Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2010., 14:06   #1
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Preporuka volana za PC

Tražio bih preporuke, odnosno iskustva članova s određenim modelima volana za PC.
Kolko vidim, nestašica je volana u trgovinama, puno toga nije dobavljivo.

Općenito su mi zapeli za oko Logitech volani poput Force EX i sl.
Planira li možda Logitech nešto novo izdati na tom polju, pošto je dosta modela volana već par godina staro?
Mislim izašao je recimo G27, ali kolko vidim, ništa od ovih jeftinijh i pristupačnijih volana do 500kn (makar je i to puno, al šta se može).

Hvala.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 16:06   #2
Rush xxx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zg
Postovi: 41
Moj ti je savjet da nabaviš logitech driving force pro gt rabljeni.Ja sam imao 2 komada do sada i sve pohvale odličan volan za tu lovu.

http://www.amazon.co.uk/Driving-Forc.../dp/B000XTD06E

Ide i na pc bez beda.
Rush xxx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2010., 17:23   #3
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Pozdrav.

Od Logitech volana kroz zadnjih 6 godina imao sam dosad, redom:

Logitech Driving Force - danas se prodaje kao Formula EX ili koja vec varijacija za playstation. Uglavnom, ako ces s tim igrat samo arkadne voznje, slobodno si kupi to. Ja sam ga koristio dvije godine, nakon toga se raspao, doslovno. Inace dok sam ga korisitio bio sam sretan sa njim.


Logitech Driving Force PRO - spominje ga kolega forumas u postu iznad, njega sam imao do prije dvije godine, radio besprijekorno i razlika u odnosu na onoga iznad je nebo i zemlja. Onaj gore je u usporedbi s ovim jad jadova. DFP je miljama od onog, tako da tople preporuke da kupis polovnjaka DFP-a.
Pri kraju radnog vijeka moj dfp je poceo "gubit centar" tj. kod brzih kontri u suprotnu stranu ne vrati se vise na pravu sredinu vec bude lijevo-desno od centra za neodređen broj stupnjeva, kako kada - nekad 40 nekad 10. Inace, ovo se događalo samo u Richard Burns Rally-u.

Logitech G25 - nakon DFP-a. Fantastičan volan, al ono razlika između ovoga i dfp-a je nebo i zemlja. Forcefeedback je puno čišči, precizniji i puno brži na odzivu od DFP-a. Kvaliteta izrade je jako dobra, osim što mjenjač nije baš uvjerljiv, iako je unutra mehanizam zapravo dosta čvrst, mana mu je što kao senzore za brzine koristi kombinaciju dva mala potenciometra (ala joystick sa fiksnim pozicijama), i kao svaki pot na ovom svitu kad tad i ovi otkažu, meni se nedavno dogodilo, no srećom imam negdje još onaj prvi pa sam iz njega izvadio i zamjenio.


Takodjer ostaje i Driving Force GT - ovoga nisam posjedovao al sam vozio na njega RBR. Cjenovno je izmedju G25 i DFP-a, a osjecajem je jako blizu G25. Po brzini feedbacka zasigurno je ko i G25, no zvuk koji proizvodi je ko DFP.

Takodjer, imamo jos kvalitetnih mainstream igraca osim Logitech-a - Fanatec - prije koju godinu su usli na trziste, nemaju dobavljace nego kupujes direktno od njih. Taj prvi volan za 169€ (dostava ukljucena koliko imam vidit), za te novce neces naci bolji NOVI volan. Takodjer mislim da je i od DFP-a bolji, odnosno da je po osjecaju isti kao i DFGT.

Takodjer tu je i opcija samogradnje, naravno bez FF-a. Ako imas spretne ruke i nesto "dijelova u podrumu" i alata, eto volana za vrlo malo para!
Moj prvi je zapravo bio samogradnja, no pedale nikad nisam napravio...Tako da ga nisam dugo koristio

Dakle ne znam što namjeravaš s tim, al ako ti je namjera vozat simulacije tipa Live for Speed, netKar, RBR, rFactor, GPL - moja preporuka ti je kupi G25. Možda se cijena čini prevelika, al ako gledaš koliko ljudi daju za grafičke kartice, a to je samo jedan obični PCB sa hrpom elemenata na sebi, onda nije uopće skupo. Neki plate hrpu love za naj graficku da bi posljenje fps-ove vrtili na high detaljima. Isto tako oni koji vole simulacije, za njih ne bi trebalo biti skupo platit dobar volan, jer trajat ce puno duze od graficke, a razlika izmedu jeftinog volana i skupog je mnogo mnogo veca nego izmedju low-end graficke pretprosle generacije i high-end graficke trenutne generacije.


