Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2017., 17:34   #181
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam imao 3-4 iskustva sa agramom i sva su bila ok dok sam sa instarom imao 3 puta više i ne samo da je dobro ispalo nego mi se izašlo i u susret par puta.

instar, kao ni svaki drugi dućan ti naravno neće pokloniti mob i onda se natezati sa agramom i zaprimiti rabljeni mob kao zamjena za tvoj novi jer eto agram je odužio priču, tak možemo onda sve dućane nazvati lošima, a i svi imaju 45 dana fore.

p.s. čisto sumnjam da na garantnom listu piše instar
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 17:37   #182
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa to je poanta ovakvih tema, upozoriti ljude na određene dućane.

Instar je taj koji je na meti sada. Ne kupovati mobove kod njih, ili kod drugih koji imaju sličnu povratnu logistiku, znači nikakvu.

Što trgovina može napraviti je ponovno njihova stvar, to što oni nemaju to dobro riješeno, nas ne interesira, to su trebali prije misliti, nego da uzimaju takve servise. Ja kad nešto kupim, ne zanima me što i koliko ljudi stoji iza toga, želim proizvod koji sam kupio, ispravan.
Pricas gluposti. Ovlasteni servis je ovlasteni servis i on utvrdjuje kvar i rijesava. Nema instar veze sa tim. Tipa agram i mobis su tj imaju licence za servisiranje mobitela na razini hrvatske. Znaci samim time trgovina kao takva nema veze sa servisiranjem mobitela. Jel u bilo kojoj firmi ako kupis primjerice nokiu. Ona ide u mobis uvik bija to mini market ili instar ili elipso ili neko tresci.

Bez uvrede pricas gluposti kad tvrdis da je instar bira servisera. Malo se informiraj prije iznosenja i ubjedjivanja ....
Crash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2017., 17:37   #183
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Pa gdje je itko rekao da ona želi novi mobač?

Želi mobitel koji radi

A što se tiče samog instara, i ja tražio 2-3 puta neke ponude na firmu, nikad me nitko nije zvao niti poslao mail.

Frend reklamirao konfu od 18k kuna, stavili mu drugu grafu unutra nakon 2 mjeseca natezanja, niti su mu rekli što su stavili niti ništa. Ponavljam, nakon 2 mjeseca reklamiranja kompa, kompa od 18k kuna. Poludio je već nakon toga.

Kao što Guls kaže, moju lovu vidjeti neće.

Citiraj:
Autor Crash Pregled postova
Pricas gluposti. Ovlasteni servis je ovlasteni servis i on utvrdjuje kvar i rijesava. Nema instar veze sa tim. Tipa agram i mobis su tj imaju licence za servisiranje mobitela na razini hrvatske. Znaci samim time trgovina kao takva nema veze sa servisiranjem mobitela. Jel u bilo kojoj firmi ako kupis primjerice nokiu. Ona ide u mobis uvik bija to mini market ili instar ili elipso ili neko tresci.

Bez uvrede pricas gluposti kad tvrdis da je instar bira servisera. Malo se informiraj prije iznosenja i ubjedjivanja ....

Gdje sam ja rekao da oni biraju servise? Oni su prilikom otvaranja trgovine/uzimanja licence za prodaju mobitela trebali napraviti ugovore s servisima. Što su i napravili. Kao što sam 10 puta prije toga rekao, NE ZANIMA ME kada kupujem mobitel gdje i tko ga servisira, ja sam lovu ostavio, u ovom slučaju, Instaru. Ja konkretno pogledam kada kupujem, ali moj stari npr? Što bi on trebao? Ući u dućan, pitati tko vam radi servis, oni kažu Agram, a on kaže, uh, jbg neću onda?

Uglavnom, ne vidim zašto rasprava?
Cura imala negativno iskustvo, šerala s nama, hvala joj na tome, i to je to.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 17:39   #184
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A da ti tamo ne radiš možda?
Da. :facepalm:

Citiraj:
Kvazi iskustvo? Cura dala mobitel na servis, vratili joj nakon mjesec dana mobitel u istom stanju s promjenjenom baterijom?
Ta priča je istinita zbog čega točno? Vidio si njen/njegov račun ili dokumentaciju sa servisa?
Hoće postavit kakav dokaz ili ti jednostavno vjeruješ svakome?

