Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2018., 12:20   #4591
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Ovdje piše da se lako makne.


Stvarno je to dio MIUI-a ili ? Malo mi to čudno zvuči.
Thnx disableo sam pa cemo vidit. Mislim nevjerojatno 😁
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 15:58   #4592
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ali, za 729 kn koliko me izašao mob, u principu i ne bi trebao previše prigovarat. Za 729 kn je car svemira.

Što, gdje i kako?


Može i na PM.
sakomako je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2018., 16:01   #4593
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Što, gdje i kako?


Može i na PM.
Uzeo ga je na pretplatu.
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 16:09   #4594
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 630
Dakle ovako, uzeo sam zeni xiaomi redmi note 3, u ok stanju, kada sam ga tek uzeo na njemu je bio LOS 14, lik koji ga je koristio djelovao je ok, kaze voli cisti android i uzeo sebi A2, reko ok, kuci kad dodem vratit cu ga na MIUI, da ima tvornicki rom na sebi, jer ovaj LOS 14, kada kliknem na nekoga u imeniku, ne izbaci uopce onaj ekran kada zove se netko gdje mozes birati da stavis poziv na zvucnik nego u pozadini samo cujes onaj ton kada nekoga zoves, to mi je bilo neprihvatljivo, pa sam htio vratiti MIUI na njega.

Citajuci xda i miui forume odradio sam cisti flash preko fastboota i edl i docekalo me iznenadjenje.

Kaze telefon je zakljucan na MI racun, i gore vidim MI id 168**** i broj telefona od ovoga lika sto sam ga uzimao +3876*******xxx, kontam super, njega cu da kontaktiram samo da mi da sifru da ga otkljucam i to je to.

No lik kaze to jest moj broj, ali moj mi id pocinje sa 169******, nosio ga on nekom 'hakeru' pa mu je on stavio cisti android na njega i eto, njemu nije smetalo to na LOS 14 kod poziva, no meni jeste.

Isao sam na id.mi.com probao resetirati sifru, i kada se logiram ukucam njegov broj mobitela, njemu dode kod, on mi ga kaze, ja udjem u racun, i tamo pise id 168*** :S

I nakon sto sam sifru promjenio i ukucao je na telefon, kaze could't verify MI account id, invalid username or password.

Dakle ovaj ekran kod aktivacije navodi njegov broj moba, al drugi id, cudi me da nekogu samo preko broja mobitela promjeniti sifru ili se logirati na ovaj drugi id, al ovaj drugi id ne vidim do kraja radi zvjezdica **. Nemogu da vjerujem kakva glupost i komplikacija

Daj mi samo recite ima li nacina da se nekako ovo rjesi normalnim putem, da ne gonjam lika da vraca novac, jer nemam vele zivaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 16:20   #4595
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Uzeo ga je na pretplatu.



Pa ako je na pretplatu, onda je krajnja cijena veća nego za keš u komadu i definitvni se ne isplati jer uz to ide i mjesečna ugovorena tarifa.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 16:21   #4596
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
Dakle ovako, uzeo sam zeni xiaomi redmi note 3, u ok stanju, kada sam ga tek uzeo na njemu je bio LOS 14, lik koji ga je koristio djelovao je ok, kaze voli cisti android i uzeo sebi A2, reko ok, kuci kad dodem vratit cu ga na MIUI, da ima tvornicki rom na sebi, jer ovaj LOS 14, kada kliknem na nekoga u imeniku, ne izbaci uopce onaj ekran kada zove se netko gdje mozes birati da stavis poziv na zvucnik nego u pozadini samo cujes onaj ton kada nekoga zoves, to mi je bilo neprihvatljivo, pa sam htio vratiti MIUI na njega.

Citajuci xda i miui forume odradio sam cisti flash preko fastboota i edl i docekalo me iznenadjenje.

Kaze telefon je zakljucan na MI racun, i gore vidim MI id 168**** i broj telefona od ovoga lika sto sam ga uzimao +3876*******xxx, kontam super, njega cu da kontaktiram samo da mi da sifru da ga otkljucam i to je to.

