Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.12.2022., 10:31   #2851
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Treba napravit review nakon mjesec dva. Ako nema problema (ViVO inace nema bas prevelikih problema ali talijani koji dolaze na ljetovanje često imaju problema s roamingom) izgleda kao super i skup mob
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 16:15   #2852
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Ne nalazim ga ispod 8k...
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 20:19   #2853
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,283
To su kineske verzije s Origin OS, koji je za njihovo tržište, što znači pun bloatwarea. Tek treba izaći global verzija. Kineska verzija podržava sve naše 4G/5G bandove iako sumnjam da će 5G raditi kod nas...
Ovo što prodaju na Trading Shenzen je multilanguage rom (bez HR).
locks je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 20:41   #2854
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Ima kolega, uzeo preko Giztopa.
Sve radi, cak i 5G (Pixele, tebe gledam).
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2022., 20:55   #2855
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,283
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Ima kolega, uzeo preko Giztopa.
Sve radi, cak i 5G (Pixele, tebe gledam).
Jel čist OS ili ima kineskog smeća?
locks je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2022., 09:01   #2856
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
X80 Pro ima na Amazonu za 1.200€
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2022., 10:10   #2857
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Jel čist OS ili ima kineskog smeća?
Ima koneskog smeca koliko hoces, moras si uzeti vremena i počistiti.
Nakon toga sve bude super.

I jos jedna stvar: za svaku aplikaciju koja ti je bitna, moras ici u postavke i namjestiti high performance mode, da ti dolaze notifikacije....inace sve pobije.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2023., 19:44   #2858
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,283
locks je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 06:47   #2859
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Tipsteri kažu da će Oppo ponuditi gratis zamjenu baterije u roku od 4g. od kupnje moba
https://www.91mobiles.com/hub/oppo-f...ent-programme/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2023., 08:00   #2860
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,283
Mijenjat će ako baterija u tom roku padne ispod 80% maksimalnog kapaciteta. Oppo inače tvrdi da će kroz 1600 ciklusa punjenja baterija ostati na minimalno 80%.
locks je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2023., 14:01   #2861
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Dok se Xiaomi i Huawei prebacuju sa mobitela na aute, Nio ide kontra - sa auta na mobitele.
https://cnevpost.com/2023/09/15/this...-be-nio-phone/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2023., 20:12   #2862
Goran33
Registered User
 
Goran33's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
MOLBA ZA MIŠLJENJE

– uzeo bi REDMI NOTE 12 TURBO (16GB RAMa/1TB ROM) sa China ROM-om i sa Google Mobile servisom i Google Playom .


https://www.gsmarena.com/xiaomi_redm...urbo-12181.php


Sa carinom, porezom, poštarinom, popustom cijena mi je trenutno oko 402€. Moj operater je Telemach Hrvatska i prema KIMOVILU od 10 frekvencija Telemach Hrvatska ovaj REDMI NOTE 12 TURBO sa China ROMom može koristiti 9 frekvencija (samo jedna 5G frekvencija od njih 4 nije odključana u tom China ROMu preko Telemach Hrvatska i to n28b (700)).


https://www.kimovil.com/en/where-to-...bo-16gb-1tb-cn


Po meni china ROM sve u svemu i nije neki veliki BAUK (čak ima i nekih prednosti) -ako nekog zanimaju prednosti i nedostaci China ROMa (a nije upućen) neka pročita članak na linku u nastavku:


https://c4re.gr/xiaomi-chinese-vs-global/


Mob. je uglavnom hvaljen a glavni nedostaci REDMI NOTE 12 TURBO su mu:

1.NOĆNE FOTOGRAFIJE nisu baš nešto (ali kako je OTA update omogućen vjerojatno će ga Xiaomi dodatno ispeglati),
2.SELFI FOTO - mu je osrednji (meni osobno nebitno)
3.MRVICU VEĆA TEŽINA UREĐAJA PO NEKIM RECENZIJAMA? - 181 g (meni osobno nebitno)
4.ZNA SE PREGRIJATI KOD ZAHTJEVNIJIH IGARA (meni isto nebitno jer slabo igram)
5.BOČNO POSTAVLJEN ČITAČ OTISKA PRSTA UMJESTO U EKRANU (meni također totalno nebitno)
6.MOGUĆI PROBLEMI SA GARANCIJOM s obzirom da ga naručujem iz vama (taj rizik uvijek postoji kad se naručuje van HR ali do sad mi se mobovi nikad nisu kvarili u garantnom roku)

