Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2019., 06:25   #6541
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Lol koji savjet.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 09:09   #6542
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Nego, di smo mi stali sa kripto botovima?

Upravo sam skuzio da imam super taktiku, pa koji je ono bio najbolji/najjeftiniji?

Taktika je kupi BTC bilo kad, recimo sad. Prodaj kad padne ispod kupovne cijene, bilo to 1-2-3% nebitno, samo da pokrije troškove Kupnje i da donese nešto prihoda u samom coinu. I to je to.

Greška je što svi kalkuliraju kako fiat izvući iz trgovine s kriptom... Treba gledat kako nagomilat što više kripta, a ne fiata. Jer će sigurno kripto vrijediti više nego sad (za godinu ili 5 ili 10), ali ako vam sad treba keš, ne slušajte me.

Dakle ako me kužite, tko dugoročno misli profitirati na kriptu, po meni, bolje mu je sad trgovati na način da skuplja kripto umjesto eura, dolara, kuna, šta god.


Dakle npr. BTC je sad 10185 i imas 0.1 bitcoin, prodas ga sad odmah i dobijes 1185 USD. BTC padne na 10005 i bot kupi i ima 0.105 i tako u krug. Milimetarski pomaci ali sigurno je i jednog dana ce se isplatiti, sve naravno ako vam se ne zuri.
Prodaj s minusom i da ti donese nešto prihoda? Ne razumijem.
Libertus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.08.2019., 09:10   #6543
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Nego, di smo mi stali sa kripto botovima?

Upravo sam skuzio da imam super taktiku, pa koji je ono bio najbolji/najjeftiniji?

Taktika je kupi BTC bilo kad, recimo sad. Prodaj kad padne ispod kupovne cijene, bilo to 1-2-3% nebitno, samo da pokrije troškove Kupnje i da donese nešto prihoda u samom coinu. I to je to.

Greška je što svi kalkuliraju kako fiat izvući iz trgovine s kriptom... Treba gledat kako nagomilat što više kripta, a ne fiata. Jer će sigurno kripto vrijediti više nego sad (za godinu ili 5 ili 10), ali ako vam sad treba keš, ne slušajte me.

Dakle ako me kužite, tko dugoročno misli profitirati na kriptu, po meni, bolje mu je sad trgovati na način da skuplja kripto umjesto eura, dolara, kuna, šta god.


Dakle npr. BTC je sad 10185 i imas 0.1 bitcoin, prodas ga sad odmah i dobijes 1185 USD. BTC padne na 10005 i bot kupi i ima 0.105 i tako u krug. Milimetarski pomaci ali sigurno je i jednog dana ce se isplatiti, sve naravno ako vam se ne zuri.

Ma fućkaš botove... ne isplati mi se zajebavat s tim. Ja redovito trejdam sa svojim altovima i svaki veći rast prodam i kupujem jeftinije. Altove uglavnom tretiram kao sredstvo povećanja količine u BTC, i tom dijelu se slažem - sve s altovima radim da povećam BTC.


WAN popizdio neki dan, poduplao se u dva dana, prodao sam (čak i mrvicu prerano) i čekam drop da kupim natrag. ICX, NOIA, BAT, ENJ također ovaj tjedan povećao količinu u BTCu za više od 10%. takve stvari redovito radim, i neke koine sam više nego poduplao tim sistemom (MBN 2x, DAG 3x). Ne znam bih li s botom dobio više, ali našao sam sistem trejdanja koji mi odgovara, i ne da mi se s botom zafrkavat.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 10:54   #6544
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Čemu, kad sve ide u 0 ?

https://www.tradingview.com/chart/BT...end-of-an-Era/

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 14:52   #6545
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Čemu, kad sve ide u 0 ?

https://www.tradingview.com/chart/BT...end-of-an-Era/

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Pametan lik, sve je dobro napisao, jedino valja kolicinu fiata povecavat trejadanjem
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 15:56   #6546
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Pametan lik, sve je dobro napisao, jedino valja kolicinu fiata povecavat trejadanjem
Gotovo sasvim sigurno je da će se Bitcoin urušiti.
Dovoljno je pogledat osnovni TA.
Kada se stavi na yearly graf (1Y), BTC je u paraboli, a svaka parabola, bez iznimke, završava samo na jedan način - urušavanjem. U najboljem slučaju na 61.8 nivo, u lošijem na 78.6 i u najgorem na 100%.

Iako čisto sumnjam da će baš pasti na 0, vrlo je vjerojatno da se resetira na $100-200 prije ili kasnije (a to je ionako gotovo jednako kao da je pao na 0 jer će dotad svi pobjeć i izać).

02/2011 cijena BTC je bila $1. 12/2017 cijena BTC je $20.000

Nijedan drugi asset na nijednom drugom tržištu nikada nije toliko rastao u povijesti. 20.000x u 6 godina. Dakle parabola na potenciju, koja će se urušiti na potenciju. Da ne pričamo o tome kako je prije 2011 bio i jeftiniji, dakle skočio je nekoliko puta više od 20.000x.

To se neće dogoditi preko noći, krvarit će dugo, možda godinama. Putem do dolje, pronalazit će se nova objašnjenja i prognoze.
"To je privremeno", "To je faza akumulacije", "Fidelity ulazi, Bakkt ulazi, moj prijatelj zna puno o tome i kaže da nema straha",
"Na 6k je jak support"
"Na 3k je jak support"
"Na 1k je jak support", itd.

Realnost je takva da svjetske sile (i to ne nužno javne i poznate) sigurno neće dozvoliti da običan puk koristi nekakav novac bez penala, a njima dovedu u opasnost fiat.
Pa onda će neki reć "zašto su onda dosad puštali", pa jednostavno zato jer je dosad to sve za njih bila dječja igra. Kompletan crypto je prolazio ispod radara, neki od velikih su vjerojatno i potajno dizali masne pare na njemu pa su malo i kočili gašenje, ali do gašenja će doći prije ili kasnije.

U svijetu znanstvenika i napredne tehnologije, elita dokazano kroz povijest djeluje na uvijek isti način - netko izumi nešto dobro šta će ljudima donijet realnu i jeftinu korist (besplatna struja, lijekovi koji zaista liječe, itd.), i proces je uvijek isti bez iznimke - tehnologija se uzme, a izumitelji ili potplate da rade za njih ili nestanu, te se kasnije ta "free" tehnologija komercijalizira, fragmentira, namjerno iskomplicira, te naplaćuje.

Isto će tako biti i sa blockchainom, koji je super tehnologija, ali novca bez nadzora, bez granica, praktički bez feejeva - bilo BTC, eth ili nekog trećeg, se moraju riješit prije ili kasnije.

Zato su sada u izradi njihovi coinovi koji će zamijeniti ove na način da će ovi postat nelegalni. Teren se naveliko priprema za komercijalizaciju i nadzor "službenog" crypta, zato uživajte u trejdanju još koju godinu, jer financijska utopija o kojoj svi maštaju nažalost ostaje gdje i svaka utopija. U mašti.

Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2019., 17:14   #6547
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,528
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Gotovo sasvim sigurno je da će se Bitcoin urušiti.
Dovoljno je pogledat osnovni TA.
Kada se stavi na yearly graf (1Y), BTC je u paraboli, a svaka parabola, bez iznimke, završava samo na jedan način - urušavanjem. U najboljem slučaju na 61.8 nivo, u lošijem na 78.6 i u najgorem na 100%.

Iako čisto sumnjam da će baš pasti na 0, vrlo je vjerojatno da se resetira na $100-200 prije ili kasnije (a to je ionako gotovo jednako kao da je pao na 0 jer će dotad svi pobjeć i izać).

02/2011 cijena BTC je bila $1. 12/2017 cijena BTC je $20.000

Nijedan drugi asset na nijednom drugom tržištu nikada nije toliko rastao u povijesti. 20.000x u 6 godina. Dakle parabola na potenciju, koja će se urušiti na potenciju. Da ne pričamo o tome kako je prije 2011 bio i jeftiniji, dakle skočio je nekoliko puta više od 20.000x.

To se neće dogoditi preko noći, krvarit će dugo, možda godinama. Putem do dolje, pronalazit će se nova objašnjenja i prognoze.
"To je privremeno", "To je faza akumulacije", "Fidelity ulazi, Bakkt ulazi, moj prijatelj zna puno o tome i kaže da nema straha",
"Na 6k je jak support"
"Na 3k je jak support"
"Na 1k je jak support", itd.

Realnost je takva da svjetske sile (i to ne nužno javne i poznate) sigurno neće dozvoliti da običan puk koristi nekakav novac bez penala, a njima dovedu u opasnost fiat.
Pa onda će neki reć "zašto su onda dosad puštali", pa jednostavno zato jer je dosad to sve za njih bila dječja igra. Kompletan crypto je prolazio ispod radara, neki od velikih su vjerojatno i potajno dizali masne pare na njemu pa su malo i kočili gašenje, ali do gašenja će doći prije ili kasnije.

U svijetu znanstvenika i napredne tehnologije, elita dokazano kroz povijest djeluje na uvijek isti način - netko izumi nešto dobro šta će ljudima donijet realnu i jeftinu korist (besplatna struja, lijekovi koji zaista liječe, itd.), i proces je uvijek isti bez iznimke - tehnologija se uzme, a izumitelji ili potplate da rade za njih ili nestanu, te se kasnije ta "free" tehnologija komercijalizira, fragmentira, namjerno iskomplicira, te naplaćuje.

Isto će tako biti i sa blockchainom, koji je super tehnologija, ali novca bez nadzora, bez granica, praktički bez feejeva - bilo BTC, eth ili nekog trećeg, se moraju riješit prije ili kasnije.

Zato su sada u izradi njihovi coinovi koji će zamijeniti ove na način da će ovi postat nelegalni. Teren se naveliko priprema za komercijalizaciju i nadzor "službenog" crypta, zato uživajte u trejdanju još koju godinu, jer financijska utopija o kojoj svi maštaju nažalost ostaje gdje i svaka utopija. U mašti.




Ne znam otkud to gotovo sasvim sigurno da će se urušit... Pozivaš se na TA, a samo par rečenica kasnije si naveo par činjenica oko BTC koje su srušile brojne TA teorije prije kripta.


Činjenica je da BTC ima sve karakteristike novca. I da ga kupuju i koriste i ljudi i institucije. Ne moraju ga koristiti kao novac, dovoljno je da ga koriste kao asset i on će opstati daleko iznad nule.


Fiat nema dugu budućnost, toga su sve sile već odavno svjesne. Ima li ju bitcoin, ne znam. Lako moguće da će u nekom trenu biti "obsolete", kao što su brojna sredstva i načini plaćanja poznati u prošlosti danas "obsolete". to ne znači da se prije toga kripto i btc neće koristiti još dugo vremena i da ljudi na tome neće zarađivati.


Hoće li biti tako, ne znam. Ali sto tako ja ne mislim da će bilo btc bilo kripto otići na nulu idućih 5-10 godina, a vjerojatno i znatno duže.




Što se bogatih i velikih korporacija tiče... pa svima njima je puno jednostavnije i jeftinije kupiti gotovi proizvod na tržištu nego razvijati svoj (već sam pisao o tome za Cisco i NOIA). BTC već ima određenu prihvaćensot globalno, ako i neki altovi, a to nije zanemariv faktor.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 26.08.2019. u 12:58.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 12:34   #6548
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Gotovo sasvim sigurno je da će se Bitcoin urušiti
Sviđa mi se rasprava i mišljenja, iako se ne slažem s time

Bitcoin se može urušiti kratkoročno, a dugoročno to je i dalje kao digitalno zlato u koje svi ulažu. Previše je već institucija i individua u njemu od Južne Koreje, Japana, Kine do Amerike da bi on propao.
Države mogu uvesti svoje digitalne kriptovalute ali to ne znači da će bitcoin nestati. Nekada se zlato koristilo kao sredstvo plaćanja, ne vidim da je danas zlato propalo zbog fiat valuta.

Bitcoin i Ethereum su previše duboko ušli u sfere društva da bi propali. Za ostale ne znam, ali ovi dvoje su sigurni za budućnost. Gledajmo na Bitcoin kao jedan Microsoft, preživio je sva moderna digitalna doba i dalje je živ jer su ulagali i kupovali dionice drugih najvećih korporacija.
Ethereum gledam kao Google (mladi vođa), Bitcoin kao Microsoft (dugoročni vođa).

Pusti beskrajne analize, vidi fizičke činjenice.
Štoviše Kinezi i Ameri imaju najveća postrojenja za rudarenje Bitcoina, kako misliš da će Kinezi ili Ameri dopustiti da takvo rudarenje od cca 2013.godine propadne samo tako. Prevelika su to međunarodna ulaganja da ne bi uspjelo.

I zadnje kako misliš da bi neki Trump našao ekipu developera da razvija novi blockchain za njega. Pa developeri su ovo izmislili, oni nisu glupa "rulja" koja će na ulicama bezglavo vikati vjerske poklike, odnosno hoću reći nisu tako neobrazovani da se njima može upravljati. Jer onda ne bi ni bilo ovakve blockchain scene in the first place.

A i gdje ćeš naći novih 100 Vitalika da rade nove Ethereume za sve Vlade... Developera nema dovoljno i ovako, a kamoli na razini Vitalika.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 18:42   #6549
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
cek, ti hoces reci da "kinezi i ameri" i tu govoris kao vlada, ili kao privatni poduhvati?



dok god neko sredstvo placanje nije zakonski prihvaceno i uvrsteno na velike burze, do tada je to sve jako volatilno i nesigurno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 19:28   #6550
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Polako, kud se žuriš Amazon je bio 10 godina za redom u gubitku ali ulagači su znali da će doći vrijeme kad tad. Strpljivo, neće ništa biti preko noći. Nije se .com doba dogodilo preko noći pa neće ni blockchain/kripto.

Kina ima veliki udio i daljnji veliki utjecaj na Bitcoin i na blockchain općenito, od individua do Vlade. Nema šanse da će tu prednost prepustiti Amerima. Kina ima najjaću AI scenu na svijetu, u školskom kurikulumu za osnovne škole imaju učenje o AI tehnologija, to danas ima samo Kina i Singapur. Kina nisu više samo polja riže. Oni su prvi u ovim tehnologijama. Tko je uopće znao da u Shanghaiju semaforima od 2017. godine upravlja AI i Machine Learning, nitko, ali oni to koriste. Puno se stvari ne zna, a koliko se tek onda radi na onome što ne znamo.

AI, Machine Learning i NN (neural networks) sve se to danas koristi u blockchainu, ponajviše na burzama i običnima i kripto.

Zakoni će kasniti kao i uvijek, ali neće spriječiti tehnologiju da napreduje. Normalno da će biti nestabilno, kakvo je bilo .com doba nego nestabilno, ali kasnije se iskristaliziralo.
Zato polako i strpljivo. Blockchain ne ide nikuda, treba mu samo vremenda da se posloži po svijetu.
lit je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.08.2019., 20:10   #6551
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ti si stvarno usporedio jednu privatnu kompaniju/kompanije sa kriptom?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 20:27   #6552
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Gabre koliko ti možeš kenjat po kriptu to je neviđeno.

Ne mogu dočekat sljedećih par godina pa da i dalje kenjaš kako je otišao na 50.000... ali propast će to sve. Ma jeli. Pametan si. Pa naravno da će propast. Ali još nije vrhunac došao.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 20:28   #6553
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ja kenjam?

Pa tu se hebene nebuloze pisu i onda ja kenjam??!!

Di ja pisem da ce propast?? Samo dobijem proljev od raznih proljeva s cime se hrani ostale forumase koji puse te price onda i dize se hype na kojem cijeli kripto zivi
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 20:43   #6554
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Ti ne kužiš osnovni princip kripta... kripto je drek. Kao neki item (mač, štit, armor...) u nekoj igri. Ima ekipe koja bi dala pare za to i uvijek će je biti. Ali uvijek. Kripto je to isto samo umjesto 3 štita imaš 3 koina. I moš se hvalit frendovima kako imaš 3 koina.

Kad to ekipa shvati neće biti ovakvih postova.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 21:36   #6555
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ti ne kužiš osnovni princip kripta... kripto je drek. Kao neki item (mač, štit, armor...) u nekoj igri. Ima ekipe koja bi dala pare za to i uvijek će je biti. Ali uvijek. Kripto je to isto samo umjesto 3 štita imaš 3 koina. I moš se hvalit frendovima kako imaš 3 koina.

Kad to ekipa shvati neće biti ovakvih postova.
LOL, ne baš.
Sa BTC možeš realno kupit stvari u nekim dućanima, sa štitovima ne.
BTC i crypto je puno više od collector's itema, zato i je na oku svim mogućim institucijama. Štitovi iz igre ne.

____________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 21:43   #6556
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ti ne kužiš osnovni princip kripta... kripto je drek. Kao neki item (mač, štit, armor...) u nekoj igri. Ima ekipe koja bi dala pare za to i uvijek će je biti. Ali uvijek. Kripto je to isto samo umjesto 3 štita imaš 3 koina. I moš se hvalit frendovima kako imaš 3 koina.

Kad to ekipa shvati neće biti ovakvih postova.

ali glavno da mene prozivas, a ti ovakve gluposti pises, izgleda da upravo ti UOPCE nemas pojma o svemu tome, potpuno si fulao.


Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
LOL, ne baš.
Sa BTC možeš realno kupit stvari u nekim dućanima, sa štitovima ne.
BTC i crypto je puno više od collector's itema, zato i je na oku svim mogućim institucijama. Štitovi iz igre ne.

____________
Sent from my mobile using Tapatalk

tako je. Samo treba jos vremena da se prihvati na globalnoj razini, a trenutak kada se uvrsti na burzu kao legitimna valuta je trenutak kada ce svo ovo manipuliranje u velikoj vecini stati.



a do tada, veliki igraci beru lovu na malim ljudima i uz to se smiju ovim teorijama, predvidjanjima, gatanjima, itd, jer je to sve u velikoj mjeri namjesteno. Samo to ekipa uredno ne kuzi.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 22:13   #6557
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
@Gabre, ovo je sad čisto trolanje. Ako ti se ne sviđa kripto imaš druge forume o ravnoj zemlji i sl.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 22:18   #6558
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Ako štit iz igre ima cijenu, uvijek ga možeš prodati i uzet keš i kupiti u dućanu.

Glupa usporedba, naravno da neće biti štit bankomat i za svaki item posebno.

Stvar je da je kripto općenito samo predmet. Većina država kripto tretira kao predmet pa i Hrvatska. Dakle mogu to biti stolice, felge, televizori ili boja za zidove. Sve spada u istu kategoriju.

Ako kupiš 100 stolica za 100 eura, a prodaš za 200, zaradio si 100. Plati porez na dobit.

