Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2007., 17:34   #151
E4300
Guest
 
Postovi: n/a
Jel može netko reć kako se montira vent od 120mm gore?
  Reply With Quote
Staro 01.09.2007., 17:38   #152
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Citiraj:
Autor E4300 Pregled postova
Jel može netko reć kako se montira vent od 120mm gore?
Ima sto načina....
Npr. nađeš dva šarafa, i zašarafiš dijagonalno između finova ili još bolje je s onim žicicama obložene gumom/plastikom što služe da npr drže kabel ili sl.
Ja redovito koristim onu žicu što se dobije uz tost, spasile me sto puta.
__________________
Don je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.09.2007., 21:36   #153
Xenomorph
Arroyo settler
Moj komp
 
Xenomorph's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: .::Zagreb::.
Postovi: 316
Citiraj:
Autor Don Pregled postova
Ima sto načina....
Npr. nađeš dva šarafa, i zašarafiš dijagonalno između finova ili još bolje je s onim žicicama obložene gumom/plastikom što služe da npr drže kabel ili sl.
Ja redovito koristim onu žicu što se dobije uz tost, spasile me sto puta.
Slažem se s Donom.Ja sam osobno to htio napraviti ali sam našao dugačku plastičnu kopču 4 kom i provukao s sve četri strane Zalmana.Ta kopča se provuče kroz mali patentić i kad ju jednom provučeš i stegneš više ju nemožeš izvaditi nego jedino ide škarama.To ti imaju elekričari kad imaju puno kablova pa ti to stavljaju da se kablovi ne bi odvajali.Mislim da bu te skužili kaj pričam
__________________


Xenomorph je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2007., 21:41   #154
Tuna
Unregistered User
Moj komp
 
Tuna's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Našice
Postovi: 426
ako se ne varam to su vezice, i mogu se skinuti a da ih ne režeš.
__________________

Tuna je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2007., 22:58   #155
Xenomorph
Arroyo settler
Moj komp
 
Xenomorph's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: .::Zagreb::.
Postovi: 316
Citiraj:
Autor Tuna Pregled postova
ako se ne varam to su vezice, i mogu se skinuti a da ih ne režeš.
Da.To je to.Hvala ti
__________________


Xenomorph je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2007., 23:11   #156
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Ne isplati se.
Citiraj:
Autor Xenomorph Pregled postova
Ne isplati se.Njegova odluka.Osobno da sam si ja namontirao zalmana nebih ga skidao.
A cuj, relativno je... Ja sam zamijenio vf900 za s1 prvenstveno radi buke i ugodno se iznenadio. Rezultat su 10 °C nize temperature na jezgri (nije da je prije bila nesto visoka, al ako ide nize zasto ne), 15 °C nize na mosfetima (ovo me jako veseli), uz istovremeno ubijanje glavnog izvora buke u kompu (vf900@12V vs. S1+120mm@950rpm). Takodjer mi cijela grafa konacno stoji ravno. Izaslo me svega dodatnih 37 KN, 120ku sam vec imao doma. Meni je ovo jedna od drazih investicija u zadnje vrijeme.
Daleko od toga da zalman ne valja, ima on svoje prednosti i nedostatke, ali ovo cudo me odusevilo.
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 04:07   #157
Xenomorph
Arroyo settler
Moj komp
 
Xenomorph's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: .::Zagreb::.
Postovi: 316
Citiraj:
Autor nexus-6 Pregled postova
A cuj, relativno je... Ja sam zamijenio vf900 za s1 prvenstveno radi buke i ugodno se iznenadio. Rezultat su 10 °C nize temperature na jezgri (nije da je prije bila nesto visoka, al ako ide nize zasto ne), 15 °C nize na mosfetima (ovo me jako veseli), uz istovremeno ubijanje glavnog izvora buke u kompu (vf900@12V vs. S1+120mm@950rpm). Takodjer mi cijela grafa konacno stoji ravno. Izaslo me svega dodatnih 37 KN, 120ku sam vec imao doma. Meni je ovo jedna od drazih investicija u zadnje vrijeme.
Daleko od toga da zalman ne valja, ima on svoje prednosti i nedostatke, ali ovo cudo me odusevilo.
Definitivno se slažem s tobom ali meni se nebi davalo skidati zalmana s grafe jer sam jako ljen.Ali kako sam rekao meni S1+120mm zalman nedaju preko 45 stupnjeva i puno puno bolji je S1 od Vf 900 po performansama.Po meni nema boljeg na tržištu.Čak taj zalman hladi i ploču koja je prije išla do 50-60 a sada max 40.
__________________


Xenomorph je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 19:44   #158
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Pa dobro citam ove divne postove o nizoj temperaturi i pitam se pa zasto niko ne kloka onda i ne prikaze rezultate klokanja kada je sve tako divno hladno!?!?!
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 20:52   #159
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
zake svi misle da se cooleri kupuju zbog overclocka?

