Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.03.2022., 19:16   #91
b1tterman
Takozvani influenser
Moj komp
 
b1tterman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 648
Odlična igra, pravi užitak. Tak su pojednostavili multiplayer da mislim da ću ovo igrati još neko vrijeme
b1tterman je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2022., 07:53   #92
rap_4_life
Premium
Moj komp
 
rap_4_life's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Split
Postovi: 360
Krenija nekidan na series s, teška navlakuša odradio 5h, da se dokopat vikenda pa odradit pravi session od 10h+
rap_4_life je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2022., 19:15   #93
Afx
Premium
Moj komp
 
Afx's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 136
Ja sam trenutno na nekih 70 sati, sada u altus regiji. Ne sjećam se kad me zadnji put ovako igra prikeljila uz ekran. Svijet je ogroman i baš je užitak istraživati, izgled legacy dungeona je skroz VAU i sve je nekako epski i mitsko, odlična atmosfera i boje u igri su odlične.

Što se tiče performansi, ja imam neki skroz prosječan komp i sve se vrti dosta glatko, ne sjećam se da sam doživio neki fps drop, a ukupno se igra 3 puta crashala.
Afx je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2022., 08:53   #94
devaa
gladan sam
Moj komp
 
devaa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,240
Skupio 160h u dva mjeseca. Mislim da je ER definitivan goty za ovu godinu.
devaa je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2022., 15:48   #95
Afx
Premium
Moj komp
 
Afx's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 136
Jučer završio igru, odabrao Rannis ending, bilo bi fora da naprave dlc za svaki završetak. Trebalo mi je 110 sati, a oni su prošli u hipu. Sad neko vrijeme neću ništa igrati jer ne znam kako igrati nešto nakon ovog remek djela. Ali oni fajtovi sa Astrel i Maleniom su top topova, koliko god umirao.

Hvala From Software i jedva čekam sljedeću njihovu igru.
Afx je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 17:28   #96
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Razmišljao sam da uzmem Elden Ring kad su takve recenzije, puno ih je 10/10. No onda sam malo gledao gameplay i sad više nisam siguran. A onda sam naišao i na negativne komentare, npr:


"Elden Ring leaves you alone mostly because it has nothing to tell you. There are no interactions, no scenarios, no goals – aside from, “Go to the marshlands and kill everybody”.

"Travel to a new area, kill the enemies, then kill the boss. It’s all a challenge against yourself, fun only for those who are into frenzied XP marathons. There’s no narration, the whole plot could be summed up in very brief iPhone note and the world remains terribly hollow."

"In short, Elden Ring’s amazing artistic direction doesn’t save it from being a game solely based on a virtually empty world – without a story, without life, without a soul."



Ako je to stvarno sve samo repetitivni combat i ništa priča i dijalozi, onda bolje da ne uzimam.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 18:46   #97
georgy
Premium
 
georgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 406
Nije baš - imaš hrpu sadržaja i priče. Glavna priča je jasna i nije baš sad pola stranice. Naravno, nije ni roman od 400 stranica.
Ali fora (ili nekome mrsko - ja sam na pola) je da ima još hrpa popratne priče koja je polu skrivena u raznim dijelovima ili stvarima na koje naiđeš. Zato ima hrpetina YouTube videa gdje ulaze u detalje - analize skoro u rangu Biblije
Ovo je dobar primjer - slično je i za Elden ring.

No, što se tiče combata - da, 95% igre je borba i to je glavni gameplay. Imaš jako puno oružja, oklopa, dodataka, magije, ... tako da nije dosadno ako te to zanima.
Klasične priče s cutscenima su kod glavnih bosseva, a ostalo vidiš kroz lokacije, likove, malo dijaloga, stvari i opise tih stvari. Npr. na nekom štitu piše da ga je nosio neki boss u borbi s nekim drugim poznatim likom ili ti neki lik kaže da probaš pogledati u nekom smjeru i opiše ti lokaciju gdje otkriješ nešto novo.

Nikako nije priča poput npr. Fallouta gdje ti lik objasni problem kroz kratku priču o sebi, dobiješ waypoint marker i jasno ti je da će neka odluka odvesti priču u određenom smjeru.
Ovdje je dosta toga namjerno zamršeno, a dio je skriven i vjerojatno nećeš naći ako nisi 100% completionist i ne odigraš igru više puta. Jer imaš stvari koje su vezane uz odluke - koje mislim da samo najveći "analitičari" uopće skuže da su bile odluke.

Ne kažem da je revolucionarno, najbolje i da će se svakome svidjeti.
Ja sam mislio da mi se neće svidjeti, ali zapravo me to šrtarenje na priči natjeralo da se potrudim da idem dalje i saznam ostatak.
I koliko god mi je zamisao teške borbe i gubljenja napretka mrska, lako se levelaš okolo dok ne postaneš skoro OP pa ne moraš biti hardcore souls fan.
Ili pogledaš jedan od hrpu tutoriala, savjeta oko najboljeg builda, cheeseva, ...

Ukratko, ako očekuješ hrpu cutscena poput Witchera, Skyrima ili tako nečeg - ovo nije to.
Ja sam prvo probao Bloodborne da vidim u čemu je fora i odustao nakon 3 sata kad sam napokon pobijedio nekog bossa. Zaključio sam da mi zadovoljstvo nije vrijedilo toliko muke/vremena. Ali, nakon nekog vremena sam odigrao Mortal Shell (bila je besplatna ) i pohvatao neke osnove oko souls like igara. Pa sam ponovno probao Bloodborne i svidjela mi se pa me odvela na Elden Ring i Demon's Souls. No, nakon što sam ih prešao, nisam toliko zagrizao da idem prelaziti s novim likom, buildom ili odlukama - i inače nemam tu naviku. Ali mi nije žao i bile su mi zabavne igre.

