Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2022., 14:32   #751
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Nemoj zaboraviti uračunati napojnice za apsolutno svaku uslugu na brodu. Jeftini cruise ispadne na kraju jako skup kad na tu osnovnu cijenu dodaš hranu, cugu, napojnice i sve ostale usluge i dodatke na usluge koje se na brodu nalaze.
Dosta skrivenih dodatnih troškova ima pa se informiraj ranije.

Nisam išao, ali sam se raspitao jer me zanimalo. Maltene su iskustva ljudi ispala takva da si praktički ljudski novčanik, zatočen s brdom drugih i dani plovidbe ti se svode na to da si kao u velikom shopping centru koji ima bazen, restoran i bar, a svaki dan je subota.
Noćna mora, barem meni.

Sobe u toj kategoriji cijena su praktički malo veći ormari duboko u trupu broda, bez prozora.

Čuo sam i pročitao svašta. Nemoj se zaletavati jer je jeftino

https://www.theclever.com/20-nasty-f...ou-didnt-know/
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 01.12.2022. u 14:44.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 14:51   #752
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Moshus Pregled postova
nemam iskustva sa time, ali nije li bolja opcija neko cruzanje bliže obali pa posjete razno raznim "egzotičnim" destinacijama?
kod ovog prekooceanskog ne vidiš kopna 2 tjedna. nije li to onda isto kao da odeš u neki hotel sa 5 zvjezdica i ne izlaziš iz njega 2 tjedna?
Nije baš tako.
Italija - Francuska, Španjolska - Portugal - 5 dana ocean - Bermude - Bahami - Miami. Staje se na svemu što sam naveo.

Što se EU tiče, prošao sam 80% zemalja u EU, još im fale skandinavske i par istočnih. Zato je ovo nešto čemu naginjem.


Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nemoj zaboraviti uračunati napojnice za apsolutno svaku uslugu na brodu. Jeftini cruise ispadne na kraju jako skup kad na tu osnovnu cijenu dodaš hranu, cugu, napojnice i sve ostale usluge i dodatke na usluge koje se na brodu nalaze.
Dosta skrivenih dodatnih troškova ima pa se informiraj ranije.

Nisam išao, ali sam se raspitao jer me zanimalo. Maltene su iskustva ljudi ispala takva da si praktički ljudski novčanik, zatočen s brdom drugih i dani plovidbe ti se svode na to da si kao u velikom shopping centru koji ima bazen, restoran i bar, a svaki dan je subota.
Noćna mora, barem meni.

Sobe u toj kategoriji cijena su praktički malo veći ormari duboko u trupu broda, bez prozora.

Čuo sam i pročitao svašta. Nemoj se zaletavati jer je jeftino

https://www.theclever.com/20-nasty-f...ou-didnt-know/
Nije baš tako, eto, već sam par upitao poslao, većina soba je s prozorom i može se doplatiti za balkon. Ove najjeftinije jesu unutra, bez prozora, te su po 400$, to ne bi uzimao. Prozor ili balkon, ovisno kolika bi bila razlika.

Gledam all-inclusive, zato možda imam neke prednosti, no da se razumijemo, 15 000kn za dvoje nije jeftino, nego je meni prihvatljivo, što ne eliminira jedno od drugoga. Trebam doći do rima, trebam se vratiti doma iz Miami-a, trebam 2 tjedna auto u rimu ostaviti. Želio bi i Miami vidjeti 2-3 dana, želio bi možda i u Rimu ostati dan-dva.

Tako da, generalno, ispod 30k kn ni ne računam, ali to mi je prihvatljivo.

Za ovo za tipove i to, ne znam, ali hvala za info, svakako provjerim to. Ali kad razmislim bolje, stvarno je tako nešto za očekivati.
Nije da idem sutra, ali planiram u sljedećih 8-9 mjeseci otići. Ako sve bude u redu.

Našao sam ovaj članak: https://www.riopricesaputovanja.com/...cBFq0dFLSIIK_U
Pa mi se svidjelo.

