Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2022., 09:34   #511
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Molim preporuku 240 vodenog hlađenja za i5-12600k.
Gledao sam AC Liquid Freezer II 240 I EKBW EK-AIO Basic 240 i još neka, ali se ne kužim u to.
Pa sa Liquid freezerom nećeš pogriješiti.Ja ga imam i zbilja je ok.Em po novom daje 6 godina garancije,em je duplo jeftiniji od ostalih premium hlađenja koja ne hlade ništa bolje.
Jedino što nema rgb,pa ako te ne smeta,kupuj!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2022., 09:55   #512
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Ne smeta što nema rgb, jedino ne znam koliki je problem što ne pokriva cijelu površinu Alder Lake procesora?
tintin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2022., 10:33   #513
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Ne smeta što nema rgb, jedino ne znam koliki je problem što ne pokriva cijelu površinu Alder Lake procesora?
A to ne znam. Ja koristim ryzena, i meni hladi odlično.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2022., 12:56   #514
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Ide definitivno AC Freezer Liquid II 240.
Sad trebam savjet oko stavljanja termalne paste.
Nisam slagao računala od socketa 775, a i sad me isto dobro služi i svakih cca 2. godine promjenim pastu i razmažem ju cijelom površinom cpu-a i nikad nisam imao problema sa temperaturama i preljevanjem iste sa cpu-a.
Na koji način mi je najbolje/najpametnije nanjeti pastu na i5-12600k u kombinaciji sa ovim vodenim?
S obzirom da ne pokriva čitavu površinu cpu-a ima li smisla nanjeti tako ili ima neka bolja varijanta?
Koristim MX-4 pastu.

Freezer bi išao na gornju stranu kučišta i on je koliko vidim tvornički podešen na push varijantu.
Ostaviti tako ili je bolje staviti na pull?
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2022., 13:35   #515
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,109


Push ostavi, da gura zrak van prema gore kroz hladnjak.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2022., 14:13   #516
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Ide definitivno AC Freezer Liquid II 240.
Sad trebam savjet oko stavljanja termalne paste.
Nisam slagao računala od socketa 775, a i sad me isto dobro služi i svakih cca 2. godine promjenim pastu i razmažem ju cijelom površinom cpu-a i nikad nisam imao problema sa temperaturama i preljevanjem iste sa cpu-a.
Na koji način mi je najbolje/najpametnije nanjeti pastu na i5-12600k u kombinaciji sa ovim vodenim?
S obzirom da ne pokriva čitavu površinu cpu-a ima li smisla nanjeti tako ili ima neka bolja varijanta?
Koristim MX-4 pastu.

Freezer bi išao na gornju stranu kučišta i on je koliko vidim tvornički podešen na push varijantu.
Ostaviti tako ili je bolje staviti na pull?
Topli zrak ide uvijek prema gore u kučištu.Ako stavljaš hladnjak gore onda mora biti push,da izvlači taj topli zrak iz kučišta.
Sad da si nam još rekao koje kučište imaš ,bilo bi sve lakše.
Al ,ajde ,da pretpostavim da je neko solidno u pitanju.Naprijed stavi pull,dva ili tri venta ,ovisno koliko preferiraš,i gore stavi na push vodeno. Otraga na push jedan, jel! Uvijek imaš opciju i push/push staviti na hladnjak.

Ja imam naprijed freezera u pull/pull ,jedan otraga na push,i dva gore na push!
Ispod grafičke dva na pull!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2022., 15:48   #517
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Topli zrak ide uvijek prema gore u kučištu.Ako stavljaš hladnjak gore onda mora biti push,da izvlači taj topli zrak iz kučišta.
Sad da si nam još rekao koje kučište imaš ,bilo bi sve lakše.
Al ,ajde ,da pretpostavim da je neko solidno u pitanju.Naprijed stavi pull,dva ili tri venta ,ovisno koliko preferiraš,i gore stavi na push vodeno. Otraga na push jedan, jel! Uvijek imaš opciju i push/push staviti na hladnjak.

