Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.01.2011., 14:18   #661
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Ja na tom Telebit webšopu niki bog ne razumijem, totalno je zbrkan, ubacim dostavu, a ona se ne prikazuje na ponudi, koji shit. Jel uopće imaju besplatnu dostavu kad pređeš neku cifru ili ne?
Plaća se dostava bez obzira na iznos, tak mi je rekao lik, jučer dođem autom [130km u jednom smijeru i veli ''nemamo tu ni jedan monitor, kaj ga nisi naručil, ili možeš čekati do 16:30'' (a bilo 13:00) pa sam čekao da nisam bezveze išao...]
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2011., 14:38   #662
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
P.S.: -i imam problem kao i svi drugi: slika ne ide do rubova iako je odabrana rezolucija monitora, problem je navodno zbog grafičke (samo kod ATI-jevih zbog drivera tj. ''glupog'' softvera) (i to + jer se koristi HDMI kabel)... i sad se to može ručno namjestit skaliranjem (i jesam namjestio) i sada je sve OK u Windowsima, ali kad pokrenem igru onda opet bude ista stvar, tj. nekoliko cm oko rubova je crno, efekt je kao da imam manji monitor, ali i slika je grozna jer nije u rezoluciji monitora. Kako da sad natjeram grafičku da uvijek sliku daje do rubova?
Uđeš u CCC. Odabereš Advanced MENU.

Graphic->Desktop&Displays->Desni klik dolje na mali monitor i configure->Scaling Options->Namjesti na 0% i dolje kvačica na Use scaling values....

OK!

Tako sam ja napravio i nikakvih problema ni u igrama ni inače. Verzija drivera 10.11.
Chome je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2011., 14:52   #663
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Uđeš u CCC. Odabereš Advanced MENU.

Graphic->Desktop&Displays->Desni klik dolje na mali monitor i configure->Scaling Options->Namjesti na 0% i dolje kvačica na Use scaling values....

OK!

Tako sam ja napravio i nikakvih problema ni u igrama ni inače. Verzija drivera 10.11.
Gle, jučer sam stavio najnovije drivere za grafičku, a ta podešenja sam odmah napravio tako kak si i ti napisao, ali čim pokrenem igru dogodi se ono da slika nije na cijelom zaslonu

P.S.: hvala ti za savjet, valjda je nešto treće kod mene onda? šmrc
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 06.01.2011. u 14:55. Razlog: *
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2011., 17:07   #664
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Namjerno sam rekao 10.11 verzija drivera jer najnoviji i meni stvaraju problem.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2011., 18:21   #665
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Namjerno sam rekao 10.11 verzija drivera jer najnoviji i meni stvaraju problem.
-aaaa, ma nisam ni gledao koja je verzija drivera meni sada, računao sam da bi najnovija trebala biti OK, onda je u tome caka, idem onda probati tako, thx
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2011., 18:42   #666
Gnjurac
i dida mi je bija Torcida
Moj komp
 
Gnjurac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: na škoju
Postovi: 129
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
-aaaa, ma nisam ni gledao koja je verzija drivera meni sada, računao sam da bi najnovija trebala biti OK, onda je u tome caka, idem onda probati tako, thx
Sorry za offtopic, vidim već duže vrijeme na forumu da koristite engleske skraćenice za "thanks" u raznim varijantama (uglavnom pogrešne). Ako ih već želite koristiti umjesto jednostavnog hvala onda se to piše Tnx ili u kraćoj veziji Tu (thank you).
NHF

Btw za Božić sebi kupio poklon, "Philips" 244E2SB i ja zadovoljan.
__________________
Lijepi pozdrav !

Again member of PC Ekspert 100+kg demolition squad

Započni dan s osmijehom - mukte je.

