozirne folije. Srećom, izgleda da je stiglo neoštećeno.
Prvi i zadnji put.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 22:12   #117
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Preuzimanje sledeća nedelja četvrtkom.
(Proizvod dostupan sa spoljašnjeg lagera)

Ako ja ovo dobro tumacim, iduci cetvrtak bi proizvod trebao doci njima, a tek onda ga oni salju meni?
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2016., 23:35   #118
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Ninja_Zg Pregled postova
Preuzimanje sledeća nedelja četvrtkom.
(Proizvod dostupan sa spoljašnjeg lagera)

Ako ja ovo dobro tumacim, iduci cetvrtak bi proizvod trebao doci njima, a tek onda ga oni salju meni?
Ovo je očito sa mađarskog prevađo Milutin Predojevics.

Na hrvackom ti to znači:
Preuzimanje - četvrtak, idući tjedan. Proizvod je dostupan na vanjskom skladištu (vjerojatno u centralnom). Eto
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 10:04   #119
Ninja_Zg
Premium
Moj komp
 
Ninja_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
Ma vidim da je pisao Vuk Mesarosz, al jel u četvrtak monitor kod njih ili mene? ��
Ninja_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2016., 10:06   #120
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Kod tebe (po mom iskustvu)
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na