Ja imam naprijed freezera u pull/pull ,jedan otraga na push,i dva gore na push!
Ispod grafičke dva na pull!
Ne kuzis sta znaci push a sta pull kad su radijatori u pitanju, u oba slucaja ce izvlaciti topli zrak, kod pusha struja zraka prvo prolazi kroz vent a onda radijator, dok kod pulla je prvo radijator pa onda vent. U oba slucaja je smjer toka zraka isti... Razlike u temperaturi push i pull-a su marginalne...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2022., 09:42   #518
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Na žalost ne stane mi AC Freezer Liquid II 240 u kučište koje imam pa molim preporuku nekog kučišta gdje se matična ne montira skroz na vrhu nego najmanje 15 cm (visina radijatora + ventilatora).

EDIT:
Malo sam se prevario...
Nekakvih cca 7 cm (38 mm radijator + 25 mm ventilator) od vrha kučišta pa do gornjeg dijela matične ploče bi trebalo biti dovoljno za postaviti vodeno hlađenje.

EDIT2 :
Mislim da ću morati u obzir uzeti i varijantu montiranja vodenog na prednju stranu kučišta.
Kako tu postaviti ventove na radijator?
Idealno bi bilo da su u tom slučaju cijevi od radijatora dolje, a vrh radijatora pri vrhu kučišta.
Još samo da nađem kučište koje to omogućuje...

Zadnje izmijenjeno od: tintin. 06.02.2022. u 06:27.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 06:08   #519
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Ide vodeno hlađenje definitivno na prednju stranu kučišta s time da ventovi guraju zrak van iz kučišta.
Kako u tom slučaju postaviti ventove na vrhu i otraga?


EDIT:
Na MSI stranici su postavili sliku testiranja i ispada da je najbolje instalirati vodeno hlađenje naprijed sa cijevima dolje te da ventovi na radijatoru vuku zrak unutra, a ventovi na vrhu i otraga van.

Zadnje izmijenjeno od: tintin. 08.02.2022. u 06:25.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 13:08   #520
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
To su neke nebuloze, 5C razlike izmedju cijevi gore ili dole, smijesno..

Al ne kompliciraj, stavi rad napred usis i sve ostalo prema van...
ansha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2022., 13:59   #521
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Možda ako im je slaba pumpa pa položaj cijevi toliko utječe na prirodan tok hladne/tople vode
Moja logika bi bila da je AiO vjerojatno dovoljno jak da hladi CPU-u, a ako i nije pojačat će okretaje ventilatora/pumpe i opet dobro. Tako da bi me više brinulo kako imat što hladniji zrak unutar kućišta da se ostale komponente ne bi pregrijavale - tj nikad ne bi stavio vrući upuh u kućište.
Znači AiO obavezno da izvlači zrak, najbolje na vrhu kućišta jer je to i prirodan smjer kretanja toplog zraka, i samo stavit dovoljno jake ventove naprijed/dolje za upuh hladnog zraka u kućište, plus što ja volim imat pozitivan pritisak (znači upuh > ispuha uvijek) kako bi eliminirao što više prašine jer svi upusi imaju filtere pa prašina ne ulazi kroz rendom proreze u kućištu...
Što se tiče izbora kućišta, mislim da većina "boljih" modela podržavaju 240 AiO na gornjoj strani, izaberi si par modela koji ti se sviđaju i odi vidjet na stranice proizvođača dal piše da su kompatibilni sa top mounted 240mm AiO.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 15:17   #522
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Problem je sto AC Liquid Freezer II ima viši radijator... 38mm, dok je većina kučišta prilagođena za 28mm radijatore + još 25mm za ventove u oba slučaja.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2022., 15:48   #523
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Ja mogu pogledat/izmjerit Define R6, al kolko vidim u speckama, može ić AiO ali visina RAM-a ne smije bit veća od 35mm, znači da pokriva dio ploče vjerojatno...
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 04:45   #524
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Phanteks Eclipse 500A prema specifikacijama ima 65mm na vrhu mjesta za vodeno hlađenje.
Kakva su ta kučišta kvalitetom i kakvi su ventilatori koji dolaze s njim (2x140mm)?

