Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2022., 20:23   #601
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Dočepao sam se drugog laptopa i izvrtio ping prema guglu i wavemon to nema oscilacija niti dropanih paketa.
Probat ću vidjet što je s konektorima od antena.
Ako je WiFi kartica gecrk, što preporučas za zamjenu?

Sent from my M2007J3SC using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2022., 20:58   #602
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Zavisi koji je lap, jeli ima whitelist ....
Neka odg. Artheros ili Intel bazirana.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.11.2022., 18:23   #603
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 361
Zanima me kako su se pokazali mesh uređaji za proširenje wifi signala.
Namjeravam uzeti od Tp Link(a) Deco X60 (AX3000) u paketu od 3 komada (link na kraju), pa me zanima što mislite o njima, da li ih se isplati uzeti ili nešto drugo?
Uglavnom trebao bi pokriti prizemlje i prvi kat kuće, jer mi je internet i router na drugom katu..

Nemam uopće pojma da li se to isplati, kako funkcionira, da li su brzine dobre i dr., pa je svaki komentar dobrodošao..


link
Code:
https://www.tp-link.com/en/home-networking/deco/deco-x60/v3%20(3-pack)
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2022., 20:37   #604
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Mesh može biti ok dok netko ne počne opterećivati mrežu. Onda poželiš da nemaš mesh.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2022., 17:47   #605
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 361
Mislim da neće nitko opterećivati mrežu jer je to za kućnu upotrebu, znači normalno surfanje internetom..
Zato bi i uzeo ove kvalitetnije...
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 11:19   #606
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Imaš na njuški ovih Nokia Beacon 2 setova za bagatelu jer su ih ljudi uzimali u A1 uz pretplatu a ne treba im mesh. Ja sam isto uzeo ali meni jedan beacon pokriva skoro cijeli stan pa nisam ni probavao mesh jer mi u zadnjoj sobi ni ne treba wifi. Ovaj Beacon ima dobar signal i puno bolju brzinu od Hg8145v5 rutera koji sam dobio od A1, a podržava i ethernet backhaul ako možeš provuć kabel između Beacona.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 12:27   #607
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Da li mogu neki isp router zicno spojiti na taj beacon pa da sirim signal u tom smislu? Imam gtnet lokalni isp koji ima tl-wr840n router koji nema 5ghz i uzasan ping/ wifi te recimo iptv zna pucati smrzavati itd. Ni noviji koji nude nije nesto pa bih probao taj router zicno spojiti na nesto kao beacon da wifi radi dobro. Preko zice je taj router stabilan pa mi samo wifi treba stabilan
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 13:08   #608
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Naravno da preko Lan kabela možeš spojiti bilo kakav uređaj (AP / Router) u AP funkciji pa na njega prebaciti WiFi posao (bilo kompletno ili samo 5 Ghz).
To veselje šta spominje kolega (Nokia Beacon 2) se podešava preko mobile app > https://wifi-helpcenter.nokia.com/hc...ur-Nokia-WiFi-
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 18:20   #609
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Širenje Wi-Fi Signala

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Naravno da preko Lan kabela možeš spojiti bilo kakav uređaj (AP / Router) u AP funkciji pa na njega prebaciti WiFi posao (bilo kompletno ili samo 5 Ghz).
To veselje šta spominje kolega (Nokia Beacon 2) se podešava preko mobile app > https://wifi-helpcenter.nokia.com/hc...ur-Nokia-WiFi-

“Important: If you have an existing router or modem/router combo you will need to disconnect your existing router (or turn off the router function on your modem/router combo) to avoid issues with 'double-NAT'. “

Ja nemam uopce pristup tom routeru od gtneta zato pitam kakva je ova nokia i radi li mesh ako povezem nokiu u taj router ( da li ima AP mod uopce), i drugu Nokiju na prvu nokiu naravno radi mesha. Imam vec c20 koji radi u ap modu ali sam njega htio maknuti i staviti mozda nokiju radi sirine signala.