No lik kaze to jest moj broj, ali moj mi id pocinje sa 169******, nosio ga on nekom 'hakeru' pa mu je on stavio cisti android na njega i eto, njemu nije smetalo to na LOS 14 kod poziva, no meni jeste.

Isao sam na id.mi.com probao resetirati sifru, i kada se logiram ukucam njegov broj mobitela, njemu dode kod, on mi ga kaze, ja udjem u racun, i tamo pise id 168*** :S

I nakon sto sam sifru promjenio i ukucao je na telefon, kaze could't verify MI account id, invalid username or password.

Dakle ovaj ekran kod aktivacije navodi njegov broj moba, al drugi id, cudi me da nekogu samo preko broja mobitela promjeniti sifru ili se logirati na ovaj drugi id, al ovaj drugi id ne vidim do kraja radi zvjezdica **. Nemogu da vjerujem kakva glupost i komplikacija

Daj mi samo recite ima li nacina da se nekako ovo rjesi normalnim putem, da ne gonjam lika da vraca novac, jer nemam vele zivaca.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Posjetiš hakera koji je čačkao po tom mobu i riješi ti stvar.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 16:34   #4597
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 630
Ok. Ima li itko kakav savijet ili slicno, kako je moguce da 2 miui id-a budu vezana za jedan broj telefona? I ako su vec vezana kada idem reset password sa brojem telefona, resetira samo sifru jednaog miui id-a a ne onog koji meni treba.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 16:47   #4598
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
VIP tj A1 po novom. Novi ugovor, prelazim s tele2, a imam već jednu liniju kod njih pa dobio 1200 kn popusta (to je ovo kaj se sad reklamira). Mob ispada 30 kn mjesečno i 9 kn u startu. I tak dođeš do 729 kn.
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Pa ako je na pretplatu, onda je krajnja cijena veća nego za keš u komadu i definitvni se ne isplati jer uz to ide i mjesečna ugovorena tarifa.
Pitanje koliko ta tarifa košta
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 17:06   #4599
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
Thnx disableo sam pa cemo vidit. Mislim nevjerojatno 😁
Nije pomoglo nazalost 😁
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 17:32   #4600
orke
Premium
Moj komp
 
orke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: ZG
Postovi: 94
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Pitanje koliko ta tarifa košta
Kaj koliko tarifa, pa imao bi preplatu i bez mobitela...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
orke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2018., 17:35   #4601
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Pitanje koliko ta tarifa košta
Pitao sam što i kako?


Dakle koji mob, koja tarifa, jer sam i ja na A1 i imam pravo na taj popust?
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 17:39   #4602
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Ne znam detalje, neka kolega kasnije objasni
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 17:51   #4603
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Ne znam detalje, neka kolega kasnije objasni

Jer ja sada pokušavam na njihovoj strani i nikako mi ne izlaze ti brojevi koje je naveo.


Molio bih točno da navede izračun, što i kako!


Jer kao što rekoh na A1 imam mob na bonove, ali imam i fiksnu uslugu tako da mogu birati, no nikako da dođem do ove brojke koja je navedena, zato molim konkretan izračun ovdje ili na PM.


Štos je u tome da na bonove trošim mjesečno 30 kuna i to mi je dovoljno, jer imam na fiksnoj 1500 minuta besplatnih i to u sve fiksne i mobilne mreže unutar cijele EU.


Za ovih 30 kuna na bonu dobijem dodatnih 500 minuta i to mi je uvrh glave za potrebe izvan ureda, tako da mi je mjesečno plaćati S+ tarifu glupo i nepotrebno, a neku drugu manju ne vidim.


24x30= 720 kuna za 24 mjeseca (bon 30 kuna na mjesec koji mi je dovoljan)



24x129= 3096 kuna za 24 mjeseca što je već cijena samog telefona (tarifa S+ koja mi ne treba)



A na to sve još moram dati 2199 kuna odjednom - ovih 1200 kuna što iznosi 999 kuna odjednom!