Ali u ovom slučaju nije bitan porez nego sistem. Uvijek će biti ljudi kojima trebaju stolice, felge, televizori.... i kripto. To je poanta. I kripto neće nigdje kao ni televizori. Samo to kažem...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 22:55   #6559
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
@Gabre, ovo je sad čisto trolanje. Ako ti se ne sviđa kripto imaš druge forume o ravnoj zemlji i sl.

ja trolam? tvoj post sa amazonom je cisto remek djelo, a ovaj Dakky se samo sve vise i vise zakopava svojim analogijama



meni je za razliku cini mi se od vas puno tu jasno sto je to kripto i kako funkcionira, a citajuci kakve usporedbe i objasnjenja pisete, izgleda da bolje da sutim...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2019., 23:31   #6560
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Kad se trumpeta i xi prestanu igrati ratova ode btc i kripto na ćorku koju god.

Cim se yuan stabilizira kroz koji tjedan/mjesec(mozda i prije) btc ce dipat fino ispod 10k.

Dovoljno je pogledati kolko love je ušlo u zlato da bi se pomaklo za 15%, a kolko za btc da bi napravio x4.
Crnjo s bitmexa radi pumpe i dumpove kak mu se sprdne...pitam se zašto
Random lik na bitstampu je u vrijeme euforije tamo u 5.mjesecu sa sell orderom od 3600btca urušio tržište za 20%, sad bi mu za 20% trebalo valjda 3x manje btca...razmislite o tome
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 26.08.2019. u 23:41.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 01:15   #6561
Brut
Premium
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Zadar
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
razmislite o tome
short je ionako najprofitabilniji
Brut je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 02:17   #6562
His Airness
Premium
Moj komp
 
His Airness's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 144
Hm, ajmo razmislit o tome. 5. mjesec? Tamo 17.5.? Vidim da je sa 7900USD pao na ispod 6200 USD. 3600 BTCa? To je količina koja se prodaje na OCT-u, ali ajde, našao se valjda šonjo koji je napunio 18. g. pa je odlučio sve prodat.
Nema veza, dakle 3600 BTCa, ajmo za srednju cijenu taj dan uzeti 7000USD po BTC-u - dobijemo 25.200.000,00 USD.
Znači lik je prodao za 25 miliuna USD, BTC pada sa 7900 na 6200, a idući dan je preko 7000USD. Za dva dana je prešao i 8000 USD.
Tržište pregazilo taj sell order ko plitak potok. Di je problem?

Volatilnosti će biti. U nekim razdobljima više, u nekima manje. Ali je volatilnost tehnički i logički neizbježna, zaboravite da će se ikad to "regulirati" ili "riješiti"
His Airness je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 03:16   #6563
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Upravo to pokušavam reći, dok ima potražnje biti će i ponude. Dok god ima ekipe koja hoće kupiti, kripto će opstati. A kupci će regulirati cijenu. Više potražnje, veća cijena. Mogu Ying i Yang i Trump zajedno cuclat ako cijeli svijet želi neki proizvod.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 04:58   #6564
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Niste vi skužili poantu mog posta, no dobro.

Ako smatrate da je normalno da sa 25mil. usd možete napraviti pomak od 20% u cijeni onda ne znam sto da kažem na to osim da veliki nikada nece u takvo tržište ulagati(zato sam i pisao ono za zlato)btw.danas za takav pomak treba vjerojatno manje od 5milki usd, a price o super kul i jakom otc marketu necu 'popušiti' kao što sam popušio pricu sa CME, pa kad su izašle brojke da je volumen na CME nikakav znate sto se dogodilo...ne bi me cudilo da se isto dogodi pred kraj 9.mj. sa baaktom.
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 05:27   #6565
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Niste vi skužili poantu mog posta, no dobro.
Nisi ti skužio poantu mog posta, no dobro.

Pričam o BTC, ne o altovima i ostalom kriptu. BTC je bio i ostat će igračka za bogate. Tko ima više veći je frajer. Nije cijena bitna. Samo imati više. A tko želi imati više mora kupiti jel tako? I to onda definira cijenu, što više bogataša želi više kripta, mi jadnici sa par komada možemo više zaraditi.

