Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2012., 21:39   #991
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Za početak, što se tiče Officea, tu se radi o Starter verziji (Word i Excel only s ograničenjima i reklamama) pa to kao da i nema (npr. OpenOffice je neusporedivo bolja opcija).

Nabrojane neću posebno komentirati, dosta ih je samo s integriranom grafičkom (6520G), neki su drek sami po sebi (Toshiba C i Aceri), neki preskupi za ono što nude (svi ostali).

Ono što bih preporučio je ovaj novi Lenovo Z580 s Ivy Bridge i5 procesorom, ogromnim HDDom i odličnom grafičkom. Mana je 1g. jamstvo, al ne možeš imati sve. Laptop je Space Shuttle za gore spomenute.

Ako baš mora neki do tih, onda vjerojatno Dell.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2012., 22:28   #992
Hipokrat
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 8
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Za početak, što se tiče Officea, tu se radi o Starter verziji (Word i Excel only s ograničenjima i reklamama) pa to kao da i nema (npr. OpenOffice je neusporedivo bolja opcija).

Nabrojane neću posebno komentirati, dosta ih je samo s integriranom grafičkom (6520G), neki su drek sami po sebi (Toshiba C i Aceri), neki preskupi za ono što nude (svi ostali).

Ono što bih preporučio je ovaj novi Lenovo Z580 s Ivy Bridge i5 procesorom, ogromnim HDDom i odličnom grafičkom. Mana je 1g. jamstvo, al ne možeš imati sve. Laptop je Space Shuttle za gore spomenute.

Ako baš mora neki do tih, onda vjerojatno Dell.
e za početak hvala na odgovoru...još nekoliko pitanja reci mi ovaj Acer Aspire 5750G-2436G64Mnkk (LX.RMS02.074) ne valja konfiguracijski ili kao laptopi aceri nisu dobri...a šta se tiče lenova nemogu ga naći u ovom dućanu gdje bi kupovao ali sam našao ovaj http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=3975 ...ipak bi nekako to stisnuo ispod 5k
Hipokrat je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2012., 23:10   #993
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Aceri općenito nisu baš pojam pouzdanosti, ali ako ti je ovo jedini izbor, čak bih se odlučio na nekog od njih uz produljenje jamstva. Jednostavno razlike u komponentama su ogromne u odnosu na ostale. A ovaj Lenovo nažalst nije ni blizu isplativ. :/
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 06:26   #994
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Jedna mala napomena - ako misliš igrati igrice na njemu, i oni moraju biti legalno kupljene jer je laptop službeni i inspekcija ga ima pravo kontrolirati! To važi i za sve ostale programe na tom laptopu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 07:58   #995
Hipokrat
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 8
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jedna mala napomena - ako misliš igrati igrice na njemu, i oni moraju biti legalno kupljene jer je laptop službeni i inspekcija ga ima pravo kontrolirati! To važi i za sve ostale programe na tom laptopu.
) znam da moraju biti originalne,zapravo sve šta je na njemu mora biti legalno,ali više se isplati kupit igricu nego plaćat kaznu )
Hipokrat je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 08:12   #996
Hipokrat
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 8
http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=3889
a ovaj dell,cijena prihvatljiva,ima OS i 3 g jamstva ?

ili ovaj prvi http://www.notebookshop.com.hr/Default.aspx?pid=3930
joj i sam sebi sam dosadan više...nemam pojma šta bi

Zadnje izmijenjeno od: Hipokrat. 23.05.2012. u 10:04.
Hipokrat je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 10:45   #997
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Dell je ok, istina puuuno preskup, jer košta više nego isti taj laptop + zasebno Win7HP, što nema nikakvog smisla. HP je 17.3", moraš se odlučiti trebaš li takav laptop ili manji, je li to prednost ili nedostatak. Inače ima slabašnu grafičku i sporiji HDD od Della.

Od ostalih možda ova Toshiba, komponente i jamstvo su ok, ali cijena je pretjerana malo.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 12:17   #998
Hipokrat
Registered User
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 8
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Dell je ok, istina puuuno preskup, jer košta više nego isti taj laptop + zasebno Win7HP, što nema nikakvog smisla. HP je 17.3", moraš se odlučiti trebaš li takav laptop ili manji, je li to prednost ili nedostatak. Inače ima slabašnu grafičku i sporiji HDD od Della.

