Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.02.2020., 12:02   #1
Ant3G
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 70
VPN čudan problem

Pozdrav svima. Hvala unaprijed svima zainteresiranima za razmjenu iskustva i pomoć.
SETUP: Speedport u Bridge modu, preko njega Mikrotik izlazi na net. Na MT sam podesio VPN. VPN radi, podesio sam čak i WINS server, kad se spojim "iz vana" vidim čitavu mrežu, mogu do printera unutar mreže, sve sve, kao da sam fizički tamo.

PROBLEM: Ponekad se ne želi povezati na VPN. Ne mogu odgonetnuti što je problem. Sumnjam kao da sam možda iza nekakvog firewalla ponekad (možda postavka operatera ili tako nešto?). Dijelim s mobitela net, neće se spojiti, "zaglavi" na "Verifying username and password" te istekne vrijeme. Napravim disable enable mobilne mreže na mobu, opet dijelim konekciju i VPN prođe, odjednom se normalno spaja. Ima li tko takvo iskustvo? Koristim PPTP protokol. Kao da "47 (gre)" protokol zaglavi negdje?
Ant3G je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2020., 13:16   #2
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 986
Pogledaj koja ti je WAN adresa kad se ne možeš spojiti. Neki provideri (Optima sigurno) rade CGNAT pa možeš izlaznu adresu dobiti nekad javnu, nekad privatnu, ako je privatna onda spajanje s neta na nju neće raditi, ako je javna raditi će.
To se da riješiti da pošalješ provideru zahtjev da te skine s CGNATa, a ima i skripta za Mikrotik koja kod otvaranja PPPoE sessije gleda je li dobivena javna adresa, ako nije disconnecta se i proba ponovno dok ju ne dobije.
Night je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.02.2020., 13:42   #3
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Da, CGNAT je vjerojatno problem.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2020., 06:21   #4
Ant3G
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Gospić
Postovi: 70
Zatražio sam da me stave na javne adrese (na mobilnom). Za sad je sve ok. Kolega ima Optimu te je isto poslao mail za javnu. Možda se je "potrefilo", a možda su već odradili dodjelu samo na javne adrese jer evo radi nekoliko dana bez problema. Hvala na pomoći


Edit: još uvijek radi. Možda nekome pomogne iskusto, isključite CGNAT (zatražiti kod ISP-a)

Zadnje izmijenjeno od: Ant3G. 28.02.2020. u 10:34. Razlog: sve ok
Ant3G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na