Ako zbilja ne mozes izdvojit puno za G25, onda preporuka DFP ili DFP polovni. Nemoj ove nove do 500 kn kupovat. Ne vrijede toliko.
lovretta je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 17:40   #4
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Hvala na ovom iscrpnom osvrtu.
Samo, jako teško će biti nabaviti novi ili polovni Logitech Driving Force Pro. Znači kažete da radi super na PC-u iako uglavnom volan za PS3?
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 17:43   #5
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Hvala na ovom iscrpnom osvrtu.
Nema na čemu

Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Samo, jako teško će biti nabaviti novi ili polovni Logitech Driving Force Pro. Znači kažete da radi super na PC-u iako uglavnom volan za PS3?
Naravno. Bez IKAKVE greske, Logitech driveri ih prepoznaju kao one koji tocno to i jesu, nije nikakav hack ili nesto slicno.

Zadnje izmijenjeno od: lovretta. 13.05.2010. u 18:36.
lovretta je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 19:03   #6
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Ako netko prodaje volan Logitech Driving Force Pro ili zna nekoga tko prodaje neki mi javi na PP. Kad ne radi tržnica pa nemogu tamo staviti da kupujem.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2010., 20:06   #7
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
...ja imam onaj logi force EX, i ako se da nabaviti za tristotinjak kuna novi, dobar je izbor. Nema neki basnoslovni force feedback, i volan se ne okrece milijun stupnjeva ali da se sasvim ugodno zabavljati, a okretanja volana izvan par stupnjeva ne radim ni pravim autom kad se vozim. Tako da bi vjerojatno tih 900 stupnjeva sa PS3 volana trebao samo ako bih vjezbao virtualno paralelno parkiranje u dirtu 2 :P Neka novost sa volanom kao kontrolerom ne postoji, nista nije novog izmisljeno godinama, tako da iscekivanje nekog spasonosnog modela jer je u ponudi "samo stari modeli" nije od koristi. Uglavnom, slobodno trazi lagano i ex model, ako ga kazem nadjes u kakvom skladistu za 300-njak kuna, neces pozaliti.
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 13:33   #8
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor Overhaul Pregled postova
...Neka novost sa volanom kao kontrolerom ne postoji, nista nije novog izmisljeno godinama, tako da iscekivanje nekog spasonosnog modela jer je u ponudi "samo stari modeli" nije od koristi. Uglavnom, slobodno trazi lagano i ex model, ako ga kazem nadjes u kakvom skladistu za 300-njak kuna, neces pozaliti.
Evo, gdje god da pitam, nigdje nema skoro ništa od Logitech volana.
A za EX model sam negdje pročitao da se više ni ne proizvodi. Tak da vjerojatno nisam u krivu što mislim da dolaze neki novi modeli. Cijene su dosta porasle upravo iz tog razloga što više nema toga na lageru.
EX za 300kn u dućanu je mission impossible. Tamo gdje ga i imaju je cijena 550-600kn, a toliko fakat ne vrijedi.

A nigdje nebrem naći na netu da li su najavljeni novi modeli ili ne. Mislim istina je što kažeš da ništa novo nije izmišljeno godinama. Ali ono, može se puno toga unaprijediti. Mislim da nema potrebe ni za nekim modelima miševa i tastatura, pa su ih ipak izdali (npr. miš G500 nasljednik G5, G110 tastatura, nasljednik G11, itd).
A dok se uzme u obzir da su neki modeli volana izašli prije 5+ godina, mislim i da je vrijeme za nešto novo. Zar ne?
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 13:51   #9
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Samo mala nadopuna gornjeg osvrta.

Driving force GT je nasljednik Driving force Pro volana. S obzirom da je rađen nakon G25, Logitechovci kažu da je baziran na njegovoj tehnologiji. Moglo bi se reći i da je GT okljaštrena verzija 25-ice.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 23:52   #10
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Samo mala nadopuna gornjeg osvrta.