Od ostalih možda ova Toshiba, komponente i jamstvo su ok, ali cijena je pretjerana malo.
a gle šta se tiče ekrana meni je draže da je veći,ali ako graf i ovo ostalo nije ok šta mi onda vrijedi da je 20'' hehe....a šta se tiče toshibe, je malo skuplja al opet ovaj hp je 100kn jeftiniji tako da nije neka razlika u cijeni,iako pokušavam ne prijeć tu granicu od 5k al jbg nemožeš i ovce i novce,a i neću sad kupovat svake god,bolje sad dat malo više pa sam miran...reci mi samo kakvi su njihovi laptopi(toshiba),jel to kvalitetno
Hipokrat je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 13:12   #999
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Toshibe su ok, izrada nije neka vrhunska (i dalje čista plastika za razliku od aluminija kod nekih drugih), ali su dosta pouzdani.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 16:54   #1000
pero_B
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dbk
Postovi: 18
aje ekipa dajte preporuku za laptop do 5k, pozeljno da je ekran 17'' i da su ukljuceni windowsi...
a koristio bi se za uobicajeno...filmovi, internet, tu i tamo pokoja igrica, slusanje muzike itd...uglavnom nista zahtjevno....
pero_B je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 18:03   #1001
boldrik
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: DR
Postovi: 24
Možda glupo pitanje, ali sakupio sam tu dosta informacija i imam sliku što želim pa moram još i ovo pitati:

Kako da saznam podržava li http://www.din-sped.hr/25471-noteboo...free-dos-white

i

http://www.nabava.net/trazilica.php?...enovo+i5+3210+

sata 3 za ssd disk koji bi stavio unutra?

Jel to već postala normalna stvar ili ipak treba piitati ovakve stvari?

(ispričavam se na linkovima ali nisam ih nikako mogao postaviti drugačije)
boldrik je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 18:38   #1002
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
SATA2 i SATA3 konektori su isti što znači da podržava. Jedina razlika između njih je u (teoretskoj) brzini prijenosa podataka. Da bi znao hoće li SSD raditi po SATA2 ili SATA3 brzini, morao bi saznati točan model harda u laptopu i onda u njegovim speckama vidjeti je li SATA2 ili SATA3.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 20:09   #1003
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor pero_B Pregled postova
aje ekipa dajte preporuku za laptop do 5k, pozeljno da je ekran 17'' i da su ukljuceni windowsi...
a koristio bi se za uobicajeno...filmovi, internet, tu i tamo pokoja igrica, slusanje muzike itd...uglavnom nista zahtjevno....
Ovaj Dell možda, sve navedeno je moguće s njim, uz 3g. jamstvo.
http://www.notebook.hr/product_info....ducts_id=16387
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2012., 20:57   #1004
boldrik
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: DR
Postovi: 24
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
SATA2 i SATA3 konektori su isti što znači da podržava. Jedina razlika između njih je u (teoretskoj) brzini prijenosa podataka. Da bi znao hoće li SSD raditi po SATA2 ili SATA3 brzini, morao bi saznati točan model harda u laptopu i onda u njegovim speckama vidjeti je li SATA2 ili SATA3.

e to sam i mislio... u međuvremenu sam našao po čipsetu da podržava sata 3. Ne znam kako bi mogao znsti točan model harda kad ga baš nitko ne navodi. Ja sam mislio uzeti laptop i odmah u njega staviti SSD sata 3 koji već imam doma i samo čeka...

Zato sam mislio da bi bilo dobro da laptop podržava sata 3 da mogu ostvariti maximum s diskom što mu je i namjena.
boldrik je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2012., 16:31   #1005
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Pozdrav svima... frendica trazi laptop koji ce iskljucivo biti za Office, internet, filmove itd, dakle nula igranja i nula poslova ili dizajniranja.

Cijena mora biti do 4500 kn, bez Windoza.

Prednost imaju kvalitetni strojevi, koji se ne griju previse, dugo im traje baterija, i ono mozda najbitnije - da su tihi, te naravno sto duza garancija.

Dakle pretpostavljam da je integrirana graficka prednost u ovom slucaju.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 27.05.2012. u 16:45.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2012., 22:27   #1006
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Mislim da je besmisleno potrošiti toliko za fejzbuk mašinu. Ovaj Asus bi to sve uredno odradio za mnogo manje novce. Može i u bijelom izdanju nešto skuplji. Mana mu je što vjerojatno nije baš izuzetno tih zbog brzog diska (ali ne mora nužno biti točno), što je s druge strane prednost u brzini. Druga opcija je sličan Dell, još jeftiniji i s duljim jamstvom. Treća je ova Toshiba.