Citiraj:
Trebaš se upoznati s pravilima i zakonima kad nešto kupiš? Pa zašto bi? Ja sam taj koji ima xxx love u novčaniku i želim mobitel, sada, odmah, i ne zanima me nikakav zakon. Niti bi me trebao zanimati.
lol, zakon bi te itekako trebao zanimati, pogotovo ako se ideš pozivati na njega i tužakati trgovinu.

Citiraj:
Razuman rok? Mjesec dana za izmjenu baterije? Nakon toga će ponovo ići na servis, a zašto? Jer ekipa ne radi svoj posao. Jednostavno.
Da, pomiri se s time, a ljut jedino možeš biti na proizvođača telefona i na servis koji su ONI ovlastili da popravlja za njih.
Trgovina je tu nemoćna.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 17:43   #185
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Pa to da li joj vjerujem ili ne, to je moja stvar.

Imao sam loših iskustva, pročitao tu neka loša iskustva, meni dovoljno da više niti ne otvorim njihovu stranicu.

Gdje se tko poziva na zakon? Imaš garanciju, odeš u dućan i prijaviš kvar, simple as that. Nikakav zakon, nikakve prijave ili nešto slično na razini zakona. Želim svoj mobitel, onakav kakav sam kupio. Ako mi to trgovina ili servis ne mogu isporučiti, onda je sve jasno.

Ne vidim kako možete braniti nekoga koji ne radi svoj posao? Jedino ako svi koji imaju loša iskustva lažu... Moguće je i to, da.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 25.01.2017. u 17:48.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 17:49   #186
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Oni su prilikom otvaranja trgovine/uzimanja licence za prodaju mobitela trebali napraviti ugovore s servisima. Što su i napravili.
Kakve ugovore?
Trgovina nabavlja robu od različitih uvoznika, roba dolazi s jamstvenim listom od tog i tog servisa i trgovina šalje njima na servis.
Niti imaju kakav utjecaj na ishod servisa niti oni biraju gdje će se servisirati.
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa to da li joj vjerujem ili ne, to je moja stvar.
Kao i što je svačija stvar hoće li tamo kupovati, ne trebaš ti po forumu pisati "ne kupovati mobitele kod njih" i sl. fraze.
Nisu ti odgovorili na 2-3 mejla i sad tu vodiš križarske ratove.

Citiraj:
Gdje se tko poziva na zakon? Imaš garanciju, odeš u dućan i prijaviš kvar, simple as that. Nikakav zakon, nikakve prijave ili nešto slično na razini zakona.
On/ona se poziva na zakone i priča kako ima pravo na povrat novca i kako će zvati inspekciju, daj pročitaj taj njen post ako se već upuštaš u raspravu.
Nema pojma o zakonima, a lupeta o nekakvim prijavama.

Citiraj:
Želim svoj mobitel, onakav kakav sam kupio.
Dobit ćeš ga nakon servisa, nećeš ga dobiti u trgovini isti čas kad se pojaviš.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 17:54   #187
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Pa gdje sam išta o tome napisao? Ja nisam nikome napisao da ne kupuje tamo, ja sam napisao da ja neću kupovati ništa kod njih.

Žena dobila nakon servisa od mjesec dana neispravan mobitel, kakav mobitel odmah, kakav novi mobitel?

Kao što sam rekao, imam dosta informacija o lošim iskustvima, tako da mogu ovdje pisati što god me volja, isto kao i ti braniti taj isti dućan.

Probaj shvatiti, bez uvrede, ti kupuješ gdje hoćeš, pišeš što hoćeš, ja isto to radim. Instar je za mene dućan na crnoj listi, neće propasti zbog mene koji ostavim par stotina kuna godišnje kod njih. Ovo je forum gdje se vodi rasprava, samo me molim te, nemoj uvjeravati u nešto što znam da nije istina.

