Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.06.2009., 15:58   #91
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Je,meni je neki dan pisao code '75' ako se dobro sjećam,dok nisam zamjenio kabel od optike pa je proradio.

šifra 75 iz manuala je : 75 - Install HDD - IDE device detection and install
dakle to je taj isti problem, možda i njega zeza kabel

jel to pričaš o originalnom DFI UV zelenom kabelu iz bundlea?



meni su svi odreda već odapeli,
tj tu i tamo sam dobivao greške, bilo na optici, bilo na HDDu,
pa kada sam ih sve izmjenjao(stavim drugi iz bundlea pa drži OK 2-3 mjeseca i onda opet baci grešku,
a bez da itko išta dira ili petlja po kompu, nije dakle netko 'rasklimao' kabel)
jednostavno sam kupio druge, i sada sve radi OK
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera

Zadnje izmijenjeno od: TomRi. 27.06.2009. u 16:35.
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2009., 16:30   #92
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Je original,ali nije vrisnuo nego kao da nije bio dobro sjeo.Izvadio sam ga i ponovno stavio i sada radi ok.Ali viđao sam po internetu da crkavaju ljudima ti zeleni kablovi.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2009., 17:05   #93
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Meni jos u zivotu kabel nije zarikao, osim kad sam IDE konktor iscupao iz diska

Ostali pinovi na kablu, a pljastika u disku

Ali zarikavanje ovih SATA kablova...nono. Prije bih rekao da se nesto pojebalu u samom BIOS-u i opcijama istoga ako se decko zanio rezultatima nasih overklokerskih guruja

Moj savjet je prvo napraviti CCMOS i ucitati stavku Load optimized defaults
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2009., 17:46   #94
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Nije kupio DFI da gleda u Flamefreezer,nego valjda da šnjom ovrkljuokira.
Imat DFP ploču i ne ovrkljuokirat je isto kao kupit Massey Ferguson traktorčinu pa dat kćerci da pravi barikade na cesti s njim

BTW,napajanje je GameXStream
žile je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2009., 19:02   #95
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Nije kupio DFI da gleda u Flamefreezer,nego valjda da šnjom ovrkljuokira.
Imat DFP ploču i ne ovrkljuokirat je isto kao kupit Massey Ferguson traktorčinu pa dat kćerci da pravi barikade na cesti s njim
Za divljanje overklokom moras znati i postupak kad se malo zaigras

Dogadjalo mi se nekoliko puta na ovom Tuleu 1.4-S, ako malo previse naprdim FSB-a bez dizanja napona na procesoru da BIOS ne prepozna diskove na ATA kontroleru...nakrkas malo napona macanu i radi kao sat.


Citiraj:
Autor žile Pregled postova
BTW,napajanje je GameXStream
Kako god da se zove, Taganu U01 nije ni za jaja zanositi.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 07:38   #96
ivan_karlovac
Premium
Moj komp
 