Realno za to joj je svaki dovoljno dobar, baterije su dobre (3-5h), ne griju se jer se i onako neće raditi ništa zahtjevno, a što se tišine tiče, nijedan ne bi trebao biti preglasan. Prednost po pitanju izrade je malo na strani Asusa.

A objašnjenje zašto mislim da je besmisleno trošiti; pa za 4500 može dobiti nepotrebno jači procesor, još nepotrebnije jaču grafičku, ali ne i kvalitetniji laptop. Oni kvalitetniji su znatno skuplji.

Zadnje izmijenjeno od: redscro. 27.05.2012. u 22:33.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2012., 02:00   #1007
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
A ona bi htjela laptop koji ce gurat par godina, ja sam preporucio Lenovo kao marku... a konkretan model tek trebamo naci. Dakle kazes ne postoji "kvalitetan, spor, tih" laptop sa dugom garanciojm za tu lovu?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2012., 06:53   #1008
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Nisu Asusi baš glasni bez obzira na brz disk.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 28.05.2012., 10:00   #1009
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Dakle velim da su svi ok i relativno tihi. Nije baš da će ijedan buditi susjede, ali neće ni biti apsolutno tih. Ovisi na što se misli pod tišinom.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2012., 17:25   #1010
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
http://www.mikronis.hr/detalji_proiz...132av-tc1.aspx
Zanima me šta mislite dali je ovo isplativo, te dali mu je grafika na nivou? Hvala
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2012., 22:19   #1011
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Grafička je ok za manje zahtjevne igre na pristojnim detaljima i neke zahtjevnije na najnižim detaljima.

No ne, ogromno NE, nije isplativo kao i ništa drugo u Mikronisu. Pogledaj samo cijene u drugim trgovinama. Pa i s dodatkom za plaćanje karticama je znatno jeftinije nego kod tih lopova.
http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=+LL132AV-TC1

Ovo je npr. isplativo.
http://www.protis.hr/products/detail...40vga525/52210
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2012., 23:07   #1012
KiCo77
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Trazim laptop namijenjen internetu,multimediji ali i gamingu... trebao bi imat sto bolju graficku (525M,540M,630M otpadaju) zato sto bi volio pokretat neke novije igre poput BF3 i buduceg GTA 5...

Odnosno trazim zamjenu za N55SF-S2321 (prije 5.000kn) jer se bas vise i ne prodaje kod nas, tj. nalazim ga samo u manje poznatim ducanima po znatno vecim cijenama od prijasnjih...


N55SF-S2321 i3/4G/640GB/GF555M-2GB/eSUB
KiCo77 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2012., 23:46   #1013
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Dakle i laptopi s pristojnom (al podjednakom gore navedenima) 7670M, poput ove Toshibe, otpadaju.

Ovaj Pavilion bi trebao biti značajno jači što se tiče grafičke (6750M u kombinaciji s APUom), proc je u rangu i3, istina ima 17.3" ekran pa ne znam je li ti to nedostatak. 555M je jača od 6750M (koliko i 6750M od gore spomenutih), ali ju nećeš naći više u tom rangu. 7690M (isti k ko i 6750M) se može naći i u manjem pakiranju, ali sa znatno slabijim procesorom.

Pošto se za tu cijenu već nađe i 630M s Ivy Bridge i5, koji jede ovo sve gore za doručak, mislim da ove posljednje opcije otpadaju.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2012., 13:16   #1014
KiCo77
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Dakle i laptopi s pristojnom (al podjednakom gore navedenima) 7670M, poput ove Toshibe, otpadaju.

Ovaj Pavilion bi trebao biti značajno jači što se tiče grafičke (6750M u kombinaciji s APUom), proc je u rangu i3, istina ima 17.3" ekran pa ne znam je li ti to nedostatak. 555M je jača od 6750M (koliko i 6750M od gore spomenutih), ali ju nećeš naći više u tom rangu. 7690M (isti k ko i 6750M) se može naći i u manjem pakiranju, ali sa znatno slabijim procesorom.