U njenoj situaciji, netko ne radi svoj posao, a kao što sam i rekao, nije na nama potrošačima da istražujemo tko.. Na nama je da konzumiramo, a ona to nije u mogućnosti jer netko ne radi svoj posao.

Drago mi je da ti imaš dobra iskustva, nego da se zajebavaš s servisima itd. Ona je izvukla deblji kraj u ovoj priči.

A o ovim "križarskim ratovima", napisao sam samo da ne napadajte curu, napisala svoje iskustvo, hvala joj na tome, kao što sam već rekao. Nije ona ta koja me prevagnula da ih blacklistam, nego više ljudi, i moje vlastito iskustvo. Na žalost tržište funkcionira tako da ti možeš imati i 10 super iskustva s njima, jedno loše je dovoljno da pređeš na konkurenciju, jbg, imamo izbora.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 17:57   #188
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Svi mobiteli koji se prodaju u hrvatskoj se servisiraju u 3 ovlastena servisa, znaci mobis, agram i mr servis. Di god da kupis i koji god da kupis ide u jedan od ta 3 servisa. Problem je sta su servisi u toralno k.... i oni j.... sa garancijom. Tj nepriznaju ili rade probleme. A samim tim trgovac kao osoba koja radi za cirka 3000 kn nije sigurno odgovoran za to a samim tim ni firma koja prodaje taj mobitel u globalu. Jel to se isto moglo desit i u elipsa i u linksa i u hgspota itd. Al ljudi odma krive firmu jel ona je kriva. A to sta kazete da prodavac u trgovini ti da novi mobitel a on da se dalje j.... kako zna. Onda ga on mora platit iz svog djepa isto tako i firma. Bilo di u svitu da kupis mobitel trgovac nije odgovoran vec servis. A to sta su servisi u nas na svoju ruku i sta su banana to je problem drzave. Al to je sad drugi par cipela, u drzavi smo u kojoj jesmo.... pa stoga....
Crash je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 17:58   #189
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor km93 Pregled postova
Evo, ulogirala sam se na forum samo zato da podijelim svoje NEGATIVNO iskustvo.

Dobro dosla, medjutim...

Ovo bas nije takav forum, imas forum.hr ili bug forum gdje vlada takav metalitet koji bi odlicno zadovoljio tvoju frustriranost i odmah bi ti bilo lakse

Po trgovini mos pljuvat ako nesto ne naprave sto su obavezni napraviti a to ovdje nije slucaj.
Naravno da je pljuvanje po shopovima okej recimo u primjeru Extreme Digitala jel.. no sta je tebi Instar shop skrivio ?

Jesu zaprimili uredjaj ? Jesu...
Jel otisao mobac na servis ? Je...

Jel shop popravlja mobitele ? Ne... prodaje ih i vraca ti pare ili daje novi mobitel kada i ako servis to odobri sto znaci da pljujes u krivi cup i jos u krivom Salunu

Meni je hard disk bio na "popravku" 35 dana, kupljen u Linksu... trazio telefon od servisa i urlao na njih.. ne na Links, sta ce oni ? Sta mi je Links bio kriv sto ovi u servisu ne rade svoj posao ?

Inace dobar ti je izbor nicka, za jedno zemsko zbilja si mogla nesto mastovitije smisliti, ako nista drugo dobila bi makar na vjerodostojnosti u ovoj tvojoj dretvi.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 17:59   #190
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Žena dobila nakon servisa od mjesec dana neispravan mobitel, kakav mobitel odmah, kakav novi mobitel?
Nije, to je izmišljena priča.

Citiraj:
Kao što sam rekao, imam dosta informacija o lošim iskustvima
Navedi neka, iz prve ruke ako može, za što su te zakinuli i oštetili?