ja ih imam samo zato jer ocu napraviti tihi komp

a komp mi je i po defaultu vec dosta brz
domis je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2007., 21:17   #160
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Pa to je jasno sto se tice tisine s1 je zato i napravljen, ali kako vidim vecina koristi dadatni vent i hvale se koliko su niske temperature. E kad su tako niske temperature onda dajte ljudi overklokajte
dmr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.09.2007., 01:00   #161
Xenomorph
Arroyo settler
Moj komp
 
Xenomorph's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: .::Zagreb::.
Postovi: 316
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Pa to je jasno sto se tice tisine s1 je zato i napravljen, ali kako vidim vecina koristi dadatni vent i hvale se koliko su niske temperature. E kad su tako niske temperature onda dajte ljudi overklokajte
Meni treba S1 zato jer je dobar a danas su većinom grafe tvornički nabrijane tako da osobno svoju i da kloknem ne dobijem baš ništa a radi opako dobro ovako.Ako ćeš kupiti S1 ti svoju grafu klokni i javi nam temperaturu.A hvalim S1 jer je tvorniči vent od grafičke katastrofa a temperature užas.Do 95 stupnjeva je znala doći a inače je 70-80 bilo kad sam igrao igrice.
__________________


Xenomorph je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2007., 14:09   #162
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Pa dobro citam ove divne postove o nizoj temperaturi i pitam se pa zasto niko ne kloka onda i ne prikaze rezultate klokanja kada je sve tako divno hladno!?!?!
Ja sam svoju vec dovoljno iscijedio jos sa zalmanom ovdje
A sto se oc-a tice, nije sve u temperaturi. Istina, 50 °C za R580 u full loadu je nista, ali ova aiw-ica jednostavno voli prdnut zbog regulacije napona ako pretjerujes. Ne bih bas skurio taj jedinstveni primjerak grafe zbog parsto 3dcmarka vise, sad dok su nestale sa trzista.

Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Pa to je jasno sto se tice tisine s1 je zato i napravljen, ali kako vidim vecina koristi dadatni vent i hvale se koliko su niske temperature...
Razlika u tisini s 120mm ventom na 950rpm i bez njega je za moje pojmove zanemariva, a ovako svi elementi na grafi ipak imaju neusporedivo ugodnije uvjete.
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2007., 17:33   #163
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor d'beast Pregled postova
ja sam ih imal zaljepljene s silver5, a ak se ne varam, ceramique je malo gušća (čitaj viskoznija )
pa mislim da bi trebalo držati
Silver5 je gusca (teza za razmazivanje i skidanje)
Ceramique je rijeđa (tecnija), pa samim tim i laksa za nanosenje i skidanje

Postavljanje tih zalman jezeva sam jao obaio tako da sam skinuo one spuzvice sa njih, dobro ih ocistio alkoholom, namazao ih Silver5 pastom (ali ne skroz, u coskovima sam ostavio jako mali dio cist (nenamazan pastom)), na taj cisti dio stavio jako jako jako malo sekundarnog (super) ljepila (kap je preeeeevise).
Sami od sebe sigurno nece pasti, a mozes ih skinuti kada god hoces jer ih sekundarno ljepilo drzi dovoljno da ne spadnu.

Neko na forumu rece da je uspio monirati te plave zalmanove jezeve na memoriju i bez sekundarnog ljepila tako sto ih je samo namazao Silver5 pastom, ja to ipak ne bih pokusavao jer ispod graficke mi stoji TV kartica pa ako spadnu da ne bi bilo kratkih spojeva etc.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2007., 19:45   #164
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Evo da se i ja malo pohvalim... Jutros čujem zvono, sav sretan otvaram vrata, uzimam paket, raspakiravam i unutra AC Accelero S1. Odmah sam krenuo na posao. Ovakve su bile temperature s X2 u idle dok je u sobi bilo 24°C (u loadu je 10°C više)...



Isključio sam komp, izvadio grafu zajedno s Accelerom X2...



Skinuo sam ga i sve lijepo očistio...



Krenuo sam s ježićima za memoriju jer oni idu prvi. Skinem zaštitu s donjeg dijela, stavim na jedan memorijski chip, ali nikako da uhvati kako treba. Otpada čim ga malo mrdnem i odlučim se na drugi način postavljanja, a to je kombinacija paste i trenutnog ljepila (kao što je napravio Milentije). Prije toga sam morao skinuti staro tvorničko ljepilo...



Ubio sam se skidajući to jer nije išlo WD-om, skalpelom, gumicom,... ničime, samo prstima. Sad me toliko bole jagodice da jedva tipkam.

Slijedi priprema chipova za ježiće. Po cijeloj njihovoj površini sam stavio pastu Arctic Ceramique osim u dva suprotna kuta - tu sam stavio jako malu točkicu trenutnog ljepila.

__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.