Više me brine, što raditi na brodu 17 dana? Pogotovo 7 dana u oceanu. Nisam kockar, nisam lik koji može sjediti na bazenu satima i pržiti se. Više sam za baciti se na glavu u more, otići van u kafić i piti pivu u hladu.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 01.12.2022. u 14:57.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.12.2022., 15:36   #753
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Imaš FB page https://www.facebook.com/putoholicari pa tamo vidi ima li kaj. Ljudi tamo fakat putuju non stop i ima gro iskustava.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 15:41   #754
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Imaš FB page https://www.facebook.com/putoholicari pa tamo vidi ima li kaj. Ljudi tamo fakat putuju non stop i ima gro iskustava.
Pratim ih godinama, hvala. Prošli svijeta ljudi.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 16:47   #755
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Ima vec godina kad sam proucavao cruisinge, ali koliko se sjecam, napojnica ide xy dolara po danu, po osobi, a u sjecanju mi je da ide i odredjeni postotak na sve kupljeno(za ovaj drugi dio nisam vise siguran). Sto se tice paketa pica, onaj skuplji moraju imati svi u sobi, nema kombiniranja jedna osoba jeftiniji, druga skuplji. Tu se treba iskalkulirati da li se isplati alkoholni paket uzeti. Kad sam ja krenuo racunati, koliko malo (ne)pijem, alkoholni mi se nikako nije isplatio. Prednost tog paketa je, koliko se sjecam, pokriva i sokove,kave, pa koliko god da se plati, nema racunanja koliko se potrosilo(mirno se spava). Vecina izleta na kopno se moze za puno manje novaca odraditi u vlastitom aranzmanu, samo treba unaprijed se malo raspitati sta,gdje,kako.
Ima na yt kanala koji se time bave, pa je velika sansa da ces naci i recenziju broda na koji bi isao, i savjete kako ustedjeti, sto je isplativo itd.
Preporuka je pogledati plan broda, ne ispod klubova, kazalista, niti u blizini lifta.
Ugl, kad sam sve proucio, shvatio sam da nije za mene, da bih radije na rijecni cruising s penzionerima

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 18:42   #756
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Našao sam ovaj članak: https://www.riopricesaputovanja.com/...cBFq0dFLSIIK_U
Pa mi se svidjelo.

Više me brine, što raditi na brodu 17 dana? Pogotovo 7 dana u oceanu. Nisam kockar, nisam lik koji može sjediti na bazenu satima i pržiti se. Više sam za baciti se na glavu u more, otići van u kafić i piti pivu u hladu.
Taj mi je jedna od iritantnijih spodoba na internetu. Sve je super, sve je za 5, nigdje nikad nikakva kritika ili negativna stvar.
Očito je sponzoriran od strane organizatora i takve izbjegavam u širokom luku.
Na par fb stranica o putovanjima uredno iskaču njegovi postovi i reklame, iako u grupama postoje pravila da nema linkanja na vlastite instagram i web stranice. Druge se briše i blokira, dok ovakvi prolaze dok plaćaju reklamni prostor. Jebiga, nekima je to posao, a kad vidim yt videe naslova..."kako sam putovao bez novaca", želudac mi se okreće.

Ima još brdo takvih jutubstagramera, tako da ćeš se bome namučiti dok ne nađeš konkretna i realna iskustva.

Za početak, kreni s google, trustpilot i tripadvisor reviewima, jer nisu moderirani. Ovakve plaćenike probaj zaobići jer nećeš dobiti realnu sliku.

https://uk.trustpilot.com/review/www.royalcaribbean.com
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 18:51   #757
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
..kad vidim yt videe naslova..."kako sam putovao bez novaca", želudac mi se okreće.
Nemoj tako

https://www.youtube.com/watch?v=2xnI1hZdltw

Ne propustiti peak na 16:50

Ima jos epizoda di putuje po svijetu.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 20:00   #758
p3c3k
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 126
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Namjeravam s ženom otići na nekakav Cruise brodom - EU - USA.

Našao sam brdo toga, najviše me zanima nešto iz Rima u Miami, 13-17 dana.

Ima od 500-1200$ po osobi, što mi je ništa.

Jel itko bio na tako nečem da podijeli iskustvo?
Ja sam bil u rujnu 2019 na Oasis of the Seasu, tura po mediteranu, 7noci: Barcelona-Palma De Mallorca-Marseille(Provence)-La Spieza/Pisa(Florence)-Civitavecchia(Rome)-Naples(Capri)-(sea day)Barcelona.