Zadnje izmijenjeno od: tintin. 09.02.2022. u 05:04.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 13:14   #525
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Možda ako im je slaba pumpa pa položaj cijevi toliko utječe na prirodan tok hladne/tople vode
Moja logika bi bila da je AiO vjerojatno dovoljno jak da hladi CPU-u, a ako i nije pojačat će okretaje ventilatora/pumpe i opet dobro. Tako da bi me više brinulo kako imat što hladniji zrak unutar kućišta da se ostale komponente ne bi pregrijavale - tj nikad ne bi stavio vrući upuh u kućište.
To su cesti mitovi... Visinska razlika nema nikakve veze s "tezinom" pumpanja pumpi, koliko god imas "uzbrdice" u loop-u, toliko imas i "nizbrdice" pa se to ponistava.
Isto tako vruci zrak o kojem pricas, zrak koji izlazi iz radijatora je neznatno topliji od zraka koji ulazi, 1-2 stupnja. To ti je taj "vruci" zrak...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 13:55   #526
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
To su cesti mitovi... Visinska razlika nema nikakve veze s "tezinom" pumpanja pumpi, koliko god imas "uzbrdice" u loop-u, toliko imas i "nizbrdice" pa se to ponistava.
Aludirao sam na prirodnu cirkulaciju rashladnog medija u kojoj se topli medij diže, ali sam bio sarkastičan jer bi svakako to bio zanemariv protok u odnosu na protok koji radi pumpa.
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Isto tako vruci zrak o kojem pricas, zrak koji izlazi iz radijatora je neznatno topliji od zraka koji ulazi, 1-2 stupnja. To ti je taj "vruci" zrak...
Ako je zrak topliji samo 1-2 stupnja, onda hladnjak stvarno loše radi ili je CPU u idle-u pa je ionako blizu sobne temperature. Toplina iz CPU-a se mora negdje disipirati, a to je u ovom slučaju zrak koji izlazi iz hladnjaka. Meni kad stavim ruku iza zračnog tower hladnjaka dok je CPU pod opterećenjem razlika definitivno nije 2 stupnja od sobne temperature, baš bi mogao izmjerit i vidjet točno. A hladnjak od vodenog je i dalje hladnjak kroz koji struji zrak te radi na identičan način osim što je medij voda/alkohol a ne bakreni heat pipe-ovi.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2022., 13:59   #527
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,756
Citiraj:
Autor tintin Pregled postova
Problem je sto AC Liquid Freezer II ima viši radijator... 38mm, dok je većina kučišta prilagođena za 28mm radijatore + još 25mm za ventove u oba slučaja.
U Corsair Obsidian 750D sigurno stane.
Zato sam ga i nabavio.
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2022., 18:19   #528
Bleki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 497
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
To su cesti mitovi... Visinska razlika nema nikakve veze s "tezinom" pumpanja pumpi, koliko god imas "uzbrdice" u loop-u, toliko imas i "nizbrdice" pa se to ponistava.
Isto tako vruci zrak o kojem pricas, zrak koji izlazi iz radijatora je neznatno topliji od zraka koji ulazi, 1-2 stupnja. To ti je taj "vruci" zrak...
Nema veze voda sa položajem cijevi na hladnjaku, nego zrak u sistemu, a svaki AIO ima malo zraka i volumen zrak se povećava sa vremenom zbog permeacije. Pumpa ili izlazi hladnjaka na AIO ne bi trebali biti gornje točke.
Bleki je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2022., 10:47   #529
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,042
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Aludirao sam na prirodnu cirkulaciju rashladnog medija u kojoj se topli medij diže, ali sam bio sarkastičan jer bi svakako to bio zanemariv protok u odnosu na protok koji radi pumpa.


Ako je zrak topliji samo 1-2 stupnja, onda hladnjak stvarno loše radi ili je CPU u idle-u pa je ionako blizu sobne temperature. Toplina iz CPU-a se mora negdje disipirati, a to je u ovom slučaju zrak koji izlazi iz hladnjaka. Meni kad stavim ruku iza zračnog tower hladnjaka dok je CPU pod opterećenjem razlika definitivno nije 2 stupnja od sobne temperature, baš bi mogao izmjerit i vidjet točno. A hladnjak od vodenog je i dalje hladnjak kroz koji struji zrak te radi na identičan način osim što je medij voda/alkohol a ne bakreni heat pipe-ovi.
Tako funkcioniraju radijatori, hladio sam i 300+ W threadrippera pa bi zrak nakon radijatora bio jedva primjetno topliji od zraka na ulazu.
Za razliku od zracnih hladnjaka koji mogu biti prilicno vruci na dodir, radijatori to nikad nisu, tj. ako jesu, onda ti je temperatura vode daleko previsoka i taj ti loop nece dugo trajat.

