Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2007., 16:28   #91
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
mene samo pati što mi napajanje stoji okomito i ide preko procesora. svaki put kada nešto čačkam moram izvaditi napajanje, osim toga je kučište jako dobro. ima debele stranice i nema nekih bez veze rupa
__________________

Tuna je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 16:30   #92
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
-Vezano za stisanjanje diska, spuzva treba sluzit da upije ZVUK, a guma od gaca da upije VIBRACIJE.
Mislio sam da služi da ti gaće ne padnu? Hmmm

S ovim o rupama (prorezima) se baš i ne slažem, možda da imaš posebno konstruirani efekt zračnog tunela unutar kučišta (što bi opet tražilo ventilatore s ogromnim protokom (bučne).
Istina je da kroz rupe prodire zvuk, no u ovom (tihom) slučaju zvuk je zanemariv jer samo kučište ne pruža neku veliku zvučnu izolaciju, a prorezi pomažu u ventilaciji kućišta.
Topli zrak iz kučišta se diže te kroz otvore "usisava" hladni zrak od ispod te pomaže u hlađenju što za uzrok ima lakše hlađenje (sporije ventilatore i manje istih).

A negativan aspekt je taj što se prašina brže akumulira i potrebno je svakih nekoliko mjeseci pročistiti kučište s komprimiranim zrakom/kompresorom/usisivačem.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 16:53   #93
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Mislio sam da služi da ti gaće ne padnu? Hmmm

S ovim o rupama (prorezima) se baš i ne slažem, možda da imaš posebno konstruirani efekt zračnog tunela unutar kučišta (što bi opet tražilo ventilatore s ogromnim protokom (bučne).
Istina je da kroz rupe prodire zvuk, no u ovom (tihom) slučaju zvuk je zanemariv jer samo kučište ne pruža neku veliku zvučnu izolaciju, a prorezi pomažu u ventilaciji kućišta.
Topli zrak iz kučišta se diže te kroz otvore "usisava" hladni zrak od ispod te pomaže u hlađenju što za uzrok ima lakše hlađenje (sporije ventilatore i manje istih).

A negativan aspekt je taj što se prašina brže akumulira i potrebno je svakih nekoliko mjeseci pročistiti kučište s komprimiranim zrakom/kompresorom/usisivačem.
Dragi Mar, ako sve rupe pozatvaras, i stavis jedan ili dva venta da izbacuju zrak, sprijeda ti nece ni trebat vent. A ostale rupe(izuzev rupa za prednji vent) se zatvaraju UPRAVO zato da zrak ulazi SAMO sprijeda, inace ne bi imalo efekta. I ne treba nikakav tunel niti jaki ventovi.

Promasio si poentu.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 17:04   #94
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Najbolje je da zrak dolazi s prednje strane kučišta jer onda struji preko HDD-a i cjele matične. Također, uglavnom sva kučišta imaju naprijed s donje strane otvor tako da u kučište ulazi relativno hladni zrak te putuje po dijagonali preko svih komponenti i izlazi preko stražnjeg venta sa vručim zrakom od napajanja i cjelog sistema zapravo!

Mada mislim da je Mar isto to rekao ali ga je SRV krivo razumio, ili sam pak ja zabrijal
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 17:15   #95
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
Ima li ko kakvu ideju kako smanjiti buku i vibracije dvd-a? Ili ga ostaviti tak kak je pa kud puklo da puklo.
Nero drive speed pa mu smanji brzinu, to je otprilike sve kaj možeš napravit
__________________



Abit AX8 VIA k8t890//Venice 3000@2250//1x1gb PQI//POV 7600gs silent//Seagate 7200.10 250gb(16mb//sata)//Hitachi 7k160 120gb@mobile kučište//Seagate 7200.7 200gb
//Samsung SH-w163A//Seasonic S-12 380w//Sharkoon silvation



MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 17:21   #96
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Najbolje je da zrak dolazi s prednje strane kučišta jer onda struji preko HDD-a i cjele matične. Također, uglavnom sva kučišta imaju naprijed s donje strane otvor tako da u kučište ulazi relativno hladni zrak te putuje po dijagonali preko svih komponenti i izlazi preko stražnjeg venta sa vručim zrakom od napajanja i cjelog sistema zapravo!