Citiraj:
isto kao i ti braniti taj isti dućan.
Ne branim dućan nego zdrav razum, bilo koja trgovina da je u pitanju napisao bi sve isto.
Mora se znati procedura, kad je nešto pokvareno treba biti spreman na duže čekanje i moguće komplikacije.
panasonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2017., 18:13   #191
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Da li ona traži previše jer želi svoj mobitel da joj radi ponovo kako ga je kupila? Trebaš se upoznati s pravilima i zakonima kad nešto kupiš? Pa zašto bi? Ja sam taj koji ima xxx love u novčaniku i želim mobitel, sada, odmah, i ne zanima me nikakav zakon. Niti bi me trebao zanimati. Razuman rok? Mjesec dana za izmjenu baterije? Nakon toga će ponovo ići na servis, a zašto? Jer ekipa ne radi svoj posao. Jednostavno.
Trebaš li se upoznati sa zakonima? Ne trebaš, ali moraš postupati prema njima. Ignorantia iuris nocet.

To što tebe ne zanima zakon - to nikog nije briga. Ni servis, ni prodavača, ni distribuciju. U cijeloj ovoj priči, bez obzira što ona i kako mislila, Instar praktički nije ni u jednoj točki pogriješio (osim pitanja gdje je jamstveni list te, možda, testiranju uređaja nakon povratka sa servisa, nije obaveza, ali je zgodna poslovna politika).

Instar (kao ni svaka druga trgovina) ne može utjecati na brzinu rada servisa, čekanje je normalno, s druge strane pokretačica ovog dijela threada isto tako jako nije upućena u cijelu priču (povrat novca, novi / zamjenski uređaj, nepoznavanje što je jamstvo i kako funkcionira, tko ga daje i slično).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 18:24   #192
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Trebaš li se upoznati sa zakonima? Ne trebaš, ali moraš postupati prema njima. Ignorantia iuris nocet.

To što tebe ne zanima zakon - to nikog nije briga. Ni servis, ni prodavača, ni distribuciju. U cijeloj ovoj priči, bez obzira što ona i kako mislila, Instar praktički nije ni u jednoj točki pogriješio (osim pitanja gdje je jamstveni list te, možda, testiranju uređaja nakon povratka sa servisa, nije obaveza, ali je zgodna poslovna politika).

Instar (kao ni svaka druga trgovina) ne može utjecati na brzinu rada servisa, čekanje je normalno, s druge strane pokretačica ovog dijela threada isto tako jako nije upućena u cijelu priču (povrat novca, novi / zamjenski uređaj, nepoznavanje što je jamstvo i kako funkcionira, tko ga daje i slično).
Sa svim tim se isto slažem.....Ako ovlašteni servis tvrdi da je mob popravljen - onda bi trebao biti popravljen. To što nije, to je neozbiljnost samog servisa. Mali minus Instara može biti što nisu probali odmah na licu mjesta ali inspekcija nema veze s Instarom, nego eventualno sa samim servisom....Instar se može samo eventualno ispričati, ništa drugo...
denied je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 18:24   #193
Crash
Premium
Moj komp
 
Crash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Split
Postovi: 827
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Gdje sam ja rekao da oni biraju servise?.
evo ovjde si rekao citiram:

"Što trgovina može napraviti je ponovno njihova stvar, to što oni nemaju to dobro riješeno, nas ne interesira, to su trebali prije misliti, nego da uzimaju takve servise."


isto tako par postova nize citiram:

"Oni su prilikom otvaranja trgovine/uzimanja licence za prodaju mobitela trebali napraviti ugovore s servisima"




NEmos birat servise ni sklapat ugovore kako os pa nije to pazar.

Imas servise koje imas i to je to.
Crash je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 18:56   #194
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Pa ovo sve skupa nije niš tolko novo, nažalost ni čudno. Još prije par godina je to sve sa mobitelima bilo jako jako vriti, vjerojem da je sad samo još i gore. Dal se može znat koji je brand moba u pitanju ?
__________________


CPU: i7 4790 @4.3 GHz + Scythe Ninja 3
MBO: ROG Maximus VII Ranger
RAM: 2x8GB Hyperx Fury 1866MHz
GPU: 2x XFX R9 280 3G BOOST
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
HDD: WD Purple 1TB
PSU: FSP Hyper 700W
CASE: Antec 1200
OS: Windows 10 Pro