Komentar koji si stavio je djelomično u pravu, ali mislim da ide u krajnost. Kao što sam možda i ja otišao u drugom smjeru.
georgy je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 19:10   #98
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor georgy Pregled postova
Nije baš - imaš hrpu sadržaja i priče. Glavna priča je jasna i nije baš sad pola stranice. Naravno, nije ni roman od 400 stranica.
Ali fora (ili nekome mrsko - ja sam na pola) je da ima još hrpa popratne priče koja je polu skrivena u raznim dijelovima ili stvarima na koje naiđeš. Zato ima hrpetina YouTube videa gdje ulaze u detalje - analize skoro u rangu Biblije
Ovo je dobar primjer - slično je i za Elden ring.

No, što se tiče combata - da, 95% igre je borba i to je glavni gameplay. Imaš jako puno oružja, oklopa, dodataka, magije, ... tako da nije dosadno ako te to zanima.
Klasične priče s cutscenima su kod glavnih bosseva, a ostalo vidiš kroz lokacije, likove, malo dijaloga, stvari i opise tih stvari. Npr. na nekom štitu piše da ga je nosio neki boss u borbi s nekim drugim poznatim likom ili ti neki lik kaže da probaš pogledati u nekom smjeru i opiše ti lokaciju gdje otkriješ nešto novo.

Nikako nije priča poput npr. Fallouta gdje ti lik objasni problem kroz kratku priču o sebi, dobiješ waypoint marker i jasno ti je da će neka odluka odvesti priču u određenom smjeru.
Ovdje je dosta toga namjerno zamršeno, a dio je skriven i vjerojatno nećeš naći ako nisi 100% completionist i ne odigraš igru više puta. Jer imaš stvari koje su vezane uz odluke - koje mislim da samo najveći "analitičari" uopće skuže da su bile odluke.

Ne kažem da je revolucionarno, najbolje i da će se svakome svidjeti.
Ja sam mislio da mi se neće svidjeti, ali zapravo me to šrtarenje na priči natjeralo da se potrudim da idem dalje i saznam ostatak.
I koliko god mi je zamisao teške borbe i gubljenja napretka mrska, lako se levelaš okolo dok ne postaneš skoro OP pa ne moraš biti hardcore souls fan.
Ili pogledaš jedan od hrpu tutoriala, savjeta oko najboljeg builda, cheeseva, ...

Ukratko, ako očekuješ hrpu cutscena poput Witchera, Skyrima ili tako nečeg - ovo nije to.
Ja sam prvo probao Bloodborne da vidim u čemu je fora i odustao nakon 3 sata kad sam napokon pobijedio nekog bossa. Zaključio sam da mi zadovoljstvo nije vrijedilo toliko muke/vremena. Ali, nakon nekog vremena sam odigrao Mortal Shell (bila je besplatna ) i pohvatao neke osnove oko souls like igara. Pa sam ponovno probao Bloodborne i svidjela mi se pa me odvela na Elden Ring i Demon's Souls. No, nakon što sam ih prešao, nisam toliko zagrizao da idem prelaziti s novim likom, buildom ili odlukama - i inače nemam tu naviku. Ali mi nije žao i bile su mi zabavne igre.

Komentar koji si stavio je djelomično u pravu, ali mislim da ide u krajnost. Kao što sam možda i ja otišao u drugom smjeru.
Hvala na detaljnom pojašnjenju.

Razmislim još no ja sam nekako više za Mass Effect / Skyrim i Fallout tip igre.

Definitivno propuštam po punoj cijeni, uzmem kasnije ako bude neki dobar popust.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2022., 20:34   #99
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Komentari su kompletno promašili.

Priče i detalja vezanih uz istu ima na bacanje, ali nisu prezentirani
onako kako su mnogi navikli; ako te zanimaju, treba istraživati
i povezivati na što već nailaziš putem (ako malo pogledaš po netu,
iznenadit će te količina detalja i razrađenost u koju se išlo) -
no možeš i slobodno igrati bez da kužiš o čemu se radi
(pa onda dobiješ komentare poput ovih koje spominješ).

Međutim, zbog navedenoga nije za svakoga,
i ako dosad nisi igrao Dark/Demon's Souls (ili jesi, a nije ti se svidjelo), možda ti i neće leći -
jer je ovo (uz sve nove elemente - a ima ih brdo) u svojoj biti Souls igra,
samo abnormalno velika.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder



Zadnje izmijenjeno od: fler. 09.10.2022. u 17:12.
fler je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2022., 10:02   #100
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor listerstorm Pregled postova
Razmišljao sam da uzmem Elden Ring kad su takve recenzije, puno ih je 10/10. No onda sam malo gledao gameplay i sad više nisam siguran. A onda sam naišao i na negativne komentare, npr:





"Elden Ring leaves you alone mostly because it has nothing to tell you. There are no interactions, no scenarios, no goals – aside from, “Go to the marshlands and kill everybody”.



"Travel to a new area, kill the enemies, then kill the boss. It’s all a challenge against yourself, fun only for those who are into frenzied XP marathons. There’s no narration, the whole plot could be summed up in very brief iPhone note and the world remains terribly hollow."



"In short, Elden Ring’s amazing artistic direction doesn’t save it from being a game solely based on a virtually empty world – without a story, without life, without a soul."






Ako je to stvarno sve samo repetitivni combat i ništa priča i dijalozi, onda bolje da ne uzimam.
Ovo je napisao sve netko tko uopce ne razumije From softov dizajn.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
piydek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas