Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2022., 11:32   #1
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
G.Skill Trident Z5 RGB DDR5-6800 recenzija

Testirali smo brzi DDR5 kit iz G.Skilla.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 18:25   #2
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Ovaj kit svi spominju kao best-buy hynix a-die kit...
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2022., 13:54   #3
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ciljao sam na Hynix A-Die kad sam kupovao memoriju, zato sam i završio na ovom kitu, samo crnoj verziji.

Osobno mi je glupost da nema neki XMP/EXPO profil prilagođen za AMD platformu, no ništa što se ne može riješiti ručnim podešavanjem. Trenutno mi je na 6400 CL34 1,35V, ali pokušati ću to srušiti na CL32 ili CL30 ako bude išlo.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 08:58   #4
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ciljao sam na Hynix A-Die kad sam kupovao memoriju, zato sam i završio na ovom kitu, samo crnoj verziji.

Osobno mi je glupost da nema neki XMP/EXPO profil prilagođen za AMD platformu, no ništa što se ne može riješiti ručnim podešavanjem. Trenutno mi je na 6400 CL34 1,35V, ali pokušati ću to srušiti na CL32 ili CL30 ako bude išlo.

Kaj si i ti išao na konfu gdje možeš za koju godinu samo piknut novi proc?
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 11:06   #5
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Upravo tako.

Zato sam se lomio između AM4 i AM5. Price/performance mi je AM5 puno neisplativiji od AM4, ali na kraju sam ipak htio imati mogućnost nekog smislenog upgrade-a u budućnosti.

Jedino mi se čini da sam se zeznuo s memorijom, bar zasad. Na CL30-45-45 1,4V sistem mi je stabilan, ali kod resetiranja zna zapeti (greška C5), tako da se sad s tim igram. Skoro da mi je žao da nisam uzeo neku DDR5-6000 memoriju sa što nižim CL-om i EXPO-om da je sve samo plug and play...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 11:21   #6
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Upravo tako.

Zato sam se lomio između AM4 i AM5. Price/performance mi je AM5 puno neisplativiji od AM4, ali na kraju sam ipak htio imati mogućnost nekog smislenog upgrade-a u budućnosti.

Jedino mi se čini da sam se zeznuo s memorijom, bar zasad. Na CL30-45-45 1,4V sistem mi je stabilan, ali kod resetiranja zna zapeti (greška C5), tako da se sad s tim igram. Skoro da mi je žao da nisam uzeo neku DDR5-6000 memoriju sa što nižim CL-om i EXPO-om da je sve samo plug and play...
S a-die nećeš potići stabilnih CL30... m-die je za low latency, a a-die da ju možeš furati na preko 8000 mhz.

Ja uzeo sve osim rama (Asrock B650E Steel Legend i 7600x kombo)... i sada važem m-die ili a-die... ali mislim da ću ovaj kit ipak jer za par godina s novim procom će doći i novi kontoler pa ću ga moći dići do nove optimalne točke za ryzen 8000 ili 9000...
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 11:36   #7
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Upravo tako.

Zato sam se lomio između AM4 i AM5. Price/performance mi je AM5 puno neisplativiji od AM4, ali na kraju sam ipak htio imati mogućnost nekog smislenog upgrade-a u budućnosti.

Jedino mi se čini da sam se zeznuo s memorijom, bar zasad. Na CL30-45-45 1,4V sistem mi je stabilan, ali kod resetiranja zna zapeti (greška C5), tako da se sad s tim igram. Skoro da mi je žao da nisam uzeo neku DDR5-6000 memoriju sa što nižim CL-om i EXPO-om da je sve samo plug and play...
p.s.
kako ti stoji noctua iznad tog rama?
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 13:37   #8
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Ovo nisam znao da A-die nije za niske latencije, koliko sam shvatio A-die je iduća generacija čipova nakon M-die.

Malo me muči što je matična podržava memorije do 6400, više nisam siguran da će se to riješiti samo novim Ryzenom.

Čekaj da pokušam staviti sliku da vidiš kako je stalo sve
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	56B1B40C-995E-4B71-8424-ECF6930C3605.jpeg‎
Views:	127
Size:	2.59 MB
ID:	25908   Click image for larger version

Name:	A3EC639B-5B28-4EC9-84A7-8C1AB9C643A9.jpeg‎
Views:	123
Size:	2.59 MB
ID:	25909  

Zadnje izmijenjeno od: Garro. 29.12.2022. u 13:44.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 14:30   #9
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Ovo nisam znao da A-die nije za niske latencije, koliko sam shvatio A-die je iduća generacija čipova nakon M-die.

Malo me muči što je matična podržava memorije do 6400, više nisam siguran da će se to riješiti samo novim Ryzenom.

Čekaj da pokušam staviti sliku da vidiš kako je stalo sve
thnx, znači, bez prednjeg venta.

Ma to što pišu je max što su mogli postići s određenim kitovima... a nema Zen4 koji može voziti na preko 6400.

Frekvencija ovisi o mem kontroleru i o kvaliteti PCB-a tj. gubicima. Tako čim je low-loss PCB ne vidim zašto ne bi išlo više ako kontroler podržava, a on je u procu.
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2022., 14:39   #10
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Možda bi i mogao staviti prednji vent, ali onda ne vidim RGB na stickovina i debug led. A obzirom na broj ventova sprijeda, straga i gore zbilja nema potrebe za njim.

Kažem, igram se s ovim buildom, možda u budućnosti stavim Kraken Z63 i par Light Wingsa… ovo mi je baš komp za šarafljenje i tweakanje kad me uhvati.
Garro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na