Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.12.2022., 10:49   #1051
Royksopp
Registered User
 
Royksopp's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Boook,trazim dobru agenciju za nekretnine jer je u planu kupnja stana
Royksopp je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2022., 13:40   #1052
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Imaš viška 2-3% za troškove agencije? (jel PDV il nije ovisi) Racunaj još 3% koje daješ drzavi.


Imaš masu oglasa gdje vlasnik prodaje za x€ a agencija isti taj stan za x€+20 000/30000€, i onda na tu cifru se zaračunavaju.
Lika091 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2022., 07:42   #1053
Royksopp
Registered User
 
Royksopp's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Nije to , treba vidjeti i papira i ostalo. Svi znamo kako ima malverzacija s vlasništvom i ostalim
Royksopp je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 08:41   #1054
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Uzmi odvjetnika a ne agenciju
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 09:22   #1055
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Možda angažiraj agenciju iz ovog članka.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---667868.html

Kako kaže Lika,

Zemi odvjetnika da sve to pogleda, on te kosta oko 500e

Režije sam prebaciš u jednom danu, u Zagrebu sve ide preko emaila, ne moraš ići od vrata do vrata
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 12:07   #1056
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Pise da su i pravne službe provjerile i da je sve štimalo. Koje su to provne službe pitanje je.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 13:04   #1057
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Ako kupujes kreditom onda ti je tako svejedno jer ti banka nece odobriti kredit bez svih potrebnih papira i provjera. Oglase valjda znas i sam pogledati.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 20:45   #1058
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Možda angažiraj agenciju iz ovog članka.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---667868.html

Kako kaže Lika,

Zemi odvjetnika da sve to pogleda, on te kosta oko 500e

Režije sam prebaciš u jednom danu, u Zagrebu sve ide preko emaila, ne moraš ići od vrata do vrata
Da je pogledala izvod iz zemljišnjih knjiga neposredno pred isplatu novaca, vidla bi plombu.

To je najbitnije u cijeloj priči, provjera zemljišnog izvatka.

Ugovor i što mora biti u njemu, nađeš na netu.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 21:34   #1059
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Ako je angažirala/uzimala stan preko agencije onda za "uslugu" od 3-4k€ očekuješ da bi agencija to napravila.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 21:55   #1060
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Da je pogledala izvod iz zemljišnjih knjiga neposredno pred isplatu novaca, vidla bi plombu.
To je najbitnije u cijeloj priči, provjera zemljišnog izvatka.
Ugovor i što mora biti u njemu, nađeš na netu.
Nije nit prva nit zadnja na kojoj nije bilo zabilješke.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2022., 22:21   #1061
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ako je angažirala/uzimala stan preko agencije onda za "uslugu" od 3-4k€ očekuješ da bi agencija to napravila.
I jesu, ali nisu htjeli izgubiti proviziju...
Zasto uopce postoje te agencije kod nas? Nit ti traze nekretninu, nit se brinu...

"Na kraju se ispostavilo da je agencija pregledavala povijesni izvadak da su uočili odbačeni prijedlog zabilježbe spora, ali to nisu smatrali relevantnim niti su mene o tome obavijestili..."

Nuff said

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 07:15   #1062
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Ako kupujes kreditom onda ti je tako svejedno jer ti banka nece odobriti kredit bez svih potrebnih papira i provjera. Oglase valjda znas i sam pogledati.
To je kvaka22 koju sam ja iskoristio, pa su me tu popljuvali
I sami obave te provjere, jer ne vjeruju ni agencijama ni tuđim odvjetnicima.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 19:30   #1063
Royksopp
Registered User
 
Royksopp's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 9
Ako uzimas preko agencije onda valjda ta agencija treba sve provjeriti? Zato treba klauzula u slucaju da je nekaj krivo da agencija snosi posljedice.

Agencija mi treba cisto da me usmjeri ako bi kupovala stan preko dražba hr ili zemljište
Royksopp je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2022., 23:53   #1064
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Moze agencija snositi posljedice, ali nemaju oni te pare na racunu da ti otplate kredit kad ovako zajebu ili vrate kes.

Jedino ako imaju policu osiguranja za takve slucajeve, onda se naplatis od osiguranja njihovog. Ali nekako sumnjam da to ijedna agencija za nekretnine kod nas ima.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 11:43   #1065
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
To je kvaka22 koju sam ja iskoristio, pa su me tu popljuvali
I sami obave te provjere, jer ne vjeruju ni agencijama ni tuđim odvjetnicima.

Ali u ovom gornjem slucaju je banka dala novac i nije bilo kvake pa na kraju jest?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 11:50   #1066
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
U tom slučaju je problem što je ZK odjel odbio upis zabilježbe, meni realno to znači da je neosnovana a na kraju je to bila brisovna tužba koja je bila aktivna.