Driving force GT je nasljednik Driving force Pro volana. S obzirom da je rađen nakon G25, Logitechovci kažu da je baziran na njegovoj tehnologiji. Moglo bi se reći i da je GT okljaštrena verzija 25-ice.
Istina, no nazalost nije nasljedio cijenu dfp-a, vec kad je dosao na trziste dfp je bija ~800 - 900 kn, a gt ~1200 - 1300 kn (ovisno o ducanu).
Meni glava jos ostala u proslosti, kad su oba bila prisutna na trzistu novih

No po osjecaju koji daje (FF) miljama je od dfp-a, odnosno skoro ko, ako ne i isti ko i g25, tako da mu to donekle opravdava cijenu.

No, sjeca li se itko vremena kad je dfp-u odjenom cjena isla jako doli i kad su NOVI kostali od 550 - 700 kn? Ja sam svoga kupio u to vrijeme.
Onda je odjednom Logitech utrosio silne novce na dizajniranje i ljepljenje "PS3 compatible" naljepnice što ih je nažalost bacilo u takav trošak da je porast cijene na 900 kn bio neizbježan.

lovretta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.05.2010., 01:12   #11
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Talking

Citiraj:
Autor lovretta Pregled postova

Od Logitech volana kroz zadnjih 6 godina imao sam dosad, redom:

...
Hm, nekako sam mislio da ti ih je više prošlo kroz ruke ...
pogotovo kad se uzme u obzir tvoja 'tehnika upotrebe'

Inače, jel se to meni čini ili se i danas nekih 5 god nakon izlaskla dfpa ,ponavlja kako to može i na PC
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2010., 03:05   #12
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Nekad je kao zakon slovio Thrustmaster, i cudili smo se kad je kostao 700 kn u ducanu, kao preskupo za povremeni kontroler za samo neke igrice. No frend ima takav jedan prastari, iz doba prije nego je otisao pod Guillemot i to je jos uvijek za klasu bolje za igrat od mog gumenjaka. Vidim da je valjda tajna Force Feedback with TouchSense® technology, nemam pojma. Neznam i jesu li sada sa tim svojim ferrari modelima i kuplunzima na nivou i dobavljivi po lokkalnim ducanima - neznam, ali glede logitecha, momo je isto dobar, nije li? NJega sam vidjao da ljudi nude po oglasnicima nekoristene.. Ono dobiju za rodjendane i Bozic, malo drndaju, zapakiraju i poslije smeta. Dakle, strpljenja, mogao bi dobro proci ako lurkas oglase, takve stvari znaju mnogima dosadit, a zenama smetat u stanu
Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2010., 03:41   #13
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Nekad je kao zakon slovio onaj crveni momo. Novo izdanje je imenu donljelo samo sramotu.
crna plastika.
Ma koliko god ne volim dfp radi ffa i sporosti uvjek bi radije njega nego crni momo...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2010., 07:31   #14
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Hm, nekako sam mislio da ti ih je više prošlo kroz ruke ...
pogotovo kad se uzme u obzir tvoja 'tehnika upotrebe'

Inače, jel se to meni čini ili se i danas nekih 5 god nakon izlaskla dfpa ,ponavlja kako to može i na PC
Hehe, al onaj prvi se nakon dvi godine, otprilike koji misec nakon isteka jamstva samo poceja doslovno raspadat. Na njemu sam tokom dvi godine ljepio pedalu gasa epoksi smolom (rođak polomio), pedalu kočnice (čini mi se ja slomio ), potenciometri su spike-ali na veliko svi, a volan je klapao livo-desno gori-doli po par centimetara. Kazem, ovo je najvise odgovoran RBR. Cilo vrime sam ga vozija na (ako se sicas toga) MaxFFTorque -25.0. Default je bija -135.0 ili -90.0 ili je -90 bija preporucen. Kad bi prisa priko kamena na Prospect Ridge, dobro bi me zdrmalo iako mi je u rukama ona plavkasta gumi-plastičarija.