Koliko sam skužio ovo su glavni nedostaci CHINA ROM (molio bi da me netko ispravi ako u nećem griješim):
1.Od jezika ima samo kineski i engleski (za mene nebitno, engleski znam)
2.Ima hrpu predinstaliranih kineskih aplikacija (za mene isto totalno nebitno jer većina se može jednostavno deinstalirati a kako je ROOT omogućen u postakama china ROMa mogu se „maknuti“ i one aplikacije koje su malo teže za deinstalirati)
3.Ako flash-am ROM ponovno moram instalirati Google apps (isto nebitno, 5 min posla)
4.Prije su na China ROM-ovima znale kasniti poruke ali u zadnje vrijeme nisam našao da je netko pisao o tome?
5.Kineske ROM-ove često je pratila reputacija da prikupljaju veliku količinu korisničkih podataka i šalju ih nazad u Kinu. Iako ovo može biti istina za neke ROM-ove, većina poznatih kineskih marki mobilnih telefona (npr. Xiaomi) ima politiku privatnosti koja štiti korisničke podatke i pruža sigurnost i sumnjam da bi se igrali s takvim stvarima pa da nadrapaju kao HUAWEI (čak i da to rade to isto sigurno rade ameri …. pa čiji je na kraju krajeva Google i Android?? … a moji podaci si toliko bitni i značajni da bi se vjerojatno na njima moglo zgrnuti čitavo bogatstvo … ha, ha, ha …)
6.Ako baš mi se zbog nečeg ipak neće sviđati China ROM uvijek ga mogu flashati na neki costum ROM i to vrlo lako jer u samim postavkama moba (koo što sam gore napomenuo) se može otključati bootloader …
Njegov brat blizanac - Poco F5 je značajno skuplji a i nema ga sa ovom konfiguracijom (16GB RAMa/1TB ROM) …e sad jel mi treba 16GB RAMa/1TB ROM? … pa trenutno baš i ne ali kako ne mijenjam često mobitele ovo mi se čini kao dobro DUGOTRAJNO ULAGANJE … prošli mobitel mi je npr. imao 256GB ROMa i mislio sam da ta nikad neću napuniti ali uspio sam za samo cca 6 mjeseci … a sa ovih 16GB RAMa trebalo bi sve da leti i bude fluidno bez obzira koliko je zahtjevnih app-a otvoreno … (inače cijela Redmi Note 12 serija je po recenzijama dosta fluidna ...)

MOJE PITANJE JE DA LI MI NETKO MOŽE NAPISATI NEKI DODATNI RAZLOG ZBOG KOJEG NE BI TREBAO KUPITI OVAJ REDMI NOTE 12 TURBO I DA LI IMA NEŠTO POVOLJNIJE ZA KUPITI OD OVE KOMBINACIJE ZA OVIH 400tinjak € (sa carinom i poreozom i poštarinom) i DA LI NETKO IMA NEGATIVNA ISKUSTVA SA KINESKIM ROMom?

Unaprijed se zahvaljujem svakom tko je pročitao ovaj mail i nešto odgovorio. :-)
Goran33 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2023., 20:46   #2863
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,283
Po meni je sve to nepotreban rizik. Redmi Note 12 Turbo nije namijenjen tržištima izvan Kine. To znači da možeš očekivati probleme bez obzira koji ROM instaliraš...Ako imaš strpljenja i stvarno ga želiš to je ok, ali mislim da nije vrijedno truda.

Za 430 eur kupiš Nord 3 16/256 global verziju, dostava iz Francuske (Tentrust shop) ili Motorolu Edge 40 8/256 za 350 eura (Mobileshop). Nema brige s frekvencijama, romovima i uredno podržan multilanguage...
locks je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 13:51   #2864
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2024., 15:46   #2865
Star Fox
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2024
Lokacija: Zagreb
Postovi: 147
Oppo je potvrdio da će njihov flagship mobitel, tj. Oppo Find X8 biti dostupan u Europi


https://www.gsmarena.com/oppo_confir...news-61774.php
Star Fox je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na