Vjerujem da i banci nije bilo sumnjivo jer je odbijeno i ostatak povijesti je čist.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 12:43   #1067
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ali u ovom gornjem slucaju je banka dala novac i nije bilo kvake pa na kraju jest?
Slažem se.
Ali, samo nek mi netko pokaže agenciju koja je klijentu iskipala lovu kad je tako popušio stan. A postoje ljudi itekako koji su i preko agencije popušili i pare i stan.
Ako ništa drugo agencije stavljaju na tržište bilošta, doslovno.
Konkretno, mene su vodali kod dvoje starčića, odnos cijena/kvadratura/lokacija top.
Nazovemo ih povratno da bi uzeli, netko ga je u međuvremenu već htio uzet, starčići imaju sina, koji se uvalio u boktepitajšto, na stanu je hipoteka i traže keš u cijelom iznosu.
Sve jasno.
Isto tako, drugi stan, koji sam kupio preko agencije, nisu odradili prijepis struje, vode i ostalih leblebija. I tu je ispala zavrzlama, izgubio sam punk vremena.
Dakle, ako mene pitate, agencije su ripoff samo takav, bez da uopće ulazimo u dubiozu što ih većina uzima 3% na obadvije strane.
Ako ih ikako možete zaobići, zaobiđite. Odvjetnik, banka, kakogod.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 13:04   #1068
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
STAN: kupovina, krediti, APN...

Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
U tom slučaju je problem što je ZK odjel odbio upis zabilježbe, meni realno to znači da je neosnovana a na kraju je to bila brisovna tužba koja je bila aktivna.

Vjerujem da i banci nije bilo sumnjivo jer je odbijeno i ostatak povijesti je čist.

Svaki pokušaj zabilježbe treba biti sumnjiv. Ispratiti povijest problema i o tome razgovarati s klijentom banke. U ovom slucaju banka nije bas bila oprezna , i ja kao klijent mogu također popušiti danas sutra. Dobijem kredit a stan mutan. U ovom slučaju ljudi popuše jako puno novaca i zu štetu nitko ne pokriva ni materijalno ni kazneno. Ovdje su svi zakazali a nitko ne odgovara. A sta sada ako zena prestane placat stan i prepusti banci stan, kako ce se banka ubiljezit? Ja bih to prvo napravio. Snasao bih se za placu kad sjednu na racun. Nema sanse da bih placao kredit. Sva sreća da mi ne treba nekretnina momentalno.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 13:09   #1069
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
A gledaj, nije banka tu da umjesto tebe provjeravaju nekretninu, ona provjerava za sebe i eto procijenili su da za njih nema problema za odobravanjem kredita.
A sad lagano mogu dobiti nenaplativ kredit osim ako ne misle sljedećih 30 godina preko FINA-e se naplaćivati jer kao što si rekao hipoteke više nema.

Ovdje je osnovni problem agencija koja je to vidila ali je slučajno zaboravila i klijenta obavijestiti, a pošto su se fino ogradili od svega u ugovoru onaj tko nastrada si ti.
Čak i da se nisu ogradili sretno ikome s naplatom, ako imaju neku policu nema šanse da je to dosta.

Stvarno ne vidim zašto itko prodaje preko tih agencija, ove što kupuju i mogu shvatiti jer nekad stvarno nemaš izbora ako ti se nekretnina
sviđa i nemožeš nikako naći vlasnike bez agencije, realno ti ništa ne nude ali zato fino pokupe 3%+PDV.
Bolje platiti nekog odvjetnika par k HRK-ova nego agenciju.

Iskreno mi nije jasno zašto je odbijen pokušaj zabilježbe u ovom slučaju.
Osobno, ovdje je država zakazala jer iako shvaćam zašto brisovna tužba ima prednost nad načelom povjerenja u zemljišne knjige doslovno ispadne
da nemožeš imati nikakvo povjerenje u zemljišne knjige.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 14:23   #1070
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
STAN: kupovina, krediti, APN...

Pa i u ovom slučaju su i pravne službe zakazale. Nije li i odvjetnik provjeravao tu nekretninu?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 14:28   #1071
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
To neznam, znam da je agencija tvrdila da je to "pravna služba" provjerila, tek sam sad skužio da je čak i APN subvenciju dobila.

Stvarno neznaš tko je više zakazao u lancu, ali nitko drugi neće biti oštećen
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 14:52   #1072
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Nisam pravnik tak da ne kužim kaj se je sve izdogađalo al da:
Agencija, banka, APN, odvjetnik? Nisu skužili da je nekaj sumnjivo, kupac ako je gledao katastar.hr

Fakat nevjerojatan splet okolnosti..