Ovo je još i dobro, 6 godina sa tri


Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Nekad je kao zakon slovio onaj crveni momo. Novo izdanje je imenu donljelo samo sramotu.
crna plastika.
Ma koliko god ne volim dfp radi ffa i sporosti uvjek bi radije njega nego crni momo...
lovretta je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2010., 10:54   #15
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Ja imam Momo već 2.5 godine, to mi je treći volan u mom vlasništvu (logitechov 3.) i ja sam prezadovoljan s njim. Imao sam i df pro i nisam bio fasciniran s njim, meni je Momo skroz ok, kvalitetan i brz.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 03:55   #16
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Smile

Citiraj:
Autor lovretta Pregled postova
Hehe, al onaj prvi se nakon dvi godine, otprilike koji misec nakon isteka jamstva samo poceja doslovno raspadat. Na njemu sam tokom dvi godine ljepio pedalu gasa epoksi smolom (rođak polomio), pedalu kočnice (čini mi se ja slomio ), potenciometri su spike-ali na veliko svi, a volan je klapao livo-desno gori-doli po par centimetara. Kazem, ovo je najvise odgovoran RBR. Cilo vrime sam ga vozija na (ako se sicas toga) MaxFFTorque -25.0. Default je bija -135.0 ili -90.0 ili je -90 bija preporucen. Kad bi prisa priko kamena na Prospect Ridge, dobro bi me zdrmalo iako mi je u rukama ona plavkasta gumi-plastičarija.

Ovo je još i dobro, 6 godina sa tri
Heh , meni se raspao samo LWFFGP (imao 5 volana i svaki noviji upotrebljavao još manje ) a kad se to uspilo meni raspast onda stvarno ne treba previše o kvaliteti. Šteta jer mi je FF bio tu nekako najdraži..Na drugu stranu možda to govori nostalgija. Više se ne sječam što je bilo zaslužno za puknutu pedalu gasa ali nebi bilo ništa čudno da je RBR a kako je volan imao plastično ležište to je sve skupa na kraju imalo neki centimetar lufta ...

Inače ,meni ti je RBR bio zanimljiv na samom početku kad je izašao čisto zbog promiđbe 'GPL na gravelu' jer u biti ne volim 4WD. (Eskort Mk1 / Stratos su zanimljivi ali mi nije to to) A kako se tada pokazalo da se nemože guzom na 2 stolice tj. da taj stil vožnje (veslanja s volanom i gasom) negativno utječe na GPL ,nekako se nisam pošteno tome ni posvetio ikao nisam prestao pratit to kao ni ostale stvari
Tako da se Prospect Ridgu se ne sječam kamenja več rada FF na onoj nekakvoj drvenoj rešetki na početku... Isto tako se ne sječam petljanja po setinzima za FF ali se sječam da nikako na zelenu granu s laganim lagom * i onim krivuljama volana u igri. pardon , simulaciji

btw, iako se ne sječam kamenja po cesti , ne sramim se priznat da su mi ostala sječanja na kamenja van ceste te razna stabla A osim toga mi je ostao nedovršeni rank / te ripleji....

*s 3 volana
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2010., 20:52   #17
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Evo, dobio danas Driving Force Pro. Zasad je dojam super, ali treba vremena da se čovjek navikne sa gamepada na volan.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 21:45   #18
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Da li valjaju što ovi volani što su oko 250 kn? i ako da, može neka preporuka (nismo svi u stanju dati za volan pop 500-1000 - + kn )
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 22:16   #19
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Da li valjaju što ovi volani što su oko 250 kn? i ako da, može neka preporuka (nismo svi u stanju dati za volan pop 500-1000 - + kn )
Jeftinjaci volana u pravilu i nisu nešto, a i upitno je da li su podržani u potpunosti u igrama koje planiraš igrati. Po meni, bezveze ćeš pljunuti novce, a ne budeš zadovoljan.

Bolja solucija za te pare (odnosno manje) ti je onda gamepad u PS2/3 stilu.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 22:21   #20
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Citiraj:
Autor TheBEaST Pregled postova
Jeftinjaci volana u pravilu i nisu nešto, a i upitno je da li su podržani u potpunosti u igrama koje planiraš igrati. Po meni, bezveze ćeš pljunuti novce, a ne budeš zadovoljan.

