Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.02.2019., 17:17   #5251
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Zna li netko iznos penala ako sam na iskonu usao u posljednja 3 mjeseca UO? Placam inace 250 kuna trio.
Cekam da mi jave pa bih presli na A1
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2019., 23:48   #5252
svemir
Premium
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 161
bas danas htio prijeci na iskon trio paket za 209.90kn i nakon cijele procedure s agentom on se sjeti da su bas danas digli cijene i da je sada trio paket bez mobile opcije 239kn a ne 209kn . i odustah od iskona.
i jos lik kaze da nisu stigli update-ati stranicu s novim cijenama
svemir je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2019., 12:07   #5253
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor TomG Pregled postova
Zna li netko iznos penala ako sam na iskonu usao u posljednja 3 mjeseca UO? Placam inace 250 kuna trio.
Cekam da mi jave pa bih presli na A1
Ako ti je dosad u 21 mjesec popust bio zbrojen veći od 3*250=750kn, onda 750kn, a ako nije, onda onoliko koliko ti je bio popust.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 08:31   #5254
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
razmisljam o prelasku na iskon (telefon + net) nakon sto je t-scum prekrsio ugovor (169kn/mj, flat, turbo 50, prikaz broja) odnosno dogovorene uvjete pa me interesira da nesto nisam previdio.

nude nam za 159kn (+63kn prikljucenje) telefon + flat net 20-50mbit.
kakvi su sto se tice podrske? pretpostavljam da se to sve popravilo u odnosu na price od prije par godina? radi se o centru Čavli (Grobnik). izmjerena brzina nam je 35mbit. brzina na t-scum-u je isla do 27mbit.
hvala.

edit: kakvi su sa uredajima i koji se dobivaju? dali su zakljucani totalno kao sto sam cuo da koma sad radi? jel se moze bar neke osnovne stvari podesavat tipa port forwarding i sl?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 08:40   #5255
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Probaj se sciganiti za 139kn tel+net. Jest da je za produzenje cijena, ali nikad ne znas, možda prođe
Podrška je ok, odrade sve što mogu. Dvije lokacije (2god i 4god), ispada nije bilo. Znam da nema smisla jer nije ista lokacija, ali bar moj primjer
Na vdslu dobiš crni zyxel ruter, vmg5313 b30A ili b30B. Ruter je na pola otvoren, moš mjenjat mrežne postavke, wifi, port forwarding (ako nisi iza CGN-a). Dovoljno koliko će ti trebati. Moš tražiti bridge ako završiš iza cgn-a (počeli su gurati ljude iza cgn-a pa su ti šanse poprilične ).
Sve u svemu, nije odlično (ak ti je loša parica ne mogu ti pomoći, optiku ću dobit za 10god i to), ali uz sve ostalo dostupno, sjedi 3!
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 08:44   #5256
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
koji vrag je CGN? jesu to ona famozna sheranja i sl. pa ode sve vrit sto se tice stabilnosti i brzine?

edit: pogledo sad na netu. znaci u biti hrpica usera spojena na "nesto" i onda dalje. koji su problemi sa IP-em onda. pokusavam skuzit downside...
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 08:50   #5257
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
cgn - downside je da ti port forwarding neće raditi jer osim tvojeg nat-a doma imas jedan ISPRED negdje u iskon infrastrukturi i sad badava ti otvaras portove doma kad bi jos trebalo otvoriti portove na ovom prvom nat-u ISPRED tebe. A šansa za to je ravna nuli
Pa ak vidiš da ti ruter ip adresa i recimo na ipchicken.com ip adresa nisu iste i ako port forward ne radi, znaš u čem je caka

Oni slažu cgn jer lakse nagurati X ljudi iza jedne ip adrese nego svima dati javne ip adrese (ipv4 shortage u gugl). Ionak valjda 5 od 100 ljudi (broj iz guzice) ima potrebu za portforwardingom...
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 08:54   #5258
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
a da kuzim sad. jasan mi je problem sa ip4.
sta i ostali operateri su poceli to radit? jer na t-komi nisam jos imao to...
fala