Mada mislim da je Mar isto to rekao ali ga je SRV krivo razumio, ili sam pak ja zabrijal
Moras se odlucit koje rupe zatvorit, ako ostavis sve rupe, zrak ce svugdje ulazit a nigdje znacajno. Tako da nema efekta. Ovako kad ulazi samo sprijeda bude taman da ohladi disk(ove).
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 17:43   #97
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Ovako kad ulazi samo sprijeda bude taman da ohladi disk(ove).
No, pa to sam i rekel

Ja sam npr. imao sa bočne strane rupice koje sam zatvorio ali pošto sam ih zatvorio dodao sam naprijed ventilator tako da imam bolju cirkulaciju zraka u kučištu! To mi nije naškodilo tišini ali nekako sam sigurniji jer znam da je sve dobro provjetreno i da nema većeg zagrijavanja!

Ja sam HDD stavio u original "slot" u kučištu (samo onaj stiropor između kučišta i HDD-a) i preko njega puše 80x80 Glacialtech Silent Blade!

Na ispuhu isto koristim Glacialtech ventilator!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 17:46   #98
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Dragi Mar, ako sve rupe pozatvaras, i stavis jedan ili dva venta da izbacuju zrak, sprijeda ti nece ni trebat vent. A ostale rupe(izuzev rupa za prednji vent) se zatvaraju UPRAVO zato da zrak ulazi SAMO sprijeda, inace ne bi imalo efekta. I ne treba nikakav tunel niti jaki ventovi.

Promasio si poentu.
U načelu se čak i slažem s tobom ali za nas koji imamo bolje konstruirane (jer moja kanta je pekinezer kopija Raidmax Scorpia 868w) casove to i nije tako bitno da se zatvaraju otvori, čak naprotiv...

Ja recimo imam slobodne sve usisne utore (nema na njima ventova osim na stranici a to jer radi čipseta a ne radi usisa) i sve fino radi, jedino je fora što se mora BOLESNO pazit na to da se ne (po)remeti protok zraka koji ulazi kroz desnu stranicu (onu kod nosača za matičnu) loše rasporeenim kablovinjem jer TAJ zrak hladi mobo i čipset na njoj kao i dodatno driveove i dosta je bitan jer su perforacije mahom CJELOM visinom na boljim kantama...

Prednji usisni otvori su bitni za hardove ali ako se ima full hight kaveze i samo 1 ili 2 HDDa koji su dovoljno daleko jedan od drugoga oni se neće NIKAD tolko grijati da se oko njih treba posebno sekirati...

Naravno ako neko ima neki od onih jezivih užasa od caseova koje prave prosječne kineske no name firme to ne stoji...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 17:53   #99
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Sama razlika u temperaturi stvara strujanje zraka iz hladnijeg prema toplijem dijelu kučišta zbog razlike u tlaku.

Nisam mislio rupe na kučištu poput onih na stranici i kod optike, nego one rupe kraj mounta za grafičku i rupe iza prednje maske (diskova) kroz koji ulazi vanjski zraki i pomaže hlađenju komponenti.
Jedan spori ventilator na guzici kućišta ama baš ništa ne pomaže uvlačenju friškog zraka od naprijed, samo izbacivanju toplog (iako je to diskutabilno koliko je low-rpm fan bolji od same rupe, a sigurno nije tiši).

Evo npr. za ovo moje računalo (i k tome još overclockano) je posve dovoljno 2 ventilatora ako zanemarimo ventilator u napajanju.
Jedan na grafičkoj (oko 1000rpm) i jedan na procesoru (varijabilni 0-700 rpm).

Ovo se još može smanjiti s velikim pasivnim za grafičku te nekim fanless hulkom za cpu, tako da ostaje samo <1000rpm vent na napajanju.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 19:21   #100
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
naravno da naprijed ne mora biti otvor, a ni hard disk, eto ja sam napravio mod di je hard iza, moram samo napisati pa pokažem...
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 20:05   #101
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Evo da postam što sam ja napravio (moram se malo pohvalit)

1x120mm, mislim da je na 7V + 1x80mm Coolermaster na 5V (moddano napajanje iz siga)
2x80mm, jedan Coolermaster i jedan Spire (oba 5V) (upuh, ispuh)
1x80mm, na grafi (na 5V) (moddano hlađenje grafe)
1x80mm, Coolermaster na Stock Heatsinku od proca na 7V

na 7V (cca. 1500 rpm)
na 5V (cca. 1000 rpm)

Disk je sa bočnih strana sređen gumom (kako ne bi doticala kučište), svi otvori su pokrpani sa spužvom (pogotvo sam nafilao ovaj gornji). U planu je kupovina pasivne grafičke pošto se uopće ne igram na kompu, pa će to bit još jedan vent manje (a možda čak i dva). Tišina je ok, ali se sad hard najviše čuje.

E sad možda bi rekli da su temperature sad, ne znam kakve ali pogledajmo:
Komp radi 5h 59m.