Anway, kao i sve ostalo, tesko je znati kako radi dok ne probas
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2022., 18:50   #610
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Eh šta volim to kada pametuju / konfig preko mob app / "on" mora biti glavni a ostali neka se *beep*
Vjerojatno će ti to proraditi samo će klijenti preko njega biti iza 'double-NAT' - a
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2022., 18:41   #611
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Dakle ovako:
- glavni Beacon se spaja LAN kabelom u LAN port na ISP routeru. Pomoćni Beacon se spaja na glavni kabelom ili preko WiFi
- glavni Beacon se može postaviti u router mod gdje onda radi NAT ili u AP mod gdje ne radi NAT a oni ga zovu bridge mod. Ja ga koristim u AP modu
- pomoćni Beacon je uvijek samo AP
- može se konfigurirati i preko web ui, nije samo aplikacija
- neke stvari na web ui su zaključane
- može se rootati, metoda nije baš široko dostupna i trebalo mi je 2 tjedna da ga probijem

Ako te još nešto zanima, pitaj. Uređaj je u rangu tih deco, eero i sličnih uređaja i cijena na njuškalu za njega je bagatela.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 19:02   #612
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Bravo, takve povratne informacije se traže,
Bruno go for it
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2022., 19:56   #613
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 332
Evp da napišem i nedostatke koje sam uočio:
- Beacon treba konekciju na internet da bi se aktivirao kako treba. Kod te prve konekcije na internet pokušava sa spojit na konfigurirani TR069 server ali je nepostojeći hostname acs.nokia.net pa se zapravo ne spaja na ACS server. Nokia je predvidjela da ISP preko kojeg prodaje Beacone (nisu u slobodnoj prodaji nego samo preko ISP-ova) tu konfigurira svoj ACS server i da preko njega upravlja supportom Beacona. Čini mi se da negdje tvrde i da neće raditi na drugoj mreži ali je ne vidim razlog zašto ne bi mada nisam probao nego sam na svom A1 internetu. Možda bi ipak trebalo biti oprezan pa isprobat prije kupnje.

- Beaconi radi automatski SW upgrade bez pitanja i to odmah kod prvog spajanja i onda u konfigurirano vrijeme. Automatski update se ne može isključiti osim eventualno preko SSH koristeći root account

- Wireless schedule opcije za paljenje/gašenje wifi u određeno vrijeme su sakrivene u web ui, ali ja sam sebi uspio iskonfigurirati nakon rootanja

- Nokia je zamislila opciju ograničavanja neta po mac adresi za određene korisnike ali to radi samo u router modu, a ne i u bridge/AP modu

- Nakon rootanja vidi se da ima nekog Nokijinog bloatwera koji se stalno vrti poput nekakvog Container managera i slično a koji se uopće ne koristi

- Za wifi backhaul koriste se skriveni SSID-ovi koji se ne mogu isključiti (bez rootanja, naravno )

- Security mi općenito nije baš najbolji i ima puno nekakvih backdoorova koji nisu aktivni, ali ne mogu ja baš sve provjeriti. Ne bih preporučio otkrivanje direktno prema internetu nego ipak neki drugi firewall između, recimo ISP-ov router

Ne mogu se sjetit ostalog, a već počinje slijedeća tekma. Ako imate nešto konkretno, pitajte.
ivanr je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2022., 22:06   #614
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Pozdrav, mali updejt, nastavakk... nakon sta me tcom zavlacio metar dana da ce biti stavljena optika, ipak dobivam konacni odgovor da to nije moguce, stoga nastavljam kako predlazete, da nadjem rijesenje...

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Provjeriš gdje ta utičnica vodi (neki utp tester) i trackaš gdje je drugi kraj.

Ako je kod routera, to ti je idealna situacija.