Na kraju izlazi da dajem 999 kuna + 3096 kuna kroz S+ tarifu kroz 24 mjeseca što iznosi 4095 kuna konačna cijena za mobitel i tarifu S+ kroz 24 mjeseca.


Moja računica ako uzmem mob. za gotovinu je https://direkt.jacob.de/checkout/cart.html + 9,99 EUR dostava što iznosi 284,02+9,99 (dostava)=294,01 EUR jer uzimam na tvrku pa nema PDV a to iznosi 2164 kune za mob i 720 kuna za bonove kroz 24 mjeseca a to je ukupno 2884 kuna.




Dakle ovo povoljno 4095 kuna uz S+ tarifu koja mi ne treba i nije tako povoljno jer ga uz bonove (30 kuna na mjesec) imam za 2884 kune.


Kod toga je ovih 4095 kuna uz 1200 kuna poklona, a ovih 2884 kune je uz čisti keš od 2164 kune odmah i 24 rate po 30 kuna za mjesečnu tarifu i bez popusta.


Zato i pitam kako doći do ovih spominjanih 729 kuna i uz koju tarifu, odnosno koliko je to još dodatno?


U mojoj varijanti kroz dvije godine dodatno šparam 1211 kuna, a da uopće ne uzmem njihov poklon od 1200 kuna, a ako idem na njihov poklon na kraju platim više 1211 kuna uz njihov poklon od 1200 kuna.


Ne vidim logike.


I na kraju ako mi i baš zatreba dodatnih minuta, a to je vrlo rijetko, lako ubacim novi bon od 30 kuna. I još jedna napomena bonove kupuim na tvrtku pa imam pravo na povrat 25% PDV, tako da nije niti ovih 30 kuna već 25% manje.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 19.10.2018. u 18:45.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 18:49   #4604
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
jer imam na fiksnoj 1500 minuta besplatnih i to u sve fiksne i mobilne mreže unutar cijele EU.
znam da je slight offtopic, ali možda i druge zanima.
Na kojoj ovo mreži imaš?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 19:04   #4605
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Netočno.
Long press na ikonu aplikacije pa app info ili gore desno kružić sa i.
Eto, nemoraš u settings za deinstaliranje.
http://tinypic.com/r/29zpf9u/9
Ok, ovdje priznajem pogrešku. No i dalje je 1 korak više u odnosu na huawei.



Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Meni radi uredno, nisam štopao, ali brzo se puni. Provjeri s drugim punjačem i kabelom?
Nemam ja kaj provjeravat s drugim punjačem i kabelom, to su original njegovi. Da se razumijemo, nije to brutalno sporo, no navikao na supercharger od mate 9 pa sam očekivao nešto slično i ovdje.

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Za ovo sam iskoristio google backup, znači aplikacije, call, sms, sve osim launchera, htio sam promjenu.
Dobio sam radi toga dupli contacts i messages, ali uninstall gugl verzije i bok.
Ne pričam ja da se ne može na neki način. Ja sam uspio sve živo prebacit prek miui drop aplikacije. No ak mi ti kao proizvođač veliš da koristim tu i tu aplikaciju, fakat očekujem da ju nađem na google play storeu. I onda kad nađeš tu aplikaciju negdje drugdje, i instaliraš ju na stari mob, ona se uredno crasha. I nisam jedini s tim iskustvom. Dakle, ono što sam rekao, neozbiljno, "kineski mob".

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Zadnji update, može i Belgija, Poljska...
Ali onda nemaš teme.
Pa mislim, valjda i sam kužiš poantu što želim reć...




Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Pa ako je na pretplatu, onda je krajnja cijena veća nego za keš u komadu i definitvni se ne isplati jer uz to ide i mjesečna ugovorena tarifa.
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Pitanje koliko ta tarifa košta
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Pitao sam što i kako?
Dakle koji mob, koja tarifa, jer sam i ja na A1 i imam pravo na taj popust?
Da bi dobio popust od 1200 kn moraš već bit korisnik neke njihove usluge. Svojoj kćeri plaćam pretplatu za mob kod njih, A1 (glasi na mene). Dakle imam pravo na popust. Iz toga proizađe da me mob košta 30 umjesto 80 kn mjesečno. I 9 kn odmah. Zbrojeno - 729 kn. Tarifa je mobilna M. I na nju sam dobio popust pošto imam još jednu pretplatu. Mislim da su mi dali i neki popust jer sam prešao na njihovu mrežu. Da ti sad kažem ukupno, iskreno, ne znam, nit se brinem previše oko toga, no bit će s mobom dosta ispod 200 kn. Meni super.
Pretpostavljam da svi ovi koji se nešto isčuđavaju imaju neku tarifu od 6 kn. Ja sam na pretplati evo sad već 20,5 godina. Nisam nikad bio na bonovima, ne zanima me, ne da mi se s tim zajebavat. Dobim račun ma mail, platim ga i mirna bosna. Tak da si ja računam cijenu moba onoliko koliko mi na računu piše za mob, jerbo bi bio na pretplati s mobom i bez moba. Nekom je to puno, meni nije. Nismo svi isti. Malo mi je krivo što nisam ipak išao čekat mate 20 pro, no to bi me izašlo dosta više, sumnjam da će bit jeftin.


Citiraj:
Autor orke Pregled postova
Kaj koliko tarifa, pa imao bi preplatu i bez mobitela...
Baš tako.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 19.10.2018. u 19:14.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 19:25   #4606
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Di ima u nas najftinije Xiaomi Redmi Note 5 64/4 ,neutrino ?
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 19:29   #4607
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
znam da je slight offtopic, ali možda i druge zanima.
Na kojoj ovo mreži imaš?

Bivši Amis paket 3u1, a to su imali i na paketu koji je obuhvaćao internet i telefon za 160 kuna mjesečno!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 19:29   #4608
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Citiraj:
Autor orke Pregled postova
Kaj koliko tarifa, pa imao bi preplatu i bez mobitela...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Ja sigurno ne bi imao pretplatu eto tako jer mi je lijeno kupovat bonove.
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 19:34   #4609
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Pa ne moraš nit te netko tjera. Ja sam samo rekao kako ja funkcioniram, sviđalo se to nekom ili ne. Kako drugi rješavaju te stvari, uopće me ne zanima. Moji novci, moja volja što ću s njima radit.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 19:49   #4610
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Da bi dobio popust od 1200 kn moraš već bit korisnik neke njihove usluge. Svojoj kćeri plaćam pretplatu za mob kod njih, A1 (glasi na mene). Dakle imam pravo na popust. Iz toga proizađe da me mob košta 30 umjesto 80 kn mjesečno. I 9 kn odmah. Zbrojeno - 729 kn. Tarifa je mobilna M. I na nju sam dobio popust pošto imam još jednu pretplatu. Mislim da su mi dali i neki popust jer sam prešao na njihovu mrežu. Da ti sad kažem ukupno, iskreno, ne znam, nit se brinem previše oko toga, no bit će s mobom dosta ispod 200 kn. Meni super.
Pretpostavljam da svi ovi koji se nešto isčuđavaju imaju neku tarifu od 6 kn. Ja sam na pretplati evo sad već 20,5 godina. Nisam nikad bio na bonovima, ne zanima me, ne da mi se s tim zajebavat. Dobim račun ma mail, platim ga i mirna bosna. Tak da si ja računam cijenu moba onoliko koliko mi na računu piše za mob, jerbo bi bio na pretplati s mobom i bez moba. Nekom je to puno, meni nije. Nismo svi isti. Malo mi je krivo što nisam ipak išao čekat mate 20 pro, no to bi me izašlo dosta više, sumnjam da će bit jeftin.


Baš tako.