CPU: i5 4690k @4.5 GHz + Raijintek Themis
MBO: ASRock Z87 Pro3
RAM: 4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz
GPU: Intel HD Graphics 4600
SND: Creative X-Fi Xtreme Music + 5.25 Front panel
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
PSU: Corsair TX 650W
CASE: Zalman Z3 Plus
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon X5675 lapped + Arctic Freezer A30
MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7
RAM: 3x2GB Corsair XMS3 1600MHz
GPU: Gigabyte HD 5450 1024MB
SSD: Corsair Force GT 120GB
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: Hitachi DeskStar 2TB
HDD3: Hitachi DeskStar 2TB
HDD4: WD Green 2TB
HDD5: WD Red 2TB
HDD6: WD Purple 4TB
PSU: Corsair CX 600M
CASE: Chieftec Bravo
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon E5450 @3.0 GHz + Xigmatek Achilles
MBO: Asus P5Q SE/R
RAM: 2x2GB G.Skill 1000MHz + 2x2GB KingMax 800MHz
GPU: PoV Geforce GTX 550Ti 1024MB
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD: LITEON iHAS124
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB
HDD1: Maxtor DiamondMax 21 250GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.8 250GB
HDD3: Maxtor DiamondMax 20 80GB PATA
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
CASE: Antec Sonata
OS: Windows 10 Pro + Windows Server 2012

LINK



CPU: Athlon 64 X2 6000+ @3.3 GHz + Zalman CNPS7000C-Cu
MBO: Epox EP-AF550 Pro/G
RAM: 2x1GB OCZ Platinum 800 + 2x1GB OCZ Gold 800MHz
GPU: Sapphire HD 4850 1024MB
FDD: Alps DF354H 3.5"
ODD: LG GH22LP20
HDD: Maxtor DiamondMax 21 250GB
PSU: Levicom VP450B.BL
CASE: Xilence X1
OS: Windows 7 Pro

LINK



CPU: Pentium 4 3.00E @3.3 GHz + Zalman CNPS7000B-Cu
MBO: ASRock P4V88
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz + 2x512MB Kingmax 400
GPU: Gainward 7600GT 256MB AGP
SND: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
FDD1: TEAC FD-235HF 3.5"
FDD2: TEAC FD-55GFR 5.25"
ODD1: Pioneer DVD-106S Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-112DBK
HDD1: Seagate Barracuda 7200.9 160GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
HDD3: Hitachi DeskStar 80GB SATA
PSU: Enlight 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3

LINK



*work in progress*
CPU: Athlon XP 3200+
MBO: Matsonic MS8177C
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz
GPU: Ati 9800 Pro 128MB
>FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD1: Aopen DVD-9632 Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-107D
>HDD1: HDD 150GB
>PSU: Powermax 450W
>CASE: vulgaris kanta
OS: Windows XP SP3



CPU: Pemtium MMX 233
MBO: Vtech VIB804DS
RAM: 2x32MB SDRAM
GPU: ATi AIW 3D Rage Pro
SND: Sound Blaster 16
FDD1: Mitsumi D359T5 3.5"
FDD2: Mitsumi D509V2 5.25"
ZIP: Iomega Z100ATAPI
ODD: Mitsumi CRMC-FX400
HDD: Seagate U4 6.4GB
PSU: DTK PTP-2008 200W
CASE: ES-COM AT case
OS: Windows 98SE + Dos 6.22

LINK



Dell Inspiron 5370
13.3" 1920x1080
CPU: i5 8250U
RAM: 2x8gb Hynix 3200MHz
NVME: KingDian 256GB
OS: Windows 10



Lenovo ThinkPad x250 + Pro Dock
12.5" 1366x786
CPU: i5 5300U
RAM: 1x8gb DDR3
SSD: Xishuo XS870-128GB
HDD: Seagate 500GB
OS: Windows 10 Pro


Dobri trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Živi bili pa umrli!
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 21:06   #195
km93
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: x
Postovi: 6
[QUOTE=panasonic;3014896]Nije, to je izmišljena priča.