Pošto se za tu cijenu već nađe i 630M s Ivy Bridge i5, koji jede ovo sve gore za doručak, mislim da ove posljednje opcije otpadaju.
Procitao sam da je 7690M XT barem 30% jača od 630M... ali nažalost u ovom slucaju amd-ov procesor je cini beskorisnom :/ bi li se moglo nac nesto sa grafickom u rangu sa 7690M XT ili GT555M za 5/6k kn?
KiCo77 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2012., 13:40   #1015
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
U kombinaciji s A6 procesorom definitivno nije beskorisna, on je sasvim dovoljno jak da ju iskoristi. O A4 već ne treba ni razmišljati. Ovo je najjeftinije s kombinacijom i5 i 6790M XT.

Mislim da se ne isplati toliko dati za nešto sitno bolje performanse u igrama, npr. sa 7670M se dobije već i za nižu cijenu s i7.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2012., 17:44   #1016
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Grafička je ok za manje zahtjevne igre na pristojnim detaljima i neke zahtjevnije na najnižim detaljima.

No ne, ogromno NE, nije isplativo kao i ništa drugo u Mikronisu. Pogledaj samo cijene u drugim trgovinama. Pa i s dodatkom za plaćanje karticama je znatno jeftinije nego kod tih lopova.
http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=+LL132AV-TC1

Ovo je npr. isplativo.
http://www.protis.hr/products/detail...40vga525/52210
Hvala, laik sam, pa me zanima, s obzirom da su im cijenu tu negdje, koliko ja vidim dell laptop ima jaci procesor, ali duplo manje rama( znači li to išta) i manji disk :/, mozda da napomenem da bih neki s vecim kapacitetom, i da ima bar jedan 3.0 usb ulaz.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2012., 22:16   #1017
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
trebao bi mi za kolegu jedan laptop do nekih 4500 +-100 kn, uglavnom, uvjeti su mu da ima vec na sebi win 7 i da je 17 incha ekran, marke koje preferiraju su dell, toshiba, moze i HP, na asus je skeptičan ( ima li razoga bit ??)

uglavnom, igre ne igra, znači fullHD filmovi, multimedija, internet itd


moze preporuka


Hvala
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2012., 22:26   #1018
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Hvala, laik sam, pa me zanima, s obzirom da su im cijenu tu negdje, koliko ja vidim dell laptop ima jaci procesor, ali duplo manje rama( znači li to išta) i manji disk :/, mozda da napomenem da bih neki s vecim kapacitetom, i da ima bar jedan 3.0 usb ulaz.
Onda bi ova Toshiba bila idealna. Sve komponente su fino usklađene, uz to ima i 2g. jamstva. Btw. sve preko 4GB RAMa je besmisleno jer 99% ljudi ne koristi ništa što bi imalo koristi od toliko RAM-a, oni koji trebaju znaju da trebaju

Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
trebao bi mi za kolegu jedan laptop do nekih 4500 +-100 kn, uglavnom, uvjeti su mu da ima vec na sebi win 7 i da je 17 incha ekran, marke koje preferiraju su dell, toshiba, moze i HP, na asus je skeptičan ( ima li razoga bit ??)

uglavnom, igre ne igra, znači fullHD filmovi, multimedija, internet itd


moze preporuka


Hvala
Nema razloga biti skeptičan prema Asusu, ali da mu ispunimo želju, ova Toshiba bi bila ok za tu namjenu.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2012., 15:51   #1019
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
pozdrav ljudi,treba mi pomoc,posto u zadnje vrijeme ne stignem pratiti novosti sto se tice laptopa,uglavnom ovo radim iz usluge frendu,ima na raspolaganju 5000kn,laptop bi se uglavnom koristilo za igranje,gledanje filmova itd... sto se tice velicina bilo bi pozeljno 17.3 ali moze i 15.6,da ima webcam posto ce biti na brodu i BT,malo sam pogledao ali poludim jer ni sam vise neznam sta bi,btw nebi bilo lose da i garanciju ima sto duzu,imao je jos neke zelje tipa blueray ali na to moze zaboraviti,hvala vam . ps. on bi trebao ovih dana do Zg tako da ulaze u obzir i trgovine u Zg
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2012., 16:17   #1020
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Od 17.3" ovaj Asus bi bio OK, od manjih ili Lenovo Y570 s jačom grafičkom i slabijim procesorom ili Lenovo Z580 s jačim procesorom i slabijom grafičkom, za igranje bolje prva opcija uz produljenje jamstva, ali mora naručiti odmah jer mi ovo izgleda kao kratkotrajna ponuda (ima ga skuplje i u Linksu).
redscro je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na