Bolja solucija za te pare (odnosno manje) ti je onda gamepad u PS2/3 stilu.
Da vidim, svi mi to kažu, i po svima forumima isto...ništ od toga onda

Btw, možda uzmem malo skupljeg ako valja:

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...te=0&Sifra=339

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=4174

Da li je to što bolje? i ako se isplati
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2010., 22:30   #21
TheBEaST
Premium
Moj komp
 
TheBEaST's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 666
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Da vidim, svi mi to kažu, i po svima forumima isto...ništ od toga onda

Btw, možda uzmem malo skupljeg ako valja:

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...te=0&Sifra=339

http://www.adm.hr/product_info.php?c...oducts_id=4174

Da li je to što bolje? i ako se isplati
Ovaj Logitech je solidan volan, nešto mu je porasla cijena, bio je jeftiniji prije. Kolko sam vidio, glavna zamjerka mu je način učvršćivanja jer nema stezaljke, nego one vakum pipce . Pa se to zna odvojiti od stola.
Za ovaj Genius neznam nekaj konkretno, jedino ako vidiš koji review.
TheBEaST je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2010., 16:27   #22
3Nex
Registered User
 
3Nex's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: U kući
Postovi: 2
Talking

Ja bih vas zamolio što konkretniju preporuku. Inače igram samo Quake pa nisam u toku s volanima :P

Volio bih preporuku za best-buy volan koji obavezno ima i mjenjač, ali ne kao posebnu komponentu, nego spojen s volanom. Također, nožne pedale naravno obavezno. Najviša cijena koju sam voljan platiti je nekih ajmo reć oko 100 eurića, iako ni to nije fiksno, samo nemojte molim vas govoriti "ako si voljan dat još malo" pa onda dić do hiljade

I sljedeća (pretpostavljam bitna) stvar je da po rubu stola s donje strane imam cca 25mmx25mm željeznu šipku koja će možda otežavati pričvrščivanje nekih volana.. Ukupna debljina stola s prednje strane je tako cca 55mm.. S gornje strane stola je staklena "ploča" pa vjerojatno dolaze u obzir i oni vakuum pipci (ako su oni uopće dobri?).

Unaprijed hvala.
3Nex je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 12:05   #23
DanielDJ
Premium
Moj komp
 
DanielDJ's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Đakovo
Postovi: 250
Logitech Driving Force Pro - ima okretaj volana od 900°
Thrustmaster RGT FFB Clutch - kvacilo, 270° rotacije
Genius Speed Wheel 3 MT - puno manja cijena, losija kvaliteta, nema FF, pipci

Zadnje izmijenjeno od: DanielDJ. 27.06.2010. u 12:12.
DanielDJ je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 16:49   #24
3Nex
Registered User
 
3Nex's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: U kući
Postovi: 2
Citiraj:
Autor DanielDJ Pregled postova
Logitech Driving Force Pro - ima okretaj volana od 900°
Ovo je volan na kojeg često nailazim dok guglam, ali svugdje eksplicitno piše da mu je platforma Playstation, iako ljudi bez obzira na to tvrde da ga furaju i na PC-u. Pa me sad muči, jel da očekujem probleme i krpanja ako ga kupim, i da li radi na Win7? Imaš li ti osobnih iskustva s ovim volanom na PC-u?
3Nex je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 02:27   #25
Antunjc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 27
Nema problema s kompaktibilnošću
I na logitech stranici možeš skinuti drivere za taj volan tako da problema nema.
Imam taj volan već 6 mjeseci i igram rFactor i bolji mi je od dosadašnjeg Formula Force EX i MOMO-a koje sam posjedovao.

Zadnje izmijenjeno od: Antunjc. 30.06.2010. u 14:58.
Antunjc je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 13:04   #26
kixs
Premium
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Slovenija/Samobor/ZG
Postovi: 34
Ja sam dobio novi MOMO za 60€, pa mislim da ti je za takvu cijeno to best-buy.
__________________
kixs je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 15:57   #27
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Zanima me koliko je bitno imat 900 stupnjeva u GT legends.
Dvouim se izmedu DFGT i Thrusmastera F430, pa ako ima itko da je usproba oba (Roso npr.) da rece dvi tri rici.
Po rewiuvima vidim da F430 ima bolje pedale i FF kombinaciju remena i zubcanika.
Koji od njih 2 ima bolji FF i koji je bolji izbor opcenito.
Zahvaljujem na pomoci.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 16:30   #28
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Pozdrav
Šta se tiče stupnjeva okretaja gledaj to ovako:
- više stupnjeva - teže vozit, vjerojatno sporija vremena po krugu, puuno veći gušt
- manje stupnjeva - sve obrnuto od prethodnog