Poslodavac nam je platil basic ponudu (sobu u sredistu broda, bez prozora/balkona) a sve ostalo je bil nas trosak

Sobu sam dijelil sa kolegom i bila je vise nego ok obzirom da smo najmanje vremena provodili u njoj a ponuda aktivnosti je bila takva da u 7 dana nismo stigli sve obici i isprobati sto od hrane sto od aktivnosti na samome brodu.

U basic planu imate ukljucenu neogranicenu hranu (u vecini restorana na brodu, od ranih jutarnjih sati pa do kasnih vecernjih - najkasnije se do 2 ujutro mogla uzeti pizza) a pice se svodi na vodu s vocnim okusima (voda u koju su potopljene kriske raznih agruma)

Gazirana pica i alkohol se dodatno naplacuju. Samo za vrijeme prvog dana imate mogucnost kupnje paketa pica koja ce bit vazeca za vrijeme cijelog boravka na brodu inace prosla baba s kolacima, osudeni ste placati po potrosnji a to na kraju ispada poprilicno skupo. Nije moguce kupiti za odredene dane, znaci ili sve ili nista. Cijena za deluxe paket koji je ukljucival sve (gazirana pica, pive, vina, zestoka pica i koktele) je bio 74$ + 18% poreza, sto bi iznosilo oko 87$ a ukoliko ste nasli jos jednu osobu koja bi uzela isti paket dobili bi 50% popusta. Znaci 2deluxe paketa po danu su iznosila 130$, odnosno 915$ za cijelo putovanje.

Cjenici u barovima prikazuju osnovnu cijenu. Recimo da pice kosta 10$, u toj cijeni nije uracunat obavezan porez koji je iznosio 18%, plus tips koji je ''obavezan'' posto je u americkoj kulturi to normalno.
Znaci u startu dodajte barem 50% pocetne cijene

Ako mislite kupovati pica u ducanu za vrijeme obilaska mjesta i ''prosvercati'' ih na brod - zaboravite. Sve stvari prolaze kroz skener pri povratku na brod, oduzimaju se, radi zapisnik te ih dobivate na sea dayu, odnosno na povratku krstarenja.

Ukoliko vas interesira vise, slobodno pitajte.
p3c3k je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2022., 13:53   #759
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Kolege, jel bio netko nedavno u Albaniji? Postoji mogucnost da uskoro odem na mj dana tamo, pa me zanima kakva je situacija, sto obavezno vidjeti u albaniji,tirani, sto probati, gdje jesti, piti, kakve su cijene, kako ide placanje karticama i sve sto bi jednog covjeka zanimalo svaka info je dobrodosla

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2022., 12:37   #760
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Taj mi je jedna od iritantnijih spodoba na internetu. Sve je super, sve je za 5, nigdje nikad nikakva kritika ili negativna stvar.
Očito je sponzoriran od strane organizatora i takve izbjegavam u širokom luku.
Na par fb stranica o putovanjima uredno iskaču njegovi postovi i reklame, iako u grupama postoje pravila da nema linkanja na vlastite instagram i web stranice. Druge se briše i blokira, dok ovakvi prolaze dok plaćaju reklamni prostor. Jebiga, nekima je to posao, a kad vidim yt videe naslova..."kako sam putovao bez novaca", želudac mi se okreće.

Ima još brdo takvih jutubstagramera, tako da ćeš se bome namučiti dok ne nađeš konkretna i realna iskustva.

Za početak, kreni s google, trustpilot i tripadvisor reviewima, jer nisu moderirani. Ovakve plaćenike probaj zaobići jer nećeš dobiti realnu sliku.

https://uk.trustpilot.com/review/www.royalcaribbean.com
Evo, iz prve ruke, čovjek se upravo vratio s Kariba (Miami - Karibi - Bahami - Miami).

Danas se čuo s njim kratko, sletio je danas oko 4:00 u ZG (Miami, London, ZG), i ono što čujem zadnjih sat-dva, oduševljen. Moram se vidjeti s njim sada ove dane da čujem sve, no svakako preporuka od njega.

I to dolazi od čovjeka koji je je prošao sve kontinente osim Australije (čak je bio i na Antartici), on mi je vodič i za NYC bio (živio i radio tamo 5 godina).

Tako da, ako sve je onako kako mi se čini, idem druge godine 17 dana na put.