Ja jesam A1 korisnik ali na fiksnoj. Tako da to mogu ostvariti, ali nemam namjeru uzeti mob uz pretplatu jer mi ne treba, jer mi je 500 minuta na mobu sasvim dovoljno a za to mi je bon od 30 kuna OK. Na fiksnoj imam kao što rekoh 1500 minuta u sve fiksne i mobilne mreže u cijeloj EU + neograničeni internet na optici simetrična veza 100/100.


Ovako bih im uz popust od 1200 kuna još ja dodao i svojih dodatnih 1211 kuna. Bolji mi je dosadašnji sistem na bonove, a mob ionako kupim za 294 EUR uključeno sa dostavom i ostane mi tih 1211 kuna u đepu. Meni nije nikakv problem uzeti par bonova od 30 kuna i imati ih kod sebe, jedino je to više posla za ove iz A1, jer moraju svaki posebno odštampati, a ja svaki bon upišem u memoriju i više o tome ne razmišljam i po potrebi aktiviram kada mi zatreba, a to je jednom mjesečno, dakle vrlo jednostavno, a papirnate bonove uz A1 R1 račun priložim na tvrtku i dobijem još povrat PDV.


Huawei Mate Pro 20 je zasada u prednarudžbi i uz njega ide poklon SD karica i beskontaktni punjač, no puno je to novaca, a cijena će mu brzo ići dole.


Glavni štos je da se svi mobiteli dobivaju uz popust ako se uzme tarifa uz pretplatu koja im praktično plati sam mobitel, tako da sam onim izračunom pokazao da je jeftinije za one koji su na bonovima da kupe mobitel na onoj adresi za gotovinu čak i ako plate PDV i ostanu na bonovima i ostati će im minimum 1211 kuna u džepu, a popust od 1200 kuna ostavljam A1 neka si ga zadrže, jer je to kao i inače obična navlakuša mobilnih operatera koji ga dobiju još i jeftinije od normalnih trgovaca, a kada se napravi malo ozbiljnija analiza pokazuje se da je to skuplja varijanta od nabave moba za keš kod običnog trgovca.


Mene 1000 minuta na bonu košta 60 kuna + uspostava poziva, a ovako na pretplatu 129 kuna uz uključene popuste. Dakle na bonove mi je minimum 50 kuna jeftinije mjesečno za 1000 minuta, a to je kroz 24 mjeseca 1200 kuna taman toliko koliko poklanjaju onima na pretplati, samo što ja potrošim do 500 minuta na mjesec pa mi se pretplata uopće ne isplati.


A ono što je najvažnije nedajem lopovima uopće šansu da me mogu tužiti da slučajno nisam platio koji račun i da mi naprave ovrhu kao što to znaju.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 19.10.2018. u 20:09.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 19:59   #4611
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Pa naravno. Ako si ti zadovoljan, zašto bi ti itko proturječio? Našao si sistem koji ti odgovara i super. Ja sam jednostavno navikao bit na pretplati. Nazovi to lijenošću ili kako hoćeš, no meni se neda zezat s bonovima. Imam druge prioritete, paše mi ako ne moram mislit o nečemu. Kruha zbog toga neću bit gladan. Jebga, možda je smiješno al tak je.

No ovo nije tema o teleoperaterima.

Search u temama proradio. Otišao promjenit regiju iz Indija u Hong Kong. I sve radi. Skinuo Pico Theme Pro i imam postotak baterije u desnom ćošku.

Još jedna negativnost. Jedan od screenova mi inače služi za direktne pozive. Dakle hrpica sličica ljudi koje klikom na sliku odmah zovem. Dakle odem u kontakte, nađem, kliknem - mjesto na početnom zaslonu. I umjesto da se sličica pojavi na početnom zaslonu, MIUI generira još jedan dodatni screen na koji stavi tu sličicu. I onda ja moram vuć tu sličicu na početni zaslon.
Amaterizam na žešče...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 19.10.2018. u 20:22.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 20:15   #4612
MASVA
MIUI HR Translator
Moj komp
 
MASVA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 630
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
Dakle ovako,
ili pisati službi za korisnike da maknu mi račune ili onemogućiti mi račun kroz fastboot
https://www.techeligible.com/2018/01...-4-mi-account/
__________________
MIUI HR Translator
MASVA je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 20:19   #4613
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa naravno. Ako si ti zadovoljan, zašto bi ti itko proturječio? Našao si sistem koji ti odgovara i super. Ja sam jednostavno navikao bit na pretplati. Nazovi to lijenošću ili kako hoćeš, no meni se neda zezat s bonovima. Imam druge prioritete, paše mi ako ne moram mislit o nečemu. Kruha zbog toga neću bit gladan. Jebga, možda je smiješno al tak je.

Slažem se svako ima svoju računicu, samo treba uspoređivati ukupnu cijenu mobitel + trošak kroz ugovoreno razdoblje i meni se pokazuje da mi se to ne isplati.


Cijena samog mobitela u svemu je obično najmanja stavka.


Niti ja nisam kruha gladan, ali nije loše ponekad voditi brigu o nepotrebnim troškovima, barem je meni tarifa na pretplatu nepotreban trošak, jer imam 1500 minuta na fiksnoj koji su mi dovoljni za moj posao, a ovo na mobu je za slučaj da nisam u kancelariji.


No to što ljudi danas više neznaju hudati po cesti a da ne žlabraju na mobać je već druga stvar, ja nisam taj koji je stalno na mobu, već samo kada imam nešto potrebno za obaviti.

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 19.10.2018. u 20:27.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 20:27   #4614
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Ja odjavio fiksni telefon. Ne koristim ga.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 20:30   #4615
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ja odjavio fiksni telefon. Ne koristim ga.

Ja kada sam u uredu onda mi je mobitel isključen, nema potrebe da se dodatno zračim, imam fiksni.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2018., 22:06   #4616
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Dobro da postoji xda. Sad imam postotak baterije, crna podloga u settingsima, ikone po volji... Fora mi je što možeš kombinirat dijelove nekih tema sa dijelovima drugih tema. Još da app drawer ima crnu podlogu, to bi bilo to, no ne nađoh takvu temu.
Navodno u MIUI 10 će bit moguće odabrat postotak na poco.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 00:58   #4617
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Dobro da postoji xda. Sad imam postotak baterije, crna podloga u settingsima, ikone po volji... Fora mi je što možeš kombinirat dijelove nekih tema sa dijelovima drugih tema. Još da app drawer ima crnu podlogu, to bi bilo to, no ne nađoh takvu temu.
Navodno u MIUI 10 će bit moguće odabrat postotak na poco.
a nista game breking uzmes ajfon i miran si.

nego ponavljam pitanje di u nasima ducanima ima najeftinije uzet note5 64/4 global verziju?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 01:06   #4618
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 630
Citiraj:
Autor MASVA Pregled postova
ili pisati službi za korisnike da maknu mi račune ili onemogućiti mi račun kroz fastboot

https://www.techeligible.com/2018/01...-4-mi-account/


Probao kroz fastboot, na isti mi ekran vraca stalno, poslao sam im mail, mada ne nadam se nicem, al ako do pon uto ne odgovre vracam telefon, i trazim pare nazad, mada sam ga i uzeo za smjesne pare, al opet kako mene zapadnu ovakve gluposti pa to nema nigdje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 02:22   #4619
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Ima li neki forum strani za xiaomi mobitele osim xda, neko mi je nešto reko mi community sad ne znam jel to to. U biti da se mogu pratiti komentari na zadnje update, probleme vezane uz iste itd.. Konkretno me zanima da li se može vidjeti detaljnije changelog updatea za mi a2 lite i gdje.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2018., 02:35   #4620
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ako se stavi neka druga tema.

Probao sam hrpu launchera i temi, ništa ne mjenja te ikone (menu bar) baterije i signala, to uvijek bude isto


Znači, htio da ovako izgleda:
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na