Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.02.2008., 01:05   #31
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor eNDy Pregled postova
Htio bih otključati Nokiu 5300
Dali mi netko može pomoći? Sa čime i kako da to napravim.
Nisam uspio naći niti jedan calculator koji otključava kod za tu nokiu!
Hvala.
ajde kad saznas javi i meni, trebam unlock kod bas za taj mob...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 10:06   #32
Flake
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 203
samo da pitam, ima li netko softver za otkljucavanje LG telefona, tocnije LG KU990 (Viewty), to je najnoviji, u mobitel shopovima nemaju a ne ide mi se u T-mob
Flake je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2008., 10:17   #33
Runlevel5
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Križevci
Postovi: 73
Ima koja fora za SonyErricson K510i na T-mobile?
__________________
Kompletni komp na prodaju:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=97743
Runlevel5 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2008., 17:07   #34
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Citiraj:
Autor senad15 Pregled postova
Bil nam da stranicu
Motorola K1 otključavanje BEZ TP:
http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=52897

Motorola Z3 otključavanje BEZ TP:
http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=50356

Motorola V360(v) otključavanje bez TP:
http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=38555

Otključavanje v220 - v80 - e380 - c450 - c550 - c650
http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=11228

Ima još dosta motorola koje se mogu lako dekodirati, ako vam baš treba koji model posebno javite ovdje ili me kontaktirajte na msn
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2008., 01:32   #35
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
Hm, a za SE Z300? Mislim da je long shot, ali...
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2008., 05:27   #36
Darth Maul
Premium
Moj komp
 
Darth Maul's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 42
meni treba za samsung e250, onaj univerzalni iz onog programa ne radi kao ni nijedna druga stvar koju sam pronasao.
e, da, uspio sam i potpuno resetirat EEPROM tako da je IMEI... puno 0, ne da mi pisat sad sve
__________________
u d0n't kn0w th3 p0w3r 0f the d4rk s1d3
Darth Maul je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2008., 21:29   #37
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
Motorola v547 ?
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 18:08   #38
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Citiraj:
Autor Street_Racer Pregled postova
Motorola v547 ?
Nisam našao unlock metodu bez TP, tako da ćeš otvoriti mobitel, skinuti pločicu koja pokriva TP (TP testpoint je komad lema na matičnoj koji moraš s žicom direkt spojit na masu koja je bilo koji drugi pokrov čipova ),

onda moraš imati dobro postavljene P2K Drivere, imati program P2k Easy Tools 3.9 ( koristi ovu verziju obavezno ).

I to je to.

Znači skineš lim s TP makneš bateriju, spojiš USB kabel na mob i komp, zatim spojiš TP s masom, staviš bateriju i nakon par sekundi kad si stavio bateriju makneš žicu za TP i preko P2K Easy tools 3.9 odabereš svoj model moba i odeš na Lock tab i odabereš Unlock SP opciju i gotovo....

pazi da je baterija bar na pola puna, i da su drivere dobro postavljeni znači ne oni orginal od motorola cd-a nego ovi p2k Drivers ( ja koristim verziju 2.9 koja mi je bila stabilna na svim modelima osim najnovijih kao Z3 i K1... )

slika što moraš spojiti:
http://img240.imagevenue.com/img.php...p_122_27lo.jpg

Zadnje izmijenjeno od: kasko. 22.02.2008. u 20:35.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 15:21   #39
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,155
Nokia 6080 unlock

Postovanje!
Ima li netko kakav code calculator koji podrzava Nokiu 6080...? Unaprijed zahvaljujem!
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2008., 21:40   #40
Hazzard
Premium
Moj komp
 
Hazzard's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Novi M. , Zg
Postovi: 123
zna tko kako odkljucati nokiu 2630 rm-298 ?
Hazzard je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2008., 21:52   #41
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
za nokiu se dosad najbolje pokazala stranica www.odkleni.si
jeste slovenska ali jednostavna je skroz i što je najvažnije, otključala mi je svaku nokiu dosada.

naravno ne radi sa N serijama
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2008., 21:41   #42
zobla13
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 7
Ovako imam i ja problem sa otključavanjem mobitela, kupio sam samsung D900i u T-Mobile, i trazim po netu, zna li ga netko otkljucat ili da me bar usmjeri gdje bi trebao trazit?
zobla13 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2008., 12:36   #43
duffy
Brum brum...
 
duffy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 582
Citiraj:
Autor night_whisper Pregled postova
Motorola V360(v) otključavanje bez TP:
http://cafe.mobil.hr/showthread.php?t=38555
Eto meni radi ... otkljucao sam bez problema a nikad nisam prije nesto slicno radio ... samo sam detaljno citao sve postove (nisam odmah isao isprobavati) i tamo sam doznao koje sve prog skiniti i gdje i šta I da najprije treba instalirati drajvere da bi radilo ...
Normalno malo sam zapeo kod drajvera ali su me na cafe mobil forumu odmah "usmjerili" na pravi put

eto &
duffy je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2008., 19:42   #44
hmmm
Premium
Moj komp
 