Ovo mi više vuče na to da je agencija znala za to i lovila je u mutnome, al daj ti to dokaži

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 14:57   #1073
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Pouzdati se u agenciju? Budite ozbiljni. x puta sam se uvjerio da agent nema pojma ni gdje je nekretnina koju prodaje, a kamoli da zna nešto više o njoj. Ja, kao upravitelj zgrade znam bar 10x više od njih o bilo kojoj zgradi gdje prodaju stan.
Najbolja fora mi je bila kada sam s agentom pričao o zgradi u kojoj on stanuje i nije imao pojma o nekim stvarima koje sam ja znao.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2022., 20:33   #1074
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Agencijama za nekretnine je važno da imaju što više oglasa pod sobom, najbolje sve jer onda:
1. definiraju cijenu i podižu je po svojoj volji
2. prodaju ono što stvarno vrijedi, a sa ostalim okolnim kućama/stanovima dižu cijenu (a time i proviziju)

Na kraju i uspiju u tome. Ako cijeli kvart/grad imaju agencije pod svojim šeširom, svima dignu cijenu umjetno (sa obećanjima da će prodati jer gle kak svi ostali imaju visoke cijene; a imaju radi njih).

Da oni imaju nekakvu odgovornost (penali uz rokove?) prema onome čiju imovinu prodaju - bili bi i oni drugačiji. No oni nemaju apsolutno nikakvu odgovornost prema svojim klijentima. Nema boljeg posla, a sada imaju opaki zamah.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2022., 11:06   #1075
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Bavim se upravljanjem dobrih 25g. i naslušao sam se svega i svačega, ali danas sam čuo nešto što do sada nisam.

Agent je liku provalio da ne može kupiti stan u zgradi bez dozvole Konzervatora i Grada jer se stan nalazi u zgradi čiji je vrt kulturno zaštićen. Inače, zgrada je peterokatnica iz 1963.g. i u vrtu im raste lokalni korov - lovor, palme, bambusi i sl. što nema veze sa Konzervatorima, a kamoli Gradom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2022., 11:22   #1076
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Naravno, dozvola košta par tisuća.....
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 06:54   #1077
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Ima li načina da prodavatelj raskine ugovor ili zaobiđe agenciju za prodaju nekretnine? Našli smo potencijalnu nekretninu i kontaktirali direktno vlasnike koji imaju potpisan ugovor na godinu dana prema kojem, kako su mi usmeno rekli, niti ne smiju prodati kuću bez posredništva agencije.
Nisam još dobio ugovor na uvid pa nije bilo mogućnosti proslijediti ga odvjetnici, ali razmišljam u smjeru da oni "odustanu" od prodaje nekretnine čime bi se agencija isključila iz igre?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 08:53   #1078
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ako im propadne prodaja zbog tako glupog razloga, onda stvarno ni nisu za drugo nego da godinu dana čuče u mraku i plaču zbog potpisivanja takvog ugovora s agencijom.

u ugovoru može pisati bilo što, ali to ne znači da je sve po zakonu. najbolje vidi s odvjetnikom ako ste već toliko zagrizli za nekretninu, ali prije svega bih ti predložio da križaš takve oglase/nekretnine/vlasnike u startu jer ako netko nije sposoban sam prodati nekretninu, nego se takvim ugovorom s agencijom zakopa na godinu dana, zapitaj se kako je brinuo o toj nekretnini sve ove godine i što te zapravo čeka kad je kupiš.

argument da ljudi nemaju vremena baviti se kupoprodajom pada u vodu odmah jer ako nemaju vremena za jednu od najvažnijih stvari u životu - nekretninu u kojoj žive - onda ni nisu za drugo nego da im Mirjana Mikulec i njezina ekipa predloži 3 potencijalne nekretnine, a oni odaberu jednu od njih.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 09:00   #1079
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Ima li načina da prodavatelj raskine ugovor ili zaobiđe agenciju za prodaju nekretnine? Našli smo potencijalnu nekretninu i kontaktirali direktno vlasnike koji imaju potpisan ugovor na godinu dana prema kojem, kako su mi usmeno rekli, niti ne smiju prodati kuću bez posredništva agencije.
Nisam još dobio ugovor na uvid pa nije bilo mogućnosti proslijediti ga odvjetnici, ali razmišljam u smjeru da oni "odustanu" od prodaje nekretnine čime bi se agencija isključila iz igre?
Pa po mojem saznanju, to je moguće, tj. čuo sam od masu ljudi da to rade.

E sad, jel to 100% po zakonu, ne znam, ali ti si njih angažirao, isto tako ih možeš otkazati.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2022., 09:19   #1080
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Ima li načina da prodavatelj raskine ugovor ili zaobiđe agenciju za prodaju nekretnine? Našli smo potencijalnu nekretninu i kontaktirali direktno vlasnike koji imaju potpisan ugovor na godinu dana prema kojem, kako su mi usmeno rekli, niti ne smiju prodati kuću bez posredništva agencije.
Nisam još dobio ugovor na uvid pa nije bilo mogućnosti proslijediti ga odvjetnici, ali razmišljam u smjeru da oni "odustanu" od prodaje nekretnine čime bi se agencija isključila iz igre?
Opcija dva, oni nek plate postotak agenciji, ti nećeš agenciji ništa potpisat ni platit, jer te ni nisu našli ko kupca. I ćaobao.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na