Zadnje izmijenjeno od: Gnjurac. 06.01.2011. u 18:51.
Gnjurac je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2011., 19:14   #667
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Namjerno sam rekao 10.11 verzija drivera jer najnoviji i meni stvaraju problem.
-deinstalirao sam one drivere, stavio v10.11, i opet je isto kad pokrenem igru, dok je u Windowsima sve OK... hebemu...
-drugo: a ovo se tiče monitora, govno ne može raditi u većoj rezoluciji od 60Hz i zbog toga me bole oči, KATASTROFA
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2011., 19:40   #668
w0lfram_
Rasvjetno tijelo
Moj komp
 
w0lfram_'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Split
Postovi: 374
Citiraj:
Autor Gnjurac Pregled postova
Sorry za offtopic, vidim već duže vrijeme na forumu da koristite engleske skraćenice za "thanks" u raznim varijantama (uglavnom pogrešne). Ako ih već želite koristiti umjesto jednostavnog hvala onda se to piše Tnx ili u kraćoj veziji Tu (thank you).
NHF

Btw za Božić sebi kupio poklon, "Philips" 244E2SB i ja zadovoljan.
je da je offtopic al moram komentirat

sta se tice thx ili tnx, sasvim je svejedno kako se koristi i nema prave ili krive, jedna i druga su jednako netocne...

edit: a da i mislim da bi "pravilinije" od tu bilo ty, razlog jer vecina ljudi za skraceno thank you koristi bas ty

toliko od mene

__________________
Pošteni trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10
w0lfram_ je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2011., 20:53   #669
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
-deinstalirao sam one drivere, stavio v10.11, i opet je isto kad pokrenem igru, dok je u Windowsima sve OK... hebemu...
-drugo: a ovo se tiče monitora, govno ne može raditi u većoj rezoluciji od 60Hz i zbog toga me bole oči, KATASTROFA

Ja sam napravio kako sam opisao i nemam problema a dosta igram. Najčešće u igrama koristim 1080p rezoluciju ali sam probao i manje i bilo je ok. Pretpostavljam da ti ne koristiš 1080p u igrama i da ti je zbog toga sužena. Ako je tako onda moraš pogledati u MENU postavki na monitoru i negdje možda ima opcija da ti sliku razvuče po cijelom ekranu bez obzira na izvor.

Zadnje izmijenjeno od: Chome. 07.01.2011. u 09:42.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2011., 21:33   #670
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Ja sam napravio kako sam opisao i nemam problema a dosta igram. Najčeš
e u igrama koristim 1080p rezoluciju ali sam proao i manje i bilko je ok. Pretpostavljam da ti ne koristiš 1080p u igrama i da ti je zbog toga sužena. Ako je tako onda moraš pogledati u MENU postavki na monitoru i negdje možda ima opcija da ti sliku razvuče po cijelom ekranu bez obzira na izvor.
-probao sam samo jednu igru koji igram non-stop (Supremme Comander FA) a rezolucija je 1920x1080 iz razloga što je i monitor u toj rezoluciji, tako je slika najbolja, želim tu rezoluciju... jbg, u igri sam sad rezoluciju namjestio na ''windowed'' pa je tako onda kak treba, osim što vidim upravljačku traku heh
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2011., 09:41   #671
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Može biti da je do igre. Probaj neku drugu tek toliko da vidiš.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2011., 19:26   #672
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Može biti da je do igre. Probaj neku drugu tek toliko da vidiš.
Moguće i to, evo probao sam X3 reunion i sve 5, nije se smanjila slika i aspect ratio je OK...

Što se tiče tog SCALLINGA, navodno takvih problema nema sa nVidijim karticama... a baš planiram prodati svoju HD4850 pa ubost neku novije generacije... onda bi to mogla biti neka nVidija...