Staviš neki Access Point kraj laptopa, spojiš ga putem te utičnice u router i voila, idealno riješenje. To ti je riješenje od 150-200kn.
Kako trackam ako nemam utp tester? Mogu li samo za probu, uzet sadasnji router, spojit ga u tu uticnicu i provjer ima li neta?

Moze preporuka access pointa, konkretno model?

Txh

Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Ako uticnica radi, tj. iskablirana je do routera onda uzmi neki WiFi router, spoji ga na tu uticnicu (naravno, uticnica more biti spojena na "glavni" router putem etherneta ako je sve iskablirano ili neki switch iza routera, pa onda sve u njega) i pukni ga u AP mod.
A onda laptop mozes spojiti ili na WiFi ili kablom na taj novi router (naravno, mora imati LAN portove).

Onaj Mi WiFi Range Extender AC1200 ima 100MBps Ethernet (i nema dodatne portove), pa IMHO nije neki future proof posebice ako imas neku optiku koja je vece brzine.
EDIT: vidim da je kod routera 30MBps, to je onda neki DSL? Tesko da router moze imati toliko los WiFi da daje samo 30Mbps odmah pored.
Jos jednom potvrdjujem, da DSL . Inace, ovo sta predlazes, ako se ne varam, jednostavnije je uzet odmah AP, kako i drugi predlazu?

Thx

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Za drugi dio pitanja,
nađi gdje je centralno mjesto gdje završava drugi kraj od te utičnice ispod stola,
tu staviš mrežni switch pa preko njega dovedeš net sa routera a prema ostalim utičnicama.
Mrezni switch, bolje rijesenje od AP?

Thx

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Ja mislim da bi ti bilo dovoljno izmjestiti router na gornji kraj ovog zida pored kojeg se već i nalazi. Jesi to probao? Stavi dulje kablove za probu i testiraj.
I o kojem routeru je riječ? Malo otfrlji izlaznu snagu, izmjesti i ćaobao.
Baš je zabijen na najgore mjesto.
Uf, nazalost, nista od ovog, trenutno ne mogu izvest premjestaj, zbog samog uredjenja prostora i popratnih uredjaja koji su vec sada pored routera. (Nije do mene )

Thanks
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 14:16   #615
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
Pozdrav ekipa,

imam gadnih problema s signalom u jednom prostoru. Brzina ocitana pored rutera je 30Mbps dok je na mjestu gdje je racunalao 3Mbps... Pod hitno trebam neko rijesenje, moze molim vas preporuka uredjaja koji mi moze barem ublazit problem, razmatrao sam neki ekstender, medjutim u praksi nemam iskustva s time.

btw, kakav je Mi WiFi Range Extender AC1200, cijena cca 170Kn ?

Radi se o ovom prostoru , raspored uticnica je takodjer prikazan, pa moze i preporuka koja bi bila najzgodnija...

Samo da napisem svoj zakljucak za ovu temu. Uglavnom, problem sam elegantno, na preporuku kolege, rijesio sa Powerline uredjajem (TP-LINK TL-WPA4220KI). Sve radi, prva liga! Pozdrav.
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2023., 18:12   #616
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
Samo da napisem svoj zakljucak za ovu temu. Uglavnom, problem sam elegantno, na preporuku kolege, rijesio sa Powerline uredjajem (TP-LINK TL-WPA4220KI). Sve radi, prva liga! Pozdrav.
Kolika ti je brzina preko tog Powerlinea?

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 13:40   #617
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Dok ne rijesim mreznu infrastrukturu na kuci cu si sa druge probati povuci putem wifi-ja internet.

Narucio sam tp linkov ac1200 pa cemo vidjeti kako to radi:

https://www.mikronis.hr/Proizvod/tp-...-antene-/12865

Archer ce ici u AP mode i trebao bi imati opticku vidljivost routera. Sada mogu dohvatiti wifi signal sa malim huawei prijenosnim routerom, brzina ocaj, latencija velika ali radi...