hmmm's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: ???
Postovi: 370
zna li netko gdje se sve moze dekodirati mobitel u rijeci. znam za samo jedno mjesto na vezici i tamo mi je stari danas odnio mob(SE w910i) i tip kaze da ga trenutno ne moze otkljucati jer je to prvi put da se susreo s tim modelom, tj. moze ga otkljucati ali treba nesto skinut s neta... long story short kad bi mi ga sada dekodirao naplatio bi mi 400kn a toliko mi se ne daje za to. kaze da ce za mjesec dva pasti cijena pa da se tada javim :/
bio bi zahvalan da mi netko kaze jos neko mjesto na kojem bi mogao probati ili ako postoji sansa da to mogu sam napraviti bi isto bilo mnogo lijepo
hmmm je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2008., 19:59   #45
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
ne radi link iz prvog posta, pa ako moze netko uploadati ponovo
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2008., 20:22   #46
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
jel ima neko mozda kakvu informaciju kako odkljucat sonyericsson P1i ?
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 15:33   #47
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
k550i?
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 15:48   #48
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Citiraj:
Autor Crash009 Pregled postova
ne radi link iz prvog posta, pa ako moze netko uploadati ponovo
Moje isprike, nesto sam tramakao po FTPu i na kraju zaboravio da imam link ovdje.

Link je updatean.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 15:55   #49
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor hmmm Pregled postova
zna li netko gdje se sve moze dekodirati mobitel u rijeci. znam za samo jedno mjesto na vezici i tamo mi je stari danas odnio mob(SE w910i) i tip kaze da ga trenutno ne moze otkljucati jer je to prvi put da se susreo s tim modelom, tj. moze ga otkljucati ali treba nesto skinut s neta... long story short kad bi mi ga sada dekodirao naplatio bi mi 400kn a toliko mi se ne daje za to. kaze da ce za mjesec dva pasti cijena pa da se tada javim :/
bio bi zahvalan da mi netko kaze jos neko mjesto na kojem bi mogao probati ili ako postoji sansa da to mogu sam napraviti bi isto bilo mnogo lijepo
Nabavi Burzu ili Butigu. Puni su oglasa za otključavanje mobitela, pa zovi. Ako ti se ne da kupovati prosurfaj po www.ritelefax.hr/oglasi/telefoni.aspx ili www.butiga.com.hr.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 21:16   #50
hmmm
Premium
Moj komp
 
hmmm's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: ???
Postovi: 370
hvala coconut, prelistao sam sada ovu stranicu od burze i nema bas niti jednog osim nesto u puli.. butiga ima par komada ali ne vidim brojeve telefona :/ morat cu se zaletit to kupiti
hmmm je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 23:24   #51
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
radi na 6030...
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 22:34   #52
hmmm
Premium
Moj komp
 
hmmm's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: ???
Postovi: 370
buduci da sam totalni njub sto se ovoga tice moze li mi netko objasniti o cemu je rijec na ovom linku... znaci li ovo da se moze nekako besplatno otkljucati w910i?

http://gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=510500
hmmm je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 23:46   #53
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
hmmm

to ti je za box unlock piše, ne free homemade
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 18.06.2008., 12:23   #54
DeVukic1987
Drift king
Moj komp
 
DeVukic1987's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 255
Da li mi netko može reći kako ide otkljuavanje SE k850. Jel to moguce izvesti i dali nasi "stručnjaci" to mogu?
DeVukic1987 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 01:57   #55
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
i ja bi trebao otključati se k510...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 14:47   #56
sLi
[dramen'beis]
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
i ja bi trebao otključati se k510...

to se otkljucava bez beda sa patchom...jos ga mos stavit u w660 i dobit walkman support i to vse putem obicnog dcu-60 usb kabela...pisao sam vec o tome
sLi je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 18:25   #57
Dobar/Loš
Unlocker
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9
Citiraj:
Autor hmmm Pregled postova
buduci da sam totalni njub sto se ovoga tice moze li mi netko objasniti o cemu je rijec na ovom linku... znaci li ovo da se moze nekako besplatno otkljucati w910i?

http://gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=510500
To znači da se preko uređaja Setool (kojeg ja BTW imam ) može otključati taj mob.
__________________
Dobar/Loš je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 18:41   #58
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Citiraj:
Autor sLi Pregled postova
to se otkljucava bez beda sa patchom...jos ga mos stavit u w660 i dobit walkman support i to vse putem obicnog dcu-60 usb kabela...pisao sam vec o tome
Ajde pliz malo detaljnije, koji program? koji patch? nemam pojma o tome