edit: kad imam otvoren VPN kanal onda taj njihov CGN i ostala cudesa nisu ni bitna jel tak, neg to rjesavam sa VPN providerom?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 08:59   #5259
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Ovisno s koliko slobodnih adresa raspolažu. Tkom valjda ima puno blokova na lageru pa se još može razbacivati. Ili si imo sreće. Ne znam, ne koristim tcom godinama. Ali nije kraj svijeta, tražiš bridge i to je to. Ćak onda moš i svoj ruter staviti pa nemaš brige s zyxelom jer će ti samo za telefoniju služiti.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2019., 23:54   #5260
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
gledam na web i nigdje ne mogu naci opciju tel+net.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2019., 08:02   #5261
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
ni ja je nisam naso na netu bio ali kad ih zoves nude. bar za moje podrucje su nudili pred par tjedana kad sam se raspitivo. 159kn/mj - 20 do 50mbit - 63kn ukljucenje
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 11:49   #5262
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Jel zna netko jel moze iskon spojit optiku do kuce? Ulica okomito na mene je sa zgradama i imaju optiku.
Sestri su rekli iz podrske da mogu stavit optiku?? Zapadni dio Zg
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 16:41   #5263
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 617
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Jel zna netko jel moze iskon spojit optiku do kuce? Ulica okomito na mene je sa zgradama i imaju optiku.
Sestri su rekli iz podrske da mogu stavit optiku?? Zapadni dio Zg
Baš do obiteljske kuće ne mogu tj. nisu do sada radili. Eventualno optika do zgrade, u podrumu ili prizemlju stave ONT i onda po zgradi dalje bakar. Tako je rješeno par zgrada u Španskom i Malešnici.
Ova zgrada što spominješ, ako je optička nit do samog korisnika to je optika od HT-a, preko koje i Iskon nudi svoje usluge.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 17:31   #5264
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,275
izgleda da prate pretrazivanje na web-u jer su me danas zvali i ponudili mi za 139kn telefon (1000min + uspostava poziva) i net (20-50Mbit).
pristao bez ugovorne obaveze za isti paket u iznosu 189kn.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2019., 15:31   #5265
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
a da kuzim sad. jasan mi je problem sa ip4.
sta i ostali operateri su poceli to radit? jer na t-komi nisam jos imao to...
fala

edit: kad imam otvoren VPN kanal onda taj njihov CGN i ostala cudesa nisu ni bitna jel tak, neg to rjesavam sa VPN providerom?
ja ti imam net+tv(20-50Mbit) od iskona na Svilnu. ne koristim fore za port forwarding ili neki slicni servis. Imam crni vdsl zyxel modem s tim da prije njega imam asusa za svoje tehnikalije koje idu sve preko VPN-a van, dok TV i zenin wifi je na zyxelu.
zadnjih tri i pol godine nikakvih problema s nicim. nikakvi ispadi, nikakvi problemi, ali isto ne koristim nikakve napredne net servise prema van/unutra. gejmanje bez beda, skidanje, netflix+gejmanje, sve bez trzaja.

prosle godine sam htio otici s njih samo jer nisu imali net+tv ali preko informacija s ovog foruma sam jos i dobio popust na produzenje ugovora i izmjene net+tv+tel na net+tv.

brzine preko VPN-a su mi oko 25Mbit/5Mbit, bez VPN-a mi ide do 35Mbit ali ne uvijek.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2019., 22:19   #5266
antisa7
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Split
Postovi: 4
Pozdrav svima,
uzeo sam prije par dana iskon optiku 200(samo internet) a do sam koristio bnet 120( tv i internet) ali nije optika. Sad imam problem da svaka online igra bolje radi preko bneta nego preko iskon optike?? Kako je to moguce? Ja se bas ne razumin u ovo pa ako mi moze neko reci sta bi moglo bit.
antisa7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2019., 22:46   #5267
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Premalo informacija. Da li igraš spojen na žicu ili preko wifi? Ako wifi, mjenjaj kanal. Ako je žicom spojen komp (gdje već igraš) onda je možda opterećen link na putu između tebe i game servera. Okači speedtest sa žice da vidimo brzinu.
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2019., 23:01   #5268
antisa7
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Split
Postovi: 4
Spojen sam zicom. Na speedtestu mi je brzina optike 180/90 ping je 15...a preko bneta jeb120/15 ping 24 ali posto trenutno ima obe internet veze uvik mi je manji lag ili delay ili neznam kako nazvat preko bneta. Da nije do rutera?
antisa7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 07:46   #5269
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Pošalji adrese servera da usporedimo ping. Imam iskon optiku već dugo i nisam primjetio nikakve probleme s online igrama i ping je odličan.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 10:07   #5270
antisa7
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Split
Postovi: 4
Pošalji adrese servera da usporedimo ping. Imam iskon optiku već dugo i nisam primjetio nikakve probleme s online igrama i ping je odličan.

Mozes li mi objasnit kako doci do adrese servera.Ovo je za mene teska fizika.
antisa7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 10:36   #5271
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Ja sam imal jako lose iskustvo sa Iskonom. Uzeli ga za firmu, dobili 3 mjeseca besplatno i bez ugovorne obveze. Naplatili i router, i instalaciju i izlazak tehnicara, platili sva tri mjeseca koja bila gratis i to dolazili racuni po 450 kuna a po ugovoru trebalo biti 130 kuna. Pisali prigovore, prigovori bili uvazeni ali onda opet slali racune za iznose koje po prigovoru otpisali. Na kraju otkazali ugovor i dobili racun od 12 000 kuna za platiti i ovrhu koju na sudu osporili i maknuli samo uz dostavu ogovora i kopije prepiska prigovora a ond aIskon prodal to Eos matrix koj radi svakodnevno izivljavanje.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 11:32   #5272
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
iskon me oduševljava zadnjih par dana - čim okinu munje i gromovi veza puca
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 12:10   #5273
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Kaj puca ko bombe po Siriji?
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 12:18   #5274
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Ja sam imal jako lose iskustvo sa Iskonom. Uzeli ga za firmu, dobili 3 mjeseca besplatno i bez ugovorne obveze. Naplatili i router, i instalaciju i izlazak tehnicara, platili sva tri mjeseca koja bila gratis i to dolazili racuni po 450 kuna a po ugovoru trebalo biti 130 kuna. Pisali prigovore, prigovori bili uvazeni ali onda opet slali racune za iznose koje po prigovoru otpisali. Na kraju otkazali ugovor i dobili racun od 12 000 kuna za platiti i ovrhu koju na sudu osporili i maknuli samo uz dostavu ogovora i kopije prepiska prigovora a ond aIskon prodal to Eos matrix koj radi svakodnevno izivljavanje.