Čemu dalje razgovarati? Kažeš: "Nije, to je izmišljena priča". Ajde ne pričaj gluposti, očito braniš Instar iz osobnih razloga. Tvrdiš nešto o čemu pojma nemaš, kako možeš tvrditi da je priča izmišljena? S obzirom na to kako to "odgovorno" tvrdiš bez ikakvog znanja i pokrića, dovoljno govori o svim tvojim dosadašnjim izjavama. Ne kužim, zašto netko ne može imati negativno iskustvo????? Šta je vama ljudima???? Šta mislite da sve prolazi idealno????? Instar nije ni bezgrešan ni savršen. Očito iz nekih interesa braniš i brani ti i dalje, ali ne ovako slijepo jer si preočit.

Nadalje, netko je komentirao da je nick "nemaštovit" pa time i nevjerodostojan. Što sam trebala, napisati ime i prezime, dodati uz njega oib i jmbg, datum rođenja i broj kartice? Postaviti profilnu s dakfejsom? Staviti neki fashion moderni nickname? Pa vi ljudi niste normalni. Što se mene tiče, svi odreda kupite u Instaru, to meni neće ići ni u džep ni iz džepa nego će vama. Tko želi, raspitat će se dobro prije nego kupi kod njih i zato sam upozorila, tko neće, široko mu polje. Ja sam samo iznijela svoje iskustvo, ako vas se osobno ne tiče i ne uvažavate mišljenje, samo zaobiđete komentar i to je to. Bože me sačuvaj. Šta se ja gnjavim uopće. Margaritas ante porcos... Lijep pozdrav i doviđenja.
km93 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 21:22   #196
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
[QUOTE=km93;3014967]
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Nije, to je izmišljena priča.

Čemu dalje razgovarati? Kažeš: "Nije, to je izmišljena priča". Ajde ne pričaj gluposti, očito braniš Instar iz osobnih razloga. Tvrdiš nešto o čemu pojma nemaš, kako možeš tvrditi da je priča izmišljena? S obzirom na to kako to "odgovorno" tvrdiš bez ikakvog znanja i pokrića, dovoljno govori o svim tvojim dosadašnjim izjavama. Ne kužim, zašto netko ne može imati negativno iskustvo????? Šta je vama ljudima???? Šta mislite da sve prolazi idealno????? Instar nije ni bezgrešan ni savršen. Očito iz nekih interesa braniš i brani ti i dalje, ali ne ovako slijepo jer si preočit.
Nitko ne bi bio zadovoljan da se to dogodi kao što se tebi dogodilo...Samo mislim da se ljutiš na krivu firmu
denied je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 21:28   #197
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
@km93,

Inače, veoma je korisno kupiti ovakav neki mjerač

Neovisno o mobitelu i tvom problemu već je pametno. Točno vidiš da ti jedan punjač ili kabel puni isti mobitel s 0.42A a drugi s 1.21A i taj napuni puno brže.

U tvom slučaju, bilo bi super da recimo si napisala, probala sam s više punjača, daš i sliku koja mjeri 0A.
Ovako oni spoje svoj punjač, mjeri im 0.9A, napišu "sve ok" i vrate ti. A na kraju ti koristiš krepani punjač.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 21:29   #198
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor km93 Pregled postova
Tvrdiš nešto o čemu pojma nemaš, kako možeš tvrditi da je priča izmišljena?
Zato što ti ne vjerujem ni malo.
Ti me možeš lako demantirati, skeniraj/uslikaj servisni nalog.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 22:27   #199
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Shit, morat ću negdje pogledati papirologiju od prijave inspektoratu, kad smo frajeru prodali nekakav sklop koji je bio neispravan. Postavili smo se kao Instar (znači baš nas briga, nismo mi servis) i poslao nam inspektoricu koja nas je dobro opelješila. Bila je čitava bagra u firmi, od inspektora, policije, odvjetnika... čak mislim da smo se sudili poslije, bilo je to prije 5-6 godina. Uglavnom, poanta priče je da smo izgubili, znači kao prodavač smo se morali dati na uslugu stranci i ponuditi nešto radi nečega, a ne samo reći "kriv je servis, boli nas briga".