Sad imam 12600K sa 720mm radijatora, tu pri dugotrajnom max loadu nema skoro nikakvih promjena u temperaturi vode i zrak na izlazu radijatora je toliko minimalno topliji da se rukom ne osjeti razlika...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2022., 06:14   #530
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Konačno sam složio računalo i sve radi ko podmazano.
Vodeno stane bez problema na vrh u Phanateks Eclipse P500A
Spojio sam vodeno na CPU_FAN konektor na mbo pa me zanima dal da ga ostavim tako ili je bolje da ga spojim na PUMP_FAN konektor?
Fan krivulja u biosu je podešena po uputama MSIa za njihove matične na silent i sve je super tiho.
Računalo je u idlu cca 28-30°C...nisam ga još opterečivao pa ne znam koliko ide u full loadu.

EDIT:
Sad vidim da sam zeznuo jednu stvar kod instalacije pa me zanima koliko je to bitno tj. da li sam zeznuo toliko da moram sve slagati ispočetka.
Nisam stavio samoljepljive podloške sa gornje strane matične kao na ovoj slici nego samo standoffse.
U pakiranju za LGA1700 socket bile su samo 4 i te sam stavio sa donje strane matične, a ove ako je trebalo staviti trebalo je uzeti onda iz orginal pakiranja koje ide sa vodenim, a to mi je promaklo.

Zadnje izmijenjeno od: tintin. 14.02.2022. u 11:22.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 22:31   #531
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Koja mi je najbolja ,a koja najeftinija opcija stavljanja ove zvijeri pod vodu?

https://www.asus.com/Motherboards-Co...TX3090-24G-EK/
Znam da jeftine opcije nema,ali da pitam nekog tko ima iskustva sa takvim buildovima!
Svaki savjet je dobrodošao.Naravno u obzir dolaze i polovna hlađenja!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 22:50   #532
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=311977
Koliko mi se čini kolega prodaje custom vodeno koje se vjerojatno može spojit na tvoju gpu, sumnjam da moze jeftinije.

Zadnje izmijenjeno od: njuskalo. 08.03.2022. u 23:09.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 23:17   #533
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Da .To sam i preporučio frendu.Nije moja rtxica.
Da bar je!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2022., 14:32   #534
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
^ definitivno uzet taj set sa tržnice i uživat
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2022., 13:07   #535
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Razmisljao sam o custom vodenom loopu (sad imam samo CPU AIO Arctic Liquid Freezer II 420 A-RGB).
Malo sam guglao i cini mi se da Corsair ima dosta opcija, ali mi on nema GPU blok za moju graficku (RTX3090 Phantom GS) pa bi isao na Alphacool. Slozih si neku kosaricu:

https://www.alphacool.com/AtsdCartSa...6ffc9debd00419

Pitanje: stane li 2x420mm u Fractal Define 7 XL? (mislim da stane ovako na prvu sta gledam u kuciste)

Pitanje2: hoce li temperature biti sta bolje (na GPU naravno da hoce) u takvom custom loopu?

Pitanje3: isplati li se raditi custom loop? netko mi je rekao da tu stalno moras odzracivat i radit cudesa jednom godisnje barem ako zelis da ti traje. kakva su vasa iskustva s custom loopovima i jel to velika jebada odrzavat?

Danke dojcland
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2022., 19:10   #536
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
gpu pod vodom cini finu razliku, no cpu nece nista osjetno biti, ali naravno nesto bolje hladi. Kaj se 420mm radijatora tice, ja ih ne bi uzimao. S tim si vrlo limitiran kako ih rasporediti, u koje kuciste staviti itd, tesko ces ikome prodat poslije, komplikacije kod upgrade ukoliko zelis opet si limitiran itd, a ne hlade oni nista bolje od 360mm ako uzmes neke 360mm debele radijatore kak spada...

Bjezi od tih corsair i slicnih brandova...
Imas u dojcland watercool de pa uzmi heatkiller cpu blok a imaju i dobar izbor tankova, pumpi, radijatora... Njihov HEATKILLER RAD 360-L BLACK radijator je top.