ivan_karlovac's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: karlovac
Postovi: 111
Imam u zadnje vrijeme velikih problema sa svojom X48-T2R UT. Na njoj je e8600 4X2Gb ocz ddr2 memorije. Ništa nije OC sve je na default postavkama. Od početka sve radi malo čudno ali ovih dana je doseglo vrhunac svako malo gubim jedan disk jednostavno nestane pa moram gasiti komp da se "pojavi", osim toga dosta ćesto bi baca BSOD i resetira se. Od početka mi nije htio raditi raid to sam bio pripisivao diskovima ali kod čovjeka kojem sam prodao raid radi već 5 mjeseci bez BSOD. Kada pokušavam ići na net jednostavno nemam na početku internet tj. niti jedna stranica se neda otvoriti, komp nije nikada bio upaljen dok grmi i svi kablovi su ištekani iz njega jer sam imao loših iskustava sa gromom pa pušem i na hladno. Zvao sam hgspot da vidim gdje da ju nosim na reklamaciju jer sa posuđenom MB nemam problema znaći nešto ne valja u MB hgspot veli da ju nosim u senso ali jbg. tamo se nitko ne javlja od četvrtka niti na jedan broj. Zanima me da li je itko tko ima ovu MB a kupio ju u hgspotu gdje ste ju nosili na reklamaciju ako Vam je nedao bog bila riknula. Oprostite na dugom postu.
ivan_karlovac je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2009., 08:05   #97
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Citiraj:
Autor ivan_karlovac Pregled postova
Imam u zadnje vrijeme velikih problema sa svojom X48-T2R UT. Na njoj je e8600 4X2Gb ocz ddr2 memorije. Ništa nije OC sve je na default postavkama. Od početka sve radi malo čudno ali ovih dana je doseglo vrhunac svako malo gubim jedan disk jednostavno nestane pa moram gasiti komp da se "pojavi", osim toga dosta ćesto bi baca BSOD i resetira se. Od početka mi nije htio raditi raid to sam bio pripisivao diskovima ali kod čovjeka kojem sam prodao raid radi već 5 mjeseci bez BSOD. Kada pokušavam ići na net jednostavno nemam na početku internet tj. niti jedna stranica se neda otvoriti, komp nije nikada bio upaljen dok grmi i svi kablovi su ištekani iz njega jer sam imao loših iskustava sa gromom pa pušem i na hladno. Zvao sam hgspot da vidim gdje da ju nosim na reklamaciju jer sa posuđenom MB nemam problema znaći nešto ne valja u MB hgspot veli da ju nosim u senso ali jbg. tamo se nitko ne javlja od četvrtka niti na jedan broj. Zanima me da li je itko tko ima ovu MB a kupio ju u hgspotu gdje ste ju nosili na reklamaciju ako Vam je nedao bog bila riknula. Oprostite na dugom postu.
Prvo probaj updateati bios. Nakon toga promjeni kablove za diskove te pogledaj da li je sve sjelo kako treba (memorijski moduli itd). Prati temperature pojedinih komponenti te instaliraj najnovije drivere i chipset utility. Imam vec 6-7 plocu od DFI-ja (p35/x38/x48) i nikad niti jednog problema, tako da bi ti ovo trebalo pomoci. ako ne pomaze, onda stvarno nemas srece i moras nositi u njihov servis. Ako trebas na servis, moras tamo otici jer se ne javljaju nikad na telefon. Jedini kontkakt koji sam uspio bio je preko maila (svaka im cast preko maila, tu su stvarno ok). Ne preostaje ti onda drugo nego da im to odneses u Skorpikovu 2 i ostavis na servisu (ako prijasnji koraci ne pomazu). Obicno rijese reklamaciju u roku 2 tjedna...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2009., 08:43   #98
benxxs
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: karlovac
Postovi: 22
Pošto mi je mbo došla sa popravka tj. zamjenjena je sa novom planiram da bi možda stavio win 7 ali pošto vidim da nema drivera za win 7, zanima me da li je itko sa ovom MBO stavio win 7 gore i da li mu radi zvuk i lan. Mene najviše brine zvuk jer imam 5.1 zvučnike i bez orginalnih drivera ne rade zvučnici kako se spada a neda mi se kupovati neku zvučnu samo zbog nedostatka drivera.
benxxs je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 08:25   #99
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
stavio sam ja i sve je radilo bez problema. win sve lijepo prepozna, instaliras drivere (ima ih na netu) i sve radi.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 10:53   #100
TomRi
Can You Hear Me? 142.8 dB
Moj komp
 
TomRi's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Kvatrić
Postovi: 2,068
Citiraj:
instaliras drivere
ma samo instaliraš win 7 i sve radi(sam se očito pobrine da se instalira)
__________________
Danas je teško biti budala, prevelika je konkurencija...

Water cooled PC
Moj najveci MOD

Novi hobby: RC model + HD kamera
TomRi je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2009., 23:10   #101
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
pa skine najnovije drivere za grafu, mozda tv karticu, zvucnu (preporucljivo ko ima onboard realtekicu), itd, sistem ce mu raditi odlicno...
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2010., 23:00   #102
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
da malo podignem post

Ako netko ima LT x38 molio bih samo da mi pogleda koje su mu temperature Chipset senzora. meni su na 47-49 pa sad ne znam da li da otvaram i mjenjam paste ispod hladnjaka ili je to normalna temperatura za taj chipset.
K tome imam HAF 932 gdje ima dobar protok zraka tako da sam nekak misljenja da bi trebale biti nize temp.
S druge strane ne da mi se raskopavati komp bez veze, ako s time necu dobiti apsolutno nista.
Inace je proc na 333x9, voltaze ploce su na default, proc je undervoltan na 1.225V

thnx
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2010., 23:41   #103
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Kad sam imao tu ploču vozio sam na njoj dualca i temperature su bile, kao što sam napisao ovdje, oko ~30°C idle i ~40°C. Uzevši u obzir da je tad bilo zasigurno hladnije nego sad, tvoje temperature su dobre. Ipak voziš kvadonju i 4x1GB što znatno više zagrijava NB od nekog dualca i 2*1GB
Bullet1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 00:30   #104
Tyrant
Premium
Moj komp
 
Tyrant's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Ja imam LT X48, praktički istu ploču i Smart Guardian očitava CPU 32, system 50, chipset 51 stupanj

S time da je Q6600 na 3.33 GHz, 418 x 8, ostalo pod moj komp

Bilo je i većih vrućina ovih dana i chipset je uvjek bio u oko 50 plus jedan ili dva stupnja u idle-u

Stavio sam kvalitetnu pastu od Noctue na NB cooler prije par mjeseci i temeratura je ista kao i prije nje, s tim da nemam montiran vent na cooleru