A to da 25 milijuna dolara sruši cijenu BTC za 20%, koga briga. Šta ti je danas 25 milijuna? Pa nemožeš ni pošteni business jet avion kupiti. Pa to je ekipa koja ima jako puno više od te cifre. Njima ništa ne znači pad ili rast, kad nije cilj profitirati na ovome nego tko ima više, veći frajer, kao što sam već rekao.

edit: da preformuliram u igrice za Neo-ST - tko ima najbolje iteme je najveći frajer.... jelda? ili najviše dobrih itema
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 17:45   #6566
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Kad se trumpeta i xi prestanu igrati ratova ode btc i kripto na ćorku koju god.

Cim se yuan stabilizira kroz koji tjedan/mjesec(mozda i prije) btc ce dipat fino ispod 10k.

Dovoljno je pogledati kolko love je ušlo u zlato da bi se pomaklo za 15%, a kolko za btc da bi napravio x4.
Crnjo s bitmexa radi pumpe i dumpove kak mu se sprdne...pitam se zašto
Random lik na bitstampu je u vrijeme euforije tamo u 5.mjesecu sa sell orderom od 3600btca urušio tržište za 20%, sad bi mu za 20% trebalo valjda 3x manje btca...razmislite o tome

ne kuzis ti to



to ti je ko itemi u igrici, sto vise itema, to ti je bolje mos ih prodat, trejdat, pokazivat okolo, ista stvar ko kripto, ista.

evo ja pokazivam svoje okolo, ali slabo mi ide, valjda nemam dosta itema, khmm, coina.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 18:23   #6567
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
ak je btc shiny thingy za bogatune onda je to još više bearish nego što sam mislio..sva sreca pa bogati kinezici koji su tamo 2016/17 htjeli pobjec van države zajedno sa svojom lovom - vidjeli su btc kao nesto drugo i puno korisnije od shiny thingy-a

btw. ne vidim igdje u svojim postovima da sam pisao o altovima
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 19:50   #6568
user4467
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 49
Zasada lijepo pleše po uzlaznoj liniji, jos malo pa ce trenutak istine
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	BITTREX__BTCUSDT_20190827_184721_20190827185424506.jpg‎
Views:	171
Size:	80.3 kB
ID:	21453  
user4467 je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 20:23   #6569
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,337
Ne da je napeto, nego ono....

Ludilo brale!!!
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2019., 22:07   #6570
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,970
Bakkt je iza ugla. To je spas kojeg svi čekaju.
Svjetski bogataši i investitori jedva čekaju dignit cijenu BTC-a u nebo tako da Mujo i Haso mogu dumpat po njima, kao i svi kitovi te manipulatori koji čine ovo tržište tako privlačnim.

Naravno, osim ako će većinu kupovine obaviti OTC pa se neće odraziti na cijenu, osim ako je dignu par špekulativnih retailera i amatera, šta ne bi trebao biti problem s obzirom da je likvidnost tržišta trenutno jednaka budžetu jednog uličnog cigića-šibicara, te iole bogatiji podrumski nerd koji je u nasljedstvo dobio neke pare, ga može kompletnog dignit nekoliko %, te pokrenit domino efekt gdje će ostali mislit "bull je krenuo", i tada manija kupovanja počinje, ne znajući da iz dubina kao ledenjak vrebaju milijarde $ pametnijih investitora koji su svoje obavili na puno nižim razinama od trenutne i čekaju naivce da se istovare po njima te još jednom obrnu pare i dokažu svima koliko su glupi.

Naravno, ne zaboravimo tu i na desetke tisuća btc-a koji su u posjedu naših starih prijatelja hackera, povjerenika Mt. Goxa i sličnih, a koji svaki tren ih mogu istovariti te srušiti tržište do te mjere da će bear 2018 izgledati kao bull.

Sretno vam crtanje po grafovima

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 27.08.2019. u 22:15.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na