Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.03.2018., 16:17   #781
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Za linux OK, ali za sve drugo tesko se moze nosit sa jeftinim kineskim Amlogic Tv Box-ovima.
Za cijenu gole RPi3+ plocice se moze dobit kompletan box u kutiji sa punjacem, daljincem i S912 8-jezgrenim procesorom.
Baš sam i ja slično razmišljao kada su izbacili prvu verziju RP3. Za početak trebali su već u startu staviti gigabitni LAN što mi je najveće razočaranje u odnosu na Pi2, a ove ostale kozmetičke promjene su tu tek toliko da mogu reći da su izbacili nešto novo jer su odavno rekli da Pi4 neće izići prije 2019. godine.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2018., 16:23   #782
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 558
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Za linux OK, ali za sve drugo tesko se moze nosit sa jeftinim kineskim Amlogic Tv Box-ovima.
Za cijenu gole RPi3+ plocice se moze dobit kompletan box u kutiji sa punjacem, daljincem i S912 8-jezgrenim procesorom.
RPi ima živahnu audio-scenu sa izvrsnim HAT DACovima i transportima za male novce, uz odlične (besplatne) audio OS-ove tipa Volumio, Rune ili Moode.
Isto tako, kolko znam popularni su i emulatori konzola ili retro računala, sa priličnim brojem bundlova i dodataka za isto. Te na kraju - razni robotski kitovi, u duhu aktualne STEM groznice.

Dakle, od "sveg drugog" TV boxovima ostaje samo kao prednost samo eventualno video (ako je baš važna performansa) - i to ako, naravno, ne uspoređujemo mogućnosti koje imaju klasična računala.

RPi i TVbox su mislim ipak dvije različite niše.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2018., 17:22   #783
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova

Dakle, od "sveg drugog" TV boxovima ostaje samo kao prednost samo eventualno video (ako je baš važna performansa) - i to ako, naravno, ne uspoređujemo mogućnosti koje imaju klasična računala.

RPi i TVbox su mislim ipak dvije različite niše.
Jesu naravno, ali sa "samo eventualno video" se ne mogu slozit, danas u vrijeme 4k HEVC reze, 444/10 i HDR-a RPi nema kaj trazit.
Igrice da ne spominjem jer tu je RPi jako jadan.

Sve ovisi o potrebama i za koju svrhu vecina kupuje takve naprave, naravno. Tv Box-ovi su kompletni mali kompjuteri; jest da rade na jadnom OS-u, ali ipak im to daje posebnu draz i upotrebljivost. Recimo, usporedi samo najobicniji web browser, streaming programe (Netflix, Amazon Video, HBO GO, itd) pa podrsku za sveprisutne drustvene mreze itd...

PS, imam RPi 1, 2 i 3, te X96Mini i X92 Android boxove, pa znam dobro razlike.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 14.03.2018. u 17:31.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2018., 10:48   #784
frizbi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 80
Pi3 i wifi

Bok,

netko možda imao problema sa wifi dok mu pi radi? Ono što se kod mene događa je da nakon nekog vremena wifi prestane raditi na svim uređajima koji su spojeni na wifi zajedno sa pi3, a kad ugasim pi3 sve se vrati u normalu.

Sad ili je do pi ili do routera(ZTE)...na pi je trenutno libreelec.

Zadnje izmijenjeno od: frizbi. 15.03.2018. u 11:48. Razlog: .
frizbi je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2018., 14:07   #785
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Budi precizniji u opisu dogadjaja Sto znaci "wifi prestane radit"? Jel nema wifi signala ili nema prometa?

Jel imas na svim uredjajima postavljene fiksne adrese, ili je sve na "Automatic"?
Na tom routeru znaju zezat klijenti koji imaju ukljucen IPv6. Stoga postavi mrezne postavke na Pi-u rucno. Dodjeli mu IP adresu izvan DHCP podrucja koje dodjeljuje ZTE, i nakon toga u postavkama Pi-a iskljuci IPv6...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2018., 15:15   #786
lepak
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Doma
Postovi: 47
da ne govorim da je to "gigabit" -- 330mbit
lepak je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2018., 15:30   #787
frizbi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Budi precizniji u opisu dogadjaja Sto znaci "wifi prestane radit"? Jel nema wifi signala ili nema prometa?