Mislim da je to u redu temperatura, meni je komp trenutno rock stable, ti dobivaš par stupnjeva manja očitanja zbog većeg i prozračnijeg kućišta
Tyrant je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 08:15   #105
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Hvala Vam na odgovoru, ustedili ste mi jedno popodne posla.
Inace sam ja stavio AS5 pastu gore samo me bilo straha da nisam dovoljno stavio (uvijek razmazujem prstom pastu po HS-u) pa da to ne trebam sve rastavljati.
Jedino sto me jos zeza proc, razlike u temperaturama jezgri dostizu i 7 stupnjeva. TRU-e je lappan, tako da nije problem u njemu, a opet ne bih htio lappati proc jer jos ima dosta garancije.
No i ovako na 333x9 su temp sljedece: 42,41,36,39 - idle i 47,48,42,43 load pa nije zabrinjavajuce

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 03.08.2010. u 17:17.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 15:13   #106
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Sto se proca tice to je oke moj je isto imao razliku od 5-7 C po jezgri i radio je odlicno.Sto se NB moj se grijao na oko 60 (nforce n780) tako da je ovo tvoje hladno
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 17:01   #107
Tyrant
Premium
Moj komp
 
Tyrant's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Kod quada ne mogu sve četiri jezgre biti opterećene potpuno jednako
Evo ti primjer kod mene, točno se vidi na grafikonu u task manageru da je aktivnost druge jezgre veća neko kod ostale tri, što je popračeno razlikom u temperaturi, kako i prikazuje Real Temp



U potpunom idle stanju svih jezgri bi doduše temperature trebale biti približno iste ako hladnjak savršeno nasjeda na proc ali i ova tvoja očitanja su potpuno normalna, tako da nemaš brige
Tyrant je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 17:22   #108
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
evo instalirao sam real temp, pokrenuo i evo ocitanja (malo se razlikuje od everesta)



Sto se tice regulacije vrtnje venta, jel ima sto da moze upravljati ventovima tj brzinom okretanja osim onog programa sa DFI cd-a tj sa njihove stranice. Onaj ITE ili kako se vec zove (smart guardian)
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2010., 18:28   #109
Tyrant
Premium
Moj komp
 
Tyrant's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Razlikuje se jer Real Temp ima TJ Max vrijednost po defaultu podešenu na 100, Core Temp, Everest i ITE Smart Guardian imaju TJ Max vrijednost 90

Vrtnju ventova možeš podesiti u biosu ili preko Speedfan programa, ima ih još ali ovaj je jedan od najnaprednijih
Tyrant je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 18:30   #110
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
Probao sam sa speedfanom no bez uspjeha, ocito nesto krivo radim. Sa ITE-om mogu kontrolirati CPU(ako je PWM vent, a je ), chipset FAN i northbridbe FAN. Ostali se ne mogu kontrolirati koliko sam vidio no pozabavit cu se time detaljnjije.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 18:54   #111
Tyrant
Premium
Moj komp
 
Tyrant's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Da, ta ploča ima kontrolu brzine vrtnje za samo 3 venta od ukupno 6 koliko ih se može spojiti
Sad baš gledam review, izgleda da moraju biti PWM da bi to radilo, sumnjam da čak i speedfan može sa softverskom regulacijom voltaže utjecati na brzinu ventova sa 3 pina na toj ploči
Neka me netko ispravi ako griješim

Zadnje izmijenjeno od: Tyrant. 05.08.2010. u 19:12.
Tyrant je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 21:26   #112
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
PWM mora biti samo CPU ventilator, dok chipset i system mogu biti obicni 3 pinski, provjerio sam upravo.
Nego, zanima me ako e-sata port sa kucista spojim na jmicronov kontroler, da li ce raditi ka e-sata port. ova ploca nema e-sata port odozada, dok niti na jmicronovom kontroleru ne mogu odabrati AHCI mod na jmicronu (samo raid ili raid+ide), da li ce to sljakati ako spojim e-sata hdd na port kucista? bilo bi odlicno kad bi to sljakalo, jer mi uskoro dolazi vanjski disk koji ima e-sata port
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2010., 23:03   #113
Tyrant
Premium
Moj komp
 
Tyrant's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
JMB363 kontroler prema specifikacijama podržava eSATA i hot plugging ako je disk spojen na svoj vanjski naponski adapter
Trebaš ga samo uključiti u biosu i instalirati driver
Tyrant je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2010., 09:40   #114
assasin82
Premium
Moj komp
 
assasin82's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 56
Pozdrav, imam mogućnost za pristojnu cijenu kupiti LanParty UT X48-T2r ploču. Moj problem je u tome što imam quad 9505 procesor a na službenim stranicama DFI-a nisam ga našao na CPU SUPPORT LIST-i za navedenu ploču. Pretpostavljam da ako na njoj radi q9550 da bi trebao i ovaj. Pa ako neko slučajno ima tu kombinaciju neka javi...Tnx...

assasin82 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na