Razlika u ta dva volana je dosta velika. F430 ima jako dobre pedale, barem što se tiče osjećaja kada ih gaziš. DFGT ima identične kao i DFP i moram napomenuti da su te pedale meni počele ozbiljno "spike-ati" nakon godinu dana (ali sam stvarno puno vozio u tih godinu dana). Pitanje je koliko su F430 pedale trajne.
Obruč volana u F430 je jednostavno fenomenalan, DFGT je isto odličan ali Ferrari je tu stvarno druga kategorija. Pogotovo shift paddles koje su u DFGT samo kao mali produžeci plastike dok su u F430 to najbolji mjenjači šta se danas mogu kupiti sa jednim volanom za PC.
FFB je dosta gladak, jak i brz u F430, nema zamjerke, vjerojatno bolji nego u DFGT. DFGT ima jako, jako sličan osjećaj (ako ne i identičan) kao i G25 tako da tu ne možeš pogriješiti. Ali gdje sve pada u vodu za Thrustmaster. On koristi obični potenciometar za detekciju skretanja volana, dok Logitech ima optički senzor. Kako se to odražava u vožnji? Po meni je to jako vidljivo, F430 je dosta nervozan i naglo reagira na malene pokrete oko centra. Kolega forumaš je kod mene vozio na njega i isto je to primjetio. Da li je to bilo do ovog primjerka šta smo imali ili su svi takvi, ne bih znao reć.
Ovdje sam napisao sličan osvrt na taj volan.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 20:55   #29
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Hvala ti puno za ovo i zelim ti puno uspjeha u izradi volana, pravi si majstor.
Znaci DFGT is way to go.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2010., 07:50   #30
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Pozdrav
Šta se tiče stupnjeva okretaja gledaj to ovako:
- više stupnjeva - teže vozit, vjerojatno sporija vremena po krugu, puuno veći gušt
- manje stupnjeva - sve obrnuto od prethodnog

Razlika u ta dva volana je dosta velika. F430 ima jako dobre pedale, barem što se tiče osjećaja kada ih gaziš. DFGT ima identične kao i DFP i moram napomenuti da su te pedale meni počele ozbiljno "spike-ati" nakon godinu dana (ali sam stvarno puno vozio u tih godinu dana). Pitanje je koliko su F430 pedale trajne.
Obruč volana u F430 je jednostavno fenomenalan, DFGT je isto odličan ali Ferrari je tu stvarno druga kategorija. Pogotovo shift paddles koje su u DFGT samo kao mali produžeci plastike dok su u F430 to najbolji mjenjači šta se danas mogu kupiti sa jednim volanom za PC.
FFB je dosta gladak, jak i brz u F430, nema zamjerke, vjerojatno bolji nego u DFGT. DFGT ima jako, jako sličan osjećaj (ako ne i identičan) kao i G25 tako da tu ne možeš pogriješiti. Ali gdje sve pada u vodu za Thrustmaster. On koristi obični potenciometar za detekciju skretanja volana, dok Logitech ima optički senzor. Kako se to odražava u vožnji? Po meni je to jako vidljivo, F430 je dosta nervozan i naglo reagira na malene pokrete oko centra. Kolega forumaš je kod mene vozio na njega i isto je to primjetio. Da li je to bilo do ovog primjerka šta smo imali ili su svi takvi, ne bih znao reć.
Ovdje sam napisao sličan osvrt na taj volan.

Sve stoji, al ode se ne bi složija s tobom
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Šta se tiče stupnjeva okretaja gledaj to ovako:
- više stupnjeva - teže vozit, vjerojatno sporija vremena po krugu, puuno veći gušt
- manje stupnjeva - sve obrnuto od prethodnog
Kako kome odgovara.. Ja osobno GTL nikako nisam moga lipo vozit na 180° driving force-u (ne dfp), jednostavno ti fali locka ako se zaneses, a to se u gtl-u događa stalno, ako pak povecas lock onda je auto jako nervozan.

Teže za vozit na 900 je sa DFP-om jer je spor kod kontriranja, s njim ne bi isa priko 450°, al i to je vec puno bolje od 180 ili 270.

Sa DFGT i g25 mos bez problema na 900, dovoljno su brzi.
lovretta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na