Za k510 imam kabel koji je došao sa njim u paketu, jel to taj?
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2008., 19:41   #59
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
Code:
Unlocking tutorial
How to connect the phone to flashing/patching tools: Many users asked me how to connect the phone to SETool2 Lite, XS++, etc., so I decided to write it up. First of all fully charge your battery.
I. Install USB Flash driver: If you never modded your phone, then probably you don't have the USB Flash driver, what is required to be able to communicate with phone. So install the driver: USB Flash Driver Installation - Guide
II. Connect the phone to SETool2 Lite(or any other flashing tool): Click on button what you need/guide says(Identify, Read GDFS, etc.)... When SETool2 Lite says to press the C key and connect the cable you need to: 1. Turn off the phone(if it was turned on) 2. Remove the battery, wait a few seconds(2-3 seconds is enough) and put it back, but DO NOT turn the phone on 3. Press and hold the C key on phone and connect the DCU-60 cable(data cable, what comes with phone). FOR W880 owners only: if your phone is a W880 then you need to press the 2 key instead of C key. 4. When you see some progress on SETool2 Lite status window(on left side) release the C key.
What is your phone's platform and EROM CID? If you don't know what is your phone's platform(DB2010, DB2020 etc.) and EROM CID, then read this: General Information about Patch-Unlocking (start here if you want to unlock) A. How to apply the generated patches to DB2010 CID49 phones: IMPORTANT: First you need backup the GDFS. If something goes wrong you can unbrick your phone with this backup. Here is how to do: Open SETool2 Lite v1.08 or v1.11. 1. Select your phone model. 2. Click on Read GDFS button. 3. Follow the instructions given by SETool2 Lite. 4. You will get a gdfs_[yourIMEI].bin file in SETool2 Lite folder. Put it to a safe place. I. We need to generate an unlock patch. Run SIMLockPatchGen.exe, select the MAIN firmware (what match your phone firmware) by clicking on ... (three dots) button, then press the Make patch button. In status window you will get the path to the generated vkp file(e.g. "D:\...\SIMLockPatchGen\vkp\Remove_SIM_lock_XXX_XX XXXXX.vkp" patch file created.) Close the SIMLockPatchGen. II. We will apply the generated patch to unlock the phone. With SETool2 Lite: 1. Select your phone model. 2. Click on ... (three dots) button near MISC files box, and select the vkp file generated by SIMLockPatchGen. 3. Click Write SCRIPT button 4. Follow the instructions in left status window... 5. READ THIS CAREFULLY, it is a little tricky: When a dialog pop-up, click "Yes" to remove the patch. Click "No" to add the patch. In this case click on "No" button. Wait until "ELAPSED x SECONDS" appears in status window. Your phone is unlocked. B. How to apply the generated patches to DB2020 CID52 phones: IMPORTANT: First you need backup the GDFS. If something goes wrong you can unbrick your phone with this backup. Here is how to do: Open SETool2 Lite v1.11. 1. Select your phone model. 2. Click on Read GDFS button. 3. Follow the instructions given by SETool2 Lite. 4. You will get a gdfs_[yourIMEI].bin file in SETool2 Lite folder. Put it to a safe place. I. We will apply the quick access patch to phone. It is needed to be able to use the quick access method in future. Due to this great patch you can easily apply the further patches, just like to DB2010 CID 49 phones. !!!YOU NEED TO DO THIS ONLY ONCE!!! With SETool2 Lite v1.11. 1. Select your phone model. 2. In Windows Explorer drag the MAIN file (.mbn) onto [SETool2 Lite v1.11 folder]\qamaker\qamaker.exe. In the qamaker's folder you will get a quick_access_XXXX_XXXXXXX.vkp file. 3. Click on ... (three dots) button near MISC files box, and select the vkp file generated in step 2. 4. Tick Bypass DB2020 security checkbox. 5. Click on Add button and select the MAIN firmware file. 6. Press FLASH button. 7. Follow the instructions given by SETool2 Lite. 8. READ THIS CAREFULLY, it is a little tricky: When a dialog pop-up, click "Yes" to remove the patch. Click "No" to add the patch. In this case click on "No" button. At one moment you will belive that nothing happens and the status windows is not changing! DO NOT remove the CABLE! Wait until "ELAPSED x SECONDS" appears in status window. This process will take some time, about 10-15 minutes or more... II. Now we need to generate an unlock patch. Run SIMLockPatchGen.exe, select that MAIN firmware (used earlier) by clicking on ... (three dots) button, then press the Make patch button. In status window you will get the path to the generated vkp file(e.g. "D:\...\SIMLockPatchGen\vkp\Remove_SIM_lock_XXX_XX XXXXX.vkp" patch file created.) Close the SIMLockPatchGen. III. We will apply the generated patch to unlock the phone. With SETool2 Lite v1.11: 1. Click on Clear button. 2. Select your phone model. 3. Tick Use "quick access" patch checkbox 4. Uncheck(remove the tick from) Bypass DB2020 security checkbox. 5. Click on ... (three dots) button near MISC files box, and select the vkp file generated by SIMLockPatchGen. 6. Click Write SCRIPT button 7. Follow the instructions in left status window... 8. READ THIS CAREFULLY, it is a little tricky: When a dialog pop-up, click "Yes" to remove the patch. Click "No" to add the patch. In this case click on "No" button. Wait until "ELAPSED x SECONDS" appears in status window. Your phone is unlocked.
http://rapidshare.com/files/12161580...ckPatchGen.rar


ovo vrijedi za skoro sve SE mobitele, ne radi sa t250, P1 i ovi noviji...
rade skoro sva kxxx serija..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2008., 22:19   #60
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
jel mi moze netko reci dali K510 i K320 imaju isti soft, tj dali ce raditi ovo iz posta iznad
Crash009 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na