Jel imas na svim uredjajima postavljene fiksne adrese, ili je sve na "Automatic"?
Na tom routeru znaju zezat klijenti koji imaju ukljucen IPv6. Stoga postavi mrezne postavke na Pi-u rucno. Dodjeli mu IP adresu izvan DHCP podrucja koje dodjeljuje ZTE, i nakon toga u postavkama Pi-a iskljuci IPv6...
prestane raditi = spojen je na wifi, ali nema prometa...ne mogu pingati niti router niti van njega, a user je uredno spojen.

Na Pi mi je već sve postavljeno ručno, na što točno misliš da postavim izvan DHCP (do koje adrese ZTE dodjeljuje?).

IPv6 na pi je isključen.
frizbi je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2018., 18:53   #788
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor frizbi Pregled postova
prestane raditi = spojen je na wifi, ali nema prometa...ne mogu pingati niti router niti van njega, a user je uredno spojen.

Na Pi mi je već sve postavljeno ručno, na što točno misliš da postavim izvan DHCP (do koje adrese ZTE dodjeljuje?).

IPv6 na pi je isključen.
Za DHCP postavke na routeru, logiras se na njega sa admin lozinkom. Negdje (vjerojatno u LAN postavkama) potrazi DHCP postavke. Vidit ces pod "Enable DHCP Server" tri postavke:

"Start IP Address" -> stavi 192.168.1.100 (ako si na T-com-u)
"End IP Address" -> stavi 192.168.1.200
(Ako nisi na T-Com-u procitaj na tom tabu vrijednost za "IP Address" i tu koristi osim zadnje brojke)
"Leased Time (hour)" -> stavi 24 ili ako nema (hour) onda
"Leased Time" -> stavi 86400 (sekundi)

(Kao na ovoj slici)

Na kraju Submit i Reboot

Na taj nacin ce router automatski dodjeljivat IP adrese svim prikljucenim uredjajima od .100 do .200. koji imaju postavke na "Automatic".
Adrese od .10 - .99 i od .201 do .253 ti ostaju slobodne za dodjelu fiksnih IP adresa prikljucenim uredjajima.

Dakle primjerice na RPi stavi:
IP adresa -> 192.168.1.25 (ili bilo koja u slobodnom podrucju)
Subnet Mask -> 255.255.255.0
Default Gateway -> 192.168.1.1

DNS servere postavi na:
First -> 192.168.1.1
Second -> 8.8.8.8
Third -> 8.8.4.4

I to bi bilo to
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2018., 18:59   #789
frizbi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Za DHCP postavke na routeru, logiras se na njega sa admin lozinkom. Negdje (vjerojatno u LAN postavkama) potrazi DHCP postavke. Vidit ces pod "Enable DHCP Server" tri postavke:

"Start IP Address" -> stavi 192.168.1.100 (ako si na T-com-u)
"End IP Address" -> stavi 192.168.1.200
(Ako nisi na T-Com-u procitaj na tom tabu vrijednost za "IP Address" i tu koristi osim zadnje brojke)
"Leased Time (hour)" -> stavi 24 ili ako nema (hour) onda
"Leased Time" -> stavi 86400 (sekundi)

(Kao na ovoj slici)

Na kraju Submit i Reboot

Na taj nacin ce router automatski dodjeljivat IP adrese svim prikljucenim uredjajima od .100 do .200. koji imaju postavke na "Automatic".
Adrese od .10 - .99 i od .201 do .253 ti ostaju slobodne za dodjelu fiksnih IP adresa prikljucenim uredjajima.