E sad da ga hebeš, iskreno ne znam koji su bili vanjski faktori koji su možebitno utjecali na informaciju.

No, svakako, Instar, kao dućan, nikad više ni zvati ni kročiti. Mogu preporučiti 5 drugih, ali Instar nikada.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 22:31   #200
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Shit, morat ću negdje pogledati papirologiju od prijave inspektoratu, kad smo frajeru prodali nekakav sklop koji je bio neispravan. Postavili smo se kao Instar (znači baš nas briga, nismo mi servis) i poslao nam inspektoricu koja nas je dobro opelješila. Bila je čitava bagra u firmi, od inspektora, policije, odvjetnika... čak mislim da smo se sudili poslije, bilo je to prije 5-6 godina. Uglavnom, poanta priče je da smo izgubili, znači kao prodavač smo se morali dati na uslugu stranci i ponuditi nešto radi nečega, a ne samo reći "kriv je servis, boli nas briga".

E sad da ga hebeš, iskreno ne znam koji su bili vanjski faktori koji su možebitno utjecali na informaciju.

No, svakako, Instar, kao dućan, nikad više ni zvati ni kročiti. Mogu preporučiti 5 drugih, ali Instar nikada.
Nikad ne možeš reći "kriv je netko drugi" ili "boli nas briga", posebno ako si prodavač.
Tvoje je to riješiti za kupca. No ovdje ne vidim neki veliki problem s tim Instarom. Nisam nikad bio tamo i nemam nekog iskustva, ali...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 22:33   #201
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Shit, morat ću negdje pogledati papirologiju od prijave inspektoratu, kad smo frajeru prodali nekakav sklop koji je bio neispravan. Postavili smo se kao Instar (znači baš nas briga, nismo mi servis) i poslao nam inspektoricu koja nas je dobro opelješila. Bila je čitava bagra u firmi, od inspektora, policije, odvjetnika... čak mislim da smo se sudili poslije, bilo je to prije 5-6 godina. Uglavnom, poanta priče je da smo izgubili, znači kao prodavač smo se morali dati na uslugu stranci i ponuditi nešto radi nečega, a ne samo reći "kriv je servis, boli nas briga".
Ako ne znaš ispričati detaljno što se dogodilo nemoj bolje ništa ni pričati. Kakve veze policija i odvjetnici imaju s ičime i kako bi ih ti točno uključio u ovaj slučaj?
To što ste vi imali neki sasvim deseti problem nema ama baš nikakve veze s ovakvim primjerima i Instarom, ali baš nikakve.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 23:41   #202
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Ako ne znaš ispričati detaljno što se dogodilo nemoj bolje ništa ni pričati. Kakve veze policija i odvjetnici imaju s ičime i kako bi ih ti točno uključio u ovaj slučaj?
To što ste vi imali neki sasvim deseti problem nema ama baš nikakve veze s ovakvim primjerima i Instarom, ali baš nikakve.
Frajer je dignuo frku jer mu nismo htjeli zamijeniti/popraviti artikl koji je kupljen kod nas. Mi smo mu savjetovali da ode kod ovlaštenog za taj dio. I počelo je natezanje, koje je u konačnici završilo s nekoliko upletenih strana.
Možda naš problem nema veze sto posto s ovim slučajem, i ok, možda je offtopic, ali dućan ima neke obaveze prema kupcu sigurno. I nisam siguran da su samo transportne prirode, ali opet, možda griješim.