Matična ploča 29 °C (84 °F)
CPU 29 °C (84 °F)
GPU 49 °C (120 °F)
Seagate ST380811AS 31 °C (88 °F)

Uglavnom hlađenje na grafi je loše izvedeno od strane proizvođaća zato ovako povisoka vrijednost. To je to. Ja sam poprilično zadovoljan.

EDIT: Zaboravio sam nadodat da sam skinuo sve fan grillove koje sam imao, pa imam bolji protok uz manju buku. I izrezao sam kučište na mjestu gdje ispuhuje vent. Stavio maramice ispod nožica od kučišta (ovo je dobra i jeftina fora) kako bih ublažio vibracije na stolu.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 21:08   #102
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor Tuna Pregled postova
mene je neki dan presjeklo kad sam čuo svoj komp ili bolje rečeno nisam čuo!!!

ja popravljao komp od cure koji je glasan ko avion. i poslje toga upalim svoj komp a ono ništa se nečuje! kako sam ga na brzinu rastavio, skoro me srčika opalila
kad sam gurnio prst u ventilator onda sam skontao da radi i da mu nije ništa
Ovaj je topic opasan po život! Netko će nastradat. Inaće dobar thread, samo tako nastavite.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 22:30   #103
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Stavio maramice ispod nožica od kučišta (ovo je dobra i jeftina fora) kako bih ublažio vibracije na stolu.
Dobra ideja

Moja preporuka svima je ako ikako možete da držite računalo (kantu) na podu. Dalje je od uha, nemate vibracije (drvo jako vodi zvuk) te imate puno više mjesta na stolu! Naravno nije to uvjek moguće ali ako je onda je definitivno preporuka!

Recimo ja imam stol u čošku (naslonjen sa stražnjom i desnom stranom na zid), da bi mogao spojiti monitor, zvučnike, miš i tipkovnicu izbušio sam rupu iza monitora i kroz nju protjerao sve kablove! Rupa se ne vidi od monitora te je sve odlično!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 23:02   #104
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ja kontam da iznesem kuciste u drugu sobu.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 23:13   #105
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Ja kontam da iznesem kuciste u drugu sobu.
Ja sam si isto to mislio ali bi mi bio problem kod mjenjanja CD-a Morao bi bicikl imati da dođem do kučišta

Al ideja je luda
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2007., 23:37   #106
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Ja kontam da iznesem kuciste u drugu sobu.
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Ja sam si isto to mislio ali bi mi bio problem kod mjenjanja CD-a Morao bi bicikl imati da dođem do kučišta

Al ideja je luda
Nije to tako ni loša ideja. 5.25" ladica i u nju optika, dulji produžni USB kabel i eto ga na. Samo onda čemu toliki trud oko utišavanja samog kompa, debeli zidovi ionako utišavaju sve zvukove.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2007., 08:48   #107
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Ali do druge sobe vode i vrata. A kroz njih se moze lijepo cuti. Pred neke 2g sam imao komp koji se cuo kroz L hodnik i dvoja vrata...

edit: A prva konfa iz siga-ona mi je tocno izvan sobe pored vrata-i cujem ju. Osim chipseta je najglasniji vent na zalmanu na 5v...
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 13:08   #108
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Evo danas sam kolegi sa fax-a složio "tiho kučište" te sam mislio ovdje staviti "listu" stvari koje sam napravio. Lista če sadržavati samo modifikaciju kučišta i nekih komponenti, a može vam služiti kao smjernica na što se mora obratiti pozornost prilikom slaganja tihog računala!

Za utišavanje sam koristio samo plastificirani stiropor i izolir traku. -Low Budget!
Plastificirani stiropor: 6kn/m2
Izolir traka: 5kn

The Lista:

1) Stiropor sam stavio na:

a) Sve stranice kučišta - ljeva, desna, dio prednje i zadnje! Na prednjoj strani sam stavio stiropor svugdje osim na rupu za DVD-rom. Na stražnjoj strani svugdje osim gdje izlazi grafička, PCI i rupa na kojoj je ventilator!

b) Između napajanja u kučišta - to podrazumjeva i stranu koja se šarafi u kučište (iskroji se oblik koji vam paše)!

c) Između HDD-a i kučišta - bočna strana HDD-a (gdje se šarafi u konstrukciju kučišta), naljepi se stiropor i izbuše se rupice kroz stiropor gdje dolaze šarafi!

d) Između DVD-a i kučišta - isti postupak kao i za HDD ( pod (c) )!

e) Između ventilatora i kučišta - stiropor se skroji po samom rubu ventilatora na strani koja je u kontaktu sa kučištem. (Pokazano par postova iznad!)

f) Dno kučišta (s vanjske strane) - kolega ima komp u stolu (polica) te ovo smanjuje vibracije po drvetu! (nismo imali gumene nožice)

g) Bočne stranice (s vanjske strane) - kolega nije imao problema s tim ali ovo je preporuka ukoliko vam je kučište naslonjeno na zid/ormar/...!