Optimistican sam za archera, javim rezultate
marko_1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2023., 14:43   #618
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
..ako Archer C6 ide u AP mod to znači da ide u kuću gdje je ruter i spaja se na njega LAN kablom.
Bitno si izostavio , udaljenost i ima li u okolini rutera ili tvog PC puno wifi korisnika i vidljivost između , možda kroz prozore ..
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 11:07   #619
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
..ako Archer C6 ide u AP mod to znači da ide u kuću gdje je ruter i spaja se na njega LAN kablom.
Bitno si izostavio , udaljenost i ima li u okolini rutera ili tvog PC puno wifi korisnika i vidljivost između , možda kroz prozore ..
U pravu si, AP mode ce raditi samo ako ide kabel, ali ide u WDS mode.

Kroz prozore vide jedan drugog, radi se o jednoznamenkastom broju wireless korisnika.

Update: stigao router, medutim tp link ima dva tako rec ista modela archera 1200, ja sam mislio da kupujem ovaj gornji sa linka nize... Jer je bila njegova slika, tekstualno je takoder sve odgvaralo njemu na mikronis siteu.

https://www.tp-link.com/us/home-netw...ter/archer-c6/
https://www.tp-link.com/in/home-netw...ter/archer-c6/

Moj je ovaj drugi i razlika je sta ovaj gornji ima qualcomm chipset a moj ima mediatek. Oba su podrzana od strane OpenWRT-a sa zadnjim firmwareom. Ja za sada ostavljam stock.

Predvecer nastavak, probam putem WDS-a...
marko_1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2023., 13:24   #620
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
OK
Ako kod tebe wifi nije nužan možeš u Client mod svoj PC spojiti na Archer LAN kablom jer repeater modom gubiš na brzini.
Probaj se povezati na 2,4GHz sa tom drugom kućom ako je loše na 5GHz jer ima veći domet na 2,4GHz i nažalost manju max. brzinu tj. do 150Mbps.
Probleme očekuj samo kad se u toj drugoj kući koristi wifi od rutera na bandu koji i ti koristiš.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2023., 13:42   #621
marko_1
Premium
Moj komp
 
marko_1's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 750
Update:

TP link RT 1200 Archer C6 radi besprijekorno, nije bilo potrebe za openwrt-om ili dd-wrtom.

WDS se mora enableati jer po defaultu nije prikazan u opcijama, pokrene se “survey” i prikaze mrezu na koju se zelis spojiti, upises password i to je to… Naravno uz prethodne potrebne izmjene mreznih postavki…

Trenutno sam router sa kojeg “kradem” wifi stavio gdje ce i biti tako da vise nemaju opticku vidljivost.

Jako zadovoljan brzinom i pokrivnim podrucjem Archera.

P.S. kada imaju opticku vidljivost (cca 70ak metara) signal koji Archer vidi je na “max” i brzina je 50-60 Mbit!

P.S.S. Na testu bez opticke vidljivosti max-tv je bio upaljen prilikom speed testa.

Summary: za te novce ugodno iznenaden kako sve radi, kad rijesim infrastrukturu na kuci biti ce dovoljan on + router od providera za cijelu kucu.

Edit: na 2.4 GHz je sve! Drugo nisam ni probavao.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DBA25DA5-7ED9-47FD-B9B5-26CCBD66844D.jpeg‎
Views:	217
Size:	104.7 kB
ID:	25952   Click image for larger version

Name:	6EA4EF91-67B6-4185-874F-F3BF415722A9.jpeg‎
Views:	197
Size:	85.0 kB
ID:	25953  
marko_1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 20:48   #622
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Warrior Pregled postova
Kolika ti je brzina preko tog Powerlinea?