Osim toga imas aquacomputer de isto dobar izbor, kryos cpu blok je isto jedan od najboljih na trzistu, ali nemoj njihove radijatore uzeti, izgledaju mocno ali nisu se pokazali na testovima...

Kaj se crijeva tice, zbog fleksibilnosti i lakseg odrzavanja ukoliko treba dirat komponente, soft tubing bi bila moja preporuka, EK ZMT crijeva su podosta flexibilna i cvrsta, nema sanse da igdje ista pusti.

Kaj se tice ciscenja i odrzavanja, problema moze bit jedino ako sipas neku bezveze tekucinu i ove u bojama, no ako uzmes kvalitetnu prozirnu tekucinu, ne bi trebalo bit problema.

Kad slazes loop, uzmi u obzir da ti treba ventil za ispustit vodu, a kaj se odzracivanja tice, to je samo prvih dan dva i dovoljno je malo otpustit "cep" di tocis vodu da izbaci zrak i zatvoris nazad, treba tocno sekunda...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2022., 20:15   #537
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
zvjerko ti rekao sve, imam ti 3080 xc3 i uzeo sam heatkiller blok i temp su pale za 40ak stupnjeva u GoW, sa 80 na 39- 40.
imam blackice gtx 360, EK 240XE i EK 120XE u 011 miniju.
računaj da ti je vodeno skup sport, izać će te podosta u startu.
preporuka ti je da uzmeš što tišu i kvalitetniju pumpu jer će ti pumpa živce izvuć ako uzmeš nekakvi šrotex.
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2022., 01:48   #538
Flegma
Premium
Moj komp
 
Flegma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb/Šibenik
Postovi: 764
Ma nije lova problem, a i ovo gore sam slaga u kosaricu je cca 1000EUR. Mislite da je to okej ili premalo za jedan takav custom loop?

Moj problem je - nikad nisam slagao custom loop i evo vidis, Zwer da mi nije dao savjet da mi treba ventil za otpustit vodu, ne bih to znao.
Gledao sam JayzTwoCents i kako je on slagao pa sam pohvatao neke osnove, ali generalno - da, isao bih na soft tubing, i thx na savjetu za 2x360mm.
Nekako sam ciljao na 420mm radi 140mm ventova koji su u principu tisi, ali mogu onda uzeti i neke maglev ili slicne koji bi trebali biti manje cujni.

Jel bih mogao mozda napisati neki popis "komponenti" na watercool.de koje mislim da bi mi trebali, pa da me uputite jel mi to dovoljno ili mi nesto nedostaje?
__________________
Bila je toliko lijepa da sam poželio da nikad ne otvori usta. A onda mi je nekako objasnila da je nijema. Oženio sam ju Las Vegasu, tjedan dana kasnije. I sad napokon živim sa ženom koju razumijem.
Moj PC - https://www.twitch.tv/flegmoar

Zadnje izmijenjeno od: Flegma. 13.03.2022. u 01:58.
Flegma je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2022., 09:57   #539
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Dobro razmisli Flegma prije nego se odlučiš za takvu investiciju.
I sam sam ozbiljno razmišljao o njemu pred dvije godine kad sam slagao komp.
Na kraju sam uzeo samo Arctic 360 vodeno za proc.
Bilo je više razloga protiv, al najvažniji su bili:
Nedostatak vremena ,jer to zahtjeva dosta posla,ako hoćeš da bude kako si zamislio.
Nedostatak iskustva, što bi još produžilo vrijeme izrade, a vjerojatno utjecalo i na kvalitetu iste.
Skupo. Nije da se to ne može kupiti, jer ako nešto zbilja hoćeš, ništa nije previše. Veći je problem to prodati kad te to pusti jednog dana. Imao si sad slučaj pred par dana kad je kolega prodavao.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2022., 12:45   #540
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
Citiraj:
Autor Flegma Pregled postova
Jel bih mogao mozda napisati neki popis "komponenti" na watercool.de koje mislim da bi mi trebali, pa da me uputite jel mi to dovoljno ili mi nesto nedostaje?
https://www.ekwb.com/custom-loop-configurator/ ovo ti je možda najlakši pristup.
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na