WTF ? neznam jel za smijat se il plakat. tebi je sigurno ovo drugo .
trebalo bi izglasat zakon da kad se pokaze da su bili u krivu da isplacuju sulude namete i kazne prema useru zbog pretrpljenog stresa i izgubljenog vremena pa da vidis kako bi se situacija popravila.
sta je taj eos matrix? neki utjerivaci dugova?


edit: super su mi. best buddies. citas faq i ne vjerujes
https://hr.eos-solutions.com/services.html

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 11.04.2019. u 12:25.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 14:06   #5275
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor antisa7 Pregled postova
Pošalji adrese servera da usporedimo ping. Imam iskon optiku već dugo i nisam primjetio nikakve probleme s online igrama i ping je odličan.

Mozes li mi objasnit kako doci do adrese servera.Ovo je za mene teska fizika.
Napiši o kojoj igri se radi, pa se lako potraže serveri online.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 14:28   #5276
antisa7
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Split
Postovi: 4
Napiši o kojoj igri se radi, pa se lako potraže serveri online.

Fifa19...mali mi igra te igre a ja sam ostario pa se nemojte cudit sta nemam pojma. Evo vec par dana testiramo obe mreze i svaki put je bnet bolji od optike?! Treba li otvarat portove ili je bnetov tehnicolor bolji od iskonovog innbox v51? Je li to bitno?
antisa7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 09:27   #5277
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Di uopće vidiš ping na fifi 19? Ja imam isti router i nemam nikakvih problema s fifom. Kako se očituju problemi pri online igranju na iskonu?
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 09:53   #5278
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
WTF ? neznam jel za smijat se il plakat. tebi je sigurno ovo drugo .
trebalo bi izglasat zakon da kad se pokaze da su bili u krivu da isplacuju sulude namete i kazne prema useru zbog pretrpljenog stresa i izgubljenog vremena pa da vidis kako bi se situacija popravila.
sta je taj eos matrix? neki utjerivaci dugova?


edit: super su mi. best buddies. citas faq i ne vjerujes
https://hr.eos-solutions.com/servic























es.html



eos matrix je utjerivac dugova koje je uspjel zvati stracem,zenuc, strica, tetka, tetu, bratica, 3 susjeda, slati mailove. Recimo nikad se nitko nije ni isprical. niti ponudil bilo kakvu ispriku nista. Zadnje se rijesilo da otisel na DORH prijaviti i Iskon i Eos Matrix pa zvali dal mozemo mirnim putem rijesiti i nagoditei se.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 16:45   #5279
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Ja sam imal jako lose iskustvo sa Iskonom. Uzeli ga za firmu, dobili 3 mjeseca besplatno i bez ugovorne obveze. Naplatili i router, i instalaciju i izlazak tehnicara, platili sva tri mjeseca koja bila gratis i to dolazili racuni po 450 kuna a po ugovoru trebalo biti 130 kuna. Pisali prigovore, prigovori bili uvazeni ali onda opet slali racune za iznose koje po prigovoru otpisali. Na kraju otkazali ugovor i dobili racun od 12 000 kuna za platiti i ovrhu koju na sudu osporili i maknuli samo uz dostavu ogovora i kopije prepiska prigovora a ond aIskon prodal to Eos matrix koj radi svakodnevno izivljavanje.
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
eos matrix je utjerivac dugova koje je uspjel zvati stracem,zenuc, strica, tetka, tetu, bratica, 3 susjeda, slati mailove. Recimo nikad se nitko nije ni isprical. niti ponudil bilo kakvu ispriku nista. Zadnje se rijesilo da otisel na DORH prijaviti i Iskon i Eos Matrix pa zvali dal mozemo mirnim putem rijesiti i nagoditei se.
Nije mi to baš čista priča. Da si ti nevinašce u tom slučaju ne bi se imal kaj nagodit ... i povlačit po sudovima ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2019., 09:10   #5280
hylem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 279
Zna li netko što Iskon nudi postojećim korisnicima za produljenje ugovora? Istiće mi ugovor na paket koji je bolji od svih trenutačnih koje imaju u ponudi i nisam zainteresiran za promjenom. A čini mi se da kad ugovor istekne gubim popust na uslugu koji sad imam i ponudit će mi neki od novih paketa. Žalosno je što su u principu stari korisnici u nepovoljnijem položaju od nekog tko tek postaje korisnik. U suštini ako nemaju nikakve pogodnosti za postojeće korisnike ili ako se ne da dogovarati, prelazim na Magic net.
hylem je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na