Javim sve kada dobim više info.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2022., 11:52   #761
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Trebam preporuku za NY.
Krajem prvog mjeseca idemo na putovanje NY-Cayman-Kuba-Cayman-NY-Kuci

svugdje cemo biti po 4-5 dana, ali bi mi trebala preporuka za NY ako imate neki hotel koji vas je odusevio za cijenu. Gdje traziti hotel, manhattan? Da mozemo razgledavati, ali ne planiram da mi dupe i noge otpadnu za razgledavanje u 4 dana. Koji je najbolji nacin prijevoza - uber, podzemna, skuteri?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2022., 12:07   #762
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Samo podzemna.
Uzmi ovih tjedan dana podzemne, mislim da je oko 30$, i s time možeš vidjeti cijeli grad.

Skini mapu na mobitel i rokaj.
https://www.nycsubway.org/wiki/New_Y...chael_Calcagno

Samo pazi, imaš crne i bijele točkice na mapi (express i regular train). To si prouči.

Što se hotela tiče, ne znam, no ako želiš nešto vidjeti Manhattan ti je dobra lokacija jer je sve blizu (Brooklyn ili Astoria nije loša, par stanica s subwayom i već si na Manhattanu), tako da, ako možeš naći nešto tamo, nije isto loša opcija.

Tu sam ako što treba, još mi je sve svježe, bio tamo 10 dana prije 3 mjeesca.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2022., 12:33   #763
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,173
Mi smo bili u New Yorku sad u trećem mjesecu 2 tjedna.
Grad je bolesno poskupio u međuvremenu (bio sam taman prije korone tamo).
Smještaj je skuplji, hrana je BOLESNO skuplja, transport i taxiji.
Nas dvoje smo platili smještaj 15k, a potrošili 32k u gradu u tih 12 dana, a iskreno nije da smo živili na visokoj nozi.

My 2 cents.

P.S. Šetnja navečer, ako nije Brooklyn ili Astoria, je definitivno no-no.
Meni čak gore nego Chicago, a tamo sam se potuka 3 puta u 10 dana.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2022., 12:42   #764
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Mi smo bili u New Yorku sad u trećem mjesecu 2 tjedna.
Grad je bolesno poskupio u međuvremenu (bio sam taman prije korone tamo).
Smještaj je skuplji, hrana je BOLESNO skuplja, transport i taxiji.
Nas dvoje smo platili smještaj 15k, a potrošili 32k u gradu u tih 12 dana, a iskreno nije da smo živili na visokoj nozi.

My 2 cents.

P.S. Šetnja navečer, ako nije Brooklyn ili Astoria, je definitivno no-no.
Meni čak gore nego Chicago, a tamo sam se potuka 3 puta u 10 dana.


pa kako, iz čista mira, na ulici ? zar je tolko divlje...?
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2022., 15:01   #765
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,173
navečer ti doslovno priđe ekipa i počne ti srati, s ciljem da te prestraši, opljačka ili jer im je dosadno čisto. I ne bi čovik virova, sve od reda crnci (toliko o stereotipovima).
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2022., 15:47   #766
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
navečer ti doslovno priđe ekipa i počne ti srati, s ciljem da te prestraši, opljačka ili jer im je dosadno čisto. I ne bi čovik virova, sve od reda crnci (toliko o stereotipovima).
Ja takve stvari nisam u USA doživio, ali jesam u Francuskoj.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2022., 16:25   #767
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,173
i ja, u Parizu u podzemnoj. Tip me napa nožem, za opljačkati.

Opet crnac.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2022., 19:36   #768
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Samo podzemna.
Uzmi ovih tjedan dana podzemne, mislim da je oko 30$, i s time možeš vidjeti cijeli grad.

Skini mapu na mobitel i rokaj.
https://www.nycsubway.org/wiki/New_Y...chael_Calcagno

Samo pazi, imaš crne i bijele točkice na mapi (express i regular train). To si prouči.

Što se hotela tiče, ne znam, no ako želiš nešto vidjeti Manhattan ti je dobra lokacija jer je sve blizu (Brooklyn ili Astoria nije loša, par stanica s subwayom i već si na Manhattanu), tako da, ako možeš naći nešto tamo, nije isto loša opcija.

Tu sam ako što treba, još mi je sve svježe, bio tamo 10 dana prije 3 mjeesca.
Hvala. cega se sjetim, pitam.
a sto se tice mobitela, interneta. jesi uzimao esim ili lokalnu karticu?

sta bi rekao da je pod must vidjeti ili dozivjeti kad bi morao birati 4 stvari(ne dane).

zbog poslovnih razloga uvijek moram biti konektovan 😁

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2022., 19:47   #769
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
i ja, u Parizu u podzemnoj. Tip me napa nožem, za opljačkati.