I da, čisto da ne zaboravim, kad mi ovakvi novajlije poput tebe počnu pisati "nemoj ništa pričati" dođe mi da ti
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 23:42   #203
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Nije isto prodati nesrodnih neispravno i reklamacija proizvoda nakon xy vremena. Ali definitivno je kriv servis a ne trgovina

Poslano iz mikrovalne
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2017., 23:55   #204
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Pa majku mu, kao da nitko ne čita što se piše.
Jel se Instar postavio kao "boli nas briga" ili joj je ponudio da ponovno šalju mob na servis? To što je servis u banani i ne radi svoj posao ne može biti krivica trgovine. Naravno da možeš imati negativno iskustvo i super što si ga odlučila podijeliti, doduše prilično bahato, na svim forumima koje si našla ali nije ti jasno da upireš prstom u pogrešnom smjeru, dont shoot the messenger. Jedino ne razumijem zašto nisi pristala na ponovno slanje u servis, što imaš izgubiti kad mob i tako ne radi? Valjda je lakše liječiti frustracije ovako, 23godine su teška vremena.

No ako ćeš se osjećati bolje, prijavi ih sve: i Instar i servis i Bandića pa ćeš vidjet dokle ćeš dogurat sa takvim stavom. Sretno!
shar je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 00:42   #205
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Haha, ovi komentari su popcorn materijal.
U ovo što je dotična napisala uopće ne sumnjam jer sam imao sličnih iskustava sa robom tog tipa (kod ostalih IT trgovina).

Ontopic, ovaj tjedan se šalje jedan Asus laptop na reklamaciju zbog ekrana. Baš me zanima kakav će biti ishod. Gotovo sam siguran da će doći do neke vrste konflikta kako to inače biva sa jamstvom u lijepoj našoj (ponovo, iz mog iskustva).
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 08:08   #206
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
o kojem je mobu riječ uopće? slično sam doživio s linksom i gigabyte mobitelom koji je valjda negdje u mađarskoj bio servisiran ažuriranjem softvera (dvaput za istu grešku, trećina ekrana nije reagirala na dodir)... nakon drugog servisa (svaki 40ak dana) je završio u ladici, nabavio sam low end samsung s garancijom, riknuo ekran, pustio ga na servis i za dva tjedna je bio sređen
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 09:51   #207
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Frajer je dignuo frku jer mu nismo htjeli zamijeniti/popraviti artikl koji je kupljen kod nas. Mi smo mu savjetovali da ode kod ovlaštenog za taj dio. I počelo je natezanje, koje je u konačnici završilo s nekoliko upletenih strana.
Možda naš problem nema veze sto posto s ovim slučajem, i ok, možda je offtopic, ali dućan ima neke obaveze prema kupcu sigurno. I nisam siguran da su samo transportne prirode, ali opet, možda griješim.
Kupcu je trgovina SPOC (single point of contact) za sve probleme, zakonski gledano. Trgovina je ta koja je dužna dalje rješavati, ne može reći "idite drugdje".
Trgovina može preporučiti odlazak dorektno u ovlašteni servis kako bi se smanjilo vrijeme odziva / popravka, no kupac to ne mora prihvatiti, ako želi da mu to rješava trgovac on to mora napraviti bez pogovora (što god za to trebalo). Sve probleme sa servisom mora u tom slučaju rješavati trgovac i dati ispravnu robu korisniku.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 12:00   #208
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Nema tu puno rasprave.Uredja je duzan preuzeti prodavatelj i slati na ga servis.Ukoliko on to ne zeli ili ne moze,napise se prigovor i dostavi osobno u ducan ili posalje preporuceno.Ukoliko ducan u roku od 15 dana ne odgovori ili odgovori ali negativno napise se prijava Mnistarstvu gospododarstva putem njihovog web sucelja i problem ce rijestiti inspektori Ministarstva gospodarstva.Nikakva svadja,nerovza i podizanje tenzija.

Poslano sa ITT SINCGARS koristeci ACP125F Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 12:19   #209
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Nema tu puno rasprave.Uredja je duzan preuzeti prodavatelj i slati na ga servis.
To je napisano i utvrđeno već jedno 25 puta do sad, a takav problem se uopće nije ni pojavio u ovom imaginarnom slučaju.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2017., 13:06   #210
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Ne može trgovina preuzeti uređaj ako ga vlasnik odbija predati. Tu sva rasprava sa trgovinom završava.
shar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na