Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2019., 05:22   #1
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
DELL U2415 problem

Ovo mi se danas prvi put dogodilo, možda nema veze s monitorom, možda je do grafičke, ali ne bih rekao s obzirom na setup.



Dakle kao i svaki dan i bezbroj puta tokom dana, namješten je sleep na Windowsima na 20 min pa se brdo puta ugase ekrani. Zašto sam rekao da je setup bitan - zato jer su 3 monitora na istoj grafičkoj (980Ti) - i kad sam pomaknuo miša - druga dva su pokazivala normalnu sliku, a ovaj Dell ovo. Ovaj je spojen na mDP, druga dva HDMI i DVI.

Ugasio monitor na tipku, upalio ga opet i pojavila se normalna slika.

Da li monitor odlazi ili grafička? Kažem prvi put se desilo pa nemam ideje... nikad vidio da monitor ovako "popizdi"...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 08:13   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
A ne bi rekao da je grafa, jer su druga 2 pokazivala normalnu sliku.

Možda port na grafi samo, ali prije bi rekao monitor.

Vidjet ćeš da li će ti se dešavati i dalje, ali nekako mi smrdi na monitor.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2019., 09:15   #3
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Događa mi se slicno, isto imam 3 monitora, svi spojenu na jednu grafu.
Prvo sam mislio da je do grafe, ali kako sam promijenio grafu to mi se nastavilo događat, jednom u tjedan dana , nekad rjeđe, nekad cesce, totalno random, isto tako nakon sleep.

Nekad mi ni gasenje/paljenje monitora ne pomogne, ali sto sam skuzio da pomogne je - restart display drivera
Citiraj:
Restart Graphics Driver using Win+Ctrl+Shift+B Shortcut
radi na win 8/10
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 10:59   #4
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
i meni se to nekad dogodi na jednom od dva monitora koje imam spojena, isto kad ide iz sleepa ili slično.. zaključak bi onda bio da je do windowsa/drivera od grafe

edit: immortalis, naravno da ti gašenje/paljenje monitora neće pomoći kad nije do monitora, dobije isti signal koji ga smrda
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 13:22   #5
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
A nekad kretenski windows prepozna da sam ugasio monitor pa iskopca taj display skroz, znaci, ne salje vise sliku na njega, i onda kad upalim ponovno monitor, prepozna da sam ga upalio i ponovno posalje sliku na njega. Tada mi taj problem nestane. Kao da sam fizicki iskopcao monitor iz grafe.

A nekad ugasim monitor, ali skuzim da i dalje salje sliku na njega pa kad ponovno upalim monitor, i dalje su mi tako razlivene boje.

Mada, isto sto mi se zna dogoditi, nekada mi uopce ne prepoznaje da je taj monitor ukopcan, iako sam ga probao iskopcat i ukopcat opet.
Ali kako sam uninstalirao dell display manager, to mi se stvarno rijetko rijetko kad dogodi.
S dell display managerom mi se taj problem puno cesce događao.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 16:16   #6
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
ako je tako, onda ok.. meni nijednom nije pomoglo gašenje/paljenje monitora.. najčešće sam znao restartati komp i sve bude ok.. ubuduće ide kombinacija onih gore tipki za reset drivera od grafe
John Creasy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na