Opet crnac.
Crnac ili Arap?

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 12:34   #770
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,173
Crnac, domaći takoreć.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 12:40   #771
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Di su te to napali u Chicagu?

Ja sam bio u Chinatownu, 21st Street i tam sam šetao navečer i nisam to doživio.

Al poslije 17h nisam išao u downtown.
Samo sam se vrtio oko Chinatowna
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 15:01   #772
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,173
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 15:25   #773
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Crnac, domaći takoreć.
U Parizu nisam imao problema s crnima, jedine koje sam vidio su oni koji su prodavali suvenire ispod effielovog tornja, ali ima nekih 5-6 godina od tad. Ali je zato bilo masu arapa i cigica, i u metrou i po ulicama, i nije ti baš svejedno kad vidiš cijelu bandu njih.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 15:40   #774
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ispod samog tornja nije nikakav problem, barem nije bio prije 15ak godina jer se tamo šeću plavci s dugim cijevima..
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 17:11   #775
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Bome hrabro.

Ja kaj sam čitao prije nego sam išao dole su svi spominjali don't go southern than 18th street.

U ulici bili oni vatrogasci, valjda svakih 30s su izlazili van sa sirenama.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 20:24   #776
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,173
Daaa, te fakin sireneee...isuse to sam potisnija.
A tek u New Yorku, pa to ne staje, svakih 15-30sec sirena.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 20:29   #777
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Hvala. cega se sjetim, pitam.
a sto se tice mobitela, interneta. jesi uzimao esim ili lokalnu karticu?

sta bi rekao da je pod must vidjeti ili dozivjeti kad bi morao birati 4 stvari(ne dane).

zbog poslovnih razloga uvijek moram biti konektovan 😁

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
Airalo, esim.

Samo data esim ti je to, ali za vacap, internet, viber, face i ostale guposti, sasvim pristojno, nekih 30mbit/s dobivaš na Manhattanu.

Što vidjeti?

Definitivno zaobiđi MET, prevelik, malo dosadan (osim ako nisi za umjetnine zainteresiran).

Svakako bi preporučio: 9/11, meni možda najbolje od NYC, jedan od vidikovca (Edge - Top of the Rock - ESB, tim redom, jedan ti je dosta da vidiš, ostalo su samo nijanse), Centarl Park je fora za odmoriti se od gradke vreve i galame, Intrepit je fora, ima aviona, podmornica i Statue of Liberty i Elis Island, to je onak ok.

E sad, dalje po želji i volji... Ovo što sam ja nabrojao, 9/11 4-5 sati bar, neki vidikovac računaj 3-4 sata s čekanjem i razgledavanjem. Central park od 2-10h, ovisno koliko želiš vidjeti. Intrepid, bar 4-5 sati. Statue of Liberty bar 5-6 sati.

Ostalo bi nekako stavio u manje stvari za vidjeti, po gradu imaš dosta toga za vidjeti, ako stigneš nađi nešto na ruti pa vidi što te zanima. High Line je meni fora zajedno s Chealse marketom, dobra ruta za šetnju + dobra klopa.

Ovo sve gore što sam nabrojao ti je na Manhattanu i sve se može proći subwayom.

Tako da si možeš planirati dan.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2022., 22:25   #778
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
A tek u New Yorku, pa to ne staje, svakih 15-30sec sirena.
Kao u Parizu je bolje? To im je gradska glazba. Malo malo sirene. Murija, hitna ili vatrogasci.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2022., 15:47   #779
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Gdje parkirat u Beču na 3-4 dana, a da ne odere 20-30 eura po danu?
Svaki hotel koji sam pogledao nudi parking ali uz cijenu 20-30 eura po danu. Garaže podzemne/nadzemne su po 25-50 eura dan
Kaj moguće da cijeli grad dere tolko na parkingu
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2022., 18:10   #780
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Gdje god u Beču ili imaš neki dio? Ja sam koristio parkinge od hotela ali to je firma caltala pa m nije bilo stalo. Kad mi kažeš koji dio budem pitao kolege i frendove kaj su gore.
Hamm je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na