Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 22.10.2006., 16:23   #1
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Nod32 je "najbolji"

Evo jednog iskustva sa Nod32 antivirusom.

Nakon cudnih popup poruka i usporavanja kompa odlucio sam malo proskenirat komp sa par alata. Nod32 je vec godinu i pol prisutan, redoviti/dnevni update, S&D, Ewido spyware, Comodo firewall...itd, bilo je jos par alata ali za sada nebitnih. Nakon skeniranja (system restore off, deep scanning, safe mode...) nesto je smetja nadjeno, a nesto je valjda ostalo jer su jos uvijek prisutni neki "uljezi". I tako ja odlucim instalirati Kaspersky antivirus, naravno da sam morao izvrsit Uninstal Nod32 i za divno cudo vidi rezultata.



Fixirano sve i vidim razliku u brzini kompa, nema vise dosadnih popup, btw svima sam govorio da je Nod32 najbolji ali evo izgleda da je Kaspersky napravio dobru zastitu.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online  
Staro 22.10.2006., 18:20   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ajmo jovo nanovo. NOD si samo instalirao i to je to? To tako ne ide. A ne kažem da je Kasp loš AV. Naprotiv.
tor je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2006., 18:21   #3
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
pa sad više ni nod nevalja, šta sad uzeti?

tako je što tor kaže, a dodatne postavke, napredna heuristika?
Buger je offline  
Staro 22.10.2006., 18:31   #4
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Ajmo jovo nanovo. NOD si samo instalirao i to je to? To tako ne ide. A ne kažem da je Kasp loš AV. Naprotiv.
Ne tor, Nod je vec godinu i pol na kompu, proskenirano danas na nacin kako si nekidan stavio, ono kao deep scan, sve oznaceno u opcijama.

Izludjen popup i kojekavim detekcijama trojana, odlucio sam instalirati Kaspersky i rezultat vidis gore na ss.

Inace sam SVIMA preporucio Nod u zadnje dvije godine koliko ga koristim ali nakon ovog mi nije jasno kako je sve ono proslo kod njega: stoopid . Bila je vec otvorena opcija format c, ali sva sreca da sam se sjetio Kaspa.

Moj problem je rjesen, ovo sam samo stavio za primjer.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online  
Staro 22.10.2006., 18:35   #5
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Iskreno uopće neznam zbog čega se toliko hvali taj NOD, za mene u zadnjih godinu dana postoji samo avast jer je jednostavno fenomenalan, kasperskog nisam probao, možda budem hvala na info
Lud76 je online  
Staro 22.10.2006., 19:15   #6
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
To ne znači ništa u smislu ocjenjivanja kvalitete određenog AV programa. Uzorak od jednog korisnika nije stavka za nikakvu analizu. Ako ćeš malo pregledati razne security forume vidjet ćeš da se takve stvari događaju između svih programa, kako NOD-a, tako i Nortona, Kasperskog, ovog onog...postoji toliko stavaka koje mogu utjecati na tako nešto, da se ne treba posebno obazirati na to. NOD je definitivno top AV program, ne jedini, ali svejedno izvrstan.
gorluk je offline  
Staro 22.10.2006., 19:19   #7
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Meni ga je bilo dovoljno stavit na komp 25 minuta , zajedno sa updateom definicija.Nakon sto mi je na nortonu 5.0 istekla registracija a avast nisam prije probo.



Citiraj:
Autor gorluk Pregled postova
To ne znači ništa u smislu ocjenjivanja kvalitete određenog AV programa. Uzorak od jednog korisnika nije stavka za nikakvu analizu. Ako ćeš malo pregledati razne security forume vidjet ćeš da se takve stvari događaju između svih programa, kako NOD-a, tako i Nortona, Kasperskog, ovog onog...postoji toliko stavaka koje mogu utjecati na tako nešto, da se ne treba posebno obazirati na to. NOD je definitivno top AV program, ne jedini, ali svejedno izvrstan.
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline  
Staro 22.10.2006., 19:22   #8
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Sa apsolutno svim antivirusnim programima sam imao problema.

NOD32 vidi gamad ali je ne može izbrisati (probao sve ali sve i naštiman je dobro)

AVAST ne vidi gamad

Kaspersky..e njega nisam koristio vec cca 4.g od kada mi je propustio dosta toga..tada me prvi put virus malo žešče uništio..

samo napomena..svi ali svi od navedenih su bili redovito updejdati

ili recimo AVG koji mi drivere za minikey prepozna kao virus a niti jedan drugi antivirus ne reži na taj file radi se o rapotor.dll file koji se smješta u system32 a sastavni je dio cryptokita 3.9.0

tako da za sada nema "savršenog" ili najboljeg antivirusa
Hamm je offline  
Staro 22.10.2006., 19:24   #9
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
tako da za sada nema "savršenog" ili najboljeg antivirusa
Apsolutno.
gorluk je offline  
Staro 22.10.2006., 20:11   #10
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
AVAST ne vidi gamad

Sa ovim se nemogu složiti, Avast je uvjerljivo najbolji za detekciju provjereno na dosta ljudi, jedina mana mu je što nije toliko dobar u otklanjaju, ali najbitnije je da pronađe virus, ostalo možeš i sam, tako da...
Lud76 je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2006., 20:18   #11
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
a ja ti kazem da mi zadnjeg nije mogao vidjeti...a nod ga je uredno prepoznao
Hamm je offline  
Staro 22.10.2006., 21:12   #12
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor lud76 Pregled postova
Sa ovim se nemogu složiti, Avast je uvjerljivo najbolji za detekciju provjereno na dosta ljudi, jedina mana mu je što nije toliko dobar u otklanjaju, ali najbitnije je da pronađe virus, ostalo možeš i sam, tako da...
Upravo kontra, po meni dosta dobar u otklanjanju, ali nešto mi govori da dosta loše otkriva, koristim ga i sam i nikad problema još dosad s njim, ali ko zna možda i sad imam virus . To je isto sa Spybotom i Ad-Aware-om, Spybot mi nalazi ono što Ad-Aware nemože. Možda bi trebao imat dva antivirusa, jedan da je proaktivan a drugog zgašenog i palit ih naizmjence, lagano nema smisla, ali šta ja mogu, imam image i boli me
</