Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2010., 07:38   #1
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,353
Virtualizacija

Slažem novi komp na kojem će se vrtiti Debian + VirtualBox. OS koji će se emulirat će biti Windows XP, uglavnom za lagano korištenje tipa
Office i slične sitnice. E sad, ono što mene zanima jest hoće li sve to šljakat ko podmazano sa 2GB memorije ili bi ipak trebao uzet 4GB? Proc koji će sve to vrtjeti je Pentium E2160@3GHz...Ima li netko malo više iskustva sa virtualizacijom na Linuxu?
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 10:30   #2
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,180
Ovisno o tome što si složija u Debianu, tj. koliko programi koje pokrećeš uzimaju memorije. Moj Arch Linux uzima 100 mb RAM-a

Uglavnom, ako ne prelazi 400 mb, nema apsolutno nikakvih problema.
I nemoj da te nitko uvjeri u suprotno. Radit će to bez problema, bavim se time više ljeta.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2010., 13:27   #3
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,353
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Ovisno o tome što si složija u Debianu, tj. koliko programi koje pokrećeš uzimaju memorije. Moj Arch Linux uzima 100 mb RAM-a

Uglavnom, ako ne prelazi 400 mb, nema apsolutno nikakvih problema.
I nemoj da te nitko uvjeri u suprotno. Radit će to bez problema, bavim se time više ljeta.
Ma bavim se i ja al sam se dosad bavio na dosta jačem stroju, slažem si komp po "što jeftinije tim bolje" principu i ne treba mi fakat za ništa specijalno, al želim da mi virtualizacija radi ko podmazana, a neznam kako je sa virtualizacijom u donjem segmentu...
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 13:45   #4
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Inače-mislim da 2160 ne podržava Intel Virtualization Technology, ako to i inače znaš zanemari komentar.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 14:04   #5
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
Ja imam na laptopu Debian + WinXP virtualiziran pomocu KVM-a. Lap ima 1GB memorije
Za sad nisam naišel na nekakve probleme radi kolicine memorije.
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 10:40   #6
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,353
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Inače-mislim da 2160 ne podržava Intel Virtualization Technology, ako to i inače znaš zanemari komentar.
Znam VirtualBoxu ne smeta. Vmware kolko znam baš ne želi surađivati ako proc to nema al za ono što mi treba VirtualBox je odličan. Ukratko, sve je istestirano, skužio sam di je bio problem...nisam imao swap uključen...otkad sam imao 4GB meme swap sam isključio i zaboravio sam na to Ovo sa 2GB memorije radi čist pristojno.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 20.11.2010., 14:16   #7
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Imam jedan problem koje me izluđuje zadnjih par dana.

Pokušavam jedan uređaj upogoniti (VoIP gateway, uConnect V-901) koji radi isključivo na XP-u, odnosno nema drivere za Windows 7. Probao sam VirtualBox i VMWare Player, ali oni ga uopće nisu registirali. Sada sam na Virtual Windowsima XP i na njima sam uspio bez problema instalirati drivere i uređaj radi bez problema, ALI... VWXP mi ga prepoznaje onak na random. Nekad mi se pojavi pod USB menu-om da ga attacham, nekad ne, i nikako da dokučim koji je razlog k tome. Od 100% što ga ukopčam u komp, možda 5% prodje. Skužio sam da kad ga svaki put prepozna kad ga ukopčam na G11, ali ona nema dovoljno struje da ga upogoni. Vrlo vjerojatno ga stalno prepoznaje pošto je tipkovnica registirana pod USB uređajem unutar VWXP, pa što god dodje preko tog kanala radi, odnosno biva prepoznato...

Neke ideje, riješenja?

Zadnje izmijenjeno od: Matth€w. 20.11.2010. u 19:15.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na