Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.12.2007., 19:45   #1
CyberT
Emperor of the Cyberspace
Moj komp
 
CyberT's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 197
Smrzavanje kod gledanja videa nakon OC-a

Pozdrav!
Evo baš kada sam pomislio kako sam našao stabilnu frekvenciju procesora i memorije opet problemi :-( . Naime kada je proc klokan radi na 3.2GHz na defaultnom naponu, NB je na 1.4v, a memorija na 800, 4-4-4-12, 2.1v. I kod tog overkloka sve radi dobro osim kad pokrenem film ili u bsplayeru ili u nero show time-u. Tada se cijeli komp smrzne ali uvijek nakon određenog vremena nikad u isto vrijeme ili odmah, a zvuk se čuje još nekih par sekundi i onda više ništa. Dok mi do sad još niti jednom nije zaštekao u wmp, a njega najviše i koristim. Prvo sam mislio da nije problem u driverima od grafičke ili codecima, ali opet se događalo isto. Nekoliko puta čak i nije zaštekao. Onda sam pustio orthos da provjerim stabilnost i radio je oko 5 sati i nije nikakvu grešku našao. Onda sam sad maloprije spustio procesor na default, tj. na 2.6, a ostale postavke ostavio kako su i bile kod kloka i sad nije ništa zaštekalo. Da li znate kakav bi to problem mogao bit. Mislim glupo mi je sad držat proc na defaultu kad sam si nabavio lijepi hladnjak a i znam koliki potencijal ima.
I još samo da spomenem da koristim 64-bitnu vistu business.
CyberT je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 05:33   #2
Yoman
Premium
Moj komp
 
Yoman's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 706
kazes da si testiro stabilnost
al mozda orthos netestira i rame (neznam jer ga nekoristim)

ako ne onda skini mem test http://hcidesign.com/memtest/MemTest.zip i izvrti ga onak posteno najmanje 2 sata
nisam siguran dal ce ti program radit na visti ak nebude gooogle

ak ni to nepokaze gresku onda probaj instalirat XP

ak tamo proradi probas jos jednom vistu instalirat ak opet nebude radilo vratis se na dobri stari Xp ili mozda cak Ubuntu al necemo o tome ovdje

a ako bude radilo i na visti kad ju reinstaliras onda super
Yoman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na