-što se tiče frekvencije monitora, zanima me dal svi imaju tako nisku frekvenciju (60Hz od koje bolje oči) kao ovaj moj glupi SAMSUNG BX2431 što sam kupio prije 2 dana... ili... wtf?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 07.01.2011. u 20:15.
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2011., 20:37   #673
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
60 je standard, nebi zbog toga trebale bolit oci jer to nije CRT

vjerojatno samo nisi naviknut na tako velik monitor, probaj ga udaljit malo od glave ako ti je blizu i igraj se sa profilima i postavkama za sliku, nemoj brightness stavit pre jak, nadi sliku koja ti odgovara, ne vjerujem da ista znace tih 60MHz inace bi svi sa lcd ekranima imali problema
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2011., 20:50   #674
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
60 je standard, nebi zbog toga trebale bolit oci jer to nije CRT

vjerojatno samo nisi naviknut na tako velik monitor, probaj ga udaljit malo od glave ako ti je blizu i igraj se sa profilima i postavkama za sliku, nemoj brightness stavit pre jak, nadi sliku koja ti odgovara, ne vjerujem da ista znace tih 60MHz inace bi svi sa lcd ekranima imali problema
-ali ovaj koji sam imao unazad 4-5 godina (SAMSUNG 931BF, 4:3, isto 2ms, blabla) mogao je raditi na 75Hz, istina-jer mu je max rezolucija bila ''samo'' 1280x1024...

-namjestio sam u meni-u monitora sve kak mislim da je najbolje, ne znam što još bi moglo bit, spreman sam prodati ga i kupiti neku beštiju na 100Hz ak' uopće postoji...

-pola metra mi je udaljen, ne znam što bi još mogao poduzeti, baš sumnjam na tu frekvenciju, jer kad sam probao smanjiti rezoluluciju gdje mi dopušta 75Hz, onda me u sekundi prestanu boljeti oči, a kad vratim na 60Hz onda bole oči... BLAST

EDIT: brightness je bio na 100%, sad je na 55, kao da je malo lakše oku, ali za sada ne pomaže ni to... ostavit ću tako pa ću vidjeti...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif

Zadnje izmijenjeno od: Remixer. 07.01.2011. u 21:37.
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 00:03   #675
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
ha ne znam, imam drugaciji monitor al meni su brightness i contrast oboje na 35 i tako mi je najbolje

imas jos one modove za citanje/igranje/toplo/hladno i slicne stvari pa vidi nesto s time ako mozes da ti bude ugodnije

nisam strucnjak za oci pa fakat ne znam dal je uopce moguce da frekvencija utjece tako na mozak jer kolko sam skuzio LCD ni nema neki tipicni refresh rate

na crt-ima je to bilo puno vise izrazeno i 100hz je imalo smisla
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 01:44   #676
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
ha ne znam, imam drugaciji monitor al meni su brightness i contrast oboje na 35 i tako mi je najbolje

imas jos one modove za citanje/igranje/toplo/hladno i slicne stvari pa vidi nesto s time ako mozes da ti bude ugodnije

nisam strucnjak za oci pa fakat ne znam dal je uopce moguce da frekvencija utjece tako na mozak jer kolko sam skuzio LCD ni nema neki tipicni refresh rate

na crt-ima je to bilo puno vise izrazeno i 100hz je imalo smisla
-ako stavim brightness ispod 50, pretamno je, a kontrast više ne mogu mjenjati, ne znam zašto, ali ne da mi (na monitoru u meniju) da mjenjam te neke stvari, a prvi dan je sve bilo dospuno, sad je pola toga ''not avaible''

-i ja sam još prije jedva čekao da prijeđem na LCD da se ne patim sa Hz, ali ipak ima razlike kad je 50, 60 ili 75, što više-oči manje bole. Tako je i sada, a više od 60 nema... Bio sam 2h gledao TV i prestalo me boljeti, sad dok ovo pišem već osjećam da boli, pa j****
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 10:26   #677
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
-ako stavim brightness ispod 50, pretamno je, a kontrast više ne mogu mjenjati, ne znam zašto, ali ne da mi (na monitoru u meniju) da mjenjam te neke stvari, a prvi dan je sve bilo dospuno, sad je pola toga ''not avaible''