2) Izolir traku sam stavio na:

a) Rub bočnih stranica - smanjuje vibracije te je također čvršći ali mekši spoj između kučišta i stranica! (postupak opisan par postova iznad)!

b) Spoj između ploče od matične i kučišta - pošto CPU Cooler uvjek ima određene vibracije, te vibracije se prenose preko matične na kučište! Spoj gdje se ploča od matične šarafi u kučište sam obljepio sa izolir trakom također zbog mekšeg/čvršćeg kontakta!
--------------------------------------------------------------------------

Također sam vezicama doveo u red kablove unutar kučišta zbog boljeg protoka zraka. Računalo mu je hlađeno sa 3 ventilatora (dosta je dva ali je on inzistirao na 3 ventilatora), 2 na ispuhu i 1 na upuhu! Sva sreće da su bili Papst ventilatori koji su poznati po svojoj tišini!

Još je vrlo važno dotegnuti sve šarafe na kučištu kako bi sve bilo čvršće sa manjim vibracijama!

Ukoliko vam se neki od šarafa vrti u mjestu potrebno je sa cvicangama stisnuti izbočeni dio rupice u koju ulaze šarafi!

Eto, to bi bilo to. Nisam mu modao ventilatore (nije htjeo) ali je kučište zamjetno tiše nego što je bilo! Nadam se da će ova lista nekome pomoći u utišavanju računala! Slike nisam stavljao jer bi time zatrpao topic velikim bandwith-om mada mislim da sam sve dovoljno jasno objasnio da niti ne trebaju slike!

Lista služi samo kao smjernica što raditi pri utišavanju kompa!

Pozdrav!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 13:14   #109
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Stiropor manijak
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 13:18   #110
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Također sam vezicama doveo u red kablove unutar kučišta zbog boljeg protoka zraka.
Osobno mislim da je to najbitnija stavka kod tihog kucista.
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 13:29   #111
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Stiropor manijak
To sam imao doma još od onih mojih 2m kvadratna Sasvim je dobar!

Lista je rađena da ljudi vide gdje se sve može staviti matrijal da se izbjegnu vibracije i dobije tišina. Ja sam koristio taj stiropor ali vi koristite što god želite za te svrhe

Pozdrav!

EDIT:

Citiraj:
Osobno mislim da je to najbitnija stavka kod tihog kucista.
Jako bitna stvar, ipak se bolje hlade komponente što je važno jer je spužva/stiropor ne samo zvučna već i toplinska izolacija
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2007., 14:20   #112
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Kako moddat non-pro freezer:

Freezer ima nosac na kojem su ventilatori, kao dvije deblje igle. Kad se vent svuce s toga, moguce je vrlo jednostavno namontirat 92mm ventilator, koji ce uz manju buku pruzit i bolje hladjenje.

Evo kako to uradit:
1. gdje treba vuc, zaokruzeno crvenom:

Kad se svuce(potrebno je dosta snage) ostano dvije gorespomenute deblje igle.
2. kako izgleda kad se natakne 92mm vent:
http://forum.pcekspert.com/attachmen...8&d=1138804098
http://forum.pcekspert.com/attachmen...7&d=1138803987

Tzv. grunf-mod, copyright je od Isus-a sa PCE.(ako se ne varam).
Mala digresija budući da se radi o mom cooleru
Dakle, postupak je ovakav:

Kupnja polovnog Freezera.
Nalaženje FKT membera kojem ćete cooler kakti posuditi na probu ne bi li dotični popizdio kad vidi na kaj liči baza i ispolirao je do visokog sjaja i zavidne glatkoće

Nakon toga se cooler uzima natrag, skida orginal vent i stavlja Glacialtech 92mm. (30-tak kunića)
Za pripasivanje Glacialtecha se koristi priručni materijal (u ovom slučaju obunarena ženina kutija i maznut drot koji se koristi za ikebanu)

I to je to, za malo love i nimalo rada imate cooler koji je relativno tih i ne hladi loše
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2007., 23:46   #113
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
evo jednog zanimljivog štiva o db-elima....
http://www.silentpcreview.com/article121-page1.html
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2007., 15:08   #114
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Evo jedan mod harda - rezultat: nema vibracija a hard se jednako grije, ove stranice su od starog cd-roma, između harda i lima su gumice.
Free Image Hosting at www.ImageShack.us
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na