Dakle primjerice na RPi stavi:
IP adresa -> 192.168.1.25 (ili bilo koja u slobodnom podrucju)
Subnet Mask -> 255.255.255.0
Default Gateway -> 192.168.1.1

DNS servere postavi na:
First -> 192.168.1.1
Second -> 8.8.8.8
Third -> 8.8.4.4

I to bi bilo to
thx na detaljima, dođem doma pa probam.

u pi postavkama se ne sjećam jesam vidio detalje oko maske, gatewaya i dns-a..ali iskopam.

sve u svemu ako ne prođe, imam još speedporta i tg782, pa budem i s njima probao.
frizbi je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2018., 02:10   #790
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor frizbi Pregled postova
u pi postavkama se ne sjećam jesam vidio detalje oko maske, gatewaya i dns-a..ali iskopam.
Te opcije na RPi-u vidis tek kad ides na "rucno" (manual) podesavanje parametara, tj kad iskljucis DHCP automatiku.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2018., 09:28   #791
frizbi
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: osijek
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Te opcije na RPi-u vidis tek kad ides na "rucno" (manual) podesavanje parametara, tj kad iskljucis DHCP automatiku.
Odradio sinoć, za sad je OK...nastavljam pratiti
frizbi je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2018., 12:24   #792
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Ako te i dalje zeza, onda probaj na routeru promjenit wifi kanal. Prvo skeniraj stanje i pronadji koji kanal ti je najmanje zagusen susjednim wifi mrezama i taj namjesti na ZTE...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2018., 20:16   #793
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
Nakon malo istraživanja (malo više) ispostavilo se da me zezaju neke postavke PAMa.

Komanda: pam-auth-update --force je odradila posao i cron radi opet kako treba.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 10:56   #794
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2019., 11:27   #795
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Moram priznati da sam malo razočaran komunikacijom s fanovima. Prvo su najavljivali prije samo par mjeseci kako novi Pi nećemo sigurno vidjeti u 2019. godini, da bi sada nabrzinu izbacili modele s različitim hardverom i višim cijenama jer eto......konkurencija radi svoje. Isto su napravili i sa iznenadnim izdavanjem trojke. Ali hebiga, volim Pi i uzet ću jednog Ima dovoljno novosti

Evo i review-a sa specifikacijama i tablicom usporedbe između trojke i četvorke.

https://www.tomshardware.com/reviews...-4-b,6193.html
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 12:51   #796
DuHc
Premium
 
DuHc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 204
Cijena je ista za model s 1GB RAM-a, koji je brži, ima brži CPU, skoro 10x brže USB portove i 4x bržu mrežu (pravi gigabitni LAN, umjesto onog preko USB 2.0 sabirnice), tako da ne treba biti nezadovoljan. I po meni je dobro što su dali opciju za 10/20 USD skuplji model s 2/4GB, pa svak može izabrati po svojim potrebama. Jedina negativna stvar su po meni 2 micro HDMI konektora, rijetko tko će ih koristiti za 2 monitora (a i to se može izvesti preko unutarnjeg konektora), koristio sam mini HDMI koji je krhko smeće, a ova izvedba je još manja i lomljivija. Bolje da su stavili jedan 4K/60Hz pune veličine...Svejedno, odličan upgrade, sad je ovo već ozbiljniji komad hardwarea (za SBC).
DuHc je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 14:28   #797
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor DuHc Pregled postova
Cijena je ista za model s 1GB RAM-a, koji je brži, ima brži CPU, skoro 10x brže USB portove i 4x bržu mrežu (pravi gigabitni LAN, umjesto onog preko USB 2.0 sabirnice), tako da ne treba biti nezadovoljan. I po meni je dobro što su dali opciju za 10/20 USD skuplji model s 2/4GB, pa svak može izabrati po svojim potrebama. Jedina negativna stvar su po meni 2 micro HDMI konektora, rijetko tko će ih koristiti za 2 monitora (a i to se može izvesti preko unutarnjeg konektora), koristio sam mini HDMI koji je krhko smeće, a ova izvedba je još manja i lomljivija. Bolje da su stavili jedan 4K/60Hz pune veličine...Svejedno, odličan upgrade, sad je ovo već ozbiljniji komad hardwarea (za SBC).