-i ja sam još prije jedva čekao da prijeđem na LCD da se ne patim sa Hz, ali ipak ima razlike kad je 50, 60 ili 75, što više-oči manje bole. Tako je i sada, a više od 60 nema... Bio sam 2h gledao TV i prestalo me boljeti, sad dok ovo pišem već osjećam da boli, pa j****
Ako je stvarno tako kako kažeš onda možda nije nešto u redu s monitorom jer statična slika na monitoru je ista bez obzira na frekvenciju znači ne titra.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 14:00   #678
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Ako je stvarno tako kako kažeš onda možda nije nešto u redu s monitorom jer statična slika na monitoru je ista bez obzira na frekvenciju znači ne titra.
Blast, još jedan odlazak u ZG mi je gubitak od 400kn, za to sam se mogao napit i kupit novi mob

Ne znam jel je stvar navike, ali ne mogu se jednostavno naviknuti, probati ću testirati sa drugim ljudima, tj. pozvati neke kolege pa da vidimo jel će i njima smetat.

P.S.: jel itko zna zašto nemam više pristup nekim stavkama u izborniku monitora? wtf?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 14:13   #679
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Zaključane stavke u izborniku su zbog toga jer si stisnuo nešto u meniju pa ih zaključao. Tako je i meni bilo na Samsungu jednom ali sam zaboravi što je to točno. Probaj duže držat tipku menu 5 sekundi ili tako nešto.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 16:22   #680
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Zaključane stavke u izborniku su zbog toga jer si stisnuo nešto u meniju pa ih zaključao. Tako je i meni bilo na Samsungu jednom ali sam zaboravi što je to točno. Probaj duže držat tipku menu 5 sekundi ili tako nešto.
Kad držim 5s onda se sve zaključa osim ''PICTURE'' a unutar toga onda mogu mjenjati samo BRIGHTNESS, a sve drugo bude nedostupno, pa opet držim 5s onda imam skoro sve, ali ne da mi coarse, fine, H & V postion...

-bio sad kum tu, čim se sjeo veli da ga zaboljele oči/glava i da je to jer je monitor prevelik, a ne jer je neispravan ili što već, hm... hm... uglavnom, i njega su boljele oči bez da se kasnije naviknuo. Vidjet ću šta će još drugi kazat. Joj kak sam ljut...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 16:28   #681
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Normalno je da nemreš to mijenjat kad je digitalno spojen. To se može mijenjati samo kada je analogno spojen ali to ti ni ne treba. Time ne bi riješio problem. Ja imam 24" sjedim na pola metra i nikakvih problema nemam dok sam na CRT-u jako dobro primjećivao razliku u frekvenciji i ništa ispod 100Hz mi nije odgovaralo tako da nešto kod tebe ne štima. Probaj naći nekog frenda sa lcd-om pa neka ti stavi na 60Hz svoj pa vidi jel ti isto.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2011., 18:31   #682
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Normalno je da nemreš to mijenjat kad je digitalno spojen. To se može mijenjati samo kada je analogno spojen ali to ti ni ne treba. Time ne bi riješio problem. Ja imam 24" sjedim na pola metra i nikakvih problema nemam dok sam na CRT-u jako dobro primjećivao razliku u frekvenciji i ništa ispod 100Hz mi nije odgovaralo tako da nešto kod tebe ne štima. Probaj naći nekog frenda sa lcd-om pa neka ti stavi na 60Hz svoj pa vidi jel ti isto.
-prvi dan su sve opcije u meniju bile dostupne, sad neke nemam, a sve isto bilo spojeno onda i sada... Što se ovoga tiče, bio eto maloprije još jedan frend i isto je rekao da mu je čudno gledat u taj monitor, da mu se muti, pa je rekao da brightness smanjim (sa 50) na 25, tad je rekao da je OK, e sad, dal' je samo u jačini svjetlosi stvar ili? Mene i dalje bole oči i kad je brightness na 0
(nadam se da nisam u offtopicu i sorry svima što sam dosadan)
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2011., 17:14   #683
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Nitko ništa ne piše... Jel može još netko reći iz iskustva (tko ima LED monitor) dal njega bole oči???? Već ludim, ako se za 5 dana nisam naviknuo, onda je do monitora...

Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Probaj naći nekog frenda sa lcd-om pa neka ti stavi na 60Hz svoj pa vidi jel ti isto.
Pa nema potrebe kad sam unazad 4-5g imao SAMSUNG 931BF i on je mogao raditi na 60, 70, 72 i 75Hz, -držao sam ga uvijek na 75Hz jer su me boljele oči kad bi ga stavio na 60, i onda idem preći na LED i eto sranja...
Bilo jučer još 5 ljudi i svi kažu da ne mogu gledati u dotični monitor, jedan je imao LED TV 82cm i čovjek pio voltaren jer ga je glava ubijala (od LED TV-a) a da nije mislio da je, kasnije htio veći i kupio plazmu i nije ga više boljela glava. Eto...
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 21:06   #684
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Kupio bih neki 24 inch monitor i oko mi pada na ovog, cijena je dosta dobra

http://www.protis.hr/products/detail...0001-2ms/26344
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 21:12   #685
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
• Signal Input: D-sub

nadji nesto dvi-jem.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2011., 22:05   #686
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Jel sta od ovog?

Našo sam dva monitora , pa koji se među njima najvise isplati

http://www.protis.hr/products/detail...0001-2ms/27575

http://www.protis.hr/products/detail...-300cdm2/38226

Zadnje izmijenjeno od: m1kLa. 13.01.2011. u 00:38.
m1kLa je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2011., 09:11   #687
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Ej ekipa, naviknuo sam se na onu svoju nesreću SAMSUNG BX2431, uf... hvala Bogu. Kontrast mi je na 100% a brightness na 20 pa do 30 max

Citiraj:
Autor m1kLa Pregled postova
Jel sta od ovog?

Našo sam dva monitora , pa koji se među njima najvise isplati

http://www.protis.hr/products/detail...0001-2ms/27575

http://www.protis.hr/products/detail...-300cdm2/38226
Cijena im je maltene ista, no Samsung je na 2ms, a Philips na 5ms, a opet ovaj je 23'', a Philips 24'', ako si imao mali monitor do sada, možda bolje 23'' onda... Bilo bi poželjno da ti daju da vidiš kak radi, da 5min gledaš i ak te ne bole oči - kupiš bez brige.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2011., 09:30   #688
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Ja nakraju poludio od tih novih monitora i kupio rabljeni Samsung 2433LW s garancijom još 2.5 godine na tržnjaku. Nisam baš želio full HD sa 16:9 omjerom jer mi je previše wide, ali je bila okej cijena....
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2011., 09:59   #689
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Ima da - na njuškalu stvarno puno LCD monitora, (i novih) ali neke cijene su ''previsoke'' . . .
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2011., 10:46   #690
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Na njuškalu se pretjeruje, indijanci znaju tražit i po 1000kn za 22" TN LCD-ove što nema veze s realnošću. Ja sam ovog platio 1000kn tu na forumu, nije neka super povoljna cijena, ali monitor izgleda kao nov i ima gotovo cijelo jamstvo tako da je odluka bila relativno laka. 5ms, pravi DVI (ne s onim HDMI prelazima) i lijep dizajn da mi žena ne prigovara da sam opet kupio nakaradu tipa 225BW kojeg sam isti dan morao prodati jer joj je bio ružan kao smrt i nije se uklapao u dnevnu sobu

Jedini problem je što mi smeta taj 16:9 omjer stranica, preduguljasto za moj pojam.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na