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
Brzina je ista kao i preko routera, mooozda neznantno manje...uglavnom, za moj slucaj ovo je fantasticno rijesenje.
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 22:53   #623
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
Brzina je ista kao i preko routera, mooozda neznantno manje...uglavnom, za moj slucaj ovo je fantasticno rijesenje.
Hoćeš reći da je i meni možda bolje da zamijenim WiFi extendere koje koristim na katu sa powerlineom? Imam optiku 500/250, a na katu preko WiFi extendera dobivam oko 20Mbps.
Hmmmm...

Naravno, ovaj model koji si ti kupio mi je prespor. Ja trebam ići na model koji podržava 5GHz WiFi i LAN od 1Gbps.

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?

Zadnje izmijenjeno od: Warrior. 10.01.2023. u 23:06.
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 09:22   #624
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
To ti nitko ne garantira, moraš isprobati. Ja sam preko powerline dobio 20mbit, a mesh mi ipak daje 200
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 10:01   #625
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor SPLiFF Pregled postova
To ti nitko ne garantira, moraš isprobati. Ja sam preko powerline dobio 20mbit, a mesh mi ipak daje 200
Teško je isprobavati jer se uređaji prvo trebaju kupiti da bi se isprobalo, a kupio sam već 4-5 WiFi extendera pa ih prodavao na Njuškalu kada nisu zadovoljili moje potrebe.
Da li je mesh bolja opcija/tehnologija u odnosu na WiFi extender i ako je, u čemu je bolja? Veća pokrivenost? Brzina? Jača antena? Tehnologija u pozadini je ista kao i WiFi extender.

Poslano s mog Samsung S21 Ultra koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2023., 11:44   #626
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
Nagađam - mesh komplet možda ima jače antene, optimizirani su za međusobnu komunikaciju hardwerski i softwerski, a koliko sam skužio, barem oni malo bolji, koriste poseban kanal za međusobnu komunikaciju tako da ne guše ove koje koriste klijenti.
Velika prednost im je roaming, kad se krećeš pa te automatski prebaci na uređaj sa boljim signalom

SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 18:32   #627
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
U teoriji je tako ali u praksi bas i nije
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2023., 22:15   #628
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Nije do antena niti do izlazne snage a i bandovi su ostali isti 2,4 i 5GHz samim tim i domet pojedinačnog uređaja.

Promjenio se samo softwer pa ima više mogućnosti da se pronađe put podacima preko više MESH uređaja od rutera do korisnika i obrnuto.

ps: Sjetim se "paket radio" koje su za data podatke koristili radioamateri od prvih brzina 300 i 1200bps sa modemima pa digipiteri (kao danas Range Extender) pa dual band frekvencije sa većim brzinama i sve do NOD kompleta koji rade kao danas MESH.....čisto kopiranje ali sa boljom profesionalnom VF tehnologijom.


Sa ovim zadnjim se dešavalo da veza iz Dalmacije do Zagreba ne radi pa bi NOD uređaji pronašli put preko Italijanske-Istarske-Slovenske paket-radio mreže .
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 14:13   #629
baTman
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: asfsafsa
Postovi: 320
Pozdrav, moze proporuka za neko cudo sto ce ici u uticnicu i uzimati wifi od rutera i tako siriti wifi dalje. Hvala
baTman je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2023., 15:50   #630
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Dakle, šteker igračka, WiFi repeter
Po informacijama TP-Link RE650 je dobar, dual band, ima ga "kus" pa je poželjna dobra utičnica, ali i malo skup > https://www.senetic.hr/product/RE650
u istom điru su RE550, RE450 svaki nešto jeftiniji i nižih specs.

Računaj da kojeg ga god uzmeš, treba ga staviti da ima dobar link sa AP / Router - om, "na pola puta" između AP / Routera i potencijalnog klijenta.

Ako trebaš kat gore / dole onda bi bilo pametnije prvo nekako provući Lan kabel između etaža ili PowerLine preko struje ako je isto el. mjerilo i faza.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na