Točno tako, kao što sam rekao - ima dovoljno novosti i uzet ću jedan, no nisam zadovoljan komunikacijom s ljudima koji ih podržavaju, a ne sa samim hardverom. Nije u redu da netko odluči kupiti raspberry 2 i vidi da je za tjedan dana izišla brža i bolja trojka i to praktički bez ikakve najave - svi su znali da se radi na njoj, ali nitko nije znao release date. Zatim netko ima trojku i odluči se kupiti 3+ da bi dobio malo bržu mrežu i nešto brži cpu, a ovi nakon 2 mjeseca izbace četvorku. Ovakve stvari se trebaju najaviti. Ne moraju govoriti o točnim specifikacijama. Svi znamo da će biti brži i bolji, no ljudi moraju znati da li se pripremati za novi hardver ili im je postojeći dovoljan. Politika cijena im je također loša. Kada iziđe nova verzija, ona košta praktički isto kao i stara.

Uz sve to, jedna od itekako očiglednih stvari je kako novi hardver nije u potpunosti podržan s postojećim OS-ima i tek je potrebno krpati novu Buster distribuciju da bi se procesi vrtili glatko. Ovo je razlog zašto sam rekao da su izbacili brže-bolje četvrtu generaciju umjesto da su dobar dio toga optimizirali, pa bi i reviewi izgledali bolje, a ne u stilu "hardver je odličan, aaaaaaaaali neke stvari ne rade kako treba na softverskoj razini".

Dizajnerima svaka čast, ovo je golem napredak u odnosu na trojku, s obzirom da je trojka u odnosu na dvojku bila samo neki kozmetički upgrade sa wirelesom i malo bržim hardverom. Volim Pi zajednicu, volim što rade i podržavat ću ih i dalje jer je Pi za mini računala ono što je Android za mobitele. Dok god postoji ogroman community možeš se zabavljati do besvijesti.

Ono na što se zajednica buni je još uvijek nedostatak neke interne flash memorije koja bi sadržavala barem OS. Cijena od 35$ je neodrživa za konkuriranje na tržištu, pa kad su već htjeli izbaciti više modela da bi jedan od njih koštao 35$ onda su mogli izbaciti i model s 4GB RAM-a i flash memorijom koji bi koštao još 10$ više. To bi bio pun pogodak. No dobro, ja ću svoj nabaviti kroz par mjeseci, pa možda bacim i koji review. Upgrade je zaista ogroman, samo moram vidjeti kako će raditi pod opterećenjem i da li ću ovaj put morati ugraditi neko hlađenje u kućište.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 15:06   #798
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Pricalo se prije da 4-ku bude podrzavao i android
Any news na tom polju?
Ili jos rano za pitat?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 17:49   #799
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Pricalo se prije da 4-ku bude podrzavao i android
Any news na tom polju?
Ili jos rano za pitat?



S obzirom koliko su iznenadno izbacili cetvorku da cak i neki veci pc portali nisu to primijetili prvi dan, mislim da cemo malo pricekati dok entuzijasti ne naruce svoje primjerke i vide sto se da napraviti. Hafdver je definitivno dovoljno jak, ali treba vidjeti da li android kernel podrzava ovaj hardver.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2019., 20:58   #800
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Gledam vec dugo vremena uzet jedan za spojit na tv (hdmi),za wifi to jest gledanje strema,yt,film vlc ,google,dali je dovoljna ova cetvorka za 1080p za navedeno?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 09:34   #801
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Gledam vec dugo vremena uzet jedan za spojit na tv (hdmi),za wifi to jest gledanje strema,yt,film vlc ,google,dali je dovoljna ova cetvorka za 1080p za navedeno?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk



Imam trojku sa čistim raspbian OS-om i vrti bez problema 1080p i H.265. Četvorka je navodno optimizirana (ili će tek to postati s novim zakrpama) za 4k, a hardverski je znatno jača, pa ne vidim razloga da te bilo što koči ako staviš OSMC distribuciju na nju. Što se tiče surfanja (spominješ google), trojka i nije nešto najugodnije za takve browser stvari, a prema prvim recenzijama četvorka je znatno bolja iako vele da to još uvijek nije čisto desktop iskustvo i primijeti se lag. Treba se strpiti par mjeseci da se sve pokrpa s novim verzijama linux distribucija.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 17:27   #802
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
glupo pitanje

da li se na rpi moze istovremeno vrtit osmc i pihole?
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2019., 17:51   #803
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Može, bez ikakvog problema, vrtio ranije na rpi2.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2019., 02:23   #804
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Imam trojku sa čistim raspbian OS-om i vrti bez problema 1080p i H.265. Četvorka je navodno optimizirana (ili će tek to postati s novim zakrpama) za 4k, a hardverski je znatno jača, pa ne vidim razloga da te bilo što koči ako staviš OSMC distribuciju na nju. Što se tiče surfanja (spominješ google), trojka i nije nešto najugodnije za takve browser stvari, a prema prvim recenzijama četvorka je znatno bolja iako vele da to još uvijek nije čisto desktop iskustvo i primijeti se lag. Treba se strpiti par mjeseci da se sve pokrpa s novim verzijama linux distribucija.
Tnks
Malo cu onda pricekat.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 08:33   #805
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
https://youtu.be/eVqz8qBJSZ0?t=289


Pa nije bas da radi fluidno na 2GB.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 09:14   #806
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor BlackDwarf Pregled postova
https://youtu.be/eVqz8qBJSZ0?t=289


Pa nije bas da radi fluidno na 2GB.
Ako želiš koristiti Pi isključivo kao neko desktop računalo, osobno mislim da ti je bolje potražiti neki mini home PC. Ne možeš očekivati čuda od nečega što će biti u cjenovnom rangu između 300 i 600 kn ovisno o količini RAM-a.

S druge strane, problem je i što Debian Buster još nije službeno izišao, pa iako iz Raspberry-a tvrde da već pola godine testiraju Buster distribuciju i da je čak i ova beta verzija u redu, to jednostavno nije istina, pogotovo jer su prešli na nove open soruce GPU drivere koji nisu supportani u starim distribucijama i s čime nemaju puno iskustva, tako da će tu biti još jako puno patchiranja da sve radi fluidno. Prvo RP4 treba doći u ruke šire mase da se počnu prijavljivati problemi, kao što se standardno radi sa linux verzijama, pa će se tek onda optimizirati performanse i uklanjati greške.

Jbga, prerano su ga izdali, a nije bilo nikakve potrebe za to. Možda su ciljali na trenutno jeftino tržište RAM-a, pa da još dodatno zarade prije nego cijene opet porastu. Uglavnom, tko ima RP3, ne isplati se odmah i pod svaku cijenu prelaziti na četvorku narednih par mjeseci. Tko nema, toj može slobodno uzeti četvorku bez straha, jer bi do kraja godine (a vjerujem i puno prije) situacija s performansama trebala biti mnogo bolja
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 10:51   #807
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
definitivno da ispoliraju jos malo, bit ce zvjerka.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 11:55   #808
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Hoće li sad sa x265 podrškom konačno raditi direct play na plexu 4k HEVC sadržaja? Bez da forsira softversko dekodiranje koje ne radi naravno
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 12:01   #809
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Ima netko iskustva sa pi-jem kao NAS-om? Kakve bi se brzine prijenosa mogle postići s obzirom Gbit/USB 3.1? Služio bi kao multimedia storage za 1-2 korisnika.
frezer je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2019., 12:07   #810
Boobo-oobo
Premium
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Igrišće
Postovi: 166
Zainteresiran netko za grupnu kupovinu Pi4?

Na FERu se skupila ekipa opet, dobili smo potvrdu za popust sa PiHut-a na 50+komada, nebitno koji model (1,2 ili 4GB). Narucuju se i kucista, napajanja i slicno. Ak ima zainteresiranih da dodemo sto blize brojci 50 ili vise, javite pa bum dal link na popis i sve ostalo.
__________________
flickr
Boobo-oobo je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na