Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.06.2010., 21:47   #1
i_jan
Registered User
Moj komp
 
i_jan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: SB
Postovi: 12
Da li raspon voltaža jezgre (VID voltage range) isti za sve Yorkfield 45nm procesore?

Pozdrav svima.
Postavljam pitanje iz naslova jer analizirajući Intelove Yorkfield procesore bilo Xeon bilo C2Q, bilo sa TDP-om 95W bilo 65W (pa čak i 130W), svi imaju isti deklarirani raspon voltaža: 0.8500V-1.3625V, a za moj egzotični q9450s i Everest i CPU-Z (ver. 1.54) navode raspon 1.150V-1.163V.

Nekako mi to nema logike. Taj proc je doduše opskuran (nema ga ni na arc.intel.com), ali prema svim parametrima analogan je svojoj jačoj i slabijoj braći.

Meni je to dakako od vitalnog značenja jer mi je krasno stabilan (i hladan) na 420x8=3360 Mhz sa Vcore na 1.33V, no ako su ove specifikacije točne - to znači da ga u neznanju kremiram

Svako razmišljanje koje napišete je dobrodošlo.... Hvala.
UPDATE: evo u prilogu očitovanje Everesta i CPU-Z (potonjem dugujem spoznaju da moj q9450 je zapravo 65W Q9450S (za kojeg BTW nisam znao ni da postoji, kao što ne znaju npr. dečki koji prave Intelovu službenu stranicu...oh well..)

Anyhow, ako ovaj thread i ne dođe do **SOLVED** happyenda, odlučio sam CPU i dalje držati ovako nafrljen, pa ako preživi (ili ako ne) bit će to genuini doprinos PC expert zajednici..........

P.S. Hvala modu koji je premjestio thread u prikladniji folder
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	report.png‎
Views:	268
Size:	486.0 kB
ID:	11034  
__________________
......................................................................................................................
Sve češće pomišljam da je optimalno ubrzanje mog kompa negdje oko 9.80665 m/s2
......................................................................................................................

Zadnje izmijenjeno od: i_jan. 28.06.2010. u 19:57.
i_jan je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 21:47   #2
looka2
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zg
Postovi: 2
Post

Ja bi predpostavio da se taj S odnosi samo na deklarirani TDP od 65W umjesto 95W. Nekom logikom zato su i deklarativno dozvoljen samo niži naponi.
Ne mislim da se više pati pod tim naponima od "non-S" procesora.
Za lifetime mu je bitna samo temperatura od TDP, koja ovisi o naponu, a S modeli čini se tu imaju samo prednost.


http://www.tomshardware.com/reviews/...550s,2162.html
http://hothardware.com/Reviews/Intel...5W-Processors/
looka2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Staro 28.06.2010., 23:12   #3
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
U tim granicama mu nece biti nista,bitnije je temp.Npr Q6600 ima do cak 1.5 V ,tdp od 105 w ali mu je Tcase za B3 62 stupnja a za G0 71 stupan.j Tcase za obicni Q9450 pise da mu je 71 C znaci da preko te temp ne smije ici, ali taj napon nece naskoditi ni tvojoj s verziji .
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 20:41   #4
i_jan
Registered User
Moj komp
 
i_jan's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: SB
Postovi: 12
Eto umirili ste mi savjest, tim više jer i ja razmišljam na isti način...
Hvala i živjeli...........
__________________
......................................................................................................................
Sve češće pomišljam da je optimalno ubrzanje mog kompa negdje oko 9.80665 m/s2